Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

korela
K ženskej kráse v politike.
Mne sa najviac po všetkých stránkach páči kráľovná Rania, jej videá s prednáškami ... a býv. Chorvátska prezidentka.

Ale vyberať si človeka podľa krásy, ktorý má občanov zastupovať v najvyšších v štátnych službách, je úplne scestné, aj keby ho mal krajine závidieť celý svet.
Ľudia si nevyberajú podľa krásy, ale určite počúvajú, ako sa kandidát/ka v besedách vyjadruje, Našej prezidentke sa nevyrovnal ani jeden protikandidát. Je to veľmi múdra, čestná a skromná žena - podľa toho si ju vybrali. Ale k tomu aj pekná (zásluhovo alebo nezásluhovo), to je čerešnička na torte. Závidí nám ju ozaj celý svet.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

veronikasad
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
Keď mali Nemci tú aféru v bitúnku nedávno, tak som tu narážala na tento faktor, a chronik ma tu vysmial. Ako vždy.
Talianom zostáva úroda na poliach, nemá kto zberať, cudzinci s povoleniami im chýbajú a domáci tú prácu za ten plat robiť nebudú.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mária27
korela
K ženskej kráse v politike.
Mne sa najviac po všetkých stránkach páči kráľovná Rania, jej videá s prednáškami ... a býv. Chorvátska prezidentka.

Ale vyberať si človeka podľa krásy, ktorý má občanov zastupovať v najvyšších v štátnych službách, je úplne scestné, aj keby ho mal krajine závidieť celý svet.
Ľudia si nevyberajú podľa krásy, ale určite počúvajú, ako sa kandidát/ka v besedách vyjadruje, Našej prezidentke sa nevyrovnal ani jeden protikandidát. Je to veľmi múdra, čestná a skromná žena - podľa toho si ju vybrali. Ale k tomu aj pekná (zásluhovo alebo nezásluhovo), čo je čerešnička na torte. Závidí nám ju ozaj celý svet.
Mária, ja som ju nielen počúvala ako sa vyjadruje, ale vnímala som hlavne obsah toho, čo hovorí. A postupne ho napĺňa. Niektorí ľudia sú rozčarovaní, neviem z čoho, keď o tom otvorene hovorila.
Inak o tom výbere kandidátov a ich kampaní by sa ľudia mohli konečne poučiť aspoň z tých "profi" amer. TV seriálov s týmito témami.

Anketa spred volieb na severe Slovenska, koho budete voliť? Jedna z odpovedí, pani cca 65-70, asi ženu (Čaputovú), keď doteraz muži zlyhali. Tiež výpovedný názor, okrem toho, čo vôbec vie náš sever o juhu. Asi nič moc.

Pri Kiskovi tu boli tiež ľudia nadšení, hlavne, že išlo o ich rodáka, tak volili. Že nebol štátnický typ? Koho to zaujímalo.
Ľudia sa hodnotia po funkčnom období, nie pred ním a ani na začiatku.
.
Môžeš ju osobne poznať, aj keby si bola jej bezprostrednou spolupracovníčkou, nedá sa slepo veriť nikomu. Dejiny toho plné.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Prečo nie Rania, ale niekto z britského dvora musí byť v našich médiách každý deň. Božia prostota.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
https://www.facebook.com/15781289094...28748838310388
(Je známe, že ide o 300-330 m vrstvy štrkov, on vraví dokonca o ich hĺbke 450 m.)

......................
K tomuto - Budaj - sťa minister by sa nemal "doprosovať", aby Vodohospodársky podnik "láskavo" pustil viac vody.
Ako minister mal prísť už rovno s papiermi a riaditeľovi VHP ich odovzdať do ruky - a tie papiere by bola výpoveď (vyhadzov)! A mal by mať už vyhliadnutého iného riaditeľa (ale nie nejakého "odborníka" od stola, ale takého, čo bol v teréne a pozná, ako to v prírode a na vodnom toku chodí).
Je nelogické, aby nejaký podnik rozhodoval, čo je pre prírodu potrebné a prírode delil vodu. Keď je jej dostatok - pustí ju dolu Maďarom (ale lužným lesom nedá), keď je jej nedostatok - tiež nedá (lebo treba na elektrinu a na plavbu lodí).
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

veronikasad
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
A kde sú tí nezamestnaní? A vedia robiť? a chce sa im robiť? Takú komplikovanú situáciu so zabezpečením pracovnej sily ako tento rok som ešte nezažil. A to už aj v konzervárni kam sa brigádnici hrnuli niet záujemcov. Iphony robia zázraky.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
korela
https://www.facebook.com/15781289094...28748838310388
(Je známe, že ide o 300-330 m vrstvy štrkov, on vraví dokonca o ich hĺbke 450 m.)

......................
K tomuto - Budaj - sťa minister by sa nemal "doprosovať", aby Vodohospodársky podnik "láskavo" pustil viac vody.
Ako minister mal prísť už rovno s papiermi a riaditeľovi VHP ich odovzdať do ruky - a tie papiere by bola výpoveď (vyhadzov)! A mal by mať už vyhliadnutého iného riaditeľa (ale nie nejakého "odborníka" od stola, ale takého, čo bol v teréne a pozná, ako to v prírode a na vodnom toku chodí).
Je nelogické, aby nejaký podnik rozhodoval, čo je pre prírodu potrebné a prírode delil vodu. Keď je jej dostatok - pustí ju dolu Maďarom (ale lužným lesom nedá), keď je jej nedostatok - tiež nedá (lebo treba na elektrinu a na plavbu lodí).
lenže vodné dielo Gabčíkovo nepatrí pod MŽP, ALE pod iný rezort, takže pre zmeny prietokov by mohol meniť riaditeľa VHP aj dvakrát za deň, ak si nesadne za stôl s iným ministrom, tak môže aj sto vídeí nahrať a nič to nepomôže
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Jedna z odpovedí, pani cca 65-70, asi ženu (Čaputovú), keď doteraz muži zlyhali. Tiež výpovedný názor, okrem toho, čo vôbec vie náš sever o juhu. Asi nič moc.
Na základe jednej odpovede ideš hodnotiť výpovedný názor ? Nuž, tiež názor.

Otočím problematiku ? ČO vie náš juh o severe, prípadne o ďalších lokalitách ?
Na základe mojich skúseností (a precestoval som celú republiku) by som si trúfol povedať, že ten juh vie o zvyšku Slovenska teda fest veľký trt.
Rozoberať sa mi to nejak nechce...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
veronikasad
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
Keď mali Nemci tú aféru v bitúnku nedávno, tak som tu narážala na tento faktor, a chronik ma tu vysmial. Ako vždy.
Talianom zostáva úroda na poliach, nemá kto zberať, cudzinci s povoleniami im chýbajú a domáci tú prácu za ten plat robiť nebudú.
Prečo sa ty zapodievaš furt tým zahraničím ???
Osobne dlabem na nejaký nemecký bitúnok alebo taliansku úrodu.
Tak vravíš, ako keby u nás mal kto zbierať úrodu...tiež radšej idú vonku, lebo za tú istú robotu dostanú vyššiu mzdu....alebo sedia doma na riti a poberajú sociálku. Takže u náš zbierajú ukrajinci a jugoši...

Takže aké je tvoje riešenie ???
1 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

veronikasad-myslíš že nejaký nezamestnaný ti príde robiť takéto práce?Ani náhodou.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Na kieho frasa by aj šiel, ak na sociálnych dávkach dostane niekedy aj viac ?

Ono je to postavené na hlavu.
Nezamestnaný berie rôzne dávky. Niekto maká na fuškách a niekto nie.
Vidím to denne...takíto berú mesačne v pohode aj 1200€...
2 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pavol54
veronikasad
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
A kde sú tí nezamestnaní? A vedia robiť? a chce sa im robiť? Takú komplikovanú situáciu so zabezpečením pracovnej sily ako tento rok som ešte nezažil. A to už aj v konzervárni kam sa brigádnici hrnuli niet záujemcov. Iphony robia zázraky.
Nechce sa mi verit ze ani studenti nechcu cez prázdniny brigádovať... Vyrastala som na dedine, cele leto som chodila este ako žiačka zakladnej skoly hrabat seno...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

veronikasad
Nechce sa mi verit ze ani studenti nechcu cez prázdniny brigádovať... Vyrastala som na dedine, cele leto som chodila este ako žiačka zakladnej skoly hrabat seno...
.. ozaj je to smutné - ale je to tak, vôbec nemjú záujem o nejaké "zberačské" práce . za mojej éry spolužiaci všetci brigádovali tiež ... jedine ak mali mladších súrodencov - a bolo treba strážiť ..
- však doteraz spomíname - napr na "broskyňovú" brigádu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
lenže vodné dielo Gabčíkovo nepatrí pod MŽP, ALE pod iný rezort, takže pre zmeny prietokov by mohol meniť riaditeľa VHP aj dvakrát za deň, ak si nesadne za stôl s iným ministrom, tak môže aj sto vídeí nahrať a nič to nepomôže
Oni rozhodujú o tom, koľko vody pustia podľa "plánu", ktorý im dal VHP - ten určuje, kedy a koľko vody sa pustí! VD Gabčíkovo v prípade zvýšeného prietoku by pustilo vodu do ramien Dunaja - im je jedno, kadiaľ tá prebytočná voda odtečie - či hlavným korytom, alebo bočnými korytami! Koľko a kedy do ramien pustia - to rozhoduje VHP.

Ono totiž je veľká chyba, keď o komplexné riešenie a správu vodného toku (Dunaja) sa "delia" TRI subjekty. O VD - správa VD (MH), o tom koľko vody sa kde rozdelí VHP (MŽP) a o splavnosti SVT (Správa vodných tokov) - MDaV.
Prvý rozhoduje o využití vody na výrobu el. energie, druhý o tom, koľko dostanú ryby vody, tratí o tom ako, kedy a kde plávajú lode (a má pod palcom i plavebné komory). A z tých troch teda len jeden rozhoduje o vode v ramenách - ten vypracoval "plán", kedy a koľko vody presmerujú - ostatní len sa držia plánu.
Naposledy upravil misoft : 20.08.20 at 10:10
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Kamarátkin vnuk brigáduje v T...., nemá ešte 18, nesmie dokladať tovar, dali ho ku kase! A to smie? Vraj dali rodičom dačo podpísať.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veru - dali... hmotnú zodpovednosť. Takže ak mladý urobí chybu - zacvakajú rodičia.
Ale tu je na pretrase iné - kde v T... je pri ňom dohľad? Ak tam nie je - malo by to isť na triko T...
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

BXLmiami
veronikasad-myslíš že nejaký nezamestnaný ti príde robiť takéto práce?Ani náhodou.
Ani keď mu dáš polovicu toho, čo si oberie.
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Katy a R
veronikasad
Nechce sa mi verit ze ani studenti nechcu cez prázdniny brigádovať... Vyrastala som na dedine, cele leto som chodila este ako žiačka zakladnej skoly hrabat seno...
.. ozaj je to smutné - ale je to tak, vôbec nemjú záujem o nejaké "zberačské" práce . za mojej éry spolužiaci všetci brigádovali tiež ... jedine ak mali mladších súrodencov - a bolo treba strážiť ..
- však doteraz spomíname - napr na "broskyňovú" brigádu
A chmeľová dokonca až pri Žatci. Juchú, to boli časy a veselo. Boli aj zemiakové, kukuričné, repové. Kde bolo treba, úroda nepočká. Keď treba, tak už na zber súca treba zberať.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Katy a R
veronikasad
Nechce sa mi verit ze ani studenti nechcu cez prázdniny brigádovať... Vyrastala som na dedine, cele leto som chodila este ako žiačka zakladnej skoly hrabat seno...
.. ozaj je to smutné - ale je to tak, vôbec nemjú záujem o nejaké "zberačské" práce . za mojej éry spolužiaci všetci brigádovali tiež ... jedine ak mali mladších súrodencov - a bolo treba strážiť ..
- však doteraz spomíname - napr na "broskyňovú" brigádu
Hmm, doba sa mení. Mládež tiež. Že si tie broskyne nepočítala na kalkulačke? Ale, bolo tak povedané vtedy " Práca šľachtí človeka ". Dnes nikto nechce byť ani zeman, nie tak barón, vikont, atď. Dnes sa nosia iné tituly, aj falošné, podvodom získané. No čo už, ni krok späť, len vpred, vpred a netrápi ich žiaden vred.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

veronikasad
pavol54
veronikasad
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
A kde sú tí nezamestnaní? A vedia robiť? a chce sa im robiť? Takú komplikovanú situáciu so zabezpečením pracovnej sily ako tento rok som ešte nezažil. A to už aj v konzervárni kam sa brigádnici hrnuli niet záujemcov. Iphony robia zázraky.
Nechce sa mi verit ze ani studenti nechcu cez prázdniny brigádovať... Vyrastala som na dedine, cele leto som chodila este ako žiačka zakladnej skoly hrabat seno...
zabudni na situáciu ktorá bola pred desiatimi rokmi keď som posielal domov prebytočných, alebo tých čo nemali výkon, aby nezavadzali tým ktorým sa chcelo robiť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať