Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

babka - ježibabka
To je z ministerstva zahr. vecí, čo som aj ja postoval /ináč link už je asi nefunkčný/.
Treba si uvedomiť, že ak sa zmenilo iba z 24 na 48, tak bežný človek zase nevycestuje...
0 0
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

Nandrolon
Ako je doriešené, keď tisíce "repatriantov z ČR", ktorí nechcú ísť do štátnej katantény /v nedeľu sa jeden vracal spať do Prahy cca 350 km/, si vytlačia tlačivo, že idú na 48 hod., dajú si ho na hranici potvrdiť a už tu zostanú niekoľko mesiacov???????
Ako to má ten expert doriešené???
Takto sa vyhnú aj testu, aj štátnej karanténe, aj fajne nás nakazia :-)))
tak, ze na hraniciach si ich zaregistruju
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Bimboka
Kvaka
Bimboka
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Takže Matovičov status bude teraz nahrádzať vládne opatrenia? Pozri si debatu k tomu, čo si priložil https://svet.sme.sk/c/22411989/cesto...karanteny.html
Citujem: "Tipujem, že medzi Matovičovym fejsbúkovým statusom o uvoľnení vzájomného cestovania meczi ČR a SR na 48 hodín a stavom, keď to naozaj bude fungovať, bude ešte cesta dlhá a tŕnistá a na tú stredu 27.5. by som sa osobne moc nespoliehal.".
to nie je status Matovica
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus
Matovičov status má ešte aj P.S.: "To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko".
To nie je takto na stránke minv.sk, ale asi zle čítam?? Občan SR s trvalým pobytom v SR, ktorý má prechodný pobyt v ČR príde na Slovensko a potom čo???
Podľa všetkého mi príde iba zať s vnukom. Iba oni sú občania ČR.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bimboka
Nandrolon
Ako je doriešené, keď tisíce "repatriantov z ČR", ktorí nechcú ísť do štátnej katantény /v nedeľu sa jeden vracal spať do Prahy cca 350 km/, si vytlačia tlačivo, že idú na 48 hod., dajú si ho na hranici potvrdiť a už tu zostanú niekoľko mesiacov???????
Ako to má ten expert doriešené???
Takto sa vyhnú aj testu, aj štátnej karanténe, aj fajne nás nakazia :-)))
tak, ze na hraniciach si ich zaregistruju
A čo potom?
Napíš celý mechanizmus. Systém upozorní na tých, čo zostali? Ďalej komu sa to pridelí? Čo sa bude diať?
Lebo takéto "registrovanie" to je iba BUBUBU. Dodnes nie sme prepojení s inštitúciami navzájom /čo trvá už viac desaťročí/, takže takéto niečo od večera do rána je čisté scifi.
Ale aspoň som dal návod "zopár ľuďom" ako ušetriť za test a vyhnúť sa štátnej karanténe... :-)
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Bimboka
sito
Bimboka
sito
Katy a R
buchač
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá
Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ...
Ja tiez nevidim najmensi dovod "ukladat" si peniaze u spravcu. Platby mame nastavene na mierny nedoplatok. K preplatku sa dostanes aj tak az po 60 dnoch od vyuctovania
Katy a R
sito

Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ...
... hádam len ešte viem narátať do troch Pprečo by som ja mala niekoho úverovať, ak nemusím? - rdšej nech mňa úverujú

Dievčatá, dievčatá vy si to ale viete spočítať, teda napočítať " radšej menej ako viac " Ak by boli tak vyscaní všetci v dome ako vy, z čoho by mal tie služby dodávateľom mal zaplatiť správca, či predseda SVB? Či až po odstavení služieb pre dom by ste?

Inak!

"Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie, výšku mesačných úhrad za plnenia,"

"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy obsahuje najmä zásady platenia úhrad za plnenia a hospodárenie s nimi,"

O tom koľko, či len koľko sa bude platiť za plnenia v dome nerozhoduje jedinec, jeden vlastník bytu. Rozhodujú v prvom rade spoluvlastníci domu, nie správca, nie predseda SVB, spoluvlastníci domu.
Ak dovolis, nie vo vsetkom s tebou suhlasim. Minuly rok som sa bola koncom jula / po vyplateni "preplatkov" informovat u spravcu na aktualny stav na sluzbovom ucte. Aj ked vyplatili preplatky, zostalo tam 37 000 €. Takze zalohove platby by sme mali platit 1/12 skutocnej spotreby za predchadzajuci rok.
P.s. Ked nam prvy po namontovani meracov tepla vypocitali "preplatok" 540 €, susedia isli puknut od zlosti. Vraj ako je to mozne, ked oni mali nedoplatky . Tak sme si znizili zalohove platby tak, aby sme sa drzali mierneho nedoplatku. Teraz su spokojni vsetci.
Tak by sme sito nemali pokazit.
Jasne, že dovolím. Tu si všetci dovoľujú. Niektorí pí, pí, pí si dovoľujú vymazať aj to dobré. Snáď si si všimla pri FPÚaO, či nie?

Tak si sa bola opýtať, máš na to právo, nie len ty, veštci vlastníci bytov v dome.

1/12 zo spotreby, či 1/12 z nákladov bytu na jednotlivé služby?

A rozumieš, čo je to ročné vyúčtovanie? To je vysporiadanie úhrad za užívanie bytu od 1.1. do 31.12., ktoré vlastníci posielajú na účet domu. Dom má mať len jeden účet. V účtovníctve musí viesť samostatne FPÚaO a samostatne jednotlivým bytom úhrady za služby. Ešte aj poplatok za správu domu. Ten si správca sťahuje z toho účtu. Čo sa týka služieb po rozpočítaní nákladov na jednotlivé byty musia byty s nedoplatkom doplatiť sumu nedoplatku na účet domu. Byty, ktoré majú preplatok, tým musí správca sumu preplatku vyplatiť vlastníkom. Takže na konci júla boli stavy za to obdobie nulové.

Vieš, čo to bolo za peniaze tých 37 000 €? To boli zálohové platby na nasledujúci rok, nie za ten rok za ktorý bolo spravené ročné vyúčtovanie. S možno ich bolo aj málo?

1/12 zo 100 % = 8,33 % Takže, keď si vlastníci zaplatia za január 8,33 % ceny za vykurovanie, ale úhrada nákladov je za január 20 % z celkových nákladov domu z čoho má správca zaplatiť ten rozdiel 11,77 %? Cez leto sa nekúri, teda ani neplatí za vykurovanie, ale na jeseň do konca roka, tiež nie?

Ty si si znížila úhrady, zálohy o 37 €. V poriadku, a čo mali nedoplatok, vydelili si ho 12 a zvýšili si zálohy sami, či správca im zvýšil? Ak áno a všetci ste spokojní, tak ja tiež!
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad
Mila123
dievčatá, ktoré máte Dra, Janka M. uverejnila 13. a 14. platy a ich zdaňovanie a zodvodňovanie niekedy t. r. ale neviem to nájsť, vie mi niektorá z vás pomôcť?
Jarka, sú tam dve temy, neviem pridat link z tabletu tak opisem nazov :
13. plat 2019 (2020) základ dane - poistné z 13.1.2020
Usmernenie MF SR a FRSR k uplatneniu poistneho z letneho a vianočného platu z 3.3.2020
Veronika som tvojim dlžníkom.......ďakujem
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Katy a R
sito - k tomu tvojmu poslednému (nejdem to celé citovať) - neviem fakt o čom tam píšeš??? Akokeby sme si nevedeli prečítať zmluvy, ktoré máme uzatvorené? a tiež si asik nepozorne čítal, čo som napísala - či?
Ak si niekto dobrovoľne dá vyššie zálohové platby, ako treba - na čokoľvek, či už energie, alebo bývanie ... a potom sa stane, že si musí žiadať úver od banky, lebo nemá dosť na ostatné - tak je to len jeho vec. Zrejme má vidinu veľkého preplatku dakedy o rok ??
Ale ak dovolíš - ja takéto konanie nikdy nepochopím , žiadne dlhy si nerobím, viem si zrátať, či budem doplácať a či nie. A keď aj tu na porade čítam tie témy o exekútoroch a všelijakých zbytočných dlhoch, poplatkoch ... tak len "zíram", že ako môže niekto takto uvažovať ???
Katy, kopírovať si to nemusíš, no po sebe si si to mohla prečítať. Ja som si to prečítal pozorne. Ja som tie vaše zmluvy ozaj nečítal. Ale isto to nemáte v nich napísané ako ste to napísali vy. Aj takí blbci sú u vás? Správcovi platia viac ako treba a na chleba si idú požičať?

Či budeš mať dlh, nedoplatok/preplatok, to nezávisí len na Tebe, tvojom správaní sa v dome. Môžeš počítať, ale nikdy na 100 %, vždy nejaké +/-. 100 % to dostaneš až, alebo do 31.05.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
Katy a R
sito - k tomu tvojmu poslednému (nejdem to celé citovať) - neviem fakt o čom tam píšeš??? Akokeby sme si nevedeli prečítať zmluvy, ktoré máme uzatvorené? a tiež si asik nepozorne čítal, čo som napísala - či?
Ak si niekto dobrovoľne dá vyššie zálohové platby, ako treba - na čokoľvek, či už energie, alebo bývanie ... a potom sa stane, že si musí žiadať úver od banky, lebo nemá dosť na ostatné - tak je to len jeho vec. Zrejme má vidinu veľkého preplatku dakedy o rok ??
Ale ak dovolíš - ja takéto konanie nikdy nepochopím , žiadne dlhy si nerobím, viem si zrátať, či budem doplácať a či nie. A keď aj tu na porade čítam tie témy o exekútoroch a všelijakých zbytočných dlhoch, poplatkoch ... tak len "zíram", že ako môže niekto takto uvažovať ???
Dnes som stretla susedu, pytala som sa na vyúčtovanie - ze preplatok vyse 800€... Vraj dobrovolne platí nesacne o 70€ viac ako je predpis, aby nemala nedoplatok... Pomyslela som si svoje, radšej si ich nechám na poducte v banke, ako uverovat OSBD.
Veronika, keď platila 70 € mesačne naviac, vlastne mala 40 € nedoplatok, že +/- ?

Uviedla, pohoršovala si sa nad svoju výslednú sumou za teplú vodu na 1m3. No neuviedla si ten tvoj ročný nedoplatok, tak ako Tebe uviedla suseda. A nevieš kto Ťa úveroval, aby si mohla používať teplú vodu v roku 2019 v takej miera akej si ju užívala? Tá tvoja suseda!

No Ty by si mohla vedieť, že ak je povinnosť OSBD zriadiť každému domu v jeho správe vlastný účet, tak peniaze na ňom nie sú majetkom OSBD. Ale sú majetkom spoluvlastníkov domu, teda všetkých vás v dome. Ak na tom účte chýbajú peniaze, chýbajú všetkým, no nie všetci sú dlžníci, či? Ty ich máš radšej v peňaženke, svojej.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marcel. neviem o akej mojej peňaženke píšeš. Platím tolko, kolko mám v mesačnom predpise. Zrejme tak robí väčšina vlastníkov bytov v našom dome ... Predpis úhrad dostávame z OSBD, samozrejme že dom má vlastný účet a OSBD robí správcu domu. Nevyznám sa v odborných termínoch, tak prepáč, ak sa nevyjadrujem dosť presne.

Nedoplatok za teplú vodu mám 134€, celkový nedoplatok 110€. Skutočné (prepočítané náklady( za 17m3 teplej vody 326,20€

Nedozvedela som sa tu, či tých 19€/m3 teplej vody, tak ako som urobila prepočtom, je vela.. Dnes som zisťovala v iných domoch na našom sídlisku, známemu vyšlo 14€ ...

Susedino vyúčtovanie som nevidela, neviem jej spotrebu vody, tak ani neviem či po prepočte je cena na m3 rovnaká u všetkých vlastníkov domu - to si ešte zistím
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123
veronikasad
Mila123
dievčatá, ktoré máte Dra, Janka M. uverejnila 13. a 14. platy a ich zdaňovanie a zodvodňovanie niekedy t. r. ale neviem to nájsť, vie mi niektorá z vás pomôcť?
Jarka, sú tam dve temy, neviem pridat link z tabletu tak opisem nazov :
13. plat 2019 (2020) základ dane - poistné z 13.1.2020
Usmernenie MF SR a FRSR k uplatneniu poistneho z letneho a vianočného platu z 3.3.2020
Veronika som tvojim dlžníkom.......ďakujem
Jarka, toto si videla ?

https://www.socpoist.sk/aktuality-za...-/48411s68673c
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad
Mila123
veronikasad
Mila123
dievčatá, ktoré máte Dra, Janka M. uverejnila 13. a 14. platy a ich zdaňovanie a zodvodňovanie niekedy t. r. ale neviem to nájsť, vie mi niektorá z vás pomôcť?
Jarka, sú tam dve temy, neviem pridat link z tabletu tak opisem nazov :
13. plat 2019 (2020) základ dane - poistné z 13.1.2020
Usmernenie MF SR a FRSR k uplatneniu poistneho z letneho a vianočného platu z 3.3.2020
Veronika som tvojim dlžníkom.......ďakujem
Jarka, toto si videla ?

https://www.socpoist.sk/aktuality-za...-/48411s68673c
ďakujem, ako v roku 2019 tak sa platí aj v roku 2020 (aj 13
. aj v 14. platoch to platí)
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Kvaka
Bimboka
Kvaka
Bimboka
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Takže Matovičov status bude teraz nahrádzať vládne opatrenia? Pozri si debatu k tomu, čo si priložil https://svet.sme.sk/c/22411989/cesto...karanteny.html
Citujem: "Tipujem, že medzi Matovičovym fejsbúkovým statusom o uvoľnení vzájomného cestovania meczi ČR a SR na 48 hodín a stavom, keď to naozaj bude fungovať, bude ešte cesta dlhá a tŕnistá a na tú stredu 27.5. by som sa osobne moc nespoliehal.".
to nie je status Matovica
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus
Matovičov status má ešte aj P.S.: "To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko".
To nie je takto na stránke minv.sk, ale asi zle čítam?? Občan SR s trvalým pobytom v SR, ktorý má prechodný pobyt v ČR príde na Slovensko a potom čo???
Podľa všetkého mi príde iba zať s vnukom. Iba oni sú občania ČR.
Presne tú poslednú vetu mi povedal aj syn. Prísť môžu bez kontroly iba občania ČR. Slováci, ktorí tam pracujú a žijú, musia byť testovaní.
1 0
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

Nandrolon
Bimboka
Nandrolon
Ako je doriešené, keď tisíce "repatriantov z ČR", ktorí nechcú ísť do štátnej katantény /v nedeľu sa jeden vracal spať do Prahy cca 350 km/, si vytlačia tlačivo, že idú na 48 hod., dajú si ho na hranici potvrdiť a už tu zostanú niekoľko mesiacov???????
Ako to má ten expert doriešené???
Takto sa vyhnú aj testu, aj štátnej karanténe, aj fajne nás nakazia :-)))
tak, ze na hraniciach si ich zaregistruju
A čo potom?
Napíš celý mechanizmus. Systém upozorní na tých, čo zostali? Ďalej komu sa to pridelí? Čo sa bude diať?
Lebo takéto "registrovanie" to je iba BUBUBU. Dodnes nie sme prepojení s inštitúciami navzájom /čo trvá už viac desaťročí/, takže takéto niečo od večera do rána je čisté scifi.
Ale aspoň som dal návod "zopár ľuďom" ako ušetriť za test a vyhnúť sa štátnej karanténe... :-)
Ked sa raz budu vracat z CR pri kontrole im to spocitaju
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

babka - ježibabka
Kvaka
Bimboka
Kvaka
Bimboka
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Takže Matovičov status bude teraz nahrádzať vládne opatrenia? Pozri si debatu k tomu, čo si priložil https://svet.sme.sk/c/22411989/cesto...karanteny.html
Citujem: "Tipujem, že medzi Matovičovym fejsbúkovým statusom o uvoľnení vzájomného cestovania meczi ČR a SR na 48 hodín a stavom, keď to naozaj bude fungovať, bude ešte cesta dlhá a tŕnistá a na tú stredu 27.5. by som sa osobne moc nespoliehal.".
to nie je status Matovica
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus
Matovičov status má ešte aj P.S.: "To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko".
To nie je takto na stránke minv.sk, ale asi zle čítam?? Občan SR s trvalým pobytom v SR, ktorý má prechodný pobyt v ČR príde na Slovensko a potom čo???
Podľa všetkého mi príde iba zať s vnukom. Iba oni sú občania ČR.
Presne tú poslednú vetu mi povedal aj syn. Prísť môžu bez kontroly iba občania ČR. Slováci, ktorí tam pracujú a žijú, musia byť testovaní.
To je jedna komédia.
Slováci, ktorí tu OSOBNE prišli zo zahraničia voliť Čaputovú, potom Matoviča sa tu teraz nemôžu dostať.
Nemyslím teraz konkrétne na Vás, ale aj v našej rodine sú takí. Tí, ktorí sa za neho bili do krve tu teraz kvôli nemu nemôžu prísť na návštevu :-)
1 0
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

sito
Bimboka
sito
Bimboka
sito
Katy a R
buchač
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá
Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ...
Ja tiez nevidim najmensi dovod "ukladat" si peniaze u spravcu. Platby mame nastavene na mierny nedoplatok. K preplatku sa dostanes aj tak az po 60 dnoch od vyuctovania
Katy a R
sito

Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ...
... hádam len ešte viem narátať do troch Pprečo by som ja mala niekoho úverovať, ak nemusím? - rdšej nech mňa úverujú

Dievčatá, dievčatá vy si to ale viete spočítať, teda napočítať " radšej menej ako viac " Ak by boli tak vyscaní všetci v dome ako vy, z čoho by mal tie služby dodávateľom mal zaplatiť správca, či predseda SVB? Či až po odstavení služieb pre dom by ste?

Inak!

"Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie, výšku mesačných úhrad za plnenia,"

"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy obsahuje najmä zásady platenia úhrad za plnenia a hospodárenie s nimi,"

O tom koľko, či len koľko sa bude platiť za plnenia v dome nerozhoduje jedinec, jeden vlastník bytu. Rozhodujú v prvom rade spoluvlastníci domu, nie správca, nie predseda SVB, spoluvlastníci domu.
Ak dovolis, nie vo vsetkom s tebou suhlasim. Minuly rok som sa bola koncom jula / po vyplateni "preplatkov" informovat u spravcu na aktualny stav na sluzbovom ucte. Aj ked vyplatili preplatky, zostalo tam 37 000 €. Takze zalohove platby by sme mali platit 1/12 skutocnej spotreby za predchadzajuci rok.
P.s. Ked nam prvy po namontovani meracov tepla vypocitali "preplatok" 540 €, susedia isli puknut od zlosti. Vraj ako je to mozne, ked oni mali nedoplatky . Tak sme si znizili zalohove platby tak, aby sme sa drzali mierneho nedoplatku. Teraz su spokojni vsetci.
Tak by sme sito nemali pokazit.
Jasne, že dovolím. Tu si všetci dovoľujú. Niektorí pí, pí, pí si dovoľujú vymazať aj to dobré. Snáď si si všimla pri FPÚaO, či nie?

Tak si sa bola opýtať, máš na to právo, nie len ty, veštci vlastníci bytov v dome.

1/12 zo spotreby, či 1/12 z nákladov bytu na jednotlivé služby?

A rozumieš, čo je to ročné vyúčtovanie? To je vysporiadanie úhrad za užívanie bytu od 1.1. do 31.12., ktoré vlastníci posielajú na účet domu. Dom má mať len jeden účet. V účtovníctve musí viesť samostatne FPÚaO a samostatne jednotlivým bytom úhrady za služby. Ešte aj poplatok za správu domu. Ten si správca sťahuje z toho účtu. Čo sa týka služieb po rozpočítaní nákladov na jednotlivé byty musia byty s nedoplatkom doplatiť sumu nedoplatku na účet domu. Byty, ktoré majú preplatok, tým musí správca sumu preplatku vyplatiť vlastníkom. Takže na konci júla boli stavy za to obdobie nulové.

Vieš, čo to bolo za peniaze tých 37 000 €? To boli zálohové platby na nasledujúci rok, nie za ten rok za ktorý bolo spravené ročné vyúčtovanie. S možno ich bolo aj málo?

1/12 zo 100 % = 8,33 % Takže, keď si vlastníci zaplatia za január 8,33 % ceny za vykurovanie, ale úhrada nákladov je za január 20 % z celkových nákladov domu z čoho má správca zaplatiť ten rozdiel 11,77 %? Cez leto sa nekúri, teda ani neplatí za vykurovanie, ale na jeseň do konca roka, tiež nie?

Ty si si znížila úhrady, zálohy o 37 €. V poriadku, a čo mali nedoplatok, vydelili si ho 12 a zvýšili si zálohy sami, či správca im zvýšil? Ak áno a všetci ste spokojní, tak ja tiež!
Ja som si upravila zalohove platby na 1/12 skutocnej spotreby za predchadzajuci rok. Nie vsetci to urobili, niektori sa vytesuju z "preplatku". Ti co mali nedoplatok, tym zvysil zalohove platby spravca.
Na sluzbovom ucte by idealne mala byt koncom kazdeho mesiaca nula. Kolko spravca vybral na zalohove platby, tolko zaplatil dodavatelom. Tych 37 000 € po vyplateni preplatkov znamena, ze spravca vybera vysoke zalohove platby
0 0
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

Nandrolon
babka - ježibabka
Kvaka
Bimboka
Kvaka
Bimboka
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Takže Matovičov status bude teraz nahrádzať vládne opatrenia? Pozri si debatu k tomu, čo si priložil https://svet.sme.sk/c/22411989/cesto...karanteny.html
Citujem: "Tipujem, že medzi Matovičovym fejsbúkovým statusom o uvoľnení vzájomného cestovania meczi ČR a SR na 48 hodín a stavom, keď to naozaj bude fungovať, bude ešte cesta dlhá a tŕnistá a na tú stredu 27.5. by som sa osobne moc nespoliehal.".
to nie je status Matovica
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus
Matovičov status má ešte aj P.S.: "To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko".
To nie je takto na stránke minv.sk, ale asi zle čítam?? Občan SR s trvalým pobytom v SR, ktorý má prechodný pobyt v ČR príde na Slovensko a potom čo???
Podľa všetkého mi príde iba zať s vnukom. Iba oni sú občania ČR.
Presne tú poslednú vetu mi povedal aj syn. Prísť môžu bez kontroly iba občania ČR. Slováci, ktorí tam pracujú a žijú, musia byť testovaní.
To je jedna komédia.
Slováci, ktorí tu OSOBNE prišli zo zahraničia voliť Čaputovú, potom Matoviča sa tu teraz nemôžu dostať.
Nemyslím teraz konkrétne na Vás, ale aj v našej rodine sú takí. Tí, ktorí sa za neho bili do krve tu teraz kvôli nemu nemôžu prísť na návštevu :-)
Kvoli virusu nemozu cestovat ani Cesi, Poliaci, Madari................. nielen my. Kvôli komu nemozes vycestovat do Polska ? Lebo Poliaci uzavreli vsetky svoje hranice
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bimboka
Nandrolon
Bimboka
Nandrolon
Ako je doriešené, keď tisíce "repatriantov z ČR", ktorí nechcú ísť do štátnej katantény /v nedeľu sa jeden vracal spať do Prahy cca 350 km/, si vytlačia tlačivo, že idú na 48 hod., dajú si ho na hranici potvrdiť a už tu zostanú niekoľko mesiacov???????
Ako to má ten expert doriešené???
Takto sa vyhnú aj testu, aj štátnej karanténe, aj fajne nás nakazia :-)))
tak, ze na hraniciach si ich zaregistruju
A čo potom?
Napíš celý mechanizmus. Systém upozorní na tých, čo zostali? Ďalej komu sa to pridelí? Čo sa bude diať?
Lebo takéto "registrovanie" to je iba BUBUBU. Dodnes nie sme prepojení s inštitúciami navzájom /čo trvá už viac desaťročí/, takže takéto niečo od večera do rána je čisté scifi.
Ale aspoň som dal návod "zopár ľuďom" ako ušetriť za test a vyhnúť sa štátnej karanténe... :-)
Ked sa raz budu vracat z CR pri kontrole im to spocitaju
Nikto nikomu nič počítať nebude. Nie je na to softvér, neexistujú databázy a "so všetkým" robia iba ľudia, ktorí sú "omylní".
Rád by som si pozrel nejakú štatistiku, kde by bolo písané, koľko ľudí sankcionovali za nedodržanie 48 hodín.
Podľa mňa žiadna štatistika nebude, lebo policajti to nijako neevidujú, a ak aj evidujú, nemajú na to žiaden softvérový systém, ktorým by to mohli zabezpečiť.
Okrem toho aj zmeny na hraniciach sa menia, vždy je možnosť zle niečo zapísať a tak.
Okrem toho ako si predstavuješ vôbec tú evidenciu bol si niekedy teraz na hraniciach??
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
KRISTUŠÁT....necitujte tie citácie citácii !!!
SAMÁ citácia a k nej jedno dve slová.
KUWA, jak u yebnutých, šak to sa nedá čítať.
STE LENIVÍ upraviť príspevok ?
Naposledy upravil buchač : 27.05.20 at 07:25
1 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
Marcel. neviem o akej mojej peňaženke píšeš. Platím tolko, kolko mám v mesačnom predpise. Zrejme tak robí väčšina vlastníkov bytov v našom dome ... Predpis úhrad dostávame z OSBD, samozrejme že dom má vlastný účet a OSBD robí správcu domu. Nevyznám sa v odborných termínoch, tak prepáč, ak sa nevyjadrujem dosť presne.

Nedoplatok za teplú vodu mám 134€, celkový nedoplatok 110€. Skutočné (prepočítané náklady( za 17m3 teplej vody 326,20€

Nedozvedela som sa tu, či tých 19€/m3 teplej vody, tak ako som urobila prepočtom, je vela.. Dnes som zisťovala v iných domoch na našom sídlisku, známemu vyšlo 14€ ...

Susedino vyúčtovanie som nevidela, neviem jej spotrebu vody, tak ani neviem či po prepočte je cena na m3 rovnaká u všetkých vlastníkov domu - to si ešte zistím
Veronika, že ráno býva vraj múdrejšie. Mne sa nemusíš omlúvať, každého vec ako sa stará o svoje veci. Predpis dostaneš, toľko platíš, toľko dáš z peňaženky. Či to bolo dosť alebo málo na rok sa človek dozvie až v máji na budúci rok. Teda či on úveroval dom alebo dom úveroval jeho. Nie OSBD.

326,20 : 17 = 19,19 €.

326,20 - 134 = 192,2; 192,2 : 12 = 16,02 €. To by mal byť tvoj mesačný predpis, záloha na teplú vodu, ktorá nestačila pokryť náklady na teplú vodu. Aby pokryla náklady musela by byť v sume 27,18 €.

Čo sa stalo?

1. Zvýšila sa spotreba domu.
2. Zvýšila sa cena za teplo v teplej vode.
3. Zvýšila sa spotreba teplej vody v byte.
4. Boli počas roka uhrádzané predpísané zálohy na teplu vodu.
5. Bola nesprávne napočítaná záloha bytu na teplú vodu.

Čo môže spôsobiť rozdiel medzi fakturačným a bytovými vodomermi?

1. Každý fakturačný vodomer má toleranciu +/- 5 %. Výhodné by bolo pre dom na päte domu to mínus. Tie v bytoch tiež, tiež v byte by každý vlastník chcel mať to mínus. Ale, ale ... nikto nevie či má plus a či mínus.

2 . Pravdepodobne odpisujete z vodomerov v bytoch len m3, nie litre, ale vodomery ich namerajú.

3. Rozdiel v čase odpisu fakturačného vodomeru a v čase odpisu všetkých vodomerov v bytoch.

Čo spôsobuje rozdiel v bytoch v cene na jednotku rozpočítania tepla m3 v teplej vode?

Základná a spotrebná zložka. Čim menej sa v byte míňa teplej vody, tým má byt vyššiu cenu za 1m3. A opačne, čím viac sa v byte míňa teplej vody, tým má byt nižšiu cenu za 1m3.

V bytoch sa merajú tri veci, služby, plnenia. Zo zákona sú dve merania povinné, teplá voda, teplo na vykurovanie. Studená voda zo zákona, ak sa spoluvlastníci domu dohodnú na jej meraní v bytoch. Pri tých to meraniach v bytoch si nikto nemôže povedať, že si zaplatí svoje náklady, ostatné náklady ho nezaujímajú. To si môže povedať pri elektrine, plyne, len. Zo všetkých spoločných nákladov za služby v dome byt uhrádza len a len podiel.

Porovnávanie medzi domami? To je ako porovnávať prečo všetci nemáme rovnaké číslo topánok. Veď predsa ich všetci nosíme na nohách.

V čom je teda chyba v kom?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Podľa tohto https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&...aveny-formular by mali byť osoby s trvalým alebo prechodným pobytom v ČR pustené na Slovensko bez karantény a testu.
Kvaka + Ježibabka - predpokladám, že vaši blízky tam majú trvalý alebo prechodný pobyt, keď tam dlhodobo žijú, nie?
Akurát márne hľadám, to, čo písal Matovič na svojom FB, že "bez obmedzenia. Lebo v uvedenom vyhlásení sa píše, že všetko platí ako pri 24 hodinovom opustení, takže bez "návštevy príbuzných, pohrebu a podobných výmyslov" nebude žiaden nákup!
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať