Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dobrovoľne nasilu? Niektorým ľuďom bez testovania hrozia výpoveďou
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...hrozi-vypoved/

...hm, čo na to veducko ???
https://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Mih%C3%A1l
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kopretinka
Kto bol pozitívny,a je už ok,tak je 90 dní chránený voči novej nákaze,takže na test nemusí.
Oficiálne na Orave, Bardejove.

"Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliskas negatívnym výsledkom testu (PCR test, alebo antigénový test –nie starší ako z 23.10.)•cesta do zamestnania•doprovoddieťaťa do školy•najbližšie potraviny, lekáreň, lekár, starostlivosť o blízku osobu, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, venčenie spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska, pohreby, cesta na poštu, do banky, do poisťovne, čistiarne, autoservisu, na čerpaciu stanicu pohonných hmôt•pobyt v prírode (v okrese bydliska)

Teoreticky, prakticky od 23. 10. do 26.10. = slovom TRI dni.

Možno je to pravda, že ta, ten covid si na človeka trúfne znova až keď bude fit 90 dní. Ale šaško to nikomu neuzná. Na celom Slovensku od 2.11. 2020. Či je to napísané nezrozumiteľne, nie je to možné pochopiť?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
Neskutočne ma nasralo teraz tesco.Došiel mi emailom leták a hlavná akcia že 50% zlava na kahance a všetky tie plastové hrobové hovadiny.
Šak je zákaz vychádzania,načo ludom zbytočne pripomínaju a podnecujú ich k návstevam cintorinov.ani o tyzden ani o dva sa na hroby nemoze a potom dalsi tyzden tam bude narvano.
Nasralo? Uvedom si jedno: tie letáky si dali vytlačiť cca pred mesiacom. Vtedy ešte nevedeli, že bude nejaký zákaz, že cintoríny budú zamknuté.
Mimochodom: čo ti bráni zapáliť za nebohých sviečočku ako spomienku na nich nie kde v okne, prípadne niekde pri kríži? I to sa predsa ráta.

Nad takouto prkotinou polemizovať
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

anet
bjuty smis
a keď budeš mať infarkt, určite pôjdeš k epidemiológovi.....že čo predpokladá....
Keď budem mať infarkt, už nikam nepôjdem, ale také "šťastie" pravdepodobne ja mať nebudem.
Nie je dôležité, že to povedala kardiologička, u väčšiny vírusových ochorení je to proste tak.
nechoď, tvoja vec..
inak pekný argument : je to proste tak )

o takých exotoch pekne písali tu :

https://dennikn.sk/2051853/epidemiol...ronu/?ref=tema

Český biológ Vojtěch Novotný v tejto súvislosti poznamenal: „Je úplne v poriadku nechať kardiológa poradiť epidemiológom, ako na COVID-19 za predpokladu, že on ich potom nechá skúsiť opraviť chlopňu niektorého zo svojich pacientov.“
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dlhé, ale v celku zaujímavé. Normálny pohľad, normálne vysvetlené. Samozrejme pre tých, ktorí sa nerozhodnú riešiť figúru slovenského vedca.

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/c...astavia-vedci/
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sito
kopretinka
Kto bol pozitívny,a je už ok,tak je 90 dní chránený voči novej nákaze,takže na test nemusí.
Oficiálne na Orave, Bardejove.

"Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliskas negatívnym výsledkom testu (PCR test, alebo antigénový test –nie starší ako z 23.10.)•cesta do zamestnania•doprovoddieťaťa do školy•najbližšie potraviny, lekáreň, lekár, starostlivosť o blízku osobu, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, venčenie spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska, pohreby, cesta na poštu, do banky, do poisťovne, čistiarne, autoservisu, na čerpaciu stanicu pohonných hmôt•pobyt v prírode (v okrese bydliska)

Teoreticky, prakticky od 23. 10. do 26.10. = slovom TRI dni.

Možno je to pravda, že ta, ten covid si na človeka trúfne znova až keď bude fit 90 dní. Ale šaško to nikomu neuzná. Na celom Slovensku od 2.11. 2020. Či je to napísané nezrozumiteľne, nie je to možné pochopiť?
Marcel, nepochopil si. K lekárovi isť môžeš, len či ťa bez negatívneho testu vyšetrí. Chápem, aj zdravotníci sa chcú chrániť, aj bez Matovičových nariadení
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
sito
kopretinka
Kto bol pozitívny,a je už ok,tak je 90 dní chránený voči novej nákaze,takže na test nemusí.
Oficiálne na Orave, Bardejove.

"Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliskas negatívnym výsledkom testu (PCR test, alebo antigénový test –nie starší ako z 23.10.)•cesta do zamestnania•doprovoddieťaťa do školy•najbližšie potraviny, lekáreň, lekár, starostlivosť o blízku osobu, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, venčenie spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska, pohreby, cesta na poštu, do banky, do poisťovne, čistiarne, autoservisu, na čerpaciu stanicu pohonných hmôt•pobyt v prírode (v okrese bydliska)

Teoreticky, prakticky od 23. 10. do 26.10. = slovom TRI dni.

Možno je to pravda, že ta, ten covid si na človeka trúfne znova až keď bude fit 90 dní. Ale šaško to nikomu neuzná. Na celom Slovensku od 2.11. 2020. Či je to napísané nezrozumiteľne, nie je to možné pochopiť?
Marcel, nepochopil si. K lekárovi isť môžeš, len či ťa bez negatívneho testu vyšetrí. Chápem, aj zdravotníci sa chcú chrániť, aj bez Matovičových nariadení
To akože, som bol 31.8. na PCR test, negatívnom. Takže ak chcem isť k dochtorovi 5.11. neplatí na mňa toto vládne nariadenie, ten príkaz vlády, že musím mať (PCR test, alebo antigénový test –nie starší ako z 23.10.) pre mňa neplatí, som výnimka?

Číňania si kedysi na ochranu postavili múr. My sme zavreli hranice, bez múru, drátu. Pomohlo to Číňanom, pomohlo to Slovensku? Pliagu múr, drát ani zákon, ani zákaz nezastaví, či? Zatiaľ sa cítim ako tak zdravý. Po dušičkách, akú budem mať dušičku po anti ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
Všade je to uvedené...

" Testovanie imobilných, onkologických pacientov a ľudí so zníženou imunitou nebude vykonávané. "

Stačí takto ?
Juraj a myslíš, že to bude platiť aj zajtra? Na tlačovke povie ako to vraj myslel.
Aj naši meteorológovia vedia lepšie predpovedať.
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj
buchač
Všade je to uvedené...

" Testovanie imobilných, onkologických pacientov a ľudí so zníženou imunitou nebude vykonávané. "

Stačí takto ?
Juraj a myslíš, že to bude platiť aj zajtra? Na tlačovke povie ako to vraj myslel.
Odpoviem inak.
Chválenkára a či Plačovkára mám ja pekne hlboko v čiernej diere.
Ak by prípadne aj niečo také vyslovil (čo ale nepredpokladám), tak proste aj tak nepôjdem.
Moje telo, ja o ňom (zatiaľ) rozhodujem a nie nejaký ujo. Ja dokonca nemusím prijať lekárske doporučenie.
...na niečo také je potrebné súdne rozhodnutie a pokiaľ viem, tak Občiansky súdny poriadok sa nezmenil.
0 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

3 042, 1 312. Po hodoch býva pôst. Medián 2 202. 500 má byť.

0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Tweety
Konkrétny príklad ako si slovač dokáže všetko prispôsobiť
Originál článok je https://www.wsj.com/articles/as-covi...on-11603462995
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
" Nezávislé twitterové konto TwiChen pochádzajúce z Číny upozornilo..."

No nemá chybu...
https://twitter.com/Twichen/status/1320658247116746756
2 retweety
10 označení Páči sa

Čo čakať od Nového Času a jeho čitateľov ???
0 1
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

hádam by aj bolo dobré zamyslieť sa - a uvedomiť si, čo je pre nás dôležité. Či sa navzájom budeme len osočovať, nenávistne riešiť "prkotiny", hľadať výhovorky ako sa nič nedá, alebo sa budeme snažiť nájsť riešenie. Veľa situáciií sa dá zvládnuť, ak sa chce - a ak sa ľudia dohodnú. Ale sa mi vidí - že jednoduchšie je nadávať na iných - napr na vládu, na zdravotníkov, na politikov, na zamestnávateľov, na susedov, na mimozemšťanov ....
čo napr tento prípad ?
https://lnk.sk/anu4
alebo aj takýto prípad https://lnk.sk/tzcv
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ľudia sa môžu dohadovať o všetkom možnom.
Moje dohady sú príkladne také, že sa pýtam :
- čo bude nasledovať po testovaní ?
- čo bude na sledovať po lockdowne ?
- čo bude nasledovať po tretej vlne ?
atď.
No na hľadanie riešení sú predsa iní...

K prvému linku snáď len prvý diskusný príspevok, časť z neho.
" Teraz som cital blog tohto uz neboheho pana z roku 2015 s titulkom : Obezita mi vzala vsetko. Okrem ineho pise :" mam 38 rokov a vazim 180 kg...."

K druhému linku by som povedal, že Influencer je diagnóza sama o sebe.
1 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Si už ďaleko, nestačí 4.11. a čo potom?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukuč, radšej ani nechci vedieť, kde ma občas dohady - myšlienky zavedú.
0 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

anet
Tweety
Konkrétny príklad ako si slovač dokáže všetko prispôsobiť
Originál článok je https://www.wsj.com/articles/as-covi...on-11603462995
Ty máš predplatné wsj? Mohla by si nám, čo to predplatné nemáme a nerozumieme, ten článok preložiť?
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Dáša_
Ty máš predplatné wsj? Mohla by si nám, čo to predplatné nemáme a nerozumieme, ten článok preložiť?
Stačí takto, ako príloha?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať