Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ty tých blbečkov, ktorí objednali za mesiac 200 zásielok do limitu 22 eur/ks a predávali s 300-500% maržou voláš "podnikatelia"?
Takéto podnikanie chápem u niekoho, komu utrhne ruky aj nohy, lebo normálny človek sa k tomu nezníži.
A to nepíšem o tom, že niekoho kto odvádza dane a odvody by som medzi nimi našiel len veľmi ťažko...
Bežne objednávam pre kolegov, ale nikdy ma nenapadlo zobrať viac hotovosti pri predaní z ruky do ruky, ako mi odišlo z účtu. A to nehovorím, že tie 1-2 mesiace som tam mal svoje prachy a taktiež som vybavoval ak niečo dorazilo nesprávne.
Asi som im mal pridrbávať aspoň 300% nech nevypadám ako idiot. Osobne to schvaľujem ale bol by som rád aj aby sa to dodržiavalo, lebo určite to nie je v terajších silách finančnej správy.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Chlapíkovi ukradli traktor, ocitol sa v zložitej situácii. Našla sa firma, ktorá mu bezodplatne požičia svoj traktor na istú dobu. Ako si to oni zaúčtujú?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Takže máme tu novelku, ktorá zasiahne najviac našich malých priekupníčkov, čo objednávajú z eshopov typu "ali" aby následne predali so ziskom u nás..
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...si-priplatime/
.........................
Ale o tom sa už vedelo minulý rok! Od 2019 kolovalo, že od 2021 sa bude DPH započítavať na všetok tovar z Číny objednávaný - z e-shopov.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Článok je 1 deň "starý". Preto som ho tu dal. Rôzne dohady a polemiky už boli dávno. Ako o všetkom ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Článok je recyklovaný a doplnený.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bettylou
Chlapíkovi ukradli traktor, ocitol sa v zložitej situácii. Našla sa firma, ktorá mu bezodplatne požičia svoj traktor na istú dobu. Ako si to oni zaúčtujú?
Právne to ošetria zmluvne medzi sebou /dočasne/ kvôli rôznym možným problémom. Ale pochybujem, že firma bude niečo riešiť účtovne resp. daňovo. Je predpoklad, že firma mu nepožičia svoj traktor, ak by mala 1, 2, 3 kusy. Takže to bude vyriešené rovnako, ako keď zamestnanec používa na súkromné účely cudzie auto /firemné/ a majiteľ /firma/ to toleruje, alebo vo väčších sa tým vedenie, častokrát zahraničné ani nezaoberá, prípadne ani nevie.
Žiadna raketová veda.
Alebo prenájom za euro aj so zdôvodnením. Ak to nie je spriaznená osoba, žiaden problém.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
Chlapíkovi ukradli traktor, ocitol sa v zložitej situácii. Našla sa firma, ktorá mu bezodplatne požičia svoj traktor na istú dobu. Ako si to oni zaúčtujú?
nijak, zadarmo je v účtovníctve za 0,len horšie je to s nákupom nafty, mali by mu to požičať minimálne za cenu prevádzkových nákladov (ak je odpísaný za cenu spotrbovanej nafty ktorú si dá do nákladov majiteľ traktora
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Trochu na inú tému.
Možno si spomínate aféru s bratislavským obchvatom a jeho násypom - použitý materiál, zdroj materiálu (skládka pri Ivánke), odpady v násype.
A teraz toto:
https://www.teraz.sk/ekonomika/brief...47-clanok.html

Takže asi v niečom tí, čo to tvrdili, asi mali pravdu, pretože buď zhotoviteľ odflákal robotu (nedostatočne zhutnené), alebo naozaj sa tam použil materiál taký, ktorý tam nemal byť.
V každom prípade - ten násyp aj po oprave už asi nebude dostatočne bezpečný. A zhotoviteľ si asi bude pýtať a navyšovať cenu - to je predpoklad.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1
buchač
marjankaj
Šak rubriku trafila, či?
Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."
Och ty bezvyznamny maly hejterik. Ved nemusi byt kazdy nasraty non stop ako ty
Ach, ty " veľmi významná veľká " povýšenecká a arogantná psychologička s dvoma vysokými školami........sa neposer.
Veď nemôže byť každý byť happy non stop ako ty....

Otázka je už len uhol pohľadu.

P.S.:
Hm...a prečo ťa to vlastne vyhodili z Dogfóra ???
Aby mal maly bezvyznamny hejterik bez VS co smirovat po nete
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Konečne, Lidl skončil s letákmi. Okrem dreva, úspora energií, chémie ...a iné enviro.
https://www.teraz.sk/ekonomika/lidl-...31-clanok.html
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Žabka robí sirupčeky, ja suším kvetinky. Baza bola mušková. Sirupy budú až ovocné. Od Aničky - kvaky mi vlaňajší slez maurský vyrástol vyše mňa a tiež pestrec mariánsky.
DSCF1365.JPG  
DSCF1361.JPG  
DSCF1366.JPG  
1/1
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
buchač
alaya1
buchač
marjankaj
Šak rubriku trafila, či?
Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."
Och ty bezvyznamny maly hejterik. Ved nemusi byt kazdy nasraty non stop ako ty
Ach, ty " veľmi významná veľká " povýšenecká a arogantná psychologička s dvoma vysokými školami........sa neposer.
Veď nemôže byť každý byť happy non stop ako ty....

Otázka je už len uhol pohľadu.

P.S.:
Hm...a prečo ťa to vlastne vyhodili z Dogfóra ???
Aby mal maly bezvyznamny hejterik bez VS co smirovat po nete
Svojimi hlúpymi poznámkami ma (a aj iných, len ti to nepovedia) len a len utvrdzuješ v tom, čo si o tebe myslím.

Dogfóum spomenul niekto úplne iný (že kto a kedy nie je podstatné) v nejakej téme o psoch. Nuž som sa pozrel...a veru som zdúpnel, že ako si sa tam správala. Také typické povyšovanie, arogancia a pokrytectvo sa len tak ľahko nevidí. Kto chce, vyhľadá si sám...a prečíta si aj reakcie iných psíčkarov.
Nečudo, že si dostala ban...odstránili ťa jak besnú.
...a že máš na Porade viacero nickov, tak to ani nevravím...to je istá vec.

Áno, som bezvýznamný...NO A ČO ? Takých sú predsa tisíce.
Nože nám povedz, že čím si ty tak významná...

P.S.:
Ja nemám nikde rovnaký nick.
Že ty a aj poniektorí iní majú rovnaké nicky na fórach alebo v diskusiách pri rôznych periodikách ? Niet sa čo čudovať, že ich google sám ponúkne...takže žiadne šmírovanie.
Pochopíš ten rozdiel aj napriek tým dvom školám ???

...a mimochodom...za celú karanténu si nenapísala ani len riadok (že si "hodnotila", to sa neráta)...a teraz hneď za horúca mudruješ.
Tak kto je tu za hejtera ?
Ja viem len o dvoch...ty a podliak....a nebudete vy náhodou príbuzní, potiažmo manželia ? Lebo správanie máte rovnaké.
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Konečne, Lidl skončil s letákmi. Okrem dreva, úspora energií, chémie ...a iné enviro.
https://www.teraz.sk/ekonomika/lidl-...31-clanok.html
Aspoň bude menej letákov v schránkach.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
korela
Konečne, Lidl skončil s letákmi. Okrem dreva, úspora energií, chémie ...a iné enviro.
https://www.teraz.sk/ekonomika/lidl-...31-clanok.html
Aspoň bude menej letákov v schránkach.
Za to ich bude viac inde.
Zistite si, koľko výtlačkov Plus1deň sa vydáva v piatok (sobotu ?). Lebo v daný deň je v každom výtlačku novín príloha letáku z Lidla.

"... Lidl formát letáku z rozmeru A3 na A4..."
Ta fasa zavádzanie. Menší rozmer, ale za to oveľa viac strán. Na A3 bol použitý obyčajný papier, na A4 je používaný teraz ten kvalitnejší-lesklejší...
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Stačí raz vidieť to množstvo drahých časopisov z remitendy pri ich fyzickej likvidácii, ručné odfóliovania, vyberanie priložených darčekov, skladačiek modelov..., prečo nie sú ponúknuté organizáciám celým vekovým spektrom od detí po seniorov, verím, že mnohé organizácie by si ich prišli do skladov vybrať aj samé, alebo ich poroznášať do čakární pre pacientov, rozobrali by sa.
Ľudia by si ich radi kúpili aj v zľave, veď nejde o denníky.
Najhoršie sú obaly vrátane obálok časopisov potiahnutých "umelým lesklým filmom", taká zbytočná eko záťaž.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zaujímavosť, v dnešnej dobe techniky dosť nepochopiteľná.

Polsko v pandemii omylem zabralo část Česka. Šlo o nedorozumění, vysvětluje Varšava
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici...70cc47ab5f122/
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1
buchač
alaya1
buchač
marjankaj
Šak rubriku trafila, či?
Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."
Och ty bezvyznamny maly hejterik. Ved nemusi byt kazdy nasraty non stop ako ty
Ach, ty " veľmi významná veľká " povýšenecká a arogantná psychologička s dvoma vysokými školami........sa neposer.
Veď nemôže byť každý byť happy non stop ako ty....

Otázka je už len uhol pohľadu.

P.S.:
Hm...a prečo ťa to vlastne vyhodili z Dogfóra ???
Aby mal maly bezvyznamny hejterik bez VS co smirovat po nete
Svojimi hlúpymi poznámkami ma (a aj iných, len ti to nepovedia) len a len utvrdzuješ v tom, čo si o tebe myslím.

Dogfóum spomenul niekto úplne iný (že kto a kedy nie je podstatné) v nejakej téme o psoch. Nuž som sa pozrel...a veru som zdúpnel, že ako si sa tam správala. Také typické povyšovanie, arogancia a pokrytectvo sa len tak ľahko nevidí. Kto chce, vyhľadá si sám...a prečíta si aj reakcie iných psíčkarov.
Nečudo, že si dostala ban...odstránili ťa jak besnú.
...a že máš na Porade viacero nickov, tak to ani nevravím...to je istá vec.

Áno, som bezvýznamný...NO A ČO ? Takých sú predsa tisíce.
Nože nám povedz, že čím si ty tak významná...

P.S.:
Ja nemám nikde rovnaký nick.
Že ty a aj poniektorí iní majú rovnaké nicky na fórach alebo v diskusiách pri rôznych periodikách ? Niet sa čo čudovať, že ich google sám ponúkne...takže žiadne šmírovanie.
Pochopíš ten rozdiel aj napriek tým dvom školám ???

...a mimochodom...za celú karanténu si nenapísala ani len riadok (že si "hodnotila", to sa neráta)...a teraz hneď za horúca mudruješ.
Tak kto je tu za hejtera ?
Ja viem len o dvoch...ty a podliak....a nebudete vy náhodou príbuzní, potiažmo manželia ? Lebo správanie máte rovnaké.
Teda tak dobre som sa uz davno nezasmiala. . Nezabudni mi opat nechat milu spravu v odkazoch
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alaya1
Teda tak dobre som sa uz davno nezasmiala. . Nezabudni mi opat nechat milu spravu v odkazoch
A toto všetko som zavinil ja?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

"marjankaj

Šak rubriku trafila, či?"

A nebol to náhodou ten Jurov prt?

buchač

Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."

0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sito
"marjankaj

Šak rubriku trafila, či?"

A nebol to náhodou ten Jurov prt?

buchač

Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."

Veď mal aj pravdu. Do debaty napísať "mám otázku", je proti PRAVIDLÁM porady.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať