Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Terezia13
!!!!!!!!!!nuž! bez týchto oplzlostí!!!!!!! na ktoré tu nikto nie je zvedaví!!!!!!!!!!!! by to tu bolo dýchatelnejšie!!! ak nemáte čo povedať, nenapadávajte!!!!!!!!!!!!!! zmiznite z porady!!!!!!!!!
Vieš Terka, chlapi si povedia, čo si myslia priamo. Narozdiel do "ženského štýlu chovania", kde si tie úsmevmi skladajú komplimenty jak hrdličky a prvá otočka chrbtom a maska spadne. To mi príde oplzlejšie.
Skús sa nad nich povzniesť a pochopiť ich. A hlavne ich preskakuj, keď ťa to rozčuľuje. Baby dáko nepíšu, tak chlapi trkotajú rečou svojho kmeňa.Takí sú jak malí chlapci. Celý deň skúmajú, či Pelemu vypadlo z vrecka špáradlo alebo papierik s koksom. Nabudúce musím podhodiť videjko na túto tému z európskeho parlamentu. Nech vedia, kto to z toho Bruselu niekedy prazvláštne zákony rozosiela a ako asi vznikla norma zakrivenia banánov.

Uznávam, že ja som sa včera tiež rozkokošila. Asi ide jar. )Ale ta nemožem furt hubu držať a tváriť sa chrumkavá, keď som pripečená z oboch strán.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bettylou
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...janDHCdjt8Z4Wk

To už jaká hepa je tá Frantová. Nie náhodou nenažraní obchodníci dvihli ceny? Darmo, zem je guľatá, ale na každom rohu stretneš výkvet civilizácie.
Čakala som, kedy sa už konečne o zvyšovaní cien základných potrieb začne písať.

"Za pravdu dáva nespokojným ľuďom aj štatistika. V marci ceny medziročne poskočili o 2,3 percenta. Ceny niektorých potravín však rástli aj o desatinu. Medzi nimi je hlavne petržlen, uhorky či karfiol. Hore však išlo aj bravčové mäso a chlieb. Prechodný pokles cien zo začiatku roka pre rozšírenie zníženej sadzby DPH na ďalšie tovary je tak dávno vymazaný."
O desatinu rástli? Tak to ide o zlú štatistiku. Zelenina aj ovocie komplet aj so zemiakmi.
Už som mala chuť napísať vláde, nech uvalí celoplošný zákaz zvyšovania cien potravín.

Som zvedavá ako sa v konečnom dôsledku postará o tých najbezbrannejších, starých. Tých mali zachytiť v prvej línii. Nechali ich napospas. Pozerala som si niektoré samosprávy, áno, niektoré obce si vypracovali systém a mohli sa naňho osamelí dôchodcovia spoľahnúť.
U nás nie. Ja im zvysoka ďakujem, že mi preplatia okolo 2 eur za jednu cestu taxi za nákup. Tu sú iné ceny a vzdialenosti ako inde.
To bol taký problém pre obec zaplatiť jedného-dvoch ľudí na jeden až dva dni v týždni, ktorí by nakúpili a pomohli s niekt. admin. vecami? Všetko sa nedá vybaviť elektronicky. Ani všetky lieky. Lebo poisťovňa.
.
Na Tesco som čakala takmer mesiac, dovtedy som bola s ním vždy spokojná, ale v prvej dodanej várke hnilá červená paprika až na povrch, ešte niečo tam bolo komplet na vyhodenie, tvarohy s končiacou zárukou na druhý deň po dodaní, chlieb končil v deň donášky. A to v deň. kedy tu písala kopretinka, že u seba vyhadzovali nepredaný tovar.
Keby to bolo v mojich možnostiach, to sa môžem vydať rovno na cestu freeganov.

Ale zvýšiť ceny tovaru naprieč všetkými položkami a aj zaplatiť za dopravu, je fakt odvážne v tejto dobe, uvedomujúc si aj to, že sa pohybujeme v číslach stále viac-menej minuloročnej úrody.
Čo tu nastane budúci rok, to sa "pobavíme". Veď už ľudí na to pripravujú.
Prvá príprava a iniciatíva už mala teraz prísť od vlády a iniciovať konkrétne sejby, ...kecálek skrývajúci sa stále za vírus. Vytvárať rezervy.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keby nebol vírus a ľudia zadebnení doma, možno by už aj dôchodcovia vyštartovali do ulíc.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

korela
Premohla som sa a donútila pozrieť celý záznam.
Nie je charakterovo čistejší ako niektorí predchádzajúci členovia vlád, ľudia očakávali mladých a dravých ľudí túžiacich možno aj po pravde a nie iba po nenávisti a odplate.
.
Jeden z príspevkov pod videom.
Pred 2 hodinami
"Ovce tlieskajú daňovému podvodníkovi... takže je tam koľko ? ... 95 či menej podržtašiek čo kryjú daňového podvodníka Matelka.... Ty trnavský blázon - do roka a do dňa padne tá tvoja skorumpovaná tlupa a ako sa podarilo zrušiť Mečiarove amnestie tak sa bude dať zrušiť aj premlčanie tvojich podvodov a pôjdeš ty do basy...nezabúdaj potom nechať otvorené dvere, aby ti ich nemusela vylamovať NAKA ."
.
Nejde o ojedinelý príspevok v tomto duchu, musí mať s ním podobné skúsenosti viac ľudí, ale neviem z akého dôvodu sa ho boja.
Jedno je fakt, a budem to tu opakovať, lebo ak je to jeho vlastnosť, aj tak sa časom prejaví.
A Ritomska o ňom vyjavila iba pravdu. Jeho pracovné metódy boli prinajmenšom "zvláštne".
Bolo by zaujímavé poznať jeho rodičovské, ev. aj starorodičovské zázemie, niečo ho po tejto pomerne ešte krátkej ceste života muselo poriadne ovplyvniť.

Pre bjutyho a jar, ešte kým mi capnete ako vždy pri spomenutí jeho osoby zakaždým dve mínusky, áno, neuzatváral s ľuďmi písomné pracovné zmluvy, pre neho platili v deväťdesiatych rokoch iba ústne. Iba ústne! Či sa vám to chce veriť alebo nie. Samozrejme potom aj s výhodami pre jeho osobu.
O tom,, co očakävali ludia rozhodli volby....su to len 2 mesiace
A nie tvoje konšpiracne sny.....ty ritomska minuska ako vzdy
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tesco asi aj zneužíva situáciu pri donáškach, lebo platba dopredu iba online, tovar sa musí bez výnimky prebrať celý, normálne sa dali po kontrole kvality nevhodné položky neprebrať a peniaze sa z nákupu hneď kuriérom odrátali z účtu. Vždy boli všetky položky dodávané s max, dátumom spotreby. V pohode sa dali skladovať aj dva týždne do budúceho nákupu.
Teraz mám dojem z ich služieb, že možné straty porozdávajú v nákupoch, hodia na kupujúcich.
Kupujúci ich síce môže vrátiť, ale iba osobne v ich najbližšej predajni. To je tá ich vyhlásená pomoc obyvateľstvu hneď v prvých dňoch ako prísľub pre mesto.
Donáškový monopol prehovoril.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

korela
Keby nebol vírus a ľudia zadebnení doma, možno by už aj dôchodcovia vyštartovali do ulíc.
Zas.mas pocit, ze rok ma 13 mesiacov a mlade rodiny maju robit na teba...??
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
Premohla som sa a donútila pozrieť celý záznam.
Nie je charakterovo čistejší ako niektorí predchádzajúci členovia vlád, ľudia očakávali mladých a dravých ľudí túžiacich možno aj po pravde a nie iba po nenávisti a odplate.
.
Jeden z príspevkov pod videom.
Pred 2 hodinami
"Ovce tlieskajú daňovému podvodníkovi... takže je tam koľko ? ... 95 či menej podržtašiek čo kryjú daňového podvodníka Matelka.... Ty trnavský blázon - do roka a do dňa padne tá tvoja skorumpovaná tlupa a ako sa podarilo zrušiť Mečiarove amnestie tak sa bude dať zrušiť aj premlčanie tvojich podvodov a pôjdeš ty do basy...nezabúdaj potom nechať otvorené dvere, aby ti ich nemusela vylamovať NAKA ."
.
Nejde o ojedinelý príspevok v tomto duchu, musí mať s ním podobné skúsenosti viac ľudí, ale neviem z akého dôvodu sa ho boja.
Jedno je fakt, a budem to tu opakovať, lebo ak je to jeho vlastnosť, aj tak sa časom prejaví.
A Ritomska o ňom vyjavila iba pravdu. Jeho pracovné metódy boli prinajmenšom "zvláštne".
Bolo by zaujímavé poznať jeho rodičovské, ev. aj starorodičovské zázemie, niečo ho po tejto pomerne ešte krátkej ceste života muselo poriadne ovplyvniť.

Pre bjutyho a jar, ešte kým mi capnete ako vždy pri spomenutí jeho osoby zakaždým dve mínusky, áno, neuzatváral s ľuďmi písomné pracovné zmluvy, pre neho platili v deväťdesiatych rokoch iba ústne. Iba ústne! Či sa vám to chce veriť alebo nie. Samozrejme potom aj s výhodami pre jeho osobu.
O tom,, co očakävali ludia rozhodli volby....su to len 2 mesiace
A nie tvoje konšpiracne sny.....ty ritomska minuska ako vzdy
Ľudia, až na menšie výnimky vždy očakávajú lepší výber, resp. výber menšieho zla na Slovensku, a ešte dlho budú. Vždy príde budíček. U nás sa zúčastňuje volieb 50% najbližšej rodiny. Od 89.
A má niekto vôbec istotu, že o voľbách rozhodli voliči?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
Keby nebol vírus a ľudia zadebnení doma, možno by už aj dôchodcovia vyštartovali do ulíc.
Zas.mas pocit, ze rok ma 13 mesiacov a mlade rodiny maju robit na teba...??
Nie, to nie je môj pocit. Nebudem sa z etických dôvodov vyjadrovať k mladým rodinám, nech sa každý prikrýva perinou akú má, moji sa nedali na hypotéku a zo 140 m2 vo výhodnom prenájme (kolega dlhodobo v zahraničí) sa uskromnili kúpou bytu s oveľa menšou výmerou, mysliac na možnú budúcnosť. A už to prišlo. Žiadny leasing. Nestanú sa vydierateľnými svojimi zamestnávateľmi, lebo hypotéka a iné pôžičky, kt. nemusia zákonite byť.

Dnešní dôchodcovia si od 89 uťahujú opasky, stačilo čítať Pavlíkove stránky, ktoré mu zatvárali.
Dôchodcovia mohli mať vyrátaný min. dvoj a násobne vyšší dôchodok, ale veď školy zadarmo a pod. Prechod v zlom kurze na euro. Prosím ťa, zdrž sa radšej komentárov o dôchodcoch. Ak si mal 20 a nižšie pri 89, tak to plne u teba ja chápem. Ale je to zahanbujúce.
Ja nežiadam žiadneho mladého človeka, aby ma živil a doplácal na mňa. Iba aby dôchodcovia dostali to, čo im patrí a hlavne na čo v čase bolo, nebyť nedôstojných ľudí.
Tak nech súčasní dôstojní vymáhajú spätne nalúpené peniaze či už pre zlé politické rozhodnutia alebo osobné iné ambície.

Na jednom človeku stojí táto vláda. Väčšina národa na to čaká. Tu sa prejaví charakter a sľuby. Nie každodenné rečnenie za mikrofónom.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

"nech sa každý prikrýva perinou akú má.."
Konečne s tebou suhlasím...

"Ja nežiadam žiadneho mladého človeka, aby ma živil a doplácal na mňa. "

A koho teda ?? Dochodcov ?
Naposledy upravil bjuty smis : 01.05.20 at 02:39
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
nech sa každý prikrýva perinou akú má..

Konečne s tebou suhlasím...
Inú duchaplnú odpoveď som ani neočakávala.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Uvidíme, ako ju natrasú "umelcom" a hlavne celoplošne bez rozdielu zárobkov a majetkov.
Vždy poslušne slúžia každému systému, čo prestali kočovať od mesta k mestu.
A v súčasnosti bezcharakterne dlhodobo deformujú obyvateľstvo cez tzv. kultúru.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

To je ok...
A teraz organizuj tie vase pochody
A rozmyslaj, preco ma jurgen a helga vyssi dochodok ako ty..
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
"nech sa každý prikrýva perinou akú má.."
Konečne s tebou suhlasím...

"Ja nežiadam žiadneho mladého človeka, aby ma živil a doplácal na mňa. "

A koho teda ?? Dochodcov ?
Máš to v texte.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
To je ok...
A teraz organizuj tie vase pochody
A rozmyslaj, preco ma jurgen a helga vyssi dochodok ako ty..
Nič nebudem.
Takéto veci vznikajú spontánne ak ľuďom dôjde trpezlivosť. To bude hanba pred Európou, a nie sa dnes hrdiť výsledkami opatrení. Aj tak si zahraničie píše v tomto zmysle o Česku. Ešte som nikde na slovenské úspechy nenatrafila. Žiaľ.

Zamysli sa, či nepremýšľaš v krátkodobom horizonte s tými dôchodkami, aby si sa ešte v horšej pozícii neocitol raz aj sám. Ja mám totiž predstavu, ako to tu môže a najskôr aj bude vyzerať s tvojím dôchodkom. A to ešte nespomínam výsledky volieb tak o desať rokov a neskôr. To pôjde už o iné rozhodovanie.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

A ço ti teda patri??
Vy- dochodcovja ste volili svine meciara a fica...chodte si teda od nich pytat to vase..
Ty si hovorkyňa väčšiny národa?
A tá vácšina národa čaká na to, aby ti pridala ? )))))))

Doplnenie - neexistuje iná možnosť, ze sa ohladom dôchodku ocitnem vo vyrazne horšej pozícii, ako je vaša generácia...
Naposledy upravil bjuty smis : 01.05.20 at 03:25
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bjity, čo si od za čas rána taký nabrúsený? Grohling zas nechcel s tebou ranný sex, alebo čo?
:-)))))))))))))))))
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
To je ok...
A teraz organizuj tie vase pochody
A rozmyslaj, preco ma jurgen a helga vyssi dochodok ako ty..
Porozmýšľaj prečo majú jurgen a helga v tej istej automobilke vyššiu mzdu ako slovenský untermensch? Nedochádza? 30 rokov po socializme už prestávajú platiť argumenty na jednoduchších že nás komunisti okrádali. Malo by platiť rovnaká linka =rovnaký plat = rovnaký dôchodok. Moji predkovia boli cez vojnu povinne makať v Reichu za plat o ktorom sa im doma mohlo len snívať. Prečo bol taký vysoký?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
A ço ti teda patri??
Vy- dochodcovja ste volili svine meciara a fica...chodte si teda od nich pytat to vase..
Ty si hovorkyňa väčšiny národa?
A tá vácšina národa čaká na to, aby ti pridala ? )))))))

Doplnenie - neexistuje iná možnosť, ze sa ohladom dôchodku ocitnem vo vyrazne horšej pozícii, ako je vaša generácia...
Keby si sa prihlásil do II. piliera tak by sa ti to nemohlo stať
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
Rakúsko odmietlo kvóty na migrantov a podporilo Maďarsko, Česko a prísnu azylovú politiku Poľska.
Prečo sa tam nepíše aj o Slovensku??? Odpoveď si dajte sami.

Rakúsko odmietlo kvóty na migrantov a podporilo Maďarsko, Česko a prísnu azylovú politiku Poľska.
Prečo sa tam nepíše o Slovensku? Odpoveď si dajte sami.
Odpoveď: Rakúšania nás ignorujú? hovadá. Nepíšu nič o nás :, čo sú zase napálení pre tú elektráreň?

Inak keby sa sem predsa len dáke kvóty nešťastné dostavili, tak šup-šup nechať prespať (šak sme pohostinný národ) a ráno odprevadiť na zelenú čiaru a vysvetliť im, že k cigánom nemôžu, lebo sú v karanténe, a hádam nás Ukrajinskí bratia nezabijú, . V maďarsku by sa len zbytočne zdržavali papierovačkami a oni neradi čakajú na úradoch. Naši slovanskí bratia ich už odprevadia, do tej ich zasľúbenej krajiny, aby nezablúdili a držali smer juhozápad. teda Turecko spol.s.r.o. V žiadnom prípade im neponúkať jedlo, jazykový kurz, vreckové atď, pretože im sa to nepáči: robia bordel a zvyknú rozbiť, náročky zašpiniť a potrhať, čo sa dá a nakoniec aj podpáliť ubytovacie priestory nami pre nich s láskou pripravené. Takže to si hádam ušetríme. A nebudeme ich trápiť. Nie? Majú radi smetiská, ruiny a púšť, prípadne pichľavé a iné kriaky. V prírode sú viac-menej sebestační. Ale obydlia v nich vyvolávajú záchvaty zúrivosti, takže budovám a zvlášť kaplnkám a pod. sa naďaleko vyhnúť. Nedopleťme to teda, aby boli spokojní. A spomínali na nás v dobrom.
lebo máme vo vedení absolventov inštitútu MIGMA
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Smutné. Lujza, nie je to ten tvoj?
https://www.cas.sk/clanok/975885/obr...ami-klientiek/
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať