Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Dáša, napr. keď podnikateľ jednorázovo dostane do nákladov to, čo malo ísť do investícií. A vďaka tomu mu vyjde daňová povinnosť blízka nule, ináč by mu vyšiel "zisk pred zdanením".
no ved na to sú kontroly. A teda, zažila som také, kde sa presne počítal aj počet vymenených okien.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Vieš aká je reálna šanca tej kontroly? Skôr vyhráš športku. Ja za 20r. nič.
Ale ak je na niekoho podozrenie, kontroluje sa.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
korela
Nandrolon
marjankaj
Nandrolon
Ale keď sa robia daňové priznania, vidím, ako platia niektorí "podnikatelia".
Aha. Niektorí podnikatelia=všetci podnikatelia. To je také slovenské.
Vôbec nie všetci. To som nikdy netvrdil. Ale je to viac ako 50% podľa toho, čo vidím a čo som videl.
Až na pár výnimiek ako prekladatelia, a pár iných povolaní, kto z ostatných, ak majú možnosti si nedajú do nákladov všetko možné, čo sa len dá. Osobne nepoznám. Aj finty v účtovaní, umelé rozpoložkovávanie a naháňanie km.
Prečo sa nad tým ešte niekto vôbec pozastavuje?
že vôbec riešite náklady pri 60% paušále? Živnostníci, hlavne tí malí fakt nepotrebujú naháňať bločky, cesťáky, keď sa dá ísť na paušál Samozrejme, sú aj výnimky, ale oveľa, oveľa viac to nepotrebuje.

a celkom by ma zaujímalo, čo si predstavuješ pod umelým rozpoložkovávaním. To by som sa rada nechala poučiť
teda kým som išiel do dôchodku tak som mal aj živnosť aj som bol konateľ a ak niekto nerobí super odrb zákazníkov alebo u dodávateľov, tak sa mu do určitej výšky tržieb neoplatí ísť na paušál. a to som nemusel ani zháňať nevyužité bločky. A nikde nie napísané že ak je stanovená minimálna výška odvodov, že si nemôže dať vyššiu práve kvôli dôchodku. Inak zaujímavý vývoj spočiatku robili brigádnici keš, v marci sa vystavili výdavky a cesťáky ak bolo treba, potom cesťáky len na autá s cestnou daňou teda do konca januára a nakoniec už museli byť brigádnici prihlasovaní hneď, a to frflali lebo sa im to nevidelo, takže vždy najlepšie na tom bola ohľadne neevidovaného príjmu pracovná sila a ty podnikateľ ak potrebuješ aby si ich neplatil z zdaneného príjmu tak hľadaj náklady
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Dáša_
že vôbec riešite náklady pri 60% paušále? Živnostníci, hlavne tí malí fakt nepotrebujú naháňať bločky, cesťáky, keď sa dá ísť na paušál Samozrejme, sú aj výnimky, ale oveľa, oveľa viac to nepotrebuje.
...a že jak je to pre nich výhodné, tak na čo by naháňal.
Povedzme len také auto, kúpa nového...že čo všetko okolo to obnáša - samé výhody.
Splátky na živnosť, réžia auta tiež...a tie nabehanéééééé kiláky pre súkromné účely až do het...pomer nie raz 10 : 90.
Príjem je kapitola sama o sebe...niečo pre daniarov a vyššia čiastka do kešene.

...a ja na rozdiel od korely takých poznám...a nie jedného.
zaujímavé, že sa mi nepodarilo ísť 2x ročne na dovolenku do Egypta.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
že vôbec riešite náklady pri 60% paušále? Živnostníci, hlavne tí malí fakt nepotrebujú naháňať bločky, cesťáky, keď sa dá ísť na paušál Samozrejme, sú aj výnimky, ale oveľa, oveľa viac to nepotrebuje.
...a že jak je to pre nich výhodné, tak na čo by naháňal.
Povedzme len také auto, kúpa nového...že čo všetko okolo to obnáša - samé výhody.
Splátky na živnosť, réžia auta tiež...a tie nabehanéééééé kiláky pre súkromné účely až do het...pomer nie raz 10 : 90.
Príjem je kapitola sama o sebe...niečo pre daniarov a vyššia čiastka do kešene.

...a ja na rozdiel od korely takých poznám...a nie jedného.
pozri, aby sa mu to s tým autom oplatilo, tak to musí už slušnejšie zarábať. Lebo napríklad do 16600€ ročného zárobku, pri použití 60% paušálu platí 0€ dani, len na odvodoch zaplatí cca 2700€ za rok.

a ked zarobíš do cca 21200, tak sa to zmení len o zaplatenú daň niekde do 400€.

a pri vyšších zárobkoch musíš stále počítať, či tých 60% plus odvody je alebo nie je menej ako odpisy auta, plus phm. Lebo auto v podstate odpisuješ na mesiace. PHM, ak nerobíš knihu jázd, tak len 80%.

nech živnostník zarobí 30000 za rok. 60% do nákladov je 18000€. to na odpisoch a phm nie je také lahké nazbierať. Nehovoriac o tom, že na to auto musel najskôr naozaj zarobiť. Zadarmo mu ho nikto nedal
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Ja nemám povinnosť tvoriť pracovné miesta, nakoľko som fyzická osoba nepodnikateľ.
Ale keď sa robia daňové priznania, vidím, ako platia niektorí "podnikatelia".
Aha, nevedel som, že rozprávať o podnikateľoch môžu iba podnikatelia.
To potom o lekároch iba lekári, o ekonómoch iba ekonómovia, o bankároch iba bankári, o autách iba ich výrobci a o Matovičovi asi iba Matovič :-)))))))))))))))))))))))))))))
Nandrolon
Vieš aká je reálna šanca tej kontroly? Skôr vyhráš športku. Ja za 20r. nič.
Ale ak je na niekoho podozrenie, kontroluje sa.
Tak si podnikatel, alebo nie si podnikatel? Hovoríš o kontrole? Alebo splietaš hrušky s jablkami?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša konečne chápem o kom ty píšeš... Ja o trošku viac zarábajúcich, kde máš obrovský podiel vstupných nákladov a tam je paušál nezmysel...
PS: som zamestnanec s určitou nemalou zodpovednosťou. Za 20r. som nemal za oblasť, ktorú zodpovedám daň. kontrolu. Tu sa ale bavíme v miliónových cifrách eur za rok...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54
Dáša_
korela
Nandrolon
marjankaj
Nandrolon
Ale keď sa robia daňové priznania, vidím, ako platia niektorí "podnikatelia".
Aha. Niektorí podnikatelia=všetci podnikatelia. To je také slovenské.
Vôbec nie všetci. To som nikdy netvrdil. Ale je to viac ako 50% podľa toho, čo vidím a čo som videl.
Až na pár výnimiek ako prekladatelia, a pár iných povolaní, kto z ostatných, ak majú možnosti si nedajú do nákladov všetko možné, čo sa len dá. Osobne nepoznám. Aj finty v účtovaní, umelé rozpoložkovávanie a naháňanie km.
Prečo sa nad tým ešte niekto vôbec pozastavuje?
že vôbec riešite náklady pri 60% paušále? Živnostníci, hlavne tí malí fakt nepotrebujú naháňať bločky, cesťáky, keď sa dá ísť na paušál Samozrejme, sú aj výnimky, ale oveľa, oveľa viac to nepotrebuje.

a celkom by ma zaujímalo, čo si predstavuješ pod umelým rozpoložkovávaním. To by som sa rada nechala poučiť
teda kým som išiel do dôchodku tak som mal aj živnosť aj som bol konateľ a ak niekto nerobí super odrb zákazníkov alebo u dodávateľov, tak sa mu do určitej výšky tržieb neoplatí ísť na paušál. a to som nemusel ani zháňať nevyužité bločky. A nikde nie napísané že ak je stanovená minimálna výška odvodov, že si nemôže dať vyššiu práve kvôli dôchodku. Inak zaujímavý vývoj spočiatku robili brigádnici keš, v marci sa vystavili výdavky a cesťáky ak bolo treba, potom cesťáky len na autá s cestnou daňou teda do konca januára a nakoniec už museli byť brigádnici prihlasovaní hneď, a to frflali lebo sa im to nevidelo, takže vždy najlepšie na tom bola ohľadne neevidovaného príjmu pracovná sila a ty podnikateľ ak potrebuješ aby si ich neplatil z zdaneného príjmu tak hľadaj náklady
ak má niekto zamestnancov, prípadne nakupuje a predáva v maloobchode, tam sú počty iné.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
pavol54
Dáša_
korela
Nandrolon
marjankaj
Nandrolon
Ale keď sa robia daňové priznania, vidím, ako platia niektorí "podnikatelia".
Aha. Niektorí podnikatelia=všetci podnikatelia. To je také slovenské.
Vôbec nie všetci. To som nikdy netvrdil. Ale je to viac ako 50% podľa toho, čo vidím a čo som videl.
Až na pár výnimiek ako prekladatelia, a pár iných povolaní, kto z ostatných, ak majú možnosti si nedajú do nákladov všetko možné, čo sa len dá. Osobne nepoznám. Aj finty v účtovaní, umelé rozpoložkovávanie a naháňanie km.
Prečo sa nad tým ešte niekto vôbec pozastavuje?
že vôbec riešite náklady pri 60% paušále? Živnostníci, hlavne tí malí fakt nepotrebujú naháňať bločky, cesťáky, keď sa dá ísť na paušál Samozrejme, sú aj výnimky, ale oveľa, oveľa viac to nepotrebuje.

a celkom by ma zaujímalo, čo si predstavuješ pod umelým rozpoložkovávaním. To by som sa rada nechala poučiť
teda kým som išiel do dôchodku tak som mal aj živnosť aj som bol konateľ a ak niekto nerobí super odrb zákazníkov alebo u dodávateľov, tak sa mu do určitej výšky tržieb neoplatí ísť na paušál. a to som nemusel ani zháňať nevyužité bločky. A nikde nie napísané že ak je stanovená minimálna výška odvodov, že si nemôže dať vyššiu práve kvôli dôchodku. Inak zaujímavý vývoj spočiatku robili brigádnici keš, v marci sa vystavili výdavky a cesťáky ak bolo treba, potom cesťáky len na autá s cestnou daňou teda do konca januára a nakoniec už museli byť brigádnici prihlasovaní hneď, a to frflali lebo sa im to nevidelo, takže vždy najlepšie na tom bola ohľadne neevidovaného príjmu pracovná sila a ty podnikateľ ak potrebuješ aby si ich neplatil z zdaneného príjmu tak hľadaj náklady
ak má niekto zamestnancov, prípadne nakupuje a predáva v maloobchode, tam sú počty iné.
mám známu poisťováčku vždy ju v marci bolí hlava a tečie voda zo zubov
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Dáša konečne chápem o kom ty píšeš... Ja o trošku viac zarábajúcich, kde máš obrovský podiel vstupných nákladov a tam je paušál nezmysel...
no lenže tých fakt extra zarábajúcich je pár. Zvyšok živnostníkov a nielen tých sú radi, keď uživia seba a svoju rodinu. Źiadne rozhadzovačky. A prípadne ešte majú aj zamestnancov.
A to nie sú len živnostníci, to su aj mnohé jednoosobovky. Snažia sa prežiť, s väčšími alebo menšími úspechmi. A miesto, aby sme povedali, že fajn, je super, že sa neikto snaží, tak im závidíme aj to, čo nemajú.

Gro ľudí, čo sem chodí nie sú špekulanti. A zrazu sa do nich každý obúva. Áno, aj ja si aktuálne krešem výplatu na absolptne minimum, lebo počítam, že budúci mesiac je dph, že ktovie kolko to potrvá, tržby klesajú. A ja mám aj ďalších zamestnancov, ktorých netuším, ako budem po dvoch mesiacoch riešiť.

A tu nešítam nič iné, len zamesnanec má nárok, zamestnancovi treba. A 13. dochodky treba, lebo.... ALe keď sa teraz položia zamestnávatelia, kto vám dá potom prácu? Pár ľuďom štát. Ale aj to budú musieť tí ostatní zaplatiť.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Nehovoriac o tom, že na to auto musel najskôr naozaj zarobiť. Zadarmo mu ho nikto nedal
Prečo by musel zarobiť ? Veď si ho vezme na splátky...

Dáška, Dáška...si tu vytiahla na mňa čísla...priznám, že tomu veľmi nerozumiem.
Lenže čomu ja nerozumiem, to si vyhľadám na nete...a ajhľa, čo mi vyskočilo.
https://www.asb.sk/biznis/stavebne-p...ni-usetri-dane
...a to sú už teda iné údaje.

P.S.:
Brat je živnostník, robí správcu pre pár smiešnych bytov...čiže rozhodne nemá také príjmy, čo si uviedla.
Už odpisuje tretie auto...pomaly sa chystá na štvrté.

Ešte snáď doplním, že nefunguje z domu, ale má prenajatý priestor...čiže nerobí ojedrby ohľadom tej klasiky, ako je vyňatie jednej izby na podnikateľské účely.
Naposledy upravil buchač : 26.03.20 at 16:20
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
Nehovoriac o tom, že na to auto musel najskôr naozaj zarobiť. Zadarmo mu ho nikto nedal
Prečo by musel zarobiť ? Veď si ho vezme na splátky...

Dáška, Dáška...si tu vytiahla na mňa čísla...priznám, že tomu veľmi nerozumiem.
Lenže čomu ja nerozumiem, to si vyhľadám na nete...a ajhľa, čo mi vyskočilo.
https://www.asb.sk/biznis/stavebne-p...ni-usetri-dane
...a to sú už teda iné údaje.

P.S.:
Brat je živnostník, robí správcu pre pár smiešnych bytov...čiže rozhodne nemá také príjmy, čo si uviedla.
Už odpisuje tretie auto...pomaly sa chystá na štvrté.
nezabudaj, že najskor ale musí na to auto zarobiť. A je jedno, či sp to splátky, alebo je to niečo iné. Najskôr tie peniaze musia byť.

A odpisovť auto, platiť cestnu dan, robiť knihu jázd, platiť účtovníka ak sú príjmy za rok nižšie, to je dosť nezmysel. Ale keď niekto chce

Teda - to platí u živnostnika. U sro je to iné
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

každý aj polodement si praje vo svojej činnosti tri veci
1. nemať smolu
2. mať šťastie
3. byť lepší
Ak jedna z tých troch vypadne tak pravidelne neodpisuje auto za autom a ani dovolenky si nedá do nákladov ako školenie. Potom dopadne ako píše Dáša.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
A odpisovť auto, platiť cestnu dan, robiť knihu jázd, platiť účtovníka ak sú príjmy za rok nižšie, to je dosť nezmysel. Ale keď niekto chce

Teda - to platí u živnostnika. U sro je to iné
Dášenka...braček má vysokú ekonomickú...a účtovníčku má doma.
Nemaj boja...by vám tu zdvihol poniektorým raz dva mandle.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša... ako by som ti to šetrne napísal...
Si až príliš dobrá osoba, väčšina z tvojej branže odrbáva ako môže. Buď to nevidíš alebo nechceš vidieť. Všetci čo sú pri tebe sa nemusia báť, že ich odrbeš, skôr ťa využívajú.. Presne takú osobu jednu poznám. Rozdala by sa pre druhých a tí to patrične využívajú.
K manželke chodia noví zamestnanci, teda potrebuje doklady od predošlých zamestnávateľov.
Jeden dával pásky rukou písané na A4. Keď musela dotyčná manželke doniesť riadny doklad, tak tej dotyčnej začal nadávať do zlodejov. :-)))) Ďalšia si z excelovskej pásky 2x sťahovala daň, že keď ju bude musieť vracať :-))
Ďalšej bol vrátený preplatok z daň. úradu a podnikateľka si ho nechala, že to patrí jej. No a z rodiny pracovala jedna u lekárky, a keď pýtala výplatnú pásku, tak sa s ňou začala vadiť, že však ju nikto nikdy nepýtal, čo vymýšľa /obvodná lekárka/.
Akože nech sa niekto nečuduje, že som vysadený na takýchto podnikateľov, lebo pracovať tam moja žena, dcéra alebo niekto blízky z rodiny, tak už mám X rokov odsedené v Ilave.
Na "lazoch' toto frčí každý mesiac...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
A odpisovť auto, platiť cestnu dan, robiť knihu jázd, platiť účtovníka ak sú príjmy za rok nižšie, to je dosť nezmysel. Ale keď niekto chce

Teda - to platí u živnostnika. U sro je to iné
Dášenka...braček má vysokú ekonomickú...a účtovníčku má doma.
Nemaj boja...by vám tu zdvihol poniektorým raz dva mandle.
Asi v tom to bude, že ja nemám vysokú ekonomickú, ale elektrotechnickú Ja ako kybernetik sa na čísla pozerám úplne inak
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša, ale tí, čo ostali živnostníkmi, tak tí to myslia ešte vážne. Najväčie zlo sú jedno osobové, dvojosobové a ostatné "mikro" sro...
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dáša_
a ty si videl papiere, ked vieš, že je všetko vymyslené? Predstav si, že aj ja zamestnávam mamičku, ktorá by mohla byť na rodičovskom. A žiadna minimálna mzda, žiadne peniaze pomimo. A fakt netuším, kde si zobral porovnanie efektivity plný/polovičný úväzok. to sú len tvoje fantasmagórie.

Skús vytvoriť nejaké pracovné miesta a niekoho zamestnať a potom prosím ťa porovnávaj
Dášenka.... tomuto fantastovi, ktorý sa označuje počasím s číslami sa veriť NEDÁ. Koľkokrát písal, ako ojebabral štát, ako kradol zbrane a iné veci - on jednoducho to asi má v krvi - takže tých 750€ - to len píše, ale v skutočnosti asi bude platiť tak, aby žiadne odvody neplatil a zvyšok pekne na dlaň (ale ani to mu neuverím!) a takto asi vychoval aj svoju dcéru - tiežpodnikateľku -aby jednoducho okrádali štát, teda všetkých. A tie napoly zamestnané ženy? Príde rátanie do dôchodku a čo dostanú? Almužnu!

Už to nie je len klamár, chválenkár, fantasta, ale stáva sa podvodníkom a učí to svoju rodinu.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Dáša, ale tí, čo ostali živnostníkmi, tak tí to myslia ešte vážne. Najväčie zlo sú jedno osobové, dvojosobové a ostatné "mikro" sro...
no vidíš, a ja som jednoosobovka sro, od roku 1996. Myslíš, že som zlo? V podstate celý čas zamestnávam okrem seba aspoj jedneho dalšieho zamestnanca
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať