Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katy a R
veronikasad
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
Potrebovala by som niekoho, kto by bol ochotný mi to vyučtovanie pozrieť, lebo tých viac ako 19€/m3 sa nu fakt zdá vela. Za teplo nedoplatok nemám.
0 0
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

veronikasad
Katy a R
veronikasad
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
Potrebovala by som niekoho, kto by bol ochotný mi to vyučtovanie pozrieť, lebo tých viac ako 19€/m3 sa nu fakt zdá vela. Za teplo nedoplatok nemám.
NEDOPLATOK / PREPLATOK nie je ziaden udaj. Uz ti to aj sito a Katy vysvetlili. Ked minies malo TUV, zaplatis aj tak 20 % a potom ti vyjde vyssia cena na m/3. Kolko si mala spotrebu TUV ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bimboka
veronikasad
Katy a R
veronikasad
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
Potrebovala by som niekoho, kto by bol ochotný mi to vyučtovanie pozrieť, lebo tých viac ako 19€/m3 sa nu fakt zdá vela. Za teplo nedoplatok nemám.
NEDOPLATOK / PREPLATOK nie je ziaden udaj. Uz ti to aj sito a Katy vysvetlili. Ked minies malo TUV, zaplatis aj tak 20 % a potom ti vyjde vyssia cena na m/3. Kolko si mala spotrebu TUV ?
17m3. Pozerám vyučtovanie za r.2018, aj tam bola cena spôsobom ako som počítala teraz dosť vysoká - 18,26€/m3, vyšší preplatok za kúrenie, tak celkový nedoplatok som nemala ...
Naposledy upravil veronikasad : 25.05.20 at 18:49
0 0
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

veronikasad
Bimboka
veronikasad
Katy a R
veronikasad
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
Potrebovala by som niekoho, kto by bol ochotný mi to vyučtovanie pozrieť, lebo tých viac ako 19€/m3 sa nu fakt zdá vela. Za teplo nedoplatok nemám.
NEDOPLATOK / PREPLATOK nie je ziaden udaj. Uz ti to aj sito a Katy vysvetlili. Ked minies malo TUV, zaplatis aj tak 20 % a potom ti vyjde vyssia cena na m/3. Kolko si mala spotrebu TUV ?
17m3. Pozerám vyučtovanie za r.2018, aj tam bola cena spôsobom ako som počítala teraz dosť vysoká - 18,26€/m3, vyšší preplatok za kúrenie, tak celkový nedoplatok som nemala ...
Je mozne, ze mame cenu 9 € /m3 preto, lebo v pivnici mame vymennikovu stanicu TUV. Ked si nemala nedoplatok, preco ti zvysili zalohove platby ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bimboka
veronikasad
Bimboka
veronikasad
Katy a R
veronikasad
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
Potrebovala by som niekoho, kto by bol ochotný mi to vyučtovanie pozrieť, lebo tých viac ako 19€/m3 sa nu fakt zdá vela. Za teplo nedoplatok nemám.
NEDOPLATOK / PREPLATOK nie je ziaden udaj. Uz ti to aj sito a Katy vysvetlili. Ked minies malo TUV, zaplatis aj tak 20 % a potom ti vyjde vyssia cena na m/3. Kolko si mala spotrebu TUV ?
17m3. Pozerám vyučtovanie za r.2018, aj tam bola cena spôsobom ako som počítala teraz dosť vysoká - 18,26€/m3, vyšší preplatok za kúrenie, tak celkový nedoplatok som nemala ...
Je mozne, ze mame cenu 9 € /m3 preto, lebo v pivnici mame vymennikovu stanicu TUV. Ked si nemala nedoplatok, preco ti zvysili zalohove platby ?
Nedoplatok som nemala za rok 2018, za rok 2019 ano, zálohové platby zvyšujú od 1.7.2020
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bimboka
Ked si nemala nedoplatok, preco ti zvysili zalohove platby ?
Zvýšenie alebo zníženie zálohových platieb neovplyvňuje správca, ale majiteľ bytu...teda aspoň u nás je tomu tak.
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
Katy a R
veronikasad
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
Potrebovala by som niekoho, kto by bol ochotný mi to vyučtovanie pozrieť, lebo tých viac ako 19€/m3 sa nu fakt zdá vela. Za teplo nedoplatok nemám.
Veronika, nie len pre Teba. Podstatná nie je spotreba v byte, podstatná je spotreba vo všetkých bytoch súčasne. Preto je v "182" uvedené toto

" Úhrady za plnenia sú vlastníci bytovv dome povinní mesačne vopred uhrádzať na účet domu v banke. Pri rozúčtovaní úhrad za plnenia sa zohľadňuje miera využívania spoločných zariadení domu vlastníkmi bytov v dome."

Čo sa používa pri rozpočítaní nákladov za ( teplú vodu, teplo v teplej vode ) ? Vodomery, že? Spoločné vodomery slúžia na spoločný účel domu, rozpočítanie spoločných nákladov.

Isto nemáš na tom vyúčtovaní len tu jednu sumu 19 €/m3.

Príklad: Čo by sa mal každý vlastník bytu z vyúčtovania dozvedieť, čo by mal pochopiť!

Voda.

Príklad: V TPV ( Studená voda na ohrev ) 1 200 m3, cena za 1m3, od dodávateľa vody je 3 €, náklady domu sú 3 600 €.

Koeficient máte 1,0549 x 1 200 = 1 265,88 m3, teda na meračoch v bytoch by bola uvedená spotreba tých 1 265,88.

Úhrada na jednotku m3, 3 600 € : 1 265,88 m3 = 2,8642 €/m3.

Spotreba v tvojom byte 18 m3 x 2,8642 = 51,5562 €.

Teplo.

S tvojich údajov 16,31 € x 1 265,88 = 20 646,5028 €

Základná zložka domu 20 % = 4 129,3005 : 20 bytov = 206,4650 €. Úhrada na tvoj byt.

Spotrebná zložka domu 80 % =16 517,2023 : 1 265,88 = 13,0480 €. Úhrada na jednotku m3.

13,0480 € x 18 m3 =234,8640 €. Úhrada na tvoj byt.

Úhrada akože za teplú vodu. 234,8640 + 206,4650 + 51,5562 = 492,8852 €.

A potom už len záloha! Ak bola za rok 200 €, tak nedoplatok je -292,89 €.

Vysoký? Pri zálohe 500 €, preplatok 7,11 €.
Naposledy upravil sito : 25.05.20 at 21:01
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

buchač
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá
2 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Katy a R
buchač
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá
Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ...
1 0
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

sito
Katy a R
buchač
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá
Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ...
Ja tiez nevidim najmensi dovod "ukladat" si peniaze u spravcu. Platby mame nastavene na mierny nedoplatok. K preplatku sa dostanes aj tak az po 60 dnoch od vyuctovania
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

sito

Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ...
... hádam len ešte viem narátať do troch Pprečo by som ja mala niekoho úverovať, ak nemusím? - rdšej nech mňa úverujú
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
buchač
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá
Dobre, takže inak.

Je samozrejmenšie, že vo väčšine prípadov si majiteľ nastaví vyššie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok...

Ale šak v pohode, rob ako myslíš. Veď aj ja nemienim platiť vopred niekomu.
Lenže už som mal aj taký nedoplatok (elektrina), že ma vystrelo v krížoch...lebo na chalupe som šantil so strojmi, ale platby som si nenavýšil.

Ono sa tomu plateniu vyšších záloh vraví aj " sporožiro ". Menšia mesačná čiastka ma nezabije...a ak je preplatok, tak pár stovečiek poteší ako vyúčto za minulé rok.
Horšie je to pri vyúčtovaní, ak je nedoplatok.
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Bimboka
sito
Katy a R
buchač
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá
Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ...
Ja tiez nevidim najmensi dovod "ukladat" si peniaze u spravcu. Platby mame nastavene na mierny nedoplatok. K preplatku sa dostanes aj tak az po 60 dnoch od vyuctovania
Katy a R
sito

Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ...
... hádam len ešte viem narátať do troch Pprečo by som ja mala niekoho úverovať, ak nemusím? - rdšej nech mňa úverujú

Dievčatá, dievčatá vy si to ale viete spočítať, teda napočítať " radšej menej ako viac " Ak by boli tak vyscaní všetci v dome ako vy, z čoho by mal tie služby dodávateľom mal zaplatiť správca, či predseda SVB? Či až po odstavení služieb pre dom by ste?

Inak!

"Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie, výšku mesačných úhrad za plnenia,"

"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy obsahuje najmä zásady platenia úhrad za plnenia a hospodárenie s nimi,"

O tom koľko, či len koľko sa bude platiť za plnenia v dome nerozhoduje jedinec, jeden vlastník bytu. Rozhodujú v prvom rade spoluvlastníci domu, nie správca, nie predseda SVB, spoluvlastníci domu.
0 0
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

sito
Bimboka
sito
Katy a R
buchač
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá
Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ...
Ja tiez nevidim najmensi dovod "ukladat" si peniaze u spravcu. Platby mame nastavene na mierny nedoplatok. K preplatku sa dostanes aj tak az po 60 dnoch od vyuctovania
Katy a R
sito

Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ...
... hádam len ešte viem narátať do troch Pprečo by som ja mala niekoho úverovať, ak nemusím? - rdšej nech mňa úverujú

Dievčatá, dievčatá vy si to ale viete spočítať, teda napočítať " radšej menej ako viac " Ak by boli tak vyscaní všetci v dome ako vy, z čoho by mal tie služby dodávateľom mal zaplatiť správca, či predseda SVB? Či až po odstavení služieb pre dom by ste?

Inak!

"Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie, výšku mesačných úhrad za plnenia,"

"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy obsahuje najmä zásady platenia úhrad za plnenia a hospodárenie s nimi,"

O tom koľko, či len koľko sa bude platiť za plnenia v dome nerozhoduje jedinec, jeden vlastník bytu. Rozhodujú v prvom rade spoluvlastníci domu, nie správca, nie predseda SVB, spoluvlastníci domu.
Ak dovolis, nie vo vsetkom s tebou suhlasim. Minuly rok som sa bola koncom jula / po vyplateni "preplatkov" informovat u spravcu na aktualny stav na sluzbovom ucte. Aj ked vyplatili preplatky, zostalo tam 37 000 €. Takze zalohove platby by sme mali platit 1/12 skutocnej spotreby za predchadzajuci rok.
P.s. Ked nam prvy po namontovani meracov tepla vypocitali "preplatok" 540 €, susedia isli puknut od zlosti. Vraj ako je to mozne, ked oni mali nedoplatky . Tak sme si znizili zalohove platby tak, aby sme sa drzali mierneho nedoplatku. Teraz su spokojni vsetci.
Tak by sme sito nemali pokazit.
Nepokazme SITO.jpg  
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bimboka
P.s. Ked nam prvy po namontovani meracov tepla vypocitali "preplatok" 540 €, susedia isli puknut od zlosti. Vraj ako je to mozne, ked oni mali nedoplatky .
Ale ty nebudeš asi celkom v poriadku...či ???

Lebo čo sa mňa týka ?
Nuž by som sa najprv dotyčného suseda opýtal, odkiaľ vie, že som mal preplatok a koľko.
Následne by som sa zariadil podľa svojho.
Keďže u nás sa vyúčtovanie dáva v uzatvorenej obálke, tak vinníka by som v podstate hľadal u správcu....teda, ak by sa mi chcelo.
Ale keďže ja takéto veci mám hlboko v čiernej diere, nuž by som suseda poslal kade tade...a bol by pokoj.
...a že by som sa ja mal prispôsobovať susedovi ??? Neexistuje !!!
1 1
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

sito - k tomu tvojmu poslednému (nejdem to celé citovať) - neviem fakt o čom tam píšeš??? Akokeby sme si nevedeli prečítať zmluvy, ktoré máme uzatvorené? a tiež si asik nepozorne čítal, čo som napísala - či?
Ak si niekto dobrovoľne dá vyššie zálohové platby, ako treba - na čokoľvek, či už energie, alebo bývanie ... a potom sa stane, že si musí žiadať úver od banky, lebo nemá dosť na ostatné - tak je to len jeho vec. Zrejme má vidinu veľkého preplatku dakedy o rok ??
Ale ak dovolíš - ja takéto konanie nikdy nepochopím , žiadne dlhy si nerobím, viem si zrátať, či budem doplácať a či nie. A keď aj tu na porade čítam tie témy o exekútoroch a všelijakých zbytočných dlhoch, poplatkoch ... tak len "zíram", že ako môže niekto takto uvažovať ???
Naposledy upravil Katy a R : 26.05.20 at 14:14
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dcéra by rada prišla k nám na tie dva povolené dni, žije a pracuje v ČR, u nás má však stále trvalý pobyt. Zať a vnuk môžu, na 48 hodín, ona nie. Iba ak by išla do karantény. Nepotešilo.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nova dan za byt jupiii 72e....nedavno tu niekto....ze co tu reveme...ze to je len 25 ci 35 e....
1 0
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

buchač
Bimboka
P.s. Ked nam prvy po namontovani meracov tepla vypocitali "preplatok" 540 €, susedia isli puknut od zlosti. Vraj ako je to mozne, ked oni mali nedoplatky .
Ale ty nebudeš asi celkom v poriadku...či ???

Lebo čo sa mňa týka ?
Nuž by som sa najprv dotyčného suseda opýtal, odkiaľ vie, že som mal preplatok a koľko.
Následne by som sa zariadil podľa svojho.
Keďže u nás sa vyúčtovanie dáva v uzatvorenej obálke, tak vinníka by som v podstate hľadal u správcu....teda, ak by sa mi chcelo.
Ale keďže ja takéto veci mám hlboko v čiernej diere, nuž by som suseda poslal kade tade...a bol by pokoj.
...a že by som sa ja mal prispôsobovať susedovi ??? Neexistuje !!!
Susedke som to povedala sama. Zariadili sme sa podla svojho - nepotrebujeme nikoho "uverovat", nech uveruju nas. Pretoze uverovat niekoho nulovym urokom nie je mudre, naopak velmi vyhodne je nechat sa uverovat s nulovym urokom
Naposledy upravil Bimboka : 26.05.20 at 15:26
0 2
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať