Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela
bjuty smis
A ze si to ty a tvoji suputnici dopustili je dovod, aby sme to my platili ??
Preco ma korela z viedne 5 x taky dochodok ako ty ?
Moja generacia a mladsi vam to ma kompenzovat ??

Koho si volila ??
Mohla by som ti na túto zhovadilosť napísať aj to, že nás dôchodcov mrzí, že sme vám nové časy odštrngali. Alebo nie ste povďační?
Inak fakt sa mi rozum zastavuje, čo si mi napísal.
Kto je to my?
Kompenzovať? A čo si robil ty doteraz?
Mne si ty neodstrngala ani c dur..
Ja som v 89.- strngal na snp. pravidelne a som na to hrdy...
Som si isty, ze teba by som tam nestretol...

Ale ze sa ti rozum zastavuje ti verim, wanda...

Nie.
Moja genera cia cely zivot splaca vase dlhy...
generacia tvojich vnucat nie je vasej nic dlzna..
Ked ste im ako dedicstvo nechali dlh 50 %=hdp...
A investicny dalsie desiatky miliard...ale tento pojem tu aj tak nik nepozna, tak nic..
0 2
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
korela
bjuty smis
A ze si to ty a tvoji suputnici dopustili je dovod, aby sme to my platili ??
Preco ma korela z viedne 5 x taky dochodok ako ty ?
Moja generacia a mladsi vam to ma kompenzovat ??

Koho si volila ??
Mohla by som ti na túto zhovadilosť napísať aj to, že nás dôchodcov mrzí, že sme vám nové časy odštrngali. Alebo nie ste povďační?
Inak fakt sa mi rozum zastavuje, čo si mi napísal.
Kto je to my?
Kompenzovať? A čo si robil ty doteraz?
Mne si ty neodstrngala ani c dur..
Ja som v 89.- strngal na snp. pravidelne a som na to hrdy...
Som si isty, ze teba by som tam nestretol...

Ale ze sa ti rozum zastavuje ti verim, wanda...

Nie.
Moja genera cia cely zivot splaca vase dlhy...
generacia tvojich vnucat nie je vasej nic dlzna..
Ked ste im ako dedicstvo nechali dlh 50 %=hdp...
A investicny dalsie desiatky miliard...ale tento pojem tu aj tak nik nepozna, tak nic..
žiadny dlh nebol,vy ste zadlžili aj moje vnúčence všetky investičné celky sa rozpredali za babku Nemci v BAZ za tú cenu čakali pár plechových búd a oni boli celé prázdne haly len technológiu naviesť a vyrábať Zlý Pele zakázal testovať za 30 eur a tento vraj len za 48 ale to poskočilo za 4 dni, taká inflácia určite priplatil Kičurákovi na ďalší byt. alebo komu?
2 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ty si bol vojak...možno dobrý, neviem
ale o ekonomike sa s tebou už dlhšie nebavím......len si daj do googlu investičný dlh..vyber si či slovensko, alebo čssr

baz-ku predal nemcom tvoj močár.....naozaj mna chceš z tohto viniť ??

a to tretie dnes vypustil smer a hn

kludne si to doštuduj....ked chceš, dám ti linky
0 2
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bjuty smis
baz-ku predal nemcom tvoj močár.....naozaj mna chceš z tohto viniť ??



kludne si to doštuduj....ked chceš, dám ti linky
História BAZ je spojená s koncernom VW. V máji roku 1991 založili spoločný podnik Volkswagen Bratislava, s. r. o.(podiely: 80 % VW, 20 % BAZ). VW do firmy vložilo financie, BAZ závod v Devínskej Novej Vsi. V roku 1998 VW odkúpil zvyšný podiel od BAZ a firma sa zmenila na Volkswagen Slovakia a. s.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Bratis...A9_z%C3%A1vody

Milan Čič (10. december 1989 – 27. jún 1990)
Vladimír Mečiar (27. jún 1990 – 6. máj 1991)
Ján Čarnogurský (6. máj 1991 – 24. jún 1992)
Vladimír Mečiar (24. jún 1992 – 31. december 1992) – presnejšie do 14. marca 1994

Predseda vlády Slovenskej republiky
Vladimír Mečiar (1. január 1993 – 14. marec 1994)
Jozef Moravčík (16. marec 1994 – 13. december 1994)
Vladimír Mečiar (13. december 1994 – 29. október 1998)
Mikuláš Dzurinda (30. október 1998 – 15. október 2002)



http://orsr.sk/vypis.asp?ID=3175&SID=2&P=1
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Dáša_

Nepáči sa mi to, že v poslednej sobe sa tu na porade nadáva. Na všetko a na všetkých. Lebo všetci sú tí zlí. A vždy sa nájde príčina, prečo sa môže nadávať. Raz na lekárov, raz na učiteľov, raz na policajtov, raz na dôchodcov, raz na cigánov. Potom na cudzincov. Potom na umelcov. Na puberťákov. Na malé deti, lebo dupocú nad hlavou. Na fajčiarov, lebo fajčia pred dverami. Na politikov. Na predavačky. Na kňazov. Furt máme nejakého triedneho nepriateľa. A ja raz netuším, že prečo. A je mi z toho všetkého nadávania smutno. Lebo sme tu krátko a darmo si to celé tou žlčou znepríjemňujeme
To je také naše dedičstvo (ako povedala Simona), problémy a pi.ovanie. Lebo jediné pi.ovanie nám nikto nevezme... Asi tak
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bettylou
To je také naše dedičstvo (ako povedala Simona), problémy a pi.ovanie. Lebo jediné pi.ovanie nám nikto nevezme... Asi tak
Bety, dobre ti ide.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
ty si bol vojak...možno dobrý, neviem
ale o ekonomike sa s tebou už dlhšie nebavím......len si daj do googlu investičný dlh..vyber si či slovensko, alebo čssr

baz-ku predal nemcom tvoj močár.....naozaj mna chceš z tohto viniť ??

a to tretie dnes vypustil smer a hn

kludne si to doštuduj....ked chceš, dám ti linky
Prečo tu zase z nejakého obyčajného termínu ako je investičný dlh robíš raketovú vedu?
Investičný dlh sú vlastne dlhodobo zanedbané investície. Lenže je otázne, na koľko máš pravdu, keďže kedysi sme boli jednotka napr. čo sa týka zbraní, čo sa týka motoriek.
Myslím, že najviac je to tu zanedbané od roku 1989. Odvtedy sa takmer nič nevybudovalo. To, že sa tu nastavali plechové krabice typu tesco, montážne haly, to nie sú žiadne trvalé investície....
Ešte naši dedovia vždy rozprávali, že naše motorky v podstate boli na prvopočiatku okopírované a potom nás samozrejme bohaté štáty predbehli. Nakoľko mali pravdu, neviem posúdiť, ale hovorili ešte ak sa pamätám, hovorili ešte o predvojnovom stave. Je možné, ale že obdobie mám pomýlené.
3 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
jar88
BXLmiami
Nandrolon
bjuty smis
Nandrolon
Keďže je aj pracovná doba, tak niekedy robím súkromné záležitosti, aj 5-6 hod.
:-)))))
nie ako tí, čo kradnú, však.....
Že človek robí to, za čo je platený, napr. rovnako ako ostatní za rovnaký plat je kradnutie?
Ja za to nemôžem, že XY stranovú správu napíšem rýchlopisom za hodinu a druhý ju ďobe ako ďateľ za rovnaké peniaze rádovo dni :-)
Ale ak máš na mysli služobný telefón, tak to úradujem cez svoj súkromný /pohodlnejšie sa mi vedie hodinová konzultácia/ nakoľko na služobnom sa vykecáva kolegyňa :-))))))
Zvlášť, keď žiadnu prácu nemusím predstierať ako iní v ostatných firmách. Tí ľudia vidia moje výsledky. No a keď človek nemá náladu sedieť v práci, tak jednoducho sa zoberiem a valím napr. cez kopce do ČR na letisko. Už sa teším na skončenie karantény.
Toto je zaujímavé.Takže ty vlastne vôbec,ale vôbec nie si zlodej :-))))
Kdeže zlodej, pandúr je to.
Babenkám nezostáva nič iné, ako celý mesiac makať za pár stovák, lebo inak vedúci na nich napíše tým ľuďom správu a dokonca rýchlopisom a sú na dlažbe.
Ale veď presne takto tvoja dcéruška zneužíva /ak už neskrachovala/ mamičky na materskej, ktoré tých peňazí potrebujú úplne že najviac.
"jar88
05.02.18,12:44
Moja dcéra zakladá účtovnú firmu, kde budú pracovať iba mamičky na skrátenú pracovnú dobu.
Plánuje 4 hod. denne za 750 €/mesiac."
Typická špekulácia, že budú makať reálne na plný úväzok, ale odvody a plat polovica minimálky. To je asi tá super firma, kde tú tvoju volajú na "odborné rady" :-)))
Ako vždy aj v tomto prípade si nič nepochopil a tak ti ušla aj pointa. Teda zámer, ktorý tým sledovala.
Išlo hlavne o to, že tie mamičky sú všade znevýhodňované. Dôvody sú všeobecne každému celkom jasné.
Aj keď sú doma s deťmi, stále majú schopnosťi, ktoré v minulosti získali. Niektoré z nich nemajú záujem dávať deti do škôlky a nastúpiť do zamestnania okamžite, ako je to čo len trošku možné. Pritom sa takéto ženy snažili stretávať v akomsi klube, herni pre deti či ako by som to nazval. Nebol som tam, ale možno to tu niekto pozná. Je to v Ivánke, alebo niekde v Bernolákove, neviem presne, ale volá sa to Inspiro, alebo Inspire.

Po pár debatách sa ich pár zhodlo na tom, že ak by mali nejakú kanceláriu, lahšie by sa im pracovalo a aj získavalo nových drobkárov.
Tak si dcéra prenajala malú kanceláriu za 240€ na mesiac, dala tam dva kancelárske stoly, zaviedla internet, priniesla jednu tlačiareň s kopírkou, dva regále na šanony a stolček na kávu s várnou konvicou.

Každá z tých mamičiek, ktorá sa na tom chcela zúčastniť si priniesla svojich vlastných klientov a zaplatila pomernú časť nákladov na nájom a internet. Zo začiatku sa pridali len dve a prispievali po 50€ každá. Tak že už pri dvoch sa to dcére zlacnelo na 140€ plus internet. Koncom leta ich už bolo jedenásť za 550€. Ale trochu jej zdražel pčtovný program.

Teraz už nemajú tú malú kanceláriu v Senci, ale veľkú so zasadačkou niekde v Ivanke. Je ich 18 a už nerobia len tých drobkárov. Majú kopu klientov a dokonca aj zahraničných. Lepšie povedané, Firmy sú Slovenské, ale majitelia sú zo zahraničia.

Kto si čo zoženie, to si aj spracuje a vyúčtuje a samozrejme že aj zdaní a odvodní. Každá sa samostatne prihlási a aj odhlási z poisťovní a zaplatí sociálne a zdravotné odvody.
Samozrejme, že si samostatne rozhodujú aj o uzatváraní pracovných zmlúv a aj o ukončení každého pracovného pomeru.

Nebudem ti to celé popisovať a vysvetlovať, veď sú to len mokré sny akéhosi starého.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
bjuty smis
ty si bol vojak...možno dobrý, neviem
ale o ekonomike sa s tebou už dlhšie nebavím......len si daj do googlu investičný dlh..vyber si či slovensko, alebo čssr

baz-ku predal nemcom tvoj močár.....naozaj mna chceš z tohto viniť ??

a to tretie dnes vypustil smer a hn

kludne si to doštuduj....ked chceš, dám ti linky
Prečo tu zase z nejakého obyčajného termínu ako je investičný dlh robíš raketovú vedu?
Investičný dlh sú vlastne dlhodobo zanedbané investície. Lenže je otázne, na koľko máš pravdu, keďže kedysi sme boli jednotka napr. čo sa týka zbraní, čo sa týka motoriek.
Myslím, že najviac je to tu zanedbané od roku 1989. Odvtedy sa takmer nič nevybudovalo. To, že sa tu nastavali plechové krabice typu tesco, montážne haly, to nie sú žiadne trvalé investície....
Ešte naši dedovia vždy rozprávali, že naše motorky v podstate boli na prvopočiatku okopírované a potom nás samozrejme bohaté štáty predbehli. Nakoľko mali pravdu, neviem posúdiť, ale hovorili ešte ak sa pamätám, hovorili ešte o predvojnovom stave. Je možné, ale že obdobie mám pomýlené.
Presne ako si napísal, máš to riadne pomýlené.
1 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Nandrolon
jar88
BXLmiami
Nandrolon
bjuty smis
Nandrolon
Keďže je aj pracovná doba, tak niekedy robím súkromné záležitosti, aj 5-6 hod.
:-)))))
nie ako tí, čo kradnú, však.....
Že človek robí to, za čo je platený, napr. rovnako ako ostatní za rovnaký plat je kradnutie?
Ja za to nemôžem, že XY stranovú správu napíšem rýchlopisom za hodinu a druhý ju ďobe ako ďateľ za rovnaké peniaze rádovo dni :-)
Ale ak máš na mysli služobný telefón, tak to úradujem cez svoj súkromný /pohodlnejšie sa mi vedie hodinová konzultácia/ nakoľko na služobnom sa vykecáva kolegyňa :-))))))
Zvlášť, keď žiadnu prácu nemusím predstierať ako iní v ostatných firmách. Tí ľudia vidia moje výsledky. No a keď človek nemá náladu sedieť v práci, tak jednoducho sa zoberiem a valím napr. cez kopce do ČR na letisko. Už sa teším na skončenie karantény.
Toto je zaujímavé.Takže ty vlastne vôbec,ale vôbec nie si zlodej :-))))
Kdeže zlodej, pandúr je to.
Babenkám nezostáva nič iné, ako celý mesiac makať za pár stovák, lebo inak vedúci na nich napíše tým ľuďom správu a dokonca rýchlopisom a sú na dlažbe.
Ale veď presne takto tvoja dcéruška zneužíva /ak už neskrachovala/ mamičky na materskej, ktoré tých peňazí potrebujú úplne že najviac.
"jar88
05.02.18,12:44
Moja dcéra zakladá účtovnú firmu, kde budú pracovať iba mamičky na skrátenú pracovnú dobu.
Plánuje 4 hod. denne za 750 €/mesiac."
Typická špekulácia, že budú makať reálne na plný úväzok, ale odvody a plat polovica minimálky. To je asi tá super firma, kde tú tvoju volajú na "odborné rady" :-)))
Ako vždy aj v tomto prípade si nič nepochopil a tak ti ušla aj pointa. Teda zámer, ktorý tým sledovala.
Išlo hlavne o to, že tie mamičky sú všade znevýhodňované. Dôvody sú všeobecne každému celkom jasné.
Aj keď sú doma s deťmi, stále majú schopnosťi, ktoré v minulosti získali. Niektoré z nich nemajú záujem dávať deti do škôlky a nastúpiť do zamestnania okamžite, ako je to čo len trošku možné. Pritom sa takéto ženy snažili stretávať v akomsi klube, herni pre deti či ako by som to nazval. Nebol som tam, ale možno to tu niekto pozná. Je to v Ivánke, alebo niekde v Bernolákove, neviem presne, ale volá sa to Inspiro, alebo Inspire.

Po pár debatách sa ich pár zhodlo na tom, že ak by mali nejakú kanceláriu, lahšie by sa im pracovalo a aj získavalo nových drobkárov.
Tak si dcéra prenajala malú kanceláriu za 240€ na mesiac, dala tam dva kancelárske stoly, zaviedla internet, priniesla jednu tlačiareň s kopírkou, dva regále na šanony a stolček na kávu s várnou konvicou.

Každá z tých mamičiek, ktorá sa na tom chcela zúčastniť si priniesla svojich vlastných klientov a zaplatila pomernú časť nákladov na nájom a internet. Zo začiatku sa pridali len dve a prispievali po 50€ každá. Tak že už pri dvoch sa to dcére zlacnelo na 140€ plus internet. Koncom leta ich už bolo jedenásť za 550€. Ale trochu jej zdražel pčtovný program.

Teraz už nemajú tú malú kanceláriu v Senci, ale veľkú so zasadačkou niekde v Ivanke. Je ich 18 a už nerobia len tých drobkárov. Majú kopu klientov a dokonca aj zahraničných. Lepšie povedané, Firmy sú Slovenské, ale majitelia sú zo zahraničia.

Kto si čo zoženie, to si aj spracuje a vyúčtuje a samozrejme že aj zdaní a odvodní. Každá sa samostatne prihlási a aj odhlási z poisťovní a zaplatí sociálne a zdravotné odvody.
Samozrejme, že si samostatne rozhodujú aj o uzatváraní pracovných zmlúv a aj o ukončení každého pracovného pomeru.

Nebudem ti to celé popisovať a vysvetlovať, veď sú to len mokré sny akéhosi starého.
Chceš nás tu oblbnúť? V takom "stave" ako si to opísal ty" by v podstate žiadna mzda neexistovala, ale každá by si vyplatila /zobrala svoje zarobené peniaze/. Ale z tvojho príspevku je jasné, že jedna "kamarátka" zase vyťažila niečo s ostatných kamarátok. Toto funguje bežne aj v našom regióne. Je nejaká partia a keď človek sleduje, čo robia, tak vždy niekomu peniažky tečú do kapsy a ostatné musia na "akcie" dotovať napr. manželia.
Vychcánek sa vždy nájde.
Ináč, nemusel si byť až taký kritický k sebe v poslednej vete :-))))))))))))))))
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Vieš z čoho pramení odpor mladých voči starým?
Deciek voči fotrovcom?
-----------------------------------
Inak, uvedomuješ si, ako ste sa tu včera s tou Dášou predviedli?
-----------------------------------
Napísali ste tu 5 či 6 strán totálnych sprostostí, ktoré ste prezentovali skože za lepšonázor. Ešte aj tá korela, ktorú som vždy považoval za najinteligentnejšiu z vás, sa prejavila, ako prinajmenšom popletená z minulého režimu. Pritom si stále namýšla, že všetkému jasne rozumie.
Nuž jediný záver, určitá časť slovače je neskutočne doblbnutá.
Naposledy upravil jar88 : 27.03.20 at 08:25
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Vieš z čoho pramení odpor mladých voči starým?
Deciek voči fotrovcom?
-----------------------------------
Inak, uvedomuješ si, ako ste sa tu včera s tou Dášou predviedli?
-----------------------------------
Napísali ste tu 5 či 6 strán totálnych sprostostí, ktoré ste prezentovali skože za lepšonázor. Ešte aj tá korela, ktorú som vždy považoval za najinteligentnejšiu z vás, sa prejavila, ako prinajmenšom popletená z minulého režimu. Pritom si stále namýšla, že všetkému jasne rozumie.
Nuž jediný záver, určitá časť slovače je neskutočne doblbnutá.
Ty cítiš nejaký odpor? Lebo ja všeobecne nie, je to čisto individuálne. Pohybujem sa najmä medzi 60+, aj pracovne, aj v koníčkoch.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Umožníme celebritám ako prvým čerpať pomoc od štátu?
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

toto je dosť prehladný graf. celkom dobre vidieť, že počet pacientov sa iba minimálne zvýšil, ked zoberieš počet vykonaných testov. A ešte z tách 42 pozitívnych sú len dvaja v rizikovej skupine. A zo všetkých zistených pozitívnych je zatiaľ iba jeden pacient v kritickom stave napojený na pľúcnu ventiláciu
G9OyC-ko-ko-denne-testujeme-a-ko-ko-pr-padov-odhalili-4.png.jpg  
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dáša to Trumpovi nevysvetlíš.

Trump sa bráni, že ide o množstvo testov

Americký prezident Donald Trump najnovšie čísla vo štvrtok popoludní na brífingu v Bielom dome pripísal "množstvu testov, ktoré robíme". Viceprezident Mike Pence uviedol, že testy na koronavírus sú dostupné vo všetkých 50 štátoch a celonárodne už vykonali 552-tisíc testov.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

len pre upresnenie, bol odpojený od mimotelového obehu, stále je na umelej pľúcnej ventilácii. Aj to je pokrok

https://denikn.cz/minuta/327303?fbcl...3ZucLXjm3CMXvQ

0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Názov prvého článku mi stačil.
"KORONAVÍRUS NAŽIVO Premiér Matovič začal masívne testovanie: Pribudlo 43 nakazených"
- toto bude zrejme nejaký Matovičov honič, adept na pripojenie k fondu pre novinárov
Matovič si zrejme doma v obývačke urobil laboratórium a začal tam masívne testovať.
:-)))))))))
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Fico povedal, že vláda by mala rokovať s opozíciou, lebo Smer narozdiel od poslancov novej vládnej koalície má skúsenosti s vládnutím. „Dnes niekto len tak takého Jána Richtera, Petra Žigu, Petra Pellegriniho či Roberta Fica neprečúra.“

)))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať