Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Dáša_
Nandrolon
Už som to opravil, je to 3/2020. Lenže ja chápem, že zamestnávateľ so 100 zamestnancami dostane iné peniaze ako zamestnanec s jedným.
Ale ak už mám ísť do extrému, tak by bolo férovejšie, keby po prepočte na 1 zamestnanca dostal zamestnávateľ s viacerými zamestnancami menej ako ten, čo má jedného.
PS: to, čo vyrobili aj predajú a je jedno či vtedy, alebo teraz. Ročné tržby budú mať také, ako vyrábali.
Snáď si nemyslíš že to vyrábali a hádzali do kontajnerov na smetisko? Oni vyrábajú iba toľko, koľko fabriky odoberajú, nakoľko s nimi komunikujú. Ak budem mať čas, ešte pozriem KIU Žilina. Tá "nevyrábala možno 2 týždne dokopy", ináč frčali taktiež v obmedzenom režime, ale stále...
no lenže pomoc sa vypočítavala podľa výšky mzdy zamestnancov. Ked má zamestnávateľ 1 zamestnanca s minimálnou mzdou, tak je to rozdiel, ako ked má zamestnanca s priemernou mzdou napríklad
Tá fabrika má všetkých okrem riadiacich pracovníkov na minimálnej mzde. Dokonca tam makajú agentúrni srbi a ukrajinci, ktorých ani fabrika radšej neplatí, ale agentúra...
nie vo všetkých fabrikách pracuju len ukrajinci. U nás je kopec fabrík, ktoré platia normálne platy, žiadna minimálka.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nemujíš jajkať, oni s KIOU komunikovali a vyrábali iba toľko, koľko im ona odoberala, takže áno, výpadok je tých 100-75=25%. A za to zahraničná otrokárska spoločnosť, ktorá tu za minimálku zamestnáva cca 700 ľudí /mínus vedúci pracovníci/ dostala cca 225 000 eur dotáciu od terajšej vlády, konkrétne od SME Rodina.
Taká je skutočnosť.
A kaderníčka, ktorá bola celú koronu doma dostala dotáciu 90 eur.
Ak už špekuluješ, že kaderníčka mohla odrobiť 1 deň a zvyšok byť na OČR, tak rovnako tých 25% zamestnancov mohlo byť na OČR a nemuseli odrobiť ani ten 1 deň.
Ak ti tento skutkový stav pripadá spravodlivý, tak potom už neviem čo môže byť nespravodlivé...
PS: preto nepíšem /nešpekulujem/ o fabrikách U VÁS, ale o 2 subjektoch U NÁS, ktoré osobne poznám a kde mi pracuje viacero známych.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Aké tržby priznala kaderníčka ?
Z čoho sa ťa podpora vypočíta ?
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Nemujíš jajkať, oni s KIOU komunikovali a vyrábali iba toľko, koľko im ona odoberala, takže áno, výpadok je tých 100-75=25%. A za to zahraničná otrokárska spoločnosť, ktorá tu za minimálku zamestnáva cca 700 ľudí /mínus vedúci pracovníci/ dostala cca 225 000 eur dotáciu od terajšej vlády, konkrétne od SME Rodina.
Taká je skutočnosť.
A kaderníčka, ktorá bola celú koronu doma dostala dotáciu 90 eur.
Ak už špekuluješ, že kaderníčka mohla odrobiť 1 deň a zvyšok byť na OČR, tak rovnako tých 25% zamestnancov mohlo byť na OČR a nemuseli odrobiť ani ten 1 deň.
Ak ti tento skutkový stav pripadá spravodlivý, tak potom už neviem čo môže byť nespravodlivé...
PS: preto nepíšem /nešpekulujem/ o fabrikách U VÁS, ale o 2 subjektoch U NÁS, ktoré osobne poznám a kde mi pracuje viacero známych.
videl si niekedy tie podklady, ktoré sa k pomoci dávali? Museli sa uvádzať relevantné údaje z účtovníctva. Vypočítavala sa podľa toho. Necucalo sa z prsta. A ak sa nemýlim, tak tam bolo aj poučenie o trestnosti, ak údaje nebudú správne. Ak údaje neboli, tak nebolo z čoho počítať.

A nezabudni, že údaje o mzdách boli veľmi ľahko skontrolovateľné - cez sociálnu poisťovňu. Nie je to len o tom, že napíšeš čísla do tabuliek. Musia krížovo aj sedieť

Za zamestnancov na O4R firma prostriedky nedostala.

Zjavne si tie tabulky a opatrenia neštudoval. Takže momentálne hovoríš o niečom len tak z počutia
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
U nás je kopec fabrík, ktoré platia normálne platy, žiadna minimálka.
No jo...u vás...


Dáša_
Necucalo sa z prsta. A ak sa nemýlim, tak tam bolo aj poučenie o trestnosti, ak údaje nebudú správne. Ak údaje neboli, tak nebolo z čoho počítať.
No jo...necucalo...
Poučenie o trestnosti má nie jeden v prdely.
Poniektorí si vedia také údaje vycucať z prsta (zo všetkych prstov), že až do het.
Nie jeden účtovník a či daňový poradca je v podstate vyciciavač údajov, hotový čarodejník...
Uveríš, že poznám takých ?

...a zamestnanci ?
Tí sú v podstate neinformovaní a nemajú ani len páru, čo sa deje v zákulisí.

Nech mi niekto odpovie na otázky :
1. Ako je možné, kde podnikatelia berú love na výplaty, ak zamestnanec dostane na páske minimálku a zvyšok keš ?
2. Kde berú love na dohodárov, ktorí môžu makať 200 hodín ročne, no pritom v pohode odrobia henten počet za mesiac ?
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša_
Nandrolon
Nemujíš jajkať, oni s KIOU komunikovali a vyrábali iba toľko, koľko im ona odoberala, takže áno, výpadok je tých 100-75=25%. A za to zahraničná otrokárska spoločnosť, ktorá tu za minimálku zamestnáva cca 700 ľudí /mínus vedúci pracovníci/ dostala cca 225 000 eur dotáciu od terajšej vlády, konkrétne od SME Rodina.
Taká je skutočnosť.
A kaderníčka, ktorá bola celú koronu doma dostala dotáciu 90 eur.
Ak už špekuluješ, že kaderníčka mohla odrobiť 1 deň a zvyšok byť na OČR, tak rovnako tých 25% zamestnancov mohlo byť na OČR a nemuseli odrobiť ani ten 1 deň.
Ak ti tento skutkový stav pripadá spravodlivý, tak potom už neviem čo môže byť nespravodlivé...
PS: preto nepíšem /nešpekulujem/ o fabrikách U VÁS, ale o 2 subjektoch U NÁS, ktoré osobne poznám a kde mi pracuje viacero známych.
videl si niekedy tie podklady, ktoré sa k pomoci dávali? Museli sa uvádzať relevantné údaje z účtovníctva. Vypočítavala sa podľa toho. Necucalo sa z prsta. A ak sa nemýlim, tak tam bolo aj poučenie o trestnosti, ak údaje nebudú správne. Ak údaje neboli, tak nebolo z čoho počítať.

A nezabudni, že údaje o mzdách boli veľmi ľahko skontrolovateľné - cez sociálnu poisťovňu. Nie je to len o tom, že napíšeš čísla do tabuliek. Musia krížovo aj sedieť

Za zamestnancov na O4R firma prostriedky nedostala.

Zjavne si tie tabulky a opatrenia neštudoval. Takže momentálne hovoríš o niečom len tak z počutia
Ja netvrdím, že firma uviedla nepravdivé údaje. Ja tvrdím, že ten systém je úplne nahovno, keď to takto nakoniec "vyjde". Najprv písali, že budú dávať tým, ktorí MUSELI mať zavreté.
A naraz sa podmienky nastavili tak, že bohaté zahraničné firmy s miliónovými ziskami /cca 4 mil. eur za rok 2018, nakoľko 2019 som ešte nevidel/ dostanú takto vysoké dotácie, a našinec, ktorý sa živí sám či už ako SZČO, alebo živnostník, kde štát s ním nemá žiadne náklady dostane "z raka nohu"?
Vláda, ktorá toto "vykonala" je horšia ako všetky zlodejiny predchádzajúcej vlády dokopy.
SME Rodina je jedna banda skurvených a zavšivavených preživších mafiánov z 90. rokov.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Dáša_
Nandrolon
Nemujíš jajkať, oni s KIOU komunikovali a vyrábali iba toľko, koľko im ona odoberala, takže áno, výpadok je tých 100-75=25%. A za to zahraničná otrokárska spoločnosť, ktorá tu za minimálku zamestnáva cca 700 ľudí /mínus vedúci pracovníci/ dostala cca 225 000 eur dotáciu od terajšej vlády, konkrétne od SME Rodina.
Taká je skutočnosť.
A kaderníčka, ktorá bola celú koronu doma dostala dotáciu 90 eur.
Ak už špekuluješ, že kaderníčka mohla odrobiť 1 deň a zvyšok byť na OČR, tak rovnako tých 25% zamestnancov mohlo byť na OČR a nemuseli odrobiť ani ten 1 deň.
Ak ti tento skutkový stav pripadá spravodlivý, tak potom už neviem čo môže byť nespravodlivé...
PS: preto nepíšem /nešpekulujem/ o fabrikách U VÁS, ale o 2 subjektoch U NÁS, ktoré osobne poznám a kde mi pracuje viacero známych.
videl si niekedy tie podklady, ktoré sa k pomoci dávali? Museli sa uvádzať relevantné údaje z účtovníctva. Vypočítavala sa podľa toho. Necucalo sa z prsta. A ak sa nemýlim, tak tam bolo aj poučenie o trestnosti, ak údaje nebudú správne. Ak údaje neboli, tak nebolo z čoho počítať.

A nezabudni, že údaje o mzdách boli veľmi ľahko skontrolovateľné - cez sociálnu poisťovňu. Nie je to len o tom, že napíšeš čísla do tabuliek. Musia krížovo aj sedieť

Za zamestnancov na O4R firma prostriedky nedostala.

Zjavne si tie tabulky a opatrenia neštudoval. Takže momentálne hovoríš o niečom len tak z počutia
Ja netvrdím, že firma uviedla nepravdivé údaje. Ja tvrdím, že ten systém je úplne nahovno, keď to takto nakoniec "vyjde". Najprv písali, že budú dávať tým, ktorí MUSELI mať zavreté.
A naraz sa podmienky nastavili tak, že bohaté zahraničné firmy s miliónovými ziskami /cca 4 mil. eur za rok 2018, nakoľko 2019 som ešte nevidel/ dostanú takto vysoké dotácie, a našinec, ktorý sa živí sám či už ako SZČO, alebo živnostník, kde štát s ním nemá žiadne náklady dostane "z raka nohu"?
Vláda, ktorá toto "vykonala" je horšia ako všetky zlodejiny predchádzajúcej vlády dokopy.
SME Rodina je jedna banda skurvených a zavšivavených preživších mafiánov z 90. rokov.
len zabúdaš, že ked odíde tá zahraničná firma, tak hneď tu budú ďalšie tisícky ľudí bez práce. A bez financii. A keď spočítaš aj tie firmy, ktoré sú na ňu napojení ako subdodávatelia, tak to je už pekná hromada
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

A ešte k danej téme. Keď chceli pomôcť zamestnancom, tak nemali tie peniaze dávať zamestnávateľom.
Ten mohol na účet poslať napr. zníženú výplatu a zvyšok by prišlo zamestnancovi zo štátnej pokladnice tak, ako ostatné dávky. Bolo by to transparentnejšie a nemohol by z toho ukradnúť zamestnávateľ do vlastného vrecka.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša_
Žili sme aj keď tu neboli, prežili by sme aj ich odchod.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Veľmi ma uráža, keď pre vás je každý zamestnávateľ zlodej, ktorý okráda svojho zamestnanca. Lebo aj ja som zamestnávateľ.
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
Aké tržby priznala kaderníčka ?
Z čoho sa ťa podpora vypočíta ?
Prečo by mala vôbec dostať nejaké dotácie vysoko zisková zahraničná firma?
Prečo sa nezrušia okrem poľnohospodárskeho sektora dlhodobo podvýživeného plošne všetky dotácie a daňové úľavy?
Bolo by to nespravodlivé???
Chcete rovnovážny trh, nie?
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša_
Veľmi ma uráža, keď pre vás je každý zamestnávateľ zlodej, ktorý okráda svojho zamestnanca. Lebo aj ja som zamestnávateľ.
Ja som slovo každý nenapísal a ani si to nemyslím. Ty si možno práve tá 1 zo 100 /tých "100" to je môj vysokooptimistický odhad/.
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Super,tak tí,čo majú deti,pojdu skor do dochodku,budú mať väčšie dôchodky,lebo ich deti môžu zo svojich odvodov posielať na rodičov budúci dôchodok.
Ja som nepoberala materský ani rodičovský,nebola som na OČRkach,odviedla som omnoho viac peňazi do systému a nič som z neho nečerpala a nieže som potrestaná,že idem neskor do dôchodku,ešte ho budem mať aj menši.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Veľmi ma uráža, keď pre vás je každý zamestnávateľ zlodej, ktorý okráda svojho zamestnanca. Lebo aj ja som zamestnávateľ.
To som ja predsa nepovedal...vravím vo všeobecnosti...konkretizovať nemienim.

Ale položil som dve otazky...odpoveď zatiaľ žiadna, takze ako to je ?
Ale asi ju ani nedostanem...či ?
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
Nandrolon
PS: to, čo vyrobili aj predajú a je jedno či vtedy, alebo teraz. Ročné tržby budú mať také, ako vyrábali.
Snáď si nemyslíš že to vyrábali a hádzali do kontajnerov na smetisko? Oni vyrábajú iba toľko, koľko fabriky odoberajú, nakoľko s nimi komunikujú. Ak budem mať čas, ešte pozriem KIU Žilina. Tá "nevyrábala možno 2 týždne dokopy", ináč frčali taktiež v obmedzenom režime, ale stále...
Ach jaaj, lenže aby mohli vyrábať, museli nakupiť material. A ten museli zaplatiť. A keď im napríklad KIA neplatila., tak nemali ani z čoho nakúpiť. Ani zaplatiť mzdy. Naviac, ten výpadok je proste výpadok, nedoženie sa. Automobilky nebudu teraz chcieť dva ktrat tolko dielov. Iba tolko, čo normálne stihnp vyrobiť. Robenie na sklad nepomáhalo. To prekryje pár dní.
citujem "Aby mohli vyrábať museli nakúpiť materiál" S akou obrátkovosťou nepíšeš. Ja napríklad v novembri 2018 kúpim hnojivá nakúpim služby na poľné práce. február 2019 nakúpim osivá hnojivá a poľné práce, vysádzam vysiem a ošetrujem do augusta,pozbieram (ako by som nakúpil materiál) dám do pohárov so všetkými vstupmi a v marci 2020 odberateľ povie neberiem lebo kuchyne neberú. banka povie vám bezúročný úver nedáme lebo SK NACE, však podpora poľnohospodárov, a tých brigádnikov čo po pol pracovnom dni odpadnú a viac neprídu, nech si zamestná za minimálnu mzdu ten kto vládne. ak majú stáli robotníci 30% nad minimum, a dozvedia sa že brigádnik čo nič nevie ani motyku chytiť do ruky (čo je veda napriek posmechu iných)by mal dostať viac ako minimum , tak v tom momente mám výpovede na stole. A teraz rob nákup materiálu na výrobu pre rok 2021!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kopretinka
Super,tak tí,čo majú deti,pojdu skor do dochodku,budú mať väčšie dôchodky,lebo ich deti môžu zo svojich odvodov posielať na rodičov budúci dôchodok.
Ja som nepoberala materský ani rodičovský,nebola som na OČRkach,odviedla som omnoho viac peňazi do systému a nič som z neho nečerpala a nieže som potrestaná,že idem neskor do dôchodku,ešte ho budem mať aj menši.
Tu sa dá ale aj oponovať. Po tom, kto nemá deti v podstate neostane nikto, kto bude prispievať /živiť/ systém. Taktiež mal dotyčný človek v živote menšiu spotrebu, takže aj menej prispieval do štátu napr. na DPH /čo je dosť výrazná položka/. Predsa len 2 ľudia spotrebujú všetkého omnoho menej ako 2 + 2.
PS a je veľmi otázne, či bezdetný človek za celý svoj pracovný život až do smrti prispeje do systému viac ako ten čo má napr. 2 deti. Veď je úplne bežné, že kým človek zomrie, tak jeho deti už majú 20-30 r. aj viac odrobené.
Takže ak berieme určité priemerné dĺžky života, tak bezdetná rodina nedá do systému viac ako rodina s deťmi.
Naposledy upravil Nandrolon : 09.06.20 at 10:50
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
bjuty smis
Aké tržby priznala kaderníčka ?
Z čoho sa ťa podpora vypočíta ?
Prečo by mala vôbec dostať nejaké dotácie vysoko zisková zahraničná firma?
Prečo sa nezrušia okrem poľnohospodárskeho sektora dlhodobo podvýživeného plošne všetky dotácie a daňové úľavy?
Bolo by to nespravodlivé???
Chcete rovnovážny trh, nie?
2 mesiace tu kritizuješ vládu, že nepomáha a takéto osvietenie...

pokial sme na jednotnom trhu eu, tak nám iné nezostáva....treba presvedčiť socanov a zelených v eu
dnes vládne svetom populizmus....
ako dlho by vydržali naši dodávatelia do automobiliek, keby im vláda nepomohla a vo všetkých okolitých štátoch áno ?
čo je lacnejšie pre štát,dať 2-3 mesiace dotáciu 800, alebo pol roka platiť podporu 800 a prísť o všetky odvody, spotrebné dane, dph ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
Nandrolon
bjuty smis
Aké tržby priznala kaderníčka ?
Z čoho sa ťa podpora vypočíta ?
Prečo by mala vôbec dostať nejaké dotácie vysoko zisková zahraničná firma?
Prečo sa nezrušia okrem poľnohospodárskeho sektora dlhodobo podvýživeného plošne všetky dotácie a daňové úľavy?
Bolo by to nespravodlivé???
Chcete rovnovážny trh, nie?
2 mesiace tu kritizuješ vládu, že nepomáha a takéto osvietenie...

pokial sme na jednotnom trhu eu, tak nám iné nezostáva....treba presvedčiť socanov a zelených v eu
dnes vládne svetom populizmus....
ako dlho by vydržali naši dodávatelia do automobiliek, keby im vláda nepomohla a vo všetkých okolitých štátoch áno ?
čo je lacnejšie pre štát,dať 2-3 mesiace dotáciu 800, alebo pol roka platiť podporu 800 a prísť o všetky odvody, spotrebné dane, dph ?
Počuj ty si ma zase s niekým mýliš. Vždy som bol proti dotáciám s výnimkou poľnohospodárstva. A to už nerozoberám, že dotácie a úľavy vysokoziskovým zahraničným podnikom považujem za uplácanie a následná provízia z toho do vrecka.
PS: podľa mňa je pre štát výhodnejšie nedať žiadnu dotáciu a financie použiť inde.
Tie automobilky s odchodom iba strašia. Oni majú dotácie celý svoj život tu na SK v podobe extrémne lacnej pracovnej sily a vysokej kvality práce.
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

hej....aj samsung len strašil
aj odevné závody...

píšem, dodávatelia pre automobilky...a celkovo pre priemysel...
aj medzi nimi vládne velká konkurencia ....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
kopretinka
Super,tak tí,čo majú deti,pojdu skor do dochodku,budú mať väčšie dôchodky,lebo ich deti môžu zo svojich odvodov posielať na rodičov budúci dôchodok.
Ja som nepoberala materský ani rodičovský,nebola som na OČRkach,odviedla som omnoho viac peňazi do systému a nič som z neho nečerpala a nieže som potrestaná,že idem neskor do dôchodku,ešte ho budem mať aj menši.
Tu sa dá ale aj oponovať. Po tom, kto nemá deti v podstate neostane nikto, kto bude prispievať /živiť/ systém. Taktiež mal dotyčný človek v živote menšiu spotrebu, takže aj menej prispieval do štátu napr. na DPH /čo je dosť výrazná položka/. Predsa len 2 ľudia spotrebujú všetkého omnoho menej ako 2 + 2.
PS a je veľmi otázne, či bezdetný človek za celý svoj pracovný život až do smrti prispeje do systému viac ako ten čo má napr. 2 deti. Veď je úplne bežné, že kým človek zomrie, tak jeho deti už majú 20-30 r. aj viac odrobené.
Takže ak berieme určité priemerné dĺžky života, tak bezdetná rodina nedá do systému viac ako rodina s deťmi.
Nie každá bezdetná rodina alebo človek sú bezdetní z vlastného rozhodnutia. Ale
Staré dievky sa chvália že videli celý svet(mohli šetriť na vyšší dôchodok a potom si ich čerpať) , rodina s deťmi má utrum na dovolenky minimálne do tretieho roku, potom zase potom a možno sa vyberie do sveta ak majú deti po 15 roku.
Rodina investuje do detí podstatne viac ako štát pre ktorý sú neskôr dospelí jedinci najlepšou investíciou až do odchodu do dôchodku
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať