Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Jarka 1
Dosť pochybujem, že by som sa nakazila vonku na ulici, ak budeme všetci nosiť rúška a nebudeme sa na seba tlačiť.
povedz na autobusovej zastávke, kto bude pod prístreškom, kto na daždi aby ste sa na seba netlačili
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

pavol54
Jarka 1
Dosť pochybujem, že by som sa nakazila vonku na ulici, ak budeme všetci nosiť rúška a nebudeme sa na seba tlačiť.
povedz na autobusovej zastávke, kto bude pod prístreškom, kto na daždi aby ste sa na seba netlačili
Nuž, ak sa tlačiť budeme, tak jasné, že riziko môže byť. Lenže na tej zastávke ti to už asi môže byť jedno, keď o chvíľu nastúpiš do autobusu.

Ešte upresním. Mám to šťastie, že nemusím používať bus a nemusím sa takmer nikde na nikoho tlačiť.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Katy a R
pavol54
... Videl som aj také rúško nasadené že vyzeralo že predtým si ním utrel topánky . Tak aké rúška sú tie správne ak ma má chránit a aj v prípade aby som nenakazil a iných? Ideš po ulici všetci majú rúška a zrazu si pozitívna, ani nevieš kde si to chytila, ako je to možné?
už som aj ja videla všlijaké rúška! To, aké je rúško správne a dostatočné - tak o tom majú všeci ľudia dostatok informáciíí. A sú všetci oboznámení s opatreniami - aspoň so základnými, (priznám sa, že ani ja všetko nečítam, metodík je vydaných habadej). A predpokladám, že to vieš veľmi dobre aj ty, aké je správne rúško. Tak fakt, ale fakt nemchápem - že ako môžeš toto sem napísať ??? Či chceš naozaj odpoveď typu - že: "Pali uši si rúško zo záclony, namoč do toluénu - a poprechádzaj sa po ulici - veď ti nemôžu dokázť žiadne porušenie predpisov".. ?????
keď nemchápeš, nereaguj. diskusia ešte nie je zakázaná. Ja som vari zodpovedný za to v telke niektorým diskutujúcim padajú rúška a majú ich len preto že je to nariadené. všetci sa tvária že je to v poriadku
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

tritonys
pavol54
Jarka 1
Dosť pochybujem, že by som sa nakazila vonku na ulici, ak budeme všetci nosiť rúška a nebudeme sa na seba tlačiť.
povedz na autobusovej zastávke, kto bude pod prístreškom, kto na daždi aby ste sa na seba netlačili
môžeš sa aj tlačiť
ale pre vyžitie miesta pod strechou napríklad traja chrbtom k sebe
čo je to "vyžitie miesta" už ani pravopis neovládaš? ako sa vyžíva miesto?
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Popri inom počúvam Slovensko 1 diskutujúca pani Lexmanová je tak nevzdelaná že si dovolí tvrdiť že jablká dovezené zo španielska majú majú väčšiu uhlíkovú stopu ako naše. Zo Španielska sa jablká nevozia. Ale dovolím si tvrdiť 30 ton papriky dovezenej zo Španielska má menšiu uhlíkovú stopu ako 1000 kg prepravenej napr. z Levíc do Bratislavy. Kamion mix zelenina zo Španielska do Bratislavy má menšiu uhlíkovú stopu ako po sto bedničiek cibuľky reďkovky alebo inej zeleniny privezenej do Bratislavy zo vzdialenosti 100 km
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

tritonys
pavol54
tritonys
pavol54
Jarka 1
Dosť pochybujem, že by som sa nakazila vonku na ulici, ak budeme všetci nosiť rúška a nebudeme sa na seba tlačiť.
povedz na autobusovej zastávke, kto bude pod prístreškom, kto na daždi aby ste sa na seba netlačili
môžeš sa aj tlačiť
ale pre vyžitie miesta pod strechou napríklad traja chrbtom k sebe
čo je to "vyžitie miesta" už ani pravopis neovládaš? ako sa vyžíva miesto?
Lebo som tak jemne ťukol po kláveske, že mi "u" nenspísalo
no vidíš a druhým sa za preklep smeješ
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
Vo verejnom obstarávaní bola vybraná spol. firma Eurolab lambda, a.s. sídlo má v Trnave

Verejný portal FinStat zverejnil tržby tejto spoločnosti za rok 2019 vo výške: 4,67 mil. Eur. Tržby spoločnosti od roku 2009 t.j. za desať rokov dosiahli 31,41 mil. Eur, čo je o 20% menej ako je hodnota jedinej zákazky za súčasné antigénové COVID testy (39,5 mil. Eur). Inými slovami, za 10 rokov spoločnosť nevykázala taký objem tržieb ako dnes za jeden nákup z verejného obstarávania.

A nakoniec zisťujeme, že podľa portálu Finstat má spoločnosť Eurolab lambda, a.s. dlh vo výške 17285 eur voči sociálnej poisťovni. Podľa zákona 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní, 32 ods. b.
https://somclovek.blog.pravda.sk/2020/10/17/priznanie/
Neboj, z toho nedoplatku v SP ľahko vykorčuľujú, to bude povolený odklad platenia kvôli pandémii...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
Popri inom počúvam Slovensko 1 diskutujúca pani Lexmanová je tak nevzdelaná že si dovolí tvrdiť že jablká dovezené zo španielska majú majú väčšiu uhlíkovú stopu ako naše. Zo Španielska sa jablká nevozia. Ale dovolím si tvrdiť 30 ton papriky dovezenej zo Španielska má menšiu uhlíkovú stopu ako 1000 kg prepravenej napr. z Levíc do Bratislavy. Kamion mix zelenina zo Španielska do Bratislavy má menšiu uhlíkovú stopu ako po sto bedničiek cibuľky reďkovky alebo inej zeleniny privezenej do Bratislavy zo vzdialenosti 100 km
Najľahšie je hodiť nesúhlasím ale nevysvetlíš prečo. Stačí zobrať kalkulačku spotrebu PHM na 1000 kg alebo na m3 PREPRAVOVANÉHO TOVARU na kilometer a máš to vyrátané aj s uhlíkovou stopou
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stojí za zamyslenie: https://tivi.cas.sk/video/2526407/ex...campaign=cross
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Ja nefetujem ale videl som dávnejšie feťákov sedieť s handrami od toluénu na nose vtedy boli neutralizovaní
Tak to si teda málo videl..... U nás bežne - handrička, sáčok pred raťafákom, pohľad zahmlený... no a teraz majú výhodu - rúška - ani skrývať sa nemusia, robia to v rámci opatrení
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pavol54
keď nemchápeš, nereaguj. diskusia ešte nie je zakázaná. Ja som vari zodpovedný za to v telke niektorým diskutujúcim padajú rúška a majú ich len preto že je to nariadené. všetci sa tvária že je to v poriadku
Si predstav, že aj ja môžem reagovať na tvoj príspevok - alebo mi to chceš zakázať? Sa veľmi ospravedlňujem za to, že sa čudujem, že ako môžeš toto šíriť???
pavol54
Bol som šokovaný osoba idúca po ľudoprázdnej ulici bola políciou pokutovaná za to že nemala rúško cez nos a ústa ale len pod bradou. Ak mi chce polícia dokázať porušenie zákazu vodenia vozidla po požití alkoholu má tester. Ak si dám rúško (obrazne povedané ) zo záclony akú normu poruším? ako preverujú funkčnosť rúška a hygienickú nezávadnosť? Môžem dezinfikovať rúško v toluéne?
- pretože si figu borovú videl ! ... (a možno ti aj niektorí uverili)
A už či si dáš rúško do toluénu? - tiež tvoja vec (a blbosť) .
V prvom rade si myslím, nech sa každý pozrie na seba, čo robí - a až potom na iných. A keď sa deje nejaká neprávosť - môže dotyčného upozorniť resp aj bonznúť . Aj ty môžeš . - napr do televízie napísať ...
Akokeby nám na šírenie všeliakých vymyslených onačín nestačili "celevrity", niektorí politici .... a neviem kto ešte
5 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Nandrolon
... zločinecká organizácia už pátra po osobách z protestu.
https://www.facebook.com/policiaslovakia/
naučte vlastné deti takto sa vyjadrovať a uvidíte čo z nich vychováte, stratili ste už zdravý úsudok? kritické myslenie?
5 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
... zločinecká organizácia už pátra po osobách z protestu.
https://www.facebook.com/policiaslovakia/
Nesúhlasím s takýmto osočením a tvrdením.
To je asi tak, ako keby som povedal, že všetci Oraváci sú debili.
Ja zasa vravím, že poliši z ulíc sú v podstate chudáci.

...a ozaj...je podľa teba normálne, že rodičia vezmú na protest - demonštráciu svoje deti, ktorú organizuje ultras Slovana ?

P.S.:
Len aby si raz nejakého "zločinca " nepotreboval...
=========================
Pozrime sa na to ale inak.
Poliši dostali rozkaz ... a neverím, že ho vydal policajt, tu išlo o systém padajúceho hovna.
Samozrejme, že Múdrosráč nenesie za nič zodpovednosť...no som si viacmenej istý, že takýto príkaz dal on, nakoľko nik iný na to nemá nárok.

Zaujímavé je, že vo svete boli iné demonštrácie, oveľa väčšieho rozsahu, dokonca rabovačky, použitie zbraní demonštrantmi.....no nik na nich na nich nepoužil vodné delá.
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Potesilo...skoro po roku....vonku behat s deckom....ja cca.iba 4km...2 beh..2velmi rychla chodza...lebo bocny upon na kolienku....inak nohy,pajšle slapali ako hodzinky....som spoko
Naposledy som tusim bola 24.12
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
... zločinecká organizácia už pátra po osobách z protestu.
https://www.facebook.com/policiaslovakia/
Nesúhlasím s takýmto osočením a tvrdením.
To je asi tak, ako keby som povedal, že všetci Oraváci sú debili.
Ja zasa vravím, že poliši z ulíc sú v podstate chudáci.

...a ozaj...je podľa teba normálne, že rodičia vezmú na protest - demonštráciu svoje deti, ktorú organizuje ultras Slovana ?

P.S.:
Len aby si raz nejakého "zločinca " nepotreboval...
=========================
Pozrime sa na to ale inak.
Poliši dostali rozkaz ... a neverím, že ho vydal policajt, tu išlo o systém padajúceho hovna.
Samozrejme, že Múdrosráč nenesie za nič zodpovednosť...no som si viacmenej istý, že takýto príkaz dal on, nakoľko nik iný na to nemá nárok.

Zaujímavé je, že vo svete boli iné demonštrácie, oveľa väčšieho rozsahu, dokonca rabovačky, použitie zbraní demonštrantmi.....no nik na nich na nich nepoužil vodné delá.
... zase si sa musel realizovať. Za mínus.
Ak raz budem nejakého zločinca potrebovať, tak to bude jeho psia povinnosť, nakoľko si ich platím.
A ty o tom rozhodovať určite nebudeš.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
A ty o tom rozhodovať určite nebudeš.
Takže asi takto :

- žiadne mínus som ti nedal...ja nie som žiaden pokrytec, radšej si to vydiskutujem.
Na hodnotiacu činnosť sú tu iné persóny...(ja ich nazývam kurwy).
- prv, ako niečo chceš tvrdiť a osočiť, tak si to najprv láskavo over
- že si nepochopil analógiu, čo som naznačoval, tak to je tvoja vec a aj problém
0 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Robei
Mila123
Nandrolon
... zločinecká organizácia už pátra po osobách z protestu.
https://www.facebook.com/policiaslovakia/
naučte vlastné deti takto sa vyjadrovať a uvidíte čo z nich vychováte, stratili ste už zdravý úsudok? kritické myslenie?
Najhoršia pandémia na Slovensku je nenávisť.
"Matovič je kxkxt. Pochopte, že ho treba zabiť.", znelo z úst malého chlapca do megafónu na proteste proti vláde, to to normálne????
Ako je to s tým vetrom a tým kto ho seje ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sito
Ako je to s tým vetrom a tým kto ho seje ...
By som chcel počuť deti tu poniektorých mudrlantov.

Ale poďme na to inak.
Mňa v poslednej dobou dostáva do kolien reklama, ktorá bojuje proti šikane (hlavne na školách). Hneď po nej ide nejaký film, hlavne z prostredia amerických škôl, kde je je šikany habadej...doslova by sa v určitých prípadoch dalo vravieť o návode, ako správne šikanovať.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Robei
"Matovič je kxkxt. Pochopte, že ho treba zabiť.", znelo z úst malého chlapca do megafónu na proteste proti vláde, to to normálne????
No a nie je ujo...?

Prečítaj si, čo vydumal...je toto normálne ?
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...zrGErs--WXn0vM
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Katy a R
pavol54
Bol som šokovaný osoba idúca po ľudoprázdnej ulici bola políciou pokutovaná za to že nemala rúško cez nos a ústa ale len pod bradou. Ak mi chce polícia dokázať porušenie zákazu vodenia vozidla po požití alkoholu má tester. Ak si dám rúško (obrazne povedané ) zo záclony akú normu poruším? ako preverujú funkčnosť rúška a hygienickú nezávadnosť? Môžem dezinfikovať rúško v toluéne?
naozaj si toto videl- a nenatočil si to? (to by bola sledovanosť!) ... asi tá ulica ľudoprázna až tak nebola, keď si tam bol ty a policajti - či?
A ktým rúškam čo píšeš - že obrazne - no to ozaj už zostane rozum stáť, ako ti vôbec môže takáto ujovina napadnúť ??? čo by si si chcel s tým dokázať ?
Ja som videla video,keď bezrúškový policajt niečo vypisoval,asi pokutu,občan sa ohradzoval,že policajt nemá rúško a policajt aj jeho kolegyňa kričali na občana,nech sa k nim nepribližuje,lebo nemá rúško(ten občan)
Čo je už toto za chujovinu od policajtov......
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať