Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bjuty smis

ak si myslíš, že dá niekto vyše 600 € za podradné pomocné práce v zabudnetej oblasti... pre mňa za mňa tých vyše 600Evri alebo aj oveľa menej za podradné pomocné práce nech vypláca rovno sám sebe hoci aj celý život. prečo by to robil ? to som teda zvedavý....hlavne ked bude do 3 mesiacov o 200 000 nezamestnaných viac samozrejme, že nerobil - nerozumieš irónii?
ale ty určite bežne platíš také peniaze neschopákom
... Máš super odhad na ľudí

tak si to mysli dalej...a potom pindaj na vládu, že stúpa nezamestnanosť - rozšírila sa automatizácia do mnohých odvetví, zdokonaľujú sa technológie, roboty sú bežným vybavením prevádzok - logicky by som pindala, keby nezamestnanosť klesala. Asi načo majú byť v zbytočne v robote ? Šak love môžu dostať aj domov.

a komu a kolko teda posielaš ? alebo kto to má ako posielať ? a z čoho ? tak.
Pôvodný plán sa vraj zrušil. Zabudni. Môžu ísť robiť, niekto hore sa rozhodol, že sa zadrhne. Mohol to byť zaujímavý projekt, keby sa bol dotiahol do konca. Dosť veľký, makro. Niečo približujúce sa ku Conquest of Paradise. Nikdy si o ňom nepočul?


min.mzda je naozaj pre tie" najpodradnejšie " práce....nemá každý vysoké iq a zručnosti
voláš ich socky, či [/QUOTE]
a kde ? nepoznáš význam úvodzoviek ?? ako ich voláš ty ?[/QUOTE] Aha, uvodzovky som zbadala až teraz.

Neviem, nijako. Upratovačka, hajzelbaba, (tety - ne moje), pucflek, kopáč, práčka, pastier, takéto sú "najpodradnejšie" ?
Naposledy upravil bettylou : 30.05.20 at 01:34
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Som si prešla zamestnania, síce záleží aj od miesta činu, ale tá prvá si od Rakúšaniek za bieleho dňa pýtala namiesto 50 hal. 5 Kčs, tak som ju na mieste uzemnila, možno tak kasíruje podnes, dnes sa upratujú upratané byty a fy, smetiari sú frajeri, ručných kopacích prác ubúda, nedávno mladí cestou na lúku uvažovali, načo stojí karaván pri strmej lúke, o pár dní foto so stádom oviec, bačom bola štyridsiatnička, čo jej na tom dobrom jarnom vzduchu chýba? Nič. Luxus bytia.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Dakedy sa vravelo, že každá práca je užitočná, ak sa spraví poriadne. Dnes sa rozličné aktivity nazývajú prácou.

Korela: no, frajerka ... - v jedných rukaviciach, nanajvýš ti dajú špicatú palicu, smeti po dedine v lete v zime. A že humus - krvavé vložky, osr.té pampersky, v teple rozkladajúce sa odpadky, špinavé očúrané handry... Lebo "vyberači kontajnerov" úlovok rozoberú za rohom v kríkoch a čo nechcú nechajú tam a zbierajú to potom tie baby 60eurové. Ručné vyprázdňovanie košov s lepkavými obalmi a so psími hovnami - tiež neskutočná frajerina.
Je pravda, že sa kope väčšinou pre káble a tie sú teraz položené. Bude v móde zase na jeseň, keď sa budú opäť sadiť stromčeky. Umývaniu riadov sa vravelo podradná robota alebo pinglovaniu.
Naši terajší dojiči/ky a pastieri sú ožrani a bývajú spolu v maringotke blízko kravínov - tých volajú "splodina" (neviem, kto na to prišiel), to však nesúvisí s prácou, ale s ich životným štýlom. Im niekedy chýba ráno poprafka, ale sú pracovití a po večeroch hrajú na harmošku a spievajú pri sviečke. Ani elektrinu nechcú, hoci im ju ponúkal predseda zadarmo.
Naposledy upravil bettylou : 30.05.20 at 01:39
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte k "téme dňa" :-). Za socíka bolo na inšpektorov verejného poriadku. Chodili dvaja spolu ako agenti s teplou vodou, nikdy som ich nevidela nikoho napomenúť, kde som žila, nikdy nebol vonku neporiadok, lebo na verejnosti sa nedrogovalo, neboli bezdomovci, žobráci, ani iná doslovná viditeľná spodina. Ľudia mali pred políciou rešpekt.
Opitých zvážali do záchytiek. A kto mal sedieť, sedel.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Betty, zmazala si svoj príspevok, môj ostal vo vzduchoprázdne, bez kontextu. No, nič, nabudúce ťa už budem citovať. Istota.
P.S. Odpovedala som na prácu ženy na toaletách, upratovačky, smetiarov, kopáčov, baču. Niečo v zmysle na otázku, či sú tieto zamestnania podradné. Rozdiel spočíva v tom, či ich práca sa vykonávala pred iks rokmi alebo dnes. Niekde už ide pomaly o archaizmy, ale ako píšem, ide o miesto činu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
sorry , už je to naspäť

U nás sa kope stále krompáčmi.
Wcká sa zmenili, ale umývať ráno obondené a ogrcané záchody v pajzli, je hnus. Jedine s plynovou maskou alebo po dvoch decoch slivovice alebo oboje.
Podradnejšia od baru a krčmových hajzlov však môže byť práca pri páse zahraničného investora, či v obchodnom reťazci hlavne vo vzťahu k "manažérke". Výrazne u žien, tie baby, čo chodia na výberové konania za firmy na UP, tie to dávajú uchádzačkam každou vetou naplno vyžrať - celú svoju arogantnú nadradenosť a povýšenosť svojho postavenia voči nim a to ešte ani PZ nemali ženy. Normálne mi ich bolo ľúto.
Som jej len poopičným dychom odsúhlasila, že ponúkanú prácu neodmietam, ak im vyhovuje moje vzdelanie a žiadna prax, hoci za mnou čaká zo 10 vyučených predavačiek s dlhoročnou praxou sčasti dokonca v ich reťazci. Ani na tenkom ľade to nechcela vzdať , tak som ju ešte upozornila, že trpím chronickým alkoholizmom a hoci sa veľmi snažím, dlhší pobyt v blízkosti skladu alkoholu určite spôsobí, že sa nejaké fľaše nechtiac rozbijú, a že či sa potom škoda delí medzi všetky predavačky..božechráň, škodu im robiť nechcem...len či si je mnou istá. Nasratá buchla pečiatku "NZ" a strojila sa drtiť ďalšiu obeť.
Takže podradná môže byť občas aj práca rýchlokvaseného manažera organizujúceho výberové konanie na UP, ak vo svojej povýšenosti nezbadá, že klient v maskáčoch je trošku väčší macher ako ona. Fuj už zas sa chválim . Prísediaca pani z UP sa len veselo škerila a kývla mi, že je všetko na poriadku.
Fúú, neviem, ako by to bolo vtedy dopadlo s tým skladom. Lebo už sa mi kruté predstavy do hlavy tlačili, ako si tam vzadu na kartónoch víno popíjať budem, kým ma nevyrazia. Našťastie som si tú hanbu ušetrila správnym rozhodnutím výberčej.
Inokedy zase kablikári nechceli prijať fakt, že zadané príklady sú vypočítané na mobilovej kalkulačke rýchlejšie a presne (logicky mi to tak vychádzalo z hľadiska efektivity práce vo firme), a svoj nezáujem zdôvodnili tým, že potrebujú ľudí, ktorí vedia počítať bez kalkulačky. To zase nedávalo zmysel mne, ale radšej som bez hádky oželela ich úžasnú ponuku do čistej 3smennej prevádzky viazania el. káblov pre letecké stroje, kde rýchlosť operácie určuje píp signál ca každé 2min. počas celej smeny, s povinnou igelitovou čiapkou na hlave, v meste vzdialenom 50km a s podnikovou dopravou do a z práce, ktorá začína a končí 7km od môjho bydliska za 500E hrubého plus stravenky a príplatky za nočné. Ako by som sa uprostred zimy každé ráno o 5 po nočnej dopravila 7km domov, keď prvý bus mojím smerom je niečo po 6, mi tiež nebolo jasné.
Po týchto pokusoch moja pani z UP usúdila, že ak chce odmeny, bude musieť zmeniť taktiku a skúsime niečo iné. Akurát vtedy dorazili z únie nové 2 mesačné kurzy Získavania zručností uplatnenia sa na trhu práce pre dlhodobých neschopákov ako ja. Takže som spolu s kočovníkmi z osád každý týždeň vysedávala doobeda v aule. Motiváciu zúčastňovať sa meotarových lekcií ako znova získať sebavedomie začať si hľadať prácu napriek negatívnym skúsenostiam sa nám snažili posilniť príspevkami na cestovné a obed necelých 5ečiek za každú účasť. Lekárom alebo prácou na VPP nezdôvodnená absencia znamenala vyhadzov aj z UP. Skoro všetci sme dokončili kurz, dostali certifikát o absolvovaní spolu s rozborom osobnosti, CV a listom zručností, ktoré nám pomôžu lepšie sa zorientovať na TP a nájsť si prácu v oblasti, ktorá je pre nás vhodná. Keďže lektorka bola milá a moja pani pracovníčka tiež, nemohla som ich sklamať a o dva týždne som im doniesla dohodu (tá bola dielom náhody a starých známych ), aby ma mohli vyradiť a potešiť svojho šéfa.
Ty brďo, to až tak. Ja debil som sa hrnul do práce vtedy, keď bola podpora rok. ale to boli iné dôvody - nevidieť svokru
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Ty brďo, to až tak. Ja debil som sa hrnul do práce vtedy, keď bola podpora rok. ale to boli iné dôvody - nevidieť svokru
No jo, ty brďo... kto nezažil, ten nepochopí.
Mňa sa takáto skúsenosť síce netýka...ale viem, že je to takto.
Tie pracovníčky sú niekedy neskutočné...a v nie jednom prípade by sa dalo vravieť, že je to čistý kosoštvorec.
Mladá pindulka, čerstvá absolventka sociálnej práce v Hornej Dolnej sa dostala na flek po známosti a ide v podstate rozhodovať o osude iných ?
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy )
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? ))
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy )
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? ))
musel si si poriadne pichnúť(lepšie ako šípová ruženka) že si niečo prespal dnes je 30.,05. aspoň podľa môjho počítača, teda včera bolo 29. 05
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy )
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? ))
Počkaj, počkaj....nebuď nedočkavý.
Veď aj Bláznovič so svojimi onanistami nezaplnil námestia a štadióny na prvý šup.

...a je rozdiel robiť štrajk na ulici/námestí len tak s megafónom alebo zlou aparatúrou a robiť štrajk za ťažké peniaze z tribún, so ZAPLATENÝMI UMELCAMI a náležitým profi zabezpečením. Či ???
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy )
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? ))
musel si si poriadne pichnúť(lepšie ako šípová ruženka) že si niečo prespal dnes je 30.,05. aspoň podľa môjho počítača, teda včera bolo 29. 05
to je všetko, čo k tomu vášmu megaštrajku dáš ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy )
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? ))
Počkaj, počkaj....nebuď nedočkavý.
Veď aj Bláznovič so svojimi onanistami nezaplnil námestia a štadióny na prvý šup.

...a je rozdiel robiť štrajk na ulici/námestí len tak s megafónom alebo zlou aparatúrou a robiť štrajk za ťažké peniaze z tribún, so ZAPLATENÝMI UMELCAMI a náležitým profi zabezpečením. Či ???
počkám, počkám.....a ty zatiaľ upresni, kto ZAPLATIL umelcov

šéééreš ? ) alebo eset ? )
Naposledy upravil bjuty smis : 30.05.20 at 09:28
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

STOP MATOVIČOVI 07: Jakubec: Zapredaní novinári, média a umelci. Sloboda slova neexistuje. Diktát?
https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Premiér Matovič varuje: Buďme ostražití! KORONAVÍRUS opäť naberá na sile

Na Slovensku podľa ústredného krízového štábu pribudol v piatok (29. 5.) jeden prípad nákazy novým koronavírusom

https://www.topky.sk/cl/10/1911529/M...U-nadalej-ciha
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela
Premiér Matovič varuje: Buďme ostražití! KORONAVÍRUS opäť naberá na sile

Na Slovensku podľa ústredného krízového štábu pribudol v piatok (29. 5.) jeden prípad nákazy novým koronavírusom

https://www.topky.sk/cl/10/1911529/M...U-nadalej-ciha
ešte že si dala ten zdroj....už sa len naučiť čítať s porozumením

"Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*, ale celosvetovo vírus zďaleka neustupuje, práve naopak, po stabilnom apríli celý máj výrazne naberá na sile," napísal na sociálnej sieti predseda vlády. Poukázal pritom, že z aprílového štandardu zhruba 75.000 denných nových prírastkov ochorenia, sa svet blíži ku 100.000 prípadov denne. "Buďme naďalej ostražití pri akomkoľvek stretnutí s cudzími ľuďmi, najmä tými, ktorí boli v zahraničí,"
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

a celkom blízko
https://www.topky.sk/cl/11/1909659/K...ikovanych-osob
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Sureja
korela
STOP MATOVIČOVI 07: Jakubec: Zapredaní novinári, média a umelci. Sloboda slova neexistuje. Diktát?
https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title
korela
STOP MATOVIČOVI 07: Jakubec: Zapredaní novinári, média a umelci. Sloboda slova neexistuje. Diktát?
https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title
kto je Jakubec ?
jej idol...a .ešte nejaký brilatý zvukár a harabínov poskok michalko..svätá trojka, ktorá všetko vie...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Sureja
kto je Jakubec ?
podľa mňa chudáčik, ktorý pre "zviditeľnenie sa " urobí čokoľvek - ak sa ti chce, nájdeš na nete - ale nestojí to za vyhľadávanie
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="pavol54"]
bettylou
sorry , už je to naspäť


Ty brďo, to až tak. Ja debil som sa hrnul do práce vtedy, keď bola podpora rok. ale to boli iné dôvody - nevidieť svokru
Za tých 7 r. žiadnu podporu, som prišla zvonku a som nemala "predplatené" v SP, akurát dva roky hmotnú núdzu na aktivačné, potom zase nič.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

aj keď horúčavy veľmi nemusím - tak veru neviem, či potešilo ?
https://www.topky.sk/cl/13/1909275/V...na-pre-ludstvo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať