Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Na dedine sú 65+ fyzicky aj mentálne výkonnejší ako v mestách 55+.
70-tnici tu orajú s traktorami doma vyrobenými, kopú, sadia. Rozmýšľam, či tu niekto z okolia chodí o paličke v 70ke.
V lete plno 60+ v meste vysedáva po lavičkách, pri každej lavičke palička, na sebe výdatný tukový obal ako medveď pred zimným spánkom.
V tomto prípade dosť zovšeobecňuješ. Na dobrú kondíciu má vplyv viac faktorov, jedným z nich je napr. aj solventnosť počas aktívneho a dôchodkovému veku, pracovné zaradenie počas života a mnoho iných.
Na lavičkách posedávajú najskôr bezmocní ľudia, a je v podstate jedno, o akú bezmocnosť ide.
Ale tiež nechcem rovnako zovšeobecňovať, pretože je to od prípadu k prípadu rôzne.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
[QUOTE="BXLmiami"]tak mi úprimne povedz, čo nestihne za tú dobu 5 x do týždňa nakúpiť...

v iných krajinách je absolútny zákaz...von môžeš ísť, iba ked máš potvrdenú spútnú sms zo súhlasom na presne stanovený čas...

fakt mi povedz, v čom ta to obmedzuje...

*
Nebojíš sa ,že spadne primárny kontakt ked lekári so sestrami budú nakupovať počas ambulantných hodín :-))
Nechápal by si ako si to väčšina tých starých ľudí vysvetlila-chovajú sa ku nám ako ku prašivým.......,Coopka prázdna a nechali nás stáť pred dverami že nechcú pokutu....nech nám už dajú nejaké tabletky a bude od nás pokoj.....Už sa nás tak boja že ani s ostatnými ľudmi nemôžem do obchodu....Čoho sme sa to dožili,ved sa nás naše deti boja....Mám pokračovať?[/QUOTE]



nebojím,
teraz sa otcovi dosť priťažilo....chodievam s ním pravidelne na kontroly- geriatria biskupice
objednať ho sestra nechcela, majú stop
volám priamo primárke - nedá sa, iba ak ho pošlú z univeritnej v ružinove
volám obvodákovi - lieči iba cez telefon, mi teraz nepomôžu. mám volať záchranku
záchranka došla - zobrať ho nemôžeme, všetko sa teraz chystá len na koronu...

takže o primárny kontakt sa až tak nebojím....[/QUOTE]
.
korela
Čo by sa stalo, ak by si ho zobral sám do nemocnice na pohotovosť? Mohli by ho odmietnuť? Ústava ...
V tomto dávam Bukovskému za pravdu, že sa ľudia boja volať sanitky hoci aj kvôli podozreniu na slepák, A čo akútne príhody všetkých druhov?
Toto nie je normálna situácia.
Z jednej diskusie, ... vraj v Nemecku zubári fungujú úplne normálne ako predtým, písala tam pracujúca Slovenka.
(Doma treba dokončiť kúsok miestnosti, ... nie, lebo čo ak náhodou úraz s elektro náradím? Kam sa pôjde? Pritom ideálny voľný aj sezónny čas. A na úraz s náradím ani nepamätám, asi nikdy. Ale teraz obavy.)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kukučka Pozri príspevok
Čítam si recepty s medvedím cesnakom a okrem iných podpecník, čiže posúch, spomínali sme na šuťáku. Potešilo ma, že slovenský posúch upečiem s trstinovým cukrom a himalájskou soľou, no a ako inak, predsa s olivovým olejom. Idem!
Minule som olivový olej použil namiesto normálneho pri pečení chleba. Nebolo ho ani poznať.
Momentálne mám aj ľanový, ale ten už má také dosť štipľavé zakončenie.
1 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kukučka
Čítam si recepty s medvedím cesnakom a okrem iných podpecník, čiže posúch, spomínali sme na šuťáku. Potešilo ma, že slovenský posúch upečiem s trstinovým cukrom a himalájskou soľou, no a ako inak, predsa s olivovým olejom. Idem!
ešte by mohli olivový olej vymeniť za kokosový tuk To by bolo tiež cool ....

A s múkou by sa dalo tiež pohrať

Aj keď práve s múkou sa "tí naši " asi aj hrali. Teda presnejšie používali to, čo bolo. A to asi nebola hladká výberová....
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
kukučka
Čítam si recepty s medvedím cesnakom a okrem iných podpecník, čiže posúch, spomínali sme na šuťáku. Potešilo ma, že slovenský posúch upečiem s trstinovým cukrom a himalájskou soľou, no a ako inak, predsa s olivovým olejom. Idem!
ešte by mohli olivový olej vymeniť za kokosový tuk To by bolo tiež cool ....

A s múkou by sa dalo tiež pohrať

Aj keď práve s múkou sa "tí naši " asi aj hrali. Teda presnejšie používali to, čo bolo. A to asi nebola hladká výberová....
najmä mali najlepších kuchárov- prázdne bruchá bola im dobrá aj svinská masť bez uhlíkovej stopy - prepravy oleja tisícok kilometrov a vyrábania korony na pralesoch
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
kukučka Pozri príspevok
Čítam si recepty s medvedím cesnakom a okrem iných podpecník, čiže posúch, spomínali sme na šuťáku. Potešilo ma, že slovenský posúch upečiem s trstinovým cukrom a himalájskou soľou, no a ako inak, predsa s olivovým olejom. Idem!
Minule som olivový olej použil namiesto normálneho pri pečení chleba. Nebolo ho ani poznať.
Momentálne mám aj ľanový, ale ten už má také dosť štipľavé zakončenie.
Ten už patrí do koša.
Okrem ľanového sa u nás udomácňuje aj ľaničníkový.

Ľaničníkový olej, vhodný v kuchyni na všetko, zistená u obyvateľov dlhovekosť. Plus iné výborné vlastnosti.

"Extra ľanový olej má vysokú oxidačnú stabilitu oleja a to ho robí UNIVERZÁLNYM OLEJOM NA VARENIE.
Pre porovnanie bod dymenia extra ľanového oleja teda oleja z Cameliny je 246.11ºC čiže je oveľa vyšší ako bod dymenia olivového oleja, čo je 162.78ºC.
Bod dymenia - je teplota, pri ktorej sa začne rozpadať olej na glycerol a voľné mastné kyseliny , a produkuje sa namodralý dym." ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Matovič chce otvárať ekonomiku po regiónoch
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-...povedal-heger/

Takže podľa mapy by mala mať Blava smolu...a jednoznačne by ju mali otvoriť ako poslednú.
https://portal.minv.sk/covid19map/

ALE skôr to bude o inom...najprv bol blackout, potom obmedzovanie dôchodcov...no a včul do tretice všetkého zlého.


Jemu už na totál drbe...
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Gravidná samica orangutana sa schúlila na poslednom strome a dívala sa na to, ako buldozéry ničia jej dažďový prales
https://www.badatel.net/gravidna-sam...azdovy-prales/

Chodím na jeden uvedomelý eshop, ktorý pri položkách oznamuje ako prvú informáciu, že neobsahujú palmový olej. Ten je už skoro všade.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

buchač
Jemu už na totál drbe...
... vieš z vlastnej skúsenosti, že ?
0 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bodliak
buchač
Jemu už na totál drbe...
... vieš z vlastnej skúsenosti, že ?
Nemudruj ...šup, šup...choď si urobiť pár nickov a môžete ma jak svorka besných psov prenasledovať.

Aj na Pravde si sa tak správal ?
0 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Dáša_
ešte by mohli olivový olej vymeniť za kokosový tuk To by bolo tiež cool ....
Uplne top je "BAMBUCKE" (?!) maslo.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Vyhováranie a klamanie ti naozaj ide.
Už len čakám, kedy nám tu napíšeš, že si ironicky písal aj o svojom kresťanstve.
Že si to písal pre tých, čo ešte stále veria na placatú Zem.
Ty si už čo za chudáka ?


Každé, zdôrazňujem každé, fórum má vo svojich pravidlách niečo v podobnom duchu, že :

..." osočovanie, včítane nábožensky, rasovo alebo národnostne motivovaných urážok bude považované za hrubé porušenie pravidiel fóra. "

Toto je zvyčajne považované za dôvod na vylúčenie. Že takéto niečo nemá v pravidlách Porada, to je mi záhadou.
To ale neznamená, že by sa to tu niečo také malo vyskytovať...ba dokonca do príspevkov montovať rodinu, ba dokonca deti.

Takže čo na to povedia zodpovední ?
Nuž, nepovedia nič...občas niečo vymažú (chválabožku aspoň to), občas niekoho vyhodia (hlavne zdupľované nicky)...ale inak vcelku nič.

...ale čo ma najviac serondí...a vsutku solídne ?
Že na celú stránku serie ten, kto by nemal.
Serie na ňu sám Richard, ktorý nekoná, kde by mal.
Ak by som mal vravieť aj o etike samotného Richarda ? Nuž, rodičia sa málo posnažili...čo z chleba a gačí, ak bola zanedbaná výchova.


P.S.:
...a že etiku nedodržiava okrem SS88 aj ten podliak, to ani nevravím.
Proste dvaja hajzli = jeden pár.
Zrovna ty máš odvahu spomínať etiketu Porady?
Ty chceš hodnotiť moje správanie? Ty a tvoja úderka?
-------------------------------------------------------------------------
Už som ti tu raz čosi napísal o tvojej hnusnej zálube, ktorú oblubuješ a beztrestne používaš iba tu na Porade. Len tu si to môžeš dovoliť, lebo inde by si mal dávno padáka.
-------------------------------------
Tvoj koníček:
Sleduješ nových členov porady (takých, čo majú prvý, druhý príspevok - otázku) a hneď pri prvej príležitosti ho nejako zhovadíš. Následne ten nováčik skončí a viac sa tu neprihlási.
Naozaj nechápem, čo z toho máš. Či ti to nejako pomáha na tvojom pošramotenom egu, alebo si tým dokazuješ, že ty si tu šéf, ty si akože na Porade nejaký "mazák", či starý poraďák.
--------------------------------------
Veď už prezraď prečo na tých nováčikov tak rád vyskakuješ a čo z toho máš, keď nakoniec opustia Poradu. Naviac to robíte spoločne, celá zbabelá úderka. Traja (mazáci Porady) na jedného nováčika. Spravidla si to Ty, plus misoft a raz sa pridá pavol54, a inokedy mariankaj. V poslednej dobe sa to stáva aj za účasti Nandrolona.
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Matovič chce otvárať ekonomiku po regiónoch
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-...povedal-heger/

Takže podľa mapy by mala mať Blava smolu...a jednoznačne by ju mali otvoriť ako poslednú.
https://portal.minv.sk/covid19map/

ALE skôr to bude o inom...najprv bol blackout, potom obmedzovanie dôchodcov...no a včul do tretice všetkého zlého.


Jemu už na totál drbe...
O tom blackoute sme sa tu už bavili. Dal som aj video v ktorom to slovo zaznelo.
A ty nie a nie pochopiť, že to bolo o niečom inom.
Mám ti sem to video dať ešte raz?
----------------------------------------------
Šíriš tu bludy.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

korela
Nandrolon
kukučka Pozri príspevok
Čítam si recepty s medvedím cesnakom a okrem iných podpecník, čiže posúch, spomínali sme na šuťáku. Potešilo ma, že slovenský posúch upečiem s trstinovým cukrom a himalájskou soľou, no a ako inak, predsa s olivovým olejom. Idem!
Minule som olivový olej použil namiesto normálneho pri pečení chleba. Nebolo ho ani poznať.
Momentálne mám aj ľanový, ale ten už má také dosť štipľavé zakončenie.
Ten už patrí do koša.
Okrem ľanového sa u nás udomácňuje aj ľaničníkový.

Ľaničníkový olej, vhodný v kuchyni na všetko, zistená u obyvateľov dlhovekosť. Plus iné výborné vlastnosti.

"Extra ľanový olej má vysokú oxidačnú stabilitu oleja a to ho robí UNIVERZÁLNYM OLEJOM NA VARENIE.
Pre porovnanie bod dymenia extra ľanového oleja teda oleja z Cameliny je 246.11ºC čiže je oveľa vyšší ako bod dymenia olivového oleja, čo je 162.78ºC.
Bod dymenia - je teplota, pri ktorej sa začne rozpadať olej na glycerol a voľné mastné kyseliny , a produkuje sa namodralý dym." ...
Nie je zoxidovaný, lebo je ešte v záruke a otvoril som ho tento týždeň. Je to jeho prirodzená chuť. Zoxidovaný je žltý až žltohnedý a nahorklý.
PS: ja si pamätám a tak to mám aj vsugerované, že olivový olej je primárne do studenej kuchyne. To, že teraz sa používa kľudne aj na vyprážanie je druhá vec, podľa mňa nevhodné použitie.
Naposledy upravil Nandrolon : 25.04.20 at 07:54
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
korela
Nandrolon
kukučka Pozri príspevok
Čítam si recepty s medvedím cesnakom a okrem iných podpecník, čiže posúch, spomínali sme na šuťáku. Potešilo ma, že slovenský posúch upečiem s trstinovým cukrom a himalájskou soľou, no a ako inak, predsa s olivovým olejom. Idem!
Minule som olivový olej použil namiesto normálneho pri pečení chleba. Nebolo ho ani poznať.
Momentálne mám aj ľanový, ale ten už má také dosť štipľavé zakončenie.
Ten už patrí do koša.
Okrem ľanového sa u nás udomácňuje aj ľaničníkový.

Ľaničníkový olej, vhodný v kuchyni na všetko, zistená u obyvateľov dlhovekosť. Plus iné výborné vlastnosti.

"Extra ľanový olej má vysokú oxidačnú stabilitu oleja a to ho robí UNIVERZÁLNYM OLEJOM NA VARENIE.
Pre porovnanie bod dymenia extra ľanového oleja teda oleja z Cameliny je 246.11ºC čiže je oveľa vyšší ako bod dymenia olivového oleja, čo je 162.78ºC.
Bod dymenia - je teplota, pri ktorej sa začne rozpadať olej na glycerol a voľné mastné kyseliny , a produkuje sa namodralý dym." ...
Nie je zoxidovaný, lebo je ešte v záruke a otvoril som ho tento týždeň. Je to jeho prirodzená chuť. Zoxidovaný je žltý až žltohnedý a nahorklý.
PS: ja si pamätám a tak to mám aj vsugerované, že olivový olej je primárne do studenej kuchyne. To, že teraz sa používa kľudne aj na vyprážanie je druhá vec, podľa mňa nevhodné použitie.
tieto oleje je najlepšie používať v traktore nie ako mazivo ale ako palivo
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Gravidná samica orangutana sa schúlila na poslednom strome a dívala sa na to, ako buldozéry ničia jej dažďový prales
https://www.badatel.net/gravidna-sam...azdovy-prales/

Chodím na jeden uvedomelý eshop, ktorý pri položkách oznamuje ako prvú informáciu, že neobsahujú palmový olej. Ten je už skoro všade.
Výpovedná hodnota oboch odstavcov...fakt "výpovedná"...

Ten prvý je od badatela...a už len to veľa naznačuje...otázka znie, prečo vytiahli info staré niekoľko rokov.
Ten druhý je utajený, no "uvedomelý" šop...otázka znie, prečo sa nepodelíš o info ?
1 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="korela"]
Nandrolon
kukučka Pozri príspevok
Čítam si recepty s medvedím cesnakom a okrem iných podpecník, čiže posúch, spomínali sme na šuťáku. Potešilo ma, že slovenský posúch upečiem s trstinovým cukrom a himalájskou soľou, no a ako inak, predsa s olivovým olejom. Idem!
Minule som olivový olej použil namiesto normálneho pri pečení chleba. Nebolo ho ani poznať.
Momentálne mám aj ľanový, ale ten už má také dosť štipľavé zakončenie.
Ten už patrí do koša.

Určite nie do koša - je to kvalitná fermež. Dá sa použiť na kopec vecí.
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="Nandrolon"][QUOTE="korela"]
Nandrolon
Nie je zoxidovaný, lebo je ešte v záruke a otvoril som ho tento týždeň. Je to jeho prirodzená chuť. Zoxidovaný je žltý až žltohnedý a nahorklý.
PS: ja si pamätám a tak to mám aj vsugerované, že olivový olej je primárne do studenej kuchyne. To, že teraz sa používa kľudne aj na vyprážanie je druhá vec, podľa mňa nevhodné použitie.
žeby Taliani jedli tú pizzu, bisteky, aj šecku dusenú zeleninu surové? Pizza sa síce pečie nasucho, ale ol ol sa dáva do cesta.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

buchač
...choď si urobiť pár nickov
Už druhýkrát sa pýtam, aký je môj ďalší nick na porade ? Klameš! Otvoríš hubu ... a len smrad.
1 3
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54
Dáša_
kukučka
Čítam si recepty s medvedím cesnakom a okrem iných podpecník, čiže posúch, spomínali sme na šuťáku. Potešilo ma, že slovenský posúch upečiem s trstinovým cukrom a himalájskou soľou, no a ako inak, predsa s olivovým olejom. Idem!
ešte by mohli olivový olej vymeniť za kokosový tuk To by bolo tiež cool ....

A s múkou by sa dalo tiež pohrať

Aj keď práve s múkou sa "tí naši " asi aj hrali. Teda presnejšie používali to, čo bolo. A to asi nebola hladká výberová....
najmä mali najlepších kuchárov- prázdne bruchá bola im dobrá aj svinská masť bez uhlíkovej stopy - prepravy oleja tisícok kilometrov a vyrábania korony na pralesoch
mám predkov z Kysúc. Nie všetkých, ale z rozprávania viem všeličo. Napríklad že jedávali nastrúhanú burgyňu zasypanú šrotom. Lebo iné nebolo. Niektoré raw recepty sa tomu aj blížia.
Aj také viem, že chodili do roboty (do Žiliny) každý deň pešo 4 hodiny tam a 4 späť. Potom sa im polepšilo, chodili na týždnovky do Trnavy na bicykloch, jedna cesta takých 130-140 km
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať