Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
Aké zdražovanie, koho diskriminácia? Takéto vydieranie podpisov nie je namieste.
Zdražujú sa položky jedna za druhou počas celého roka, diskriminovaní sú obyvatelia v okolí obchodov, mohli by mať nárok aspoň jeden deň v týždni na stíšený deň.
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
Toto nazývaš vydieraním? Chceš niekomu upierať právo na petíciu?

Čl. 27
(1) Petičné právo sa zaručuje. Každý má právo sám alebo s inými obracať sa vo veciach verejného alebo iného spoločného záujmu na štátne orgány a orgány územnej samosprávy so žiadosťami, návrhmi a sťažnosťami.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
korela
Aké zdražovanie, koho diskriminácia? Takéto vydieranie podpisov nie je namieste.
Zdražujú sa položky jedna za druhou počas celého roka, diskriminovaní sú obyvatelia v okolí obchodov, mohli by mať nárok aspoň jeden deň v týždni na stíšený deň.
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
Toto nazývaš vydieraním? Chceš niekomu upierať právo na petíciu?

Čl. 27
(1) Petičné právo sa zaručuje. Každý má právo sám alebo s inými obracať sa vo veciach verejného alebo iného spoločného záujmu na štátne orgány a orgány územnej samosprávy so žiadosťami, návrhmi a sťažnosťami.
Neviem prečo tu so mnou bojuješ. Prečítaj si zdôvodnenie petície, tie argumenty nie sú namieste. To je všetko, čo k tomu môžem ešte dodať.
Niekde som spochybňovala petičné p r á v o? Neviem o tom.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kukučka
No dobre, chytil si ma za slovo, ale hádam vieš čítať medzi riadkami.
Zrejme sa nezhodneme v názore. To je v poriadku.
Ak teda nedeľný predaj nezrušia, tak tebe vadí, že budeš musieť nakupovať aj v nedeľu. Ja zase nebudem musieť.
Ak zakážu predávať v nedeľu, tak ty budeš mať nedeľu voľnú a ja tiež.
Dnes v tescu som sa rozprával so zberačom vozíkov, o zatvorení predaja v nedeľu. No hneď ho (nie mňa, ja som mu nenapovedal), napadlo, že potom budú prepúšťať. A je jedno či brigádnik alebo zamestnanec. Zamestnávateľ predsa nebude platiť nadbytočných ľudí.
A to povedal obyčajný zberač vozíkov. A naši ministri to nevidia. Vidia iba prázdnu špajzu.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
Neviem prečo tu so mnou bojuješ. Prečítaj si zdôvodnenie petície, tie argumenty nie sú namieste. To je všetko, čo k tomu môžem ešte dodať.
Niekde som spochybňovala petičné p r á v o? Neviem o tom.
Nemala si to nazvať "vydieraním". To je trestný čin a mala si dať na nich trestné oznámenie, keď si o tom presvedčená.
A ja nebojujem s tebou. Toto je diskusia.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
kukučka
No dobre, chytil si ma za slovo, ale hádam vieš čítať medzi riadkami.
Zrejme sa nezhodneme v názore. To je v poriadku.
Ak teda nedeľný predaj nezrušia, tak tebe vadí, že budeš musieť nakupovať aj v nedeľu. Ja zase nebudem musieť.
Ak zakážu predávať v nedeľu, tak ty budeš mať nedeľu voľnú a ja tiež.
Dnes v tescu som sa rozprával so zberačom vozíkov, o zatvorení predaja v nedeľu. No hneď ho (nie mňa, ja som mu nenapovedal), napadlo, že potom budú prepúšťať. A je jedno či brigádnik alebo zamestnanec. Zamestnávateľ predsa nebude platiť nadbytočných ľudí.
A to povedal obyčajný zberač vozíkov. A naši ministri to nevidia. Vidia iba prázdnu špajzu.
Radšej si polož základnú otázku, či Slovensko potrebuje Tesco. Namiesto aby Tesco ušetrilo náklady počas nedeľného predaja, je rozšafný. Hlavne že za donášky zdvihli ceny v dobe najlacnejšieho benzínu. A ceny tovaru sa priebežne zvyšujú počas roka.
A teraz si prečítaj podrobne celú petíciu, prečo žiadajú o nedeľný predaj v obchodoch.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
korela
Aké zdražovanie, koho diskriminácia? Takéto vydieranie podpisov nie je namieste.
Zdražujú sa položky jedna za druhou počas celého roka, diskriminovaní sú obyvatelia v okolí obchodov, mohli by mať nárok aspoň jeden deň v týždni na stíšený deň.
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
Ja neviem,prečo sa v tvojom okolí na stavbách v nedeľu nepracuje.Na našom paneláku pracovali aj cez májové sviatky,a nepracovali cez týždeň.
Keď ste ich nechali, vaša vec.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bettylou
buchač
kukučka
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
...a prečóóóó...???
Fras ulap kosačky, ale kedy si mám stihnúť porezať drevo? A ked mám vykopané základy na dačo a cez týždeň má pršať,....
Ja v nedeľu veru dávam pokoj strojom...ale domáci si nevážia chalupárov...furt len kosia a pília a zobudia skoro ráno o tej 11tej...no nenaštveš sa ?

kukučka
To betónuješ každú nedeľu? Koľko rokov?
Aj ja som pracovala na dome cez nedele, ale šlo o výnimočnú situáciu a bola som rada, že mi má kto pomôcť a mám tolerantných susedov, ale nebudem to robiť len preto, že to nie je zakázané a "mám právo". Na čo všetko dnes ľudia "majú právo"! Len neviem, kto im ho dal, ako ho získali.
PS.
Všetko sa dá, keď sa chce. Alebo mus je veľký pán a nemus ešte väčší.
No vidíš...dakedy sa predsa ale stavalo tak, že sused susedovi pomohol...a na revanš to platilo aj naopak...len za guláš a nejaké pivko. Naraz sa na stavbe zišlo aj zo 10 maníkov. Za jeden deň sa hodili základy, len tak fiklo...na ďaľší deka...a za ďalší stála hrubá stavba.
Dnes murár ani len kelňu nevezme do ruky, pokiaľ nebude na hodinu minimálne 5€...a to proskám pekne za fušku. A fušky sa robia kedy ? Žeby cez víkend ?

kukučka
Aby bolo jasné, hovorím svoj názor, nikomu nič nevnucujem a už tobôž nepodporujem ničie politické ambície a trenice. Je mi len smutno, nielen z tejto diskusie.
...a teraz mi včuleky povedz, že prečo sám pán minister ide vnucovať svoju vieru ostatným ?
Že on chodí do kostola, že sa angažuje v nejakom zbore, že hento, že tamto podľa Biblie ?
Nie jeden neveriaci žije a správa sa lepšie ako hociktorý veriaci. Ono to nie je iba o tej spovedi, spapanie oštičky, odrapotanie pár Zdravasov a Otčenášov...a ide sa ďalej. Ono je to aj o správaní a dodržiavaní všetkého a všade...a nie iba v kostole.
Poznámka - keby som takých nepoznal, tak ani nevravím...ibaže poznám, respektíve poznal som.

Práca v nedeľu ?
Ono každý tu spomína len ten obchod, lebo nebude mať teplé rožky (z mrazeného polotovaru). Niekto chce robiť a niekto nie. Tabuľkový personál ani nie, nakoľko tých pár éčky nikoho z biedy nevytrhne. A brigádnici nech radšej študujú...ak je taký v pokladni, tak radšej idem do vedľajšej, aj keď je tam viac čakajúcich.
Ale čím vyššia mzda, tým vyšší príplatok...napr. v USS veľmi rád si vezme niekto šichtu za druhého. Lebo tam je to už iný level ...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

marjankaj
kukučka
No dobre, chytil si ma za slovo, ale hádam vieš čítať medzi riadkami.
Zrejme sa nezhodneme v názore. To je v poriadku.
Ak teda nedeľný predaj nezrušia, tak tebe vadí, že budeš musieť nakupovať aj v nedeľu. Ja zase nebudem musieť.
Ak zakážu predávať v nedeľu, tak ty budeš mať nedeľu voľnú a ja tiež.
Dnes v tescu som sa rozprával so zberačom vozíkov, o zatvorení predaja v nedeľu. No hneď ho (nie mňa, ja som mu nenapovedal), napadlo, že potom budú prepúšťať. A je jedno či brigádnik alebo zamestnanec. Zamestnávateľ predsa nebude platiť nadbytočných ľudí.
A to povedal obyčajný zberač vozíkov. A naši ministri to nevidia. Vidia iba prázdnu špajzu.
To bol pokus o iróniu?

Tak veľmi by sme chceli životnú úroveň ako Nemci, Švajčiari, ja by som tiež, aj by som privítala referendá ako v Švajčiarsku. Majú v nedeľu nielen zatvorené obchody, ale nesmú ani vysávať, /ani vo sviatok, napr. dnes/ a čuduj sa svete, dokonca ani cez obedňajšiu prestávku cez týždeň! A dohodli sa na množstve iných vecí a väčšina to akceptuje.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
bjuty smis
Kvaka
bjuty smis

Ty si mala svatbu v nedeľu?
Tajnú, v sobotu.
ja nechcem zatvárať nikomu nič...
kresťanom nechce zatvárať nikto nič....nech si robia kedy a čo chcú - v rámci zákona...

ale oni vedia najlepšie, čo je pre nás v nedeľu najlepšie....
stačí dodržiavať desatoro a máš pokoj ale ateisti môžu stále realizovať mokobuko pozmenený na mokobuka
Desatoro máte prebraté z pohanského matriarchátu. A máš vierou skreslený obraz o ateistoch. Je to ale tvoja vec, tvoj život. Tak ako ty vidíš, čo sa robí s ľuďmi, ktorí vstúpia do sekty, tak ateista rozlišuje zakrivené vnímanie sveta veriacich hociktorého náboženstva, aj sekty od obyčajného logického vnímania. Ateista buď nemá vieru, alebo ju popiera. Preto mokobuko možno osloví veriacich v systéme, kde je praktikovanie náboženstva zakázané ako určitú podobnosť a čiastočnú náhradu, ale nie ateistu. Pre teba by to bolo jednoduché riešenie- kresťania desatoro, ateisti mokobuko, a všetci sú poriešení. Ateisti netúžia po viere a čo si všímam veriacim to nie je po chuti. Povedz mi prečo to trápi teba? Nech som v obraze.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
kukučka
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
...a prečóóóó...???
Pred rokmi tu napísal Pejko, ale neviem to už s určitosťou, že sa vybrali pozrieť zrejme ako stavbári do Limbachu. Lepšie prirovnanie nemohol ani napísať - panelák naležato.
Prečo... podľa mňa aj preto, že či tam, ale horšie ešte v satelitoch s malými pozemkami, kde netuším ako im vychádza pomer zelene a zastavaných plôch (zrejme berú plochy zelene z okolitých polí, na ten záber poľnohosp. pôdy sa na google maps nedá pozerať), tak proste ak niekto dokosí, zapne kosačku ďalší sused atď.
Akáže idyla?
Naše okolie sa snaží už veľmi dlho nekosiť po nedeliach, podobne je to so psami zavretými v noci v domoch, konečne sa vyspíme.
Ja neviem, kedysi sa aj v ťažkých časoch vedeli zachovať zvyky. V takých Brunovciach sa v sobotu v rovnakom čase vybrali ženy zametať chodníky. Výhodou bolo čisto v dedine a zbytočne sa špina neroznášala od domu k domu, keď to mali zorganizované.
Vyšla im knižka o obci, tam to bolo spomínané. Ktovie, či si takýto pekný zvyk udržali podnes.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

buchy, mňa sa nepýtaj, pýtaj sa ministra.

A svojpomoc ešte existuje, aj dnes som susedovi zaniesla koláč za opravenú motyku, suseda mi povedala, že on ho jesť nebude, bo ho z maku páli žáha. Hneď mi odkrojila z jej koláča a naliala štamperlík cesnakovej vodky. No a ja tam zajtra znovu poputujem zaplatiť, ale tak ako vždy s mojou guličkovou*, len dnes som bola lenivá ísť po ňu do pivnice.
PS.
Borovkový likér, čučoriedky zaliate rumom stvrdnú a fajne pukajú.
Naposledy upravil kukučka : 02.06.20 at 00:01
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Na dobrú noc - hlavne prekvapilo, idem ešte kuk diskusiu.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="bjuty smis"][QUOTE="bettylou"]
buchač
kukučka

Fras ulap kosačky, ale kedy si mám stihnúť porezať drevo? A ked mám vykopané základy na dačo a cez týždeň má pršať, tak si ich určite nenechám zamyť blatom a ďalšie dve soboty ich kopať nanovo....lebo dakto si myslí, že v nedeľu chce rozjímať a ja nesmiem pustiť miešačku, abo hobľovku. Keď sa dá, tiež v nedeľu relaxujem, ale aby ľuďom niekto organizoval ešte aj voľný čas - kua to už potom nechápem načo by sa niekto taký bránil hoci aj povinnému očipovaniu Jedno príslovie hovorí, pozametaj si pred vlastným prahom... Veci sa robia presne naopak a nefungujú. Mnohí chcú rozhodovať o životoch iných a pritom ani 3dni nechodili v ich topánkach, nehľadiac na to, že ich o to nikto nežiadal.
Satan vyhľadáva, lebo Satan chce mať moc a on chce cez svojich ľudí tú moc ovládnuť. On je knieža tohto sveta,“
nandrolon kysucký
Kua, čo tu pletieš Nandiho z kysúc, on sa ponúkol, že dá dole chruňa jastraba keby mi ďalej robil fest zle a nie že príde porezať drevo.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
kukučka
To betónuješ každú nedeľu? Koľko rokov?
Aj ja som pracovala na dome cez nedele, ale šlo o výnimočnú situáciu (a bola som rada, že mi má kto pomôcť a mám tolerantných susedov, ale nebudem to robiť len preto, že to nie je zakázané a "mám právo".(nikto nerobí veci LEN preto, že sú dovolené, ale pretože CHCE SPRAVIŤ RADOSŤ SEBE AJ INÝM, z akého dôvodu chceš zákon, ktorý to zakazuje? V prospech povinného ničnerobenia, počúvanie nezmyslov a dodržiavania rituálov? ) Na čo všetko dnes ľudia "majú právo"! Len neviem, kto im ho dal, ako ho získali. Susedské vzťahy už dávno zákon rieši. Načo ďalší zákon?
PS.
Všetko sa dá, keď sa chce. Alebo mus je veľký pán a nemus ešte väčší.
Betónujem vtedy, keď potrebujem betónovať a samozrejme sa to snažím naplánovať, tak aby sa hučalo spolu s ostatnými. A potom máme všetci kľud. Ale nechápem, že keď niekto odmieta nejaký celoplošný zákon, okamžite ho bezdôvodne oflajstrujete za asociála, čo chce robiť ostatným zle. A kto dáva právo zakazovať a odporúčať ako jediné správne ostatným niečo z titulu vašej náboženskej tradície? Serie vás moslimská šaríja, chytáte paranoju a začínate budovať protisilu? Chystáte ďalšie pokračovanie náboženských vojen či akú máriu?
Naposledy upravil bettylou : 02.06.20 at 01:24
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
marjankaj
kukučka
No dobre, chytil si ma za slovo, ale hádam vieš čítať medzi riadkami.
Zrejme sa nezhodneme v názore. To je v poriadku.
Ak teda nedeľný predaj nezrušia, tak tebe vadí, že budeš musieť nakupovať aj v nedeľu. Ja zase nebudem musieť.
Ak zakážu predávať v nedeľu, tak ty budeš mať nedeľu voľnú a ja tiež.
Dnes v tescu som sa rozprával so zberačom vozíkov, o zatvorení predaja v nedeľu. No hneď ho (nie mňa, ja som mu nenapovedal), napadlo, že potom budú prepúšťať. A je jedno či brigádnik alebo zamestnanec. Zamestnávateľ predsa nebude platiť nadbytočných ľudí.
A to povedal obyčajný zberač vozíkov. A naši ministri to nevidia. Vidia iba prázdnu špajzu.
Stavím sa, že mu bolo trápne povedať ti, že to príde o nedeľnú "tržbu" z vozíkov. A ukázal sa ti v lepšom svetle "starosťou o budúcnosť zamestnancov". Keby nemal v hlave prázdno, rovno by ťa poprosil o dajakú malú pomoc pre seba, keď už idú tie zlé časy. Takže môžeš byť v podstate rád, že bol taký sprostý a ty si sa vyhol trápnej situácii dať mu drobné alebo sa vyhovoriť.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
bettylou
buchač
kukučka
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
...a prečóóóó...???
Fras ulap kosačky, ale kedy si mám stihnúť porezať drevo? A ked mám vykopané základy na dačo a cez týždeň má pršať, tak si ich určite nenechám zamyť blatom a ďalšie dve soboty ich kopať nanovo....lebo dakto si myslí, že v nedeľu chce rozjímať a ja nesmiem pustiť miešačku, abo hobľovku. Keď sa dá, tiež v nedeľu relaxujem, ale aby ľuďom niekto organizoval ešte aj voľný čas - kua to už potom nechápem načo by sa niekto taký bránil hoci aj povinnému očipovaniu Jedno príslovie hovorí, pozametaj si pred vlastným prahom... Veci sa robia presne naopak a nefungujú. Mnohí chcú rozhodovať o životoch iných a pritom ani 3dni nechodili v ich topánkach, nehľadiac na to, že ich o to nikto nežiadal.
Satan vyhľadáva, lebo Satan chce mať moc a on chce cez svojich ľudí tú moc ovládnuť. On je knieža tohto sveta,“
nandrolon kysucký
Ojojoooooj, však si ty len "bjuty smis" :-))
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kukučka
0:32
To bol pokus o iróniu?
...........
A dohodli sa na množstve iných vecí a väčšina to akceptuje.
Toto je irónia.
Menšina sa dohodne a väčšina to akceptuje Veď to je aj u nás.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
kukučka
To betónuješ každú nedeľu? Koľko rokov?
Aj ja som pracovala na dome cez nedele, ale šlo o výnimočnú situáciu (a bola som rada, že mi má kto pomôcť a mám tolerantných susedov, ale nebudem to robiť len preto, že to nie je zakázané a "mám právo".(nikto nerobí veci LEN preto, že sú dovolené, ale pretože CHCE SPRAVIŤ RADOSŤ SEBE AJ INÝM, z akého dôvodu chceš zákon, ktorý to zakazuje? V prospech povinného ničnerobenia, počúvanie nezmyslov a dodržiavania rituálov? ) Na čo všetko dnes ľudia "majú právo"! Len neviem, kto im ho dal, ako ho získali. Susedské vzťahy už dávno zákon rieši. Načo ďalší zákon?
PS.
Všetko sa dá, keď sa chce. Alebo mus je veľký pán a nemus ešte väčší.
Betónujem vtedy, keď potrebujem betónovať a samozrejme sa to snažím naplánovať, tak aby sa hučalo spolu s ostatnými. A potom máme všetci kľud. Ale nechápem, že keď niekto odmieta nejaký celoplošný zákon, okamžite ho bezdôvodne oflajstrujete za asociála, čo chce robiť ostatným zle. A kto dáva právo zakazovať a odporúčať ako jediné správne ostatným niečo z titulu vašej náboženskej tradície? Serie vás moslimská šaríja, chytáte paranoju a začínate budovať protisilu? Chystáte ďalšie pokračovanie náboženských vojen či akú máriu?
Osobne som proti pracovným nedeliam, ale u nás ak nastane situácia nazvime to pracovná pohotovosť(vie sa o nej že takáto situácia nastane najmenej tri dni vopred) však leto, tak by sa mi opovážil niektorý pracovník povedať že nepríde, jediné ospravedlnenie keď donesie svoj úmrtný list, alebo potvrdenku od lekára.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vyzerá že duch svatý -podla NČ-vstupil nielen do nášho ministra ale aj do ministra financií.Začína to byť zaujímavé.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať