Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nemyslím....on nič také nehovorí, s iným vyhral voľby, to od neho voliči čakajú
dankové blúznenie ho nezaujíma.....už ani rafaja ))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
škoda že ho to nenapadlo, keď vládli a mali tú moc to zmeniť....
Mi chceš povedať, že Onanisti @ spol. niečo také navrhnú...ba dokonca aj schvália ???
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nepotešilo ... Kvoli kontrolám som bola týždeň u dcéry v Bratislave, vo štvrtok som sa stretla aj s druhou dcérou. Dnes mi volala, že je v domácej karanténe, zatial bez testu, lebo trénerke vo fitnes, aj celej jej rodine, bol potvrdený COVID. Držte palce ...
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
škoda že ho to nenapadlo, keď vládli a mali tú moc to zmeniť....
Mi chceš povedať, že Onanisti @ spol. niečo také navrhnú...ba dokonca aj schvália ???
však jasne píšem, že nie
ani by to nebolo dobré
to by potom kradli 10 x tolko, ako treraz
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

veronikasad
Nepotešilo ... ................ Držte palce ...
Držím... aj tie na nohách.
Srandujem......... i u nás sme tŕpli.. týždeň...... do škôlky prišlo decko, ktoré sa stretlo s tetou s COVIDom. Našťastie .... bolo NEG. a aj rodičia boli NEG.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
V Polomke úradovali poľovníci: Desivá poprava zatúlaného Maxa a Bruna

https://www1.pluska.sk/regiony/nechu...itm_position=6

Veľmi dobré riešenie...schvaľujem a to na 1000% rozhodnutie !!!

Samozrejme, že buzeranti z " mienkotvorného " časopisu tejto udalosti dali aj " primeraný " titulok.
...že koľko besných diskutujúcich sa " vyjadrilo " , tak to ani nevravím. Pindajú, ale zákony nepoznajú.
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

veľmi dobré riešenie......schvaľujem na 1000 %

https://www.aktuality.sk/clanok/8130...postrelil-psa/

ked vyzdravie, mali by si ho nájsť zas
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

buchač
V Polomke úradovali poľovníci: Desivá poprava zatúlaného Maxa a Bruna

https://www1.pluska.sk/regiony/nechu...itm_position=6

Veľmi dobré riešenie...schvaľujem a to na 1000% rozhodnutie !!!

Samozrejme, že buzeranti z " mienkotvorného " časopisu tejto udalosti dali aj " primeraný " titulok.
...že koľko besných diskutujúcich sa " vyjadrilo " , tak to ani nevravím. Pindajú, ale zákony nepoznajú.
to bol načo tento článok, keď sa to celé udialo ešte v máji? nemajú o čom písať?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
to bol načo tento článok, keď sa to celé udialo ešte v máji? nemajú o čom písať?
V článku sa píše "
" Psíkovia Bruno (13) a Max (1,5) ušli chovateľovi z Heľpy 8. mája..."
No nepíše sa, kedy boli psi odstrelení.
0 1
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

buchač
Žabinka
to bol načo tento článok, keď sa to celé udialo ešte v máji? nemajú o čom písať?
V článku sa píše "
" Psíkovia Bruno (13) a Max (1,5) ušli chovateľovi z Heľpy 8. mája..."
No nepíše sa, kedy boli psi odstrelení.
veď sa pýtam, načo bol vydaný tento článok..
https://www.cas.sk/clanok/979112/kri...museli-prezit/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
veď sa pýtam, načo bol vydaný tento článok..
https://www.cas.sk/clanok/979112/kri...museli-prezit/
Mňa sa nepýtaj...ja reagujem len na danú skutočnosť.
...a je úplne jedno, že kedy sa stal.

To je čo za chovateľa, ak mu psi zdrhnú ? ... a nebolo to po prvý krát.
Tiež nebolo po prvý krát, že pes zaútočil na jedinca...na ženu, na muža, ba aj na dieťa. Pred 1-2 rokmi dokonca dvaja psi tak dokaličili chlapa, že ten na následky zranení exol.

bjuty smis
ked vyzdravie, mali by si ho nájsť zas
Nemudruj...nie sme v politickej debate...v tomto prípade by si ťahal jednoznačne za kratší koniec.

Dám aj dôvod, že prečo schvaľujem takéto konanie.
Pred dvoma týždňami som bol v lese na huby...našiel som skupinku parádnych kuriatok, nuž som ich zbieral, čistil a dával do košíka.
Zrazu som začul nezvyklý šuchot lístia, otočím sa po zvuku a tam v behu, pripravený na posledný skok pitbull............takýto.
https://3.bp.blogspot.com/_4fAx-BLue...0/pitbull2.jpg
Len som ho okríkol, zovrel palicu do ruky...a čakal čo bude. Pulky mi stislo okamžite, adrenalín vyskočil hore...
V obci sú dva psy tohoto plemena...mal som šťastie, že henten bol ten umiernejší...neviem, ako by skončil stret s tým druhým. Tam by som rozhodne ťahal von kvér...
Majiteľ si svoje ešte len vypočuje.

Takže sa pýtam, aké by boli reakcie verejnosti, ak by psi zareagovali nevhodne a zaútočili na niekoho ?
Kto vie, či psi nedali dole nejakú divú zver...
...atď, etc...kedy si psíčkari už konečne uvedomia, že majú aj povinnosti ? Lebo podľa zákona už pes nie je vec...tak nech sa patrične starajú.
1 1
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

samozrejme že reakcie psa môžu byť rôzne.. ja sa vo všeobecnosti psov bojím, aj keď sami máme psicu.. a keď ide oproti mne pes bez pána, nie je mi všetko jedno.. ale v slušnej spoločnosti sa takto veci neriešia.. obzvlášť, ak ozaj tie psíky ležali na lúke a neohrozovali nikoho, možno sa aj báli keď boli stratené, v slušnej spoločnosti by ich odchytili a skúsili nájsť majiteľa, napr. podľa čipu.. odborník, typu poľovník, by hádam mal vedieť rozlíšiť či je pes agresívny alebo vystrašený..
Naposledy upravil Žabinka : 14.09.20 at 20:56
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
samozrejme že reakcie psa môžu byť rôzne.. ja sa vo všeobecnosti psov bojím, aj keď sami máme psicu.. a keď ide oproti mne pes bez pána, nie je mi všetko jedno.. ale v slušnej spoločnosti sa takto veci neriešia.. obzvlášť, ak ozaj tie psíky ležali na lúke a neohrozovali nikoho, možno sa aj báli keď boli stratené, v slušnej sooločnosti by ich odchytili a skúsili nájsť majiteľa, napr. podľa čipu.. odborník, typu poľovník, by hádam mal vedieť rozlíšiť či je pes agresívny alebo vystrašený..
Ideme ďalej ? Nuž poďme...

Čo je to slušná spoločnosť ohľadom psov ? Slovensko ? Nuž ako sa to vezme...ale ja by som za seba povedal, že rozhodne nie je psíčkarská obec slušnou obcou. Samozrejme, že vravím vo všeobecnosti.
Pes je len pes...horšie je to z majiteľom.
Je slušný majiteľ psa, ktorý ho patrične nazabezpečí a ten mu ujde ?
Je slušný majiteľ psa, ktorý pustí psa z vôdzky a dokonca bez náhubku niekde na sídlisku ?
Je slušný majiteľ psa, ktorý nedbá na čas a signály psa, takže sa pes vykadí vo výťahu a pred barákom ?...kde následne vyžínače rozmetajú trus do širokého okolia.

Poľovník môže byť, no nemusí byť majiteľ psa...rozlíšenie agresivity je špecifické. Jeden pes dá výstrahu a druhý zaútočí bez varovania.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

x svedkov tam potvrdilo, že psy boli kľudne a ležali....majú to natočené

čo sem ťaháš svoje fantasmagórie ? keby boli agresívne, nik nepovie na postup tých dementov ani slovo....
.
za aký kratší koniec by som s tebou ťahal ?
ty si psíčkar, alebo poľovník ?
Naposledy upravil bjuty smis : 14.09.20 at 22:11
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
x svedkov tam potvrdilo, že psy boli kľudne a ležali....majú to natočené

čo sem ťaháš svoje fantasmagórie ? keby boli agresívne, nik nepovie na postup tých dementov ani slovo....
.
za aký kratší koniec by som s tebou ťahal ?
ty si psíčkar, alebo poľovník ?
Natočené ?
Plátky z veľkou radosťou pripoja takéto videá. Prečo nie je k tým článkom pripojené video ? Ja som ho nejak nepostrehol.

Keby ?
Keby pes neserondial, tak by praskol.
Keby strelci porušili zákon, tak by boli obvinení.

Ja som lovec...
Naposledy upravil buchač : 14.09.20 at 22:22
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž - musím potvrdiť, čo napísali pred tebou, buchač, o videu. Dávali to i (tuším) v KRIMI na Hnojke. Tie psy naozaj ležali. Prifrčali na aute poľovníci; vytiahli flinty a prvého odpráskol asi z 10m. Druhý to dostal o kus ďalej. Čo je ale zarážajúce! Video - amatérske - bolo filmované z nejakej budovy, ktorá bola cca 50 m od tých psov. Takže sa teraz ja pýtam teba - porušili zákon? Podľa mňa ÁNO, pretože strieľali v bezprostrednej blízkosti nejakej budovy, nejakých ľudí. Inými slovami - mohlo by sa jednať aj o všeobecné ohrozenie. Oháňaš sa pravidlami - tak si (pre istotu) preštuduj, KEDY a v AKEJ vzdialenosti od obytných a verejných budov môžu použiť zbraň? Pripomeniem ti! Zákon 274/2009 §29, ods.1, písm.f: "usmrtiť v poľovnom revíri voľne sa pohybujúceho psa vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšej pozemnej stavby; to sa nevzťahuje na poľovníckeho psa a na psa, ktorý má nasadený obojok alebo prsný postroj, pričom tieto musia byť vo výraznej farbe odlišnej od farby jeho srsti,".


Okrem toho - keďže tam bola budova s voľným prístupom ľudí - NEBOL to POĽOVNÝ REVÍR! zze/2009-274/29/1/f
Naposledy upravil misoft : 14.09.20 at 23:26
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Tie psy naozaj ležali.
Máš pravdu..psi len ležali.
Inými slovami - zákon vraví, že pes sa musí pohybovať a nie ležať, aby sa naň mohlo strieľať. Takže poľovníci tých psov mali najprv nejak povzbudiť k tomu, aby sa dali do pohybu a až potom páliť....

Porušili zákon ?
Inými slovami - prečítaj si, čo si napísal a následne si porovnaj s citáciou zákona.

Keď mi už pripomínaš, nuž ja pripomeniem, že uvedený zákon/§ má v texte aj odkazy na iné zákony.
Inými slovami - nie vždy platí jeden zákon na všetko.

....s tým voľným prístupom ľudí si ma veru dostal...aj s tým poľovným revírom.
Inými slovami - zavčas rána takto vtipkovať ?

P.S.:
Prestaň vypisovať hento spojenie - " Inými slovami " - som si všimol, že ho často používaš...nechaj si pre iných, trebárs na doma.

P.S.:
...apropó...novelizácia poľovného zákona nie je práve najlepšia.
Inými slovami - predchádzajúci zákon bol v tomto bode oveľa lepší, prísnejší.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
V Polomke úradovali poľovníci: Desivá poprava zatúlaného Maxa a Bruna

https://www1.pluska.sk/regiony/nechu...itm_position=6

Veľmi dobré riešenie...schvaľujem a to na 1000% rozhodnutie !!!

Samozrejme, že buzeranti z " mienkotvorného " časopisu tejto udalosti dali aj " primeraný " titulok.
...že koľko besných diskutujúcich sa " vyjadrilo " , tak to ani nevravím. Pindajú, ale zákony nepoznajú.
Za to ťahanie za autom a odhodenie by si tí kovboji zaslúžili trest.
Ak ulovia nejakú zver, tak tam onanujú jak spití idioti s nejakými vetvičkami, ale hentak idú ťahať za autom? Tam mali za krk pripnúť toho poľovníka, nech sa povozí.
PS: vytiahol si pitbula. No super, ak sa to teda stalo. Ale ak by to bol nedajbože vymyslený príklad, tak si zvolil práve veľmi mierumilovného psa k človeku. Ak by to bol taký zúrivý nemecký ovčiak, nedajbože ešte tristokrát prekrížený a teda hlúpy ako poleno, alebo stredoázijský ovčiak, ktorý sa dokonca ani neodporúča na výcvik, alebo taký rozzúrený rotvailer, ktorý sa používal aj vo vojne na stráženie objektov, lebo má jednu špecifickú vlastnosť. Tou vlastnosťou je to, že útočí úplne v tichosti, až keď nemôže prekonať fyzickú prekážku /napr. plot/ tak vtedy začne "pomerne dudlavo brechať".
Pitbuly sú viac menej umelo vytvorený "kult", nakoľko sa používajú na psie zápasy. Ten pes má vrodený pud lovenia, ale VOČI ZVIERATÁM, nie voči človeku. Ak sa vyslovene nevedie a necvičí aj na útok proti človeku, tak je to jeden z mála psov vzhľadom na jeho genetickú a nervovú výbavu /má nedokonalo vyvinutú periférnu sústavu, čo je jeho veľká výhoda/, ktorý je vhodný napr. k malým deťom /narozdiel od takého ČV, kde je vyslovene uvádzané, že nie je vhodný k malým deťom/. Dokonca s pitbulami sa robia canisterapie pre maličké postihnuté deti. Ak by také dieťa chytilo za chvost cudzieho československého vlčiaka, tak je to to posledné, čo by v živote urobilo. Pitbula môže chytať do aleluja, lebo to poriadne necíti.
Ale keď sa povie na Slovensku pitbull, tak si predstavme 80-kilovú obludu čo zožrala aspoň 5-tich ľudí a chcela 6-teho /Buchača :-))))))/.
Mimochodom pikoška - práve na tie brutálne zápasy, ktoré končia častokrát smrťou jedného zo psov sú najvhodnejšie pitbuly okolo 16-20 kíl. To veľké hovädo by sa moc nenasúťažilo /nakoľko by bolo prvé "dole"/.
Naposledy upravil Nandrolon : 15.09.20 at 07:02
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Za to ťahanie za autom a odhodenie by si tí kovboji zaslúžili trest.
S tým sa dá súhlasiť...
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Fakt pochybujem, že to boli tí slušní poľovníci. Verím, že tí by sa predsa len správali k mŕtvej HOCIJAKEJ zveri ináč.
https://mybystrica.sme.sk/c/22402806...?ref=av-center
http://www.stcity.sk/zatulanych-psik...myselny-tyran/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať