Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

veronikasad
Nandrolon
Nemám predplatené SME...
Je to čerstvé a bol by som rád ak by si mal pravdu.
Ale potom to malo byť uvedené pre všetky stupne.
Nandy, v druhom a ďalšom stupni sa aktuálna minimalna mzda platna pre rok 2020 navysi o 43€
Už viem. Po vojne každý generál. Ale včera som vychádzal zo zverejnených informácií a nikto mi k tomu nič konkrétne nenapísal :-) Zrejme všetci čakali na podrobnejší výklad. Malo to byť zverejnené v tom linku min. práce aj s tabuľkou. Ale asi ju nevedeli urobiť...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Excel im skolaboval
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon
veronikasad
Nandrolon
Nemám predplatené SME...
Je to čerstvé a bol by som rád ak by si mal pravdu.
Ale potom to malo byť uvedené pre všetky stupne.
Nandy, v druhom a ďalšom stupni sa aktuálna minimalna mzda platna pre rok 2020 navysi o 43€
Už viem. Po vojne každý generál. Ale včera som vychádzal zo zverejnených informácií a nikto mi k tomu nič konkrétne nenapísal :-) Zrejme všetci čakali na podrobnejší výklad. Malo to byť zverejnené v tom linku min. práce aj s tabuľkou. Ale asi ju nevedeli urobiť...
minister práce to vykladá ako hotentot, rovnako ako ten 13. dôchodok. Kamarátka ma presviedčala ze pri dochodku nad 500€ nedostane nic, lebo priklad bol len do 500€.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
minister práce to vykladá ako hotentot, rovnako ako ten 13. dôchodok. Kamarátka ma presviedčala ze pri dochodku nad 500€ nedostane nic, lebo priklad bol len do 500€.
Tabuľka ohľadom 13. dôchodku
https://www1.pluska.sk/gal/rady-a-ti...-vam-nadelia/2
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
veronikasad
minister práce to vykladá ako hotentot, rovnako ako ten 13. dôchodok. Kamarátka ma presviedčala ze pri dochodku nad 500€ nedostane nic, lebo priklad bol len do 500€.
Tabuľka ohľadom 13. dôchodku
https://www1.pluska.sk/gal/rady-a-ti...-vam-nadelia/2
v tabulke je to uz prehľadnejšie, ked uvádzal príklady tak hovoril len o sume 500€. Aj tak mi z nej nie je jasne, ci napr. pri súčasnom dôchodku od 501-600€ kazdy dostane rovnakú sumu 161,34€, aleho je na prepočet nejaký vzorec (nepozerala som na stránke SP, či tam nie je kalkulačka
Naposledy upravil veronikasad : 26.08.20 at 21:49
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
kazdy dostane rovnakú sumu 161,34€, aleho je na prepočet nejaký vzorec (nepozerala som na stránke SP, či tam nie je kalkulačka
Skôr dostane každý rovnakú sumu (v tom rozpätí od do), ako keby sa malo prepočítavať každému podľa nejakého vzorca...to by bola solídna práca.

Ono je to aj tak od buka do buka. Vezmime príklad.
Jeden má dôchodok DO určitej hranice, tak dostane X.
Druhý presiahne o 1-2€ hranicu...a hneď má o pár desiatok € menej.

To mi pripomenulo, že ako to bolo svojho času s rodinnými prídavkami.
Kolega presiahol hranicu o 1 Sk (...o JEDNU KORUNU)...a v tom momente prišiel o rodinné prídavky (..o PÁR STOVÁK mesačne) na celý rok dopredu...až do doby, keď sa znovu prepočítaval príjem.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
...................

To mi pripomenulo, že ako to bolo svojho času s rodinnými prídavkami.
...............
...a nie len s rodinnými prídavkami........
0 0
skuš skuš

skuš je offline (nepripojený) skuš

misoft
Terezia13
DÔKAZ ze Lidl je jednotka v cerstvosti...
Mne na na LIDL "páči" niečo iné:
Pre úsporu a pre ekológiu nevydávajú tie svoje letáky - OK! No na druhej strane kúpiš napr. 3 (slovol TRI) položky a keď dostaneš pokladničný blok - tak o tovare je to na 4 cm papiera, ale reklama na "nejakú" sútaž je na 15 (slovom PÄTNÁSŤ) cm papiera.
Inými slovami - veľkohubé chválenie sa šetrením, na druhej strane potichúčky míňajú ešte viac papiera.
Normálne letáky vydávajú. Čo by som používala ako podložku pre varechy pri varení a na následne na zatopenie?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

skuš
misoft
Terezia13
DÔKAZ ze Lidl je jednotka v cerstvosti...
Mne na na LIDL "páči" niečo iné:
Pre úsporu a pre ekológiu nevydávajú tie svoje letáky - OK! No na druhej strane kúpiš napr. 3 (slovol TRI) položky a keď dostaneš pokladničný blok - tak o tovare je to na 4 cm papiera, ale reklama na "nejakú" sútaž je na 15 (slovom PÄTNÁSŤ) cm papiera.
Inými slovami - veľkohubé chválenie sa šetrením, na druhej strane potichúčky míňajú ešte viac papiera.
Normálne letáky vydávajú. Čo by som používala ako podložku pre varechy pri varení a na následne na zatopenie?
Na zatopenie sa používa väčšinou voda.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0 0
skuš skuš

skuš je offline (nepripojený) skuš

Nandrolon
skuš
misoft
Terezia13
DÔKAZ ze Lidl je jednotka v cerstvosti...
Mne na na LIDL "páči" niečo iné:
Pre úsporu a pre ekológiu nevydávajú tie svoje letáky - OK! No na druhej strane kúpiš napr. 3 (slovol TRI) položky a keď dostaneš pokladničný blok - tak o tovare je to na 4 cm papiera, ale reklama na "nejakú" sútaž je na 15 (slovom PÄTNÁSŤ) cm papiera.
Inými slovami - veľkohubé chválenie sa šetrením, na druhej strane potichúčky míňajú ešte viac papiera.
Normálne letáky vydávajú. Čo by som používala ako podložku pre varechy pri varení a na následne na zatopenie?
Na zatopenie sa používa väčšinou voda.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ja viem, to tam u vás. U nás sa topí do peca
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

skuš
misoft
Terezia13
DÔKAZ ze Lidl je jednotka v cerstvosti...
Mne na na LIDL "páči" niečo iné:
Pre úsporu a pre ekológiu nevydávajú tie svoje letáky - OK! No na druhej strane kúpiš napr. 3 (slovol TRI) položky a keď dostaneš pokladničný blok - tak o tovare je to na 4 cm papiera, ale reklama na "nejakú" sútaž je na 15 (slovom PÄTNÁSŤ) cm papiera.
Inými slovami - veľkohubé chválenie sa šetrením, na druhej strane potichúčky míňajú ešte viac papiera.
Normálne letáky vydávajú. Čo by som používala ako podložku pre varechy pri varení a na následne na zatopenie?
ale ich už nehádžu do stránok, ako tesco, alebo kaufač
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Terezia13
sito
Terka, nič si z toho nerob, to nič. Hovadá sú hovada, aj nimi zostanú!
jaj joj ani si ma nemal brániť, aj tebe sa nevinnému ušla mínuska
Terka, na porade, postupom času som sa dopracoval k imúnite voči hodnoteniu, nie len mojich príspevkov pridelením, či uberaním bodov, tiež vyjadrením sa k príspevkom +/-. Je to ako s koronou, tiež sa treba dopracovať k imunite voči nej.

No niekedy by som aj oko prižmúril nad mínuskou, ale keď čítam, vidím za čo ten fantom porady a jemu podobní hodnotia mínuskou. Robia tím riadnu hovadinu, tak len hovadá sú to. U mňa isto. Ale, šéfovi, šerifovi porady to už vyhovuje. Čo už, každý si musí na porade poradiť s tým sám. Takže u mňa platí to, čo sam napísal v úvode.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sito
No niekedy by som aj oko prižmúril nad mínuskou, ale keď čítam, vidím za čo ten fantom porady a jemu podobní hodnotia mínuskou. Robia tím riadnu hovadinu, tak len hovadá sú to. U mňa isto. Ale, šéfovi, šerifovi porady to už vyhovuje. Čo už, každý si musí na porade poradiť s tým sám. Takže u mňa platí to, čo sam napísal v úvode.
Šerif ? Pche...je to sračka a nie šerif.
Kto si nestojí za svojim slovom, tak je u mňa oný...lenže jemu nestojí ani ten oný, tak ako si on môže stáť za svojim slovom ?
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Buchi velmi dobre pamatam pridafky na decko...ako mi ich zrusilineviem ci o 50koruniek som presvihla limit....cerstvo rozvedena...na vyzivne som musela trosku pockat kym bio zistil kde je sever....
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

skuš

Normálne letáky vydávajú. Čo by som používala ako podložku pre varechy pri varení a na následne na zatopenie?
No u nás už nedoručujú - dokonca to i niekde na webe dávali
https://www.retailmagazin.sk/aktualn...novych-letakov
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
skuš

Normálne letáky vydávajú. Čo by som používala ako podložku pre varechy pri varení a na následne na zatopenie?
No u nás už nedoručujú - dokonca to i niekde na webe dávali
https://www.retailmagazin.sk/aktualn...novych-letakov
v Plus7dní je katalóg lidl vložený každý týždeň..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tlačoviny nekupujem. Takže ani LIDL leták nedostanem.
A len tak na okraj... do LIDL vkročím len výnimočne, pretože u nás to vyzerá ako niekde na poľskom, alebo cigánskom trhu. Cenovky 3m vysoko a pritom pod nimi je úplne iný tovar, často pomiešaný, pootváraný....
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nedávno som tan však nútene musel ísť. Tak som sa poobzeral - ako som písal, ako niekde v Nowom Targu. Nejaké vŕtačka na batérie - cca 60€ (ale na obale BEZ BATÉRIE!!! ) - takýe k tomu potrebuješ batériu - 2Ah = 20€, 4Ah = 40€. K batérii ale potrebuješ nabíjačku - takže ďalších 30€ nabíjačka. A budeš mať komplet za 110-130€ všetko. Za takú cenu kúpiš v špecializovanom obchode celú sadu (nástroj lepších parametrov + batéria + nabíjačka).
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Nedávno som tan však nútene musel ísť. Tak som sa poobzeral - ako som písal, ako niekde v Nowom Targu. Nejaké vŕtačka na batérie - cca 60€ (ale na obale BEZ BATÉRIE!!! ) - takýe k tomu potrebuješ batériu - 2Ah = 20€, 4Ah = 40€. K batérii ale potrebuješ nabíjačku - takže ďalších 30€ nabíjačka. A budeš mať komplet za 110-130€ všetko. Za takú cenu kúpiš v špecializovanom obchode celú sadu (nástroj lepších parametrov + batéria + nabíjačka).
mám aku vrtačku narex treba nové batérie v obchode s náradím že (KECNEM že 80,-) vzápätí predavač hovorí ale tu máme komplet aj s batériami za 75,- a teraz udržuj staré veci.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Nedávno som tan však nútene musel ísť. Tak som sa poobzeral - ako som písal, ako niekde v Nowom Targu. Nejaké vŕtačka na batérie - cca 60€ (ale na obale BEZ BATÉRIE!!! ) - takýe k tomu potrebuješ batériu - 2Ah = 20€, 4Ah = 40€. K batérii ale potrebuješ nabíjačku - takže ďalších 30€ nabíjačka. A budeš mať komplet za 110-130€ všetko. Za takú cenu kúpiš v špecializovanom obchode celú sadu (nástroj lepších parametrov + batéria + nabíjačka).
Jáááj, zasa mudruješ...???

Sa pozri, o čo sa vlastne jedná.
https://www.lidl-shop.sk/h/elektrick...stvo/h10000026

Ak chceš kúpiť nejakú mašinu komplet, tak si ju kúpiš. Niečo urobíš a mašinku zahodíš.
Ale na kieho frasa by sa mala každá mašina predávať s batériou, keď je kompatibilná do všetkých mašiniek ?
Žeby úspora peňazí a aj ekológia ?
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať