Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ani ked im ponukneš chod si nazbierať padané jablká,sprav si kompot-taký chlapec od susedov,prisťahovali sa z mesta,12 rokov-a z týchto jablk sa dá robiť kompot?No načo sa namáhať to mi zase vysvetlila moja bývalá sestrička ktorá ťahala z kauflandu v rukách autobusom kompoty v akcii-že načo by to robila ked sú za 50 centov.Hlavne že nemá z čoho žiť.
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kukučka
Kamarátkin vnuk brigáduje v T...., nemá ešte 18, nesmie dokladať tovar, dali ho ku kase! A to smie? Vraj dali rodičom dačo podpísať.
presne takto synov kamarát brigádoval dva roky. T.. s tým nemalo vobec problem. A v podstate bez zaučenia ich k tým pokladniam šupli. v 18-tke prešli k dokladačom
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54
veronikasad
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
A kde sú tí nezamestnaní? A vedia robiť? a chce sa im robiť? Takú komplikovanú situáciu so zabezpečením pracovnej sily ako tento rok som ešte nezažil. A to už aj v konzervárni kam sa brigádnici hrnuli niet záujemcov. Iphony robia zázraky.

Základná otázka - akú mzdu si ponúkal?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
pavol54
veronikasad
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
A kde sú tí nezamestnaní? A vedia robiť? a chce sa im robiť? Takú komplikovanú situáciu so zabezpečením pracovnej sily ako tento rok som ešte nezažil. A to už aj v konzervárni kam sa brigádnici hrnuli niet záujemcov. Iphony robia zázraky.

Základná otázka - akú mzdu si ponúkal?
podľa výkonu boli takí čo si zarobili aj 6 eur za hodinu ale aj takí že len 0,5, za telefonovanie a smskovanie počas pracovnej doby platím 0,00
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

babka - ježibabka
Katy a R
veronikasad
Nechce sa mi verit ze ani studenti nechcu cez prázdniny brigádovať... Vyrastala som na dedine, cele leto som chodila este ako žiačka zakladnej skoly hrabat seno...
.. ozaj je to smutné - ale je to tak, vôbec nemjú záujem o nejaké "zberačské" práce . za mojej éry spolužiaci všetci brigádovali tiež ... jedine ak mali mladších súrodencov - a bolo treba strážiť ..
- však doteraz spomíname - napr na "broskyňovú" brigádu
A chmeľová dokonca až pri Žatci. Juchú, to boli časy a veselo. Boli aj zemiakové, kukuričné, repové. Kde bolo treba, úroda nepočká. Keď treba, tak už na zber súca treba zberať.
My sme boli so spolužiakom na základke ako 13 roční na 2 týždne v broskyniach a marhuliach v Kobylí na morave. Samozrejme na bratové občianske, lebo vtedy sa mohlo od 15. Stretli sme sa tam zo základky viacerí. cca 200 km od domu bez mobilu. Dnes to je scifi. Ale prv normálka. Už ako 10 ročný som sám dochádzal autobusom a vlakom z dediny do okresného mesta do hudobnej školy. Dnes si to napr. u dcéry, syna neviem v tomto veku predstaviť. Asi by som ich nepustil.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kukučka
Kamarátkin vnuk brigáduje v T...., nemá ešte 18, nesmie dokladať tovar, dali ho ku kase! A to smie? Vraj dali rodičom dačo podpísať.
,Ak nemá 18, nemôže mať hm. zodp. a teda v inom reťazci nemôže ku kase. Ale napr. pokladníčky v Lidli nemajú, teda min. rok nemali hm. zodp....
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Nandrolon
Mária27
Musím sa vyjadriť.
Čaputovú som poznala osobne dávno predtým, ako kandidovala. Chodievala som na jej prednášky, aj besedy, ktorých sa zúčastnila, mala som jej vizitku, mohla som jej písať maily. Diskutovala s každým, kto mal problém. Takých ako ja bolo veľa. Nebola šéfkou Via Iuris, ale ju preslávila.
Je to veľmi múdra, čestná a skromná žena - a k tomu aj pekná. Závidí nám ju celý svet.
To si tu už písala.
To ale neznamená, že nebola zneužitá pre dosiahnutie určitých vyšších cieľov.
....nuž veď dávno pred tým poznanie už nemusí byť aktuálne, človek sa mení, všetci sa meníme povahovo, čo bolo už nie je, peniaze a moc menia človeka na nepoznanie, o tom by som o tom rozprávať........a to nešlo o milióny.......a moja otázka ešte na záver - a kto ju odrazu nepoznanú zdvihol až na prezidentku, šedé a čierne eminencie, ktoré to kočírovali, mohla byť v minulosti akákoľvek, dnes to už neplatí
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Terézia13: viem, čo myslíš... Je to ale obohrané klišé.
Peniaze charakter nezmenia. Odhalia iba "skutočné" "JA".
Človek sa stane nezávislý a už sa nemusí pretvarovať. Či už pred zamestnávateľom, zamestnancami, kamarátmi, kolegami, manželkou. Dovtedy musel vždy utláčať to svoje "JA".
Z niekoho sa stane snob, niekto sa odsťahuje mimo civilizáciu, ďalší sa začne naplno venovať športu a koníčkom, iný opustí rodinu, ďalší ujde s frajerkou. Ale "prostitútka" sa vždy bude vydávať za iného /a pretvarovať sa za chudobného/ a zháňať ešte ďalšie prachy po chrbtoch druhých.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Terezia13
Nandrolon
Mária27
Musím sa vyjadriť.
Čaputovú som poznala osobne dávno predtým, ako kandidovala. Chodievala som na jej prednášky, aj besedy, ktorých sa zúčastnila, mala som jej vizitku, mohla som jej písať maily. Diskutovala s každým, kto mal problém. Takých ako ja bolo veľa. Nebola šéfkou Via Iuris, ale ju preslávila.
Je to veľmi múdra, čestná a skromná žena - a k tomu aj pekná. Závidí nám ju celý svet.
To si tu už písala.
To ale neznamená, že nebola zneužitá pre dosiahnutie určitých vyšších cieľov.
....nuž veď dávno pred tým poznanie už nemusí byť aktuálne, človek sa mení, všetci sa meníme povahovo, čo bolo už nie je, peniaze a moc menia človeka na nepoznanie, o tom by som o tom rozprávať........a to nešlo o milióny.......a moja otázka ešte na záver - a kto ju odrazu nepoznanú zdvihol až na prezidentku, šedé a čierne eminencie, ktoré to kočírovali, mohla byť v minulosti akákoľvek, dnes to už neplatí
V závere dobrý argument.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

babky- demokratky vyťahujú dáždniky....
a majú aj asistenta )))
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Petru odhalili, príde aj na teba.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Základná otázka - akú mzdu si ponúkal?[/QUOTE]
*
Zrejme takú aby ovocie bolo predajné za normálnu cenu a nie za 20 e za kg :-)))
0 0
romana147 romana147

romana147 je offline (nepripojený) romana147

Terezia

STáLE SLOVENSKO MôŽEME ZACHRáNIŤ

štvrtina Slovenska naletela

1, Nejaká opustená komunistka sa pridala k HEJSlovákom a napísala 20 bodov výmyslov



2, Je slabá v malej násobilke
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

kukučka
Petru odhalili, príde aj na teba.
a čože by si mi chcela ?
koláčik si mi upiekla ??
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Slivkový ? :-))
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Hádanka: Kto uhádne z čoho som použila dekel pod papiere na pečenie na jablkovú kožu, aby som ju nemusela cápať po jednotlivých plechoch, ktoré som nemala aj tak kde dať, lebo na sušiaku bolo prádlo vyhrá hodové. Fľašu Huberta
Doplnenie. Papierov bolo 6 kusov.
DSCF1624.JPG  
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

slivka mi akurát teraz dozrieva -tak skoro ešte nebola - druh jojo..
veľké ako vajcia od slepice....
máme slivkový týždeň...20 pohárov, osúch 3 x, omáčka ku karé, gule..
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

babka - ježibabka
Hádanka: Kto uhádne z čoho som použila dekel pod papiere na pečenie na jablkovú kožu, ...........
Žeby?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Babik, posteľný rošt ??
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Babik, posteľný rošt ??
No nééééé....snáď nemyslíš, že grilovací...či ?
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať