Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Mila123
afrikánka
Neboj, to sa rozbehne...potom bude super príjem
myslíš? neverím, pretože sa dcéra rozprávala so svojimi spolužiakmi, a každý jeden z nich "musí" pracovať za minimálnu mzdu
A blahoželám dcérke k úspešnému ukončeniu štúdia a tebe k takej vydarenej dcére
To tak...keď sú správne gény a k tomu dobrá výchova, tak úspech potomka je zaručený a aj zaslúžený.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
Nie všetci vodiči *busov v PO sú nevrlí. Toto (s otcom) bol asi ojedinelý prípad. Inak - to musím tých vodičov pochváliť - snažia sa zastať čo najbližšie, keď vidia starších cestujúcich. Okrem toho v PO opravujú aj tie zastávky - dávajú tam, kde je to riadne vyjazdené, betón (napr. pri Čiernom moste posunuli zastávku a je tam betón, nie asfalt).

A doplnenie:
P.S. Si sa vynašiel s objednávkou. Milé od nich.
Možno ten šofér-vodič (ako to v RND raz pomenovali ) mal zlý deň (asi mu v noci nedala )
To je iná sranda, keď vlak u nás zastane a dvere akurát presne nad prechodom cez perón, takého pol metra výška, to už je potom iné bohovanie, keď tetky idúce po fabrickej šichte z mesta domov s taškami vystupujú.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

afrikánka
Ten plat by mal isť rýchlo hore, to iba dočasne tak málo, ale horšia je tá podmienka, že musí byť evidovaná pol roka. Vydierači!
To je na vine Fico, nebyť jeho tak má minimálnu mzdu možno 275. Ktorý kapitalista dá viac ako musí ? ako by sa splnil jeho sen dostať sa medzi 1% najbohatších?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
buchač
Mila123
Som šokovaná, resp. stále naivná
moja druhá dcéra má poslednú štátnu skúšku 22.5.2019 a ukončí štúdium
dnes sa bola dohodnúť so "svojim novým potenciálnym šéfom" na tom, kedy nastupuje do práce a za koľko?
Vitaj v klube...
Mladá je na úrade, odišla sama z firmy...už to tam bolo psycho.
Pred mesiacom sa jej niečo vyskytlo...celkom fasa robota. Takže prvé kolo konania...prešla. Potom druhé...tiež. Vyzeralo to tak, že už nastupuje do novej roboty.
Včera-dnes telefonát, že miesto je obsadené...prišiel nejaký manager danej firmy, dovliekol synovca a vybavené.
bože, ale dcéra bude zubnou lekárkou !!!!
rozumiete prečo nie sú dr. u nás?
prečo idú do najmä do DE?
Veď praktiky, ktoré spomínaš, sú bežné...na toto som narážal.
Podnikatelia vyjebabrávajú so zamestnancami jedna radosť. Moja 1/2ka robí už pekných pár rokov za minimálku a ten zvyšok keš.
Zubárka alebo úradníčka...nie je to v tomto prípade jedno, respektíve rovnaký odrb ?

Že prečo u nás nie sú lekári, to ja neriešim a ani neovplyvním.
Mám svoje názory na školstvo...to zodpovední dali solídne dole.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Mila123
buchač
Mila123
Som šokovaná, resp. stále naivná
moja druhá dcéra má poslednú štátnu skúšku 22.5.2019 a ukončí štúdium
dnes sa bola dohodnúť so "svojim novým potenciálnym šéfom" na tom, kedy nastupuje do práce a za koľko?
Vitaj v klube...
Mladá je na úrade, odišla sama z firmy...už to tam bolo psycho.
Pred mesiacom sa jej niečo vyskytlo...celkom fasa robota. Takže prvé kolo konania...prešla. Potom druhé...tiež. Vyzeralo to tak, že už nastupuje do novej roboty.
Včera-dnes telefonát, že miesto je obsadené...prišiel nejaký manager danej firmy, dovliekol synovca a vybavené.
bože, ale dcéra bude zubnou lekárkou !!!!
rozumiete prečo nie sú dr. u nás?
prečo idú do najmä do DE?
Veď praktiky, ktoré spomínaš, sú bežné...na toto som narážal.
Podnikatelia vyjebabrávajú so zamestnancami jedna radosť. Moja 1/2ka robí už pekných pár rokov za minimálku a ten zvyšok keš.
Zubárka alebo úradníčka...nie je to v tomto prípade jedno, respektíve rovnaký odrb ?

Že prečo u nás nie sú lekári, to ja neriešim a ani neovplyvním.
Mám svoje názory na školstvo...to zodpovední dali solídne dole.
manželka môže nesúhlasiť s kešovkou, lenže z tej kešovky by jej zamestnávateľ strhol 13,4% odvody a 19 % daň tak že miesto kešovej 100 dostane len 67,6 (dnes pri toľkých voľných miestach) ak s tým nesúhlasí žiadny podnikateľ vyjedrbávač si toto nedovolí rešpektovať
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
manželka môže nesúhlasiť s kešovkou,
Hehe...ako keby si nepoznal praktiky ...nesúhlasiť síce môže...ale len raz.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
manželka môže nesúhlasiť s kešovkou,
Hehe...ako keby si nepoznal praktiky ...nesúhlasiť síce môže...ale len raz.
divím sa, dnes dokonca ponúkajú zamestnávatelia rôzne benefity pre udržanie dobrých pracovníkov. Nie každý je podnikateľ zamestnávajúci predavačky na tržnici.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
pavol54
manželka môže nesúhlasiť s kešovkou,
Hehe...ako keby si nepoznal praktiky ...nesúhlasiť síce môže...ale len raz.
divím sa, dnes dokonca ponúkajú zamestnávatelia rôzne benefity pre udržanie dobrých pracovníkov. Nie každý je podnikateľ zamestnávajúci predavačky na tržnici.
Uhm...benefity jak oči.

Tu máš názorný príklad, že jak sa oyebe zamestnanec.
https://kosicednes.sk/udalosti/rekre...ade-t-systems/

P.S.:
Sorry, ale predavačka na tržnici si nezaslúži rovnaký prístup ako ten VŠ vzdelaný jedinec ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Moj chlap ma benefit....ked u neho na papanicu a slopanicu.....50% sléva....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
afrikánka
.Nech sa páči, želáš si v jazyku slovenskom, či anglickom?
to je tá, čo z neba faxom prišla..???

dosť brutálna literatúra, mne radšej Kubko a maťko
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Že prečo u nás nie sú lekári, to ja neriešim a ani neovplyvním.
Mám svoje názory na školstvo...to zodpovední dali solídne dole.[/QUOTE]
manželka môže nesúhlasiť s kešovkou, lenže z tej kešovky by jej zamestnávateľ strhol 13,4% odvody a 19 % daň tak že miesto kešovej 100 dostane len 67,6 (dnes pri toľkých voľných miestach) ak s tým nesúhlasí žiadny podnikateľ vyjedrbávač si toto nedovolí rešpektovať[/QUOTE]

NWO
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

..... zubna lekarka si casom otvori vlastnu ambulanciu a za 10 rokov zarobi obnos ako priemerny slovak za 150 rokov, takze bez stresu.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

že ozaj pobavilo - diky všetkým zúčastneným
https://www.porada.sk/t315238-hladam...potraviny.html
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač

Že prečo u nás nie sú lekári, to ja neriešim a ani neovplyvním.
Mám svoje názory na školstvo...to zodpovední dali solídne dole.
Som šokovaný z tohoto spávania, jednania, konania. Prečo nie sú u náš lekári ?
Kuwa, lebo peniaze !!!
Kollár toho nepovedal síce nič moc, ale na druhej strane až príliš dosť.
http://videoarchiv.markiza.sk/video/...levizne-noviny

...a riešenie nedostatku lekárov pred časom bolo to, že na medecínu sa prijalo o pár desiatok viac študentov....no Amen riešenie.
By bolo zaujímavé vedieť, koľkí z nich ostanú na Slovensku.

...a možno ani nebude dlho trvať, že sa za VŠ bude platiť...aj tak to bude menej, ako náklady na štúdium v zahraničí.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Preco asi...a nejde iba o lekarov a nie iba tych, co vystuduju u nas. Ich presuny su zname...kazdy ide za lepsim zarobkom.
IMG_20180907_095615.jpg  
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

"buchač"

Som šokovaný z tohoto spávania, jednania, konania. Prečo nie sú u náš lekári ?
Kuwa, lebo peniaze !!!


...a možno ani nebude dlho trvať, že sa za VŠ bude platiť...aj tak to bude menej, ako náklady na štúdium v zahraničí.[/QUOTE]

===========================================

Ono to vyštudovanie nie je až tak zadarmo, ako to tu predkladáš...a tiež celoživotné dovzdelávanie, to nie, že dostaneš diplom a napr. potom brúsiš nožíky.
A keď už, že platiť za štúdium medicíny, tak potom platiť aj pekné pálky za liečenie a iné odvody, ako sa doteraz platia.
Buď ty len rád, ako to je zatiaľ u nás...

Taká poznámočka...štúdium medicíny už za totality znamenalo pre rodiča náklady v cene chatičky, alebo auta. A to sa veruže dodnes nezmenilo
Naposledy upravil afrikánka : 08.04.19 at 09:42
3 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Keď sa to vezme.... ono totiž školstvo, zdravotníctvo je úplne v pérdeli.
Mladý učiteľ učí, dostáva plat, nad ktorým zaplače, naháňa kredity... lenže príde minister/ka a ZMENÍ pravidlá tak, že ten učiteľ si povie - a načo sa budem naháňať za kreditmi? A načo budem učiť za takú almužnu? A ide kade tade - dokonca tam, kde jeho učiteľské vzdelanie je len zdrapom papiera.
Mladý lekár po škole príde na svoje prvé pracovisko a je opäť ten posledný chudák. Rôzne odbornosti, atestácie - to všetko musí urobiť, lenže často ani za to nie je ohodnotený a čo urobí? Adiu nemocnica na Slovensku, inde si moje vzdelanie, skúšky, atestácie inak ohodnotia.
A odrazu nemáme dostatok učiteľov, učia dôchodkyne, ktoré sú prakticky vyhorené (veď aj tu už boli o tom témy), nemáme dostatok lekárov, tí čo sú ťahajú ako len vládzu, ešte im drbnú pohotovosti (za smiešny peniaz) a tak často sú lekári, ktorí liečia a slúžia dokonca do doby, keď sám skoná v práci. A výsledkom je 3000 chýbajúcich lekárov. Prídu z Ukrajiny, ale ich nepustia k pacientovi (žiaľ - toto paradoxne robí nejaká komora lekárov) - tak ČO VLASTNE CHCÚ?

Nech si to konečne ujasnia. Učitelia, lekári a ich rezortné ministerstvá.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Donedávna stačili na prvú atestáciu cirkulovať tri roky, tá druhá atestácia už bola ľubovoľná. Dnes treba u nás cirkulovať 5 rokov, čím sa obdrží tzv. veľká atestácia, ktorá vydá za tie dve predchádzajúce.
Platy lekárov vo fakultných nemocniciach ešte ujdú, pravdaže u starších lekárov, ale u súkromných je to kritické, body a platba od poisťovní za úkony sú smiešne malé. Tí veru budú musieť pracovať, takpovediac do smrti...
1 1
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

"member.php?u=105474"...viac nickov na mínusky nemáš?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Aj iné odbory štúdia sú finančne náročné.
.
Prvé miesto po štúdiu medicíny v Budapešti v budapeštianskej nemocnici bez atestácie, plat 500 eur.
Prvé miesto ako praktický lekár v Nemecku na vidieku po štúdiách vo Viedni 5 tis. eur plus byt.
Nástupy prebehli v rovnakom čase.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať