Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Zase jedno videjko, ktoré muselo viacerých nas*ať

1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

[QUOTE="buchač"]
misoft
...............
Inými slovami - zákon vraví, že pes sa musí pohybovať a nie ležať, aby sa naň mohlo strieľať. Takže poľovníci tých psov mali najprv nejak povzbudiť k tomu, aby sa dali do pohybu a až potom páliť....

Porušili zákon ?
Inými slovami - prečítaj si, čo si napísal a následne si porovnaj s citáciou zákona.
.........................
Vieš Ďuri - ty si ako stará, zhrdzavená koruhvička, otáčajúca sa podľa TVOJHO vetra.
A) Polomku poznám - žil som a pracoval som 10 rokov na Horehroní, v Polomke mám dokonca príbuzných, takže to tam POZNÁM.
B) Ten priestor - lyžiarsky vlek - je ešte v katasteri Polomky a nie je to poľovný revír, pretože už dávno ten vlek tam je.
C) Môj budúci (možno ) zať je poľovník a pracuje v lesoch. Keď toto videl - len konštatoval, že tento prípad je na prokurátora. Povedal, že na 100% to nie sú tí "správni" poľovníci (mal na mysli rôznym spôsobom nadobudnuté členstvo v poľovníckom združení).
D) Potvrdil, že sa dopustili tr.činu - dôvody (už som uviedol:
1) strieľali na ležiaceho psa;
2) strieľali vo vzdialenosti MENŠEJ ako 200m od najbližšej budovy;
3) tým, že tie psy boli v blízkosti budovy - mohli niekomu patriť - ani sa nepresvedčili, čo niekomu patria
4) streľbou sa mohlo stať, že strela (ak by minula cieľ) sa mohla prípadne odraziť a zasiahnuť ČLOVEKA - a to je aj ohrozenie ľudí - a to už je všeobecné ohrozenie.
5) K ťahaniu mŕtvych psov po zemi a odhodenie niekam - bolo to neetické (ťahanie), pohodenie psov kdesi do prírody - bolo to aj z hľadiska porušovania ochrany prírody.

On len dúfa (pretože sa vie, ktorí Polomčania to boli), že pekne zasadnú na lavicu obžalovaných, dostanú flajster, pokutu a prídu o poľovnícke lístky, vylúčia ich z poľovníckeho združenia a ZHABÚ im ich zbrane a prídu o zbrojáky.
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...ach jo...absolútne si ma nepochopil.
ALE nevadí.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už sa tu raz riešil podobný problém v téme.
Poľovníci ...
Ja s nimi iba jednu hororovú príhodu, išli sme s mng v zime za mesto na prechádzku s vlčiakom po štátnej ceste v zime, nasnežené, bol pri nohe na vôdzke, mal košík, to bolo ešte pred našou tridsiatkou, nedeľa, vonku ani živáčika, keď z vinohradu vyletela embéčka na dvoch kolesách, ani sa neunúvali pred vstupom na cestu zastaviť, či niekto nejde. Išli sme v rovnakom smere. Zastavili rýchlo ako len mohli a začali na nás mieriť. Od hláv postupne na psa, už sme sa inštinktívne chceli vrhnúť do priekopy. Ešte chvíľu mierili, potom to zbalili.
Triezvi byť nemohli.
Podľa ŠPZ sme ich neskôr spoznali, boli z našej MČ, rodina známa fa, a poľovníci bývali spriatelení aj s inými ..., tak sme to nechali tak.
Ja poľovníkov kvôli tomuto nemusím, ale nezovšeobecňujem. .
S nasledujúcimi sme chodievali s deťmi do blízkych polí, pribudol zamaskovaný posed, potom sme ich už nepúšťali navoľno, pretože bolo cítiť ako ten posed pomaly vibroval od rozkoše, kedy ich odopneme.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

urobte si pohodlie, prosím
https://dobrespravy.eu/20-zlatych-fo...ieho-problemu/
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
...ach jo...absolútne si ma nepochopil.
ALE nevadí.

to nikto...

ako môžeš to svinstvo obhajovať

a ešte na 1000 % ????
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Žabinka
samozrejme že reakcie psa môžu byť rôzne.. ja sa vo všeobecnosti psov bojím, aj keď sami máme psicu.. a keď ide oproti mne pes bez pána, nie je mi všetko jedno.. ale v slušnej spoločnosti sa takto veci neriešia.. obzvlášť, ak ozaj tie psíky ležali na lúke a neohrozovali nikoho, možno sa aj báli keď boli stratené, v slušnej spoločnosti by ich odchytili a skúsili nájsť majiteľa, napr. podľa čipu.. odborník, typu poľovník, by hádam mal vedieť rozlíšiť či je pes agresívny alebo vystrašený..
Ako sa riešia v slušnej spoločnosti?Ako sa napriklad riešia psy/2 50 kg/ v mojej záhrade každé ráno pomaly ked majitelia sladko spia a na telefony zo zásady nereagujú?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
buchač
...ach jo...absolútne si ma nepochopil.
ALE nevadí.
to nikto...
ako môžeš to svinstvo obhajovať
a ešte na 1000 % ????
By si bol prekvapený, koľko jedincov súhlasí...a aj tu na Porade, len sa akosi stránia vyjadriť svoj názor. Reálny život ani nevravím...

Vieš, čo je zaujímavé ?
Že ak dôjde k odstreleniu psa v prírode, kde majiteľ zanedbal všetky svoje povinnosti a udalosť je zverejnená (pitvaná do podrobností) v mainstreame, tak pri článkoch zvyčajne býva aj (výživná) " diskusia ".
Ak ale dôjde k útoku psa, tak mainstream len konštatuje a diskutéri mlčia...teda ak vôbec je diskusia otvorená.
Ako môžu psíčkari takéto svinstvo obhajovať ?

Si už videl, zažil, počul trebárs aj sprostredkovane, že by nejaký psíčkar dostal pokutu za nedodržanie zákona ?...lebo ja veru teda nie.
Si už videl, že psíčkar porušil zákon bez pokutičky ? Lebo je veru hej, a to nie raz...naposledy spomínaná udalosť v lese. Videl som už aj to, že pes sa veselo ihral v detskom pieskovisku...a aj si tam uľavil. Majiteľa ani len nehlo ho okríknuť...keď som ho na to upozornil, tak mal ešte problémy a mudroval...

Vrátim sa ešte k Polomke.
Starší pes bol po dlhej ceste unavený. Nezisťoval som a ani sa mi nechce, ale vystávajú otázky, ktoré v článku nevidím :
Kde býva majiteľ psov, keď títo sa objavili v Polomke ?
Ako sa psy dostali z domu (dvora, koterca), cez plot ?
Koľko kilometrov prešli ?
Koľko dní sa túlali ?
Nestrhli po ceste nejakú zver ?

Už je jasnejšie, že prečo nechápete ?
Už chápeš, prečo súhlasím s takýmto konaním (NIE však s tým nasledovným, čo dotyční urobili) ?
Vieš, koľko túlavých psov sa pohybuje v lesoch ?
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nechce sa mi znovu čítať tie články, ktoré som tu postoval z toho obdobia, keď sa to stalo, ale príde mi, že sa túlali pár hodín 3-4...
Tak som kukol, zabralo mi to cca 20 sek., citujem: "Polícia v Brezne vyšetruje ohavný prípad, ktorý sa stal 8. mája okolo obeda v areáli lyžiarskeho strediska Bučnik.........Ročný Max a trinásťročný Bruno ušli majiteľom v noci na piatok 8. mája.

A na 99% platí u všetkých psov, že pes mimo domova a teritória je plachý a nikdy svojvoľne neútočí bez podnetu.
Okrem toho zdá sa, že boli čistokrvné, takže tie sú takpovediac najmúdrejšie a aj najmenej "svojvoľne" nebezpečné.
Nejaký 100x prekrížený malý orech čo ho od zeme nevidno ťa napadne rýchlejšie. Naposledy som mal takého čokla toto leto zakusnutého v dlhej trekovej nohavici pri jazde na bicykli, ani som nezastavil iba dvihol nohu k riadidlu a modlil sa, až mi nevbehne pod koleso, lebo by z neho bola placka. Samozrejme srdcový tep sa mi zvýšil :-) a došlo aj k vyplaveniu adrenalínu. S človekom to vždy niečo urobí.
Naposledy upravil Nandrolon : 16.09.20 at 07:44
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Nechce sa mi znovu čítať tie články, ktoré som tu postoval z toho obdobia, keď sa to stalo, ale príde mi, že sa túlali pár hodín 3-4...
Tak som kukol, zabralo mi to cca 20 sek., citujem: "Polícia v Brezne vyšetruje ohavný prípad, ktorý sa stal 8. mája okolo obeda v areáli lyžiarskeho strediska Bučnik.........Ročný Max a trinásťročný Bruno ušli majiteľom v noci na piatok 8. mája.

A na 99% platí u všetkých psov, že pes mimo domova a teritória je plachý a nikdy svojvoľne neútočí bez podnetu.
Okrem toho zdá sa, že boli čistokrvné, takže tie sú takpovediac najmúdrejšie a aj najmenej "svojvoľne" nebezpečné.
Nejaký 100x prekrížený malý orech čo ho od zeme nevidno ťa napadne rýchlejšie. Naposledy som mal takého čokla toto leto zakusnutého v dlhej trekovej nohavici pri jazde na bicykli, ani som nezastavil iba dvihol nohu k riadidlu a modlil sa, až mi nevbehne pod koleso, lebo by z neho bola placka. Samozrejme srdcový tep sa mi zvýšil :-) a došlo aj k vyplaveniu adrenalínu. S človekom to vždy niečo urobí.
ale taká divá sviňa ak jej zdvihne tlak túlavý pes, tak ubehne pár desiatok kilometrov a AMO je zase o kus dalej. Primárne by mal byť riešený majiteľ psov čo si ich nezabezpečil (občiansky zákonník rieši že nesmieš nikoho akokoľvek zo svojho pozemku obmedzovať v jeho právach) A až sekundárne by mali byť riešení strelci (logika ak by tam tie psy neboli tak ich nestrieľajú) A to už nehovorím o tom že psy aj lišky napadnuté besnotou sú veľmi krotké Mali vytetované na čele kedy boli naposledy očkované proti besnote?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Majiteľ psov nebude reálne riešený nijako, lebo nikomu nespôsobili žiadnu škodu. Je nejaký konkrétny postih za "ujdenie"/nezabezpečenie psa, ktorý nikomu nespôsobí škodu, pobehuje po verejnom priestranstve a keby nebol zastrelený tak sa normálne vráti majiteľovi?
Je jasne určené, kedy poľovník môže zastreliť psa. musí nemať obojok, musí byť neviem koľko metrov od obydlia atď.
Tu bolo porušené komplet všetko, vrátane jeho odťahu a pohodenia mršiny.
Je to akoby poľovník odstrelil kóliu, ktoré sú častokrát prítomné navoľno pri horských chatách a spia na lúke kľudne 70m od chaty tak, že majú dobrý výhľad do údolia.
Ale nejdem sa už k tomu vyjadrovať, nemá to zmysel.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Majiteľ psov nebude reálne riešený nijako, lebo nikomu nespôsobili žiadnu škodu. Je nejaký konkrétny postih za "ujdenie"/nezabezpečenie psa, ktorý nikomu nespôsobí škodu, pobehuje po verejnom priestranstve a keby nebol zastrelený tak sa normálne vráti majiteľovi?
Je jasne určené, kedy poľovník môže zastreliť psa. musí nemať obojok, musí byť neviem koľko metrov od obydlia atď.
Tu bolo porušené komplet všetko, vrátane jeho odťahu a pohodenia mršiny.
Je to akoby poľovník odstrelil kóliu, ktoré sú častokrát prítomné navoľno pri horských chatách a spia na lúke kľudne 70m od chaty tak, že majú dobrý výhľad do údolia.
Ale nejdem sa už k tomu vyjadrovať, nemá to zmysel.
Samozrejme, že je postih...ono stačí pozrieť zákon.
§ 4 Vodenie psa
https://www.epi.sk/zz/2002-282#p4

Kto poruší zákon o niektorých podmienkach držania psov udeliť blokovú pokutu až do výšky 33 eur. Pokuty za nedodržanie zákona môže udeliť aj obec a to až do výšky 165 eur.

Ja jasné, že nie iba poľovník môže odstreliť psa...ono sa stačí pozrieť na zákon - nutná obrana a krajná núdza.

Niekedy niektorí volajú po tzv. farmárskom zákone (ak sa nemýlim, aj ty medzi nich patríš)...ja s ním súhlasím tiež. Ak by bola schválená nejaká obdoba, tak to by len začalo tóčo.

Je jasne určené, že za psa zodpovedá majiteľ psa, ktorý porušil všetko na komplet !!!
Že mu psi ušli, chudákovi ? ...a to koho zaujíma ?
Ak by sa niečo prihodilo, tak potom čo by bolo ? To by už nebol ohavný čin, ako Tupky napísali ?
Lenže každý vidí len to odstrelenie, no nepozerá na okolnosti.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

splietaš stále dokopy 2 veci
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ja splietam ? ...ale keď myslíš.
----------------------------------------
...a čo tento (ani sorry nedám) nebetyčný chuj ???
Dankov stĺp je malinký chĺpok na ohanbí voči hentomu buzerantovi.

Premiér chce, aby zodpovednosť za svadobné hostiny niesli majitelia reštaurácií. Zatiaľ však nevie, či to bude právne možné. Majiteľ by podľa Matovičovho návrhu musel Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva nahlásiť 48 hodín pred konaním svadby, že sa u neho bude konať hostina.

Na základe toho by mal regionálny hygienik zverejniť manuál a podmienky bezpečnej svadobnej hostiny. Ak budú na svadobnej hostine porušené odporúčania, tak bude majiteľovi uložená pokuta.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...u-sa-kontroly/

Ale hlavne, že ON sa veselo zabával na svadbe...
...a ani nevravím, že svadba sa plánuje pekných pár mesiacov vopred a nie dva dni pred obradom.

Je to proste CHUJ.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač. Za tie roky by si už mohol vedieť, že chuji sa vzájomne obhajujú.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

načo sleduješ a ešte sa aj rozčuľuješ nad jeho úvahami ?
sledu a najmä hodnoť konkrétne kroky vlády, parlamentu

a nezaťažuj sa jeho teniskami...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pozri, akú posilu získala koalícia

18:03

Anton Hrnko sa stal poradcom predsedu parlamentu Borisa Kollára. Šéfovi Sme rodina má radiť v oblasti histórie, ako aj národnej a národnostnej politiky. Hrnko uviedol, že ho do tejto funkcie oslovil Kollár po sobotnom sneme SNS, v ktorom sa neúspešne uchádzal o post predsedu strany.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
konkrétne kroky vlády
Jeho tenisky mám hlboko niekde...ešte nech si kúpi ponožky a slipy od Dedolesa a bude komplet chuj.

Nie je náhodou Múdrosráč premiérom vlády ? ... zvyšok si doplň.

--------------------------
bjuty smis
pozri, akú posilu získala koalícia
Tomuto sa vraví truc podnik.
Hrnko by si už v SNS aj tak ani len neškrtol...Danko by ho skôr - neskôr poslal do múky...bol by odídený.
...ale veľa to svedčí o jeho " charaktere ".
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
Premiér chce, aby zodpovednosť za svadobné hostiny niesli majitelia reštaurácií.
AKO si to vlastne predstavuje ?
Čašníci budú miesto obsluhovania hostí sledovať, či títo majú rúška ?
Čo ak nejaký hosť si toto rúško nenasadí ?...a to sa stane v nie jednom prípade...a ak by šlo o cigánsku svadbu, tak proste úplná smola.

Prirovnal by som futbalu alebo hokeju.
Rozhodca upozorňuje na fauly, ale hráči si aj tak nedajú povedať a veselo sa okopujú a otĺkajú. Lenže tu má rozhodca vo svojej kompetencii hráča (prípadne mužstvo) potrestať, no nie jeho majiteľa. Toho potrestajú, ak sa nevhodne správajú diváci.

Takže čo spraví majiteľ reštaurácie ?
Byť ním ja, neriskujem ani náhodou brutálnu pokutu, radšej oželiem príjem za svadobnú hostinu.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Spolieha na to, že tam budú chodiť fízli /majú na to právo/ aj s hygienou.
Už len tá ich prítomnosť by ma nasrala a radšej by som to urobil komplet v ČR.
A cigáni? Tam by fízli pod vedením Matopi ha zaklopali aj so svadobným darom z našich daní!
Majiteľ reštiky to proste prenesie na objednávateľa hostiny. Ber alebo nechaj tak...
Takže teraz budú mať zrejme svadby iba "obyčajní milionári".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať