Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
Nandrolon
Aj pozitívny by mal mať v normálnej spoločnosti možnosť ísť si kúpiť potraviny na prežitie a lieky. Ak je to napr. dôchodca, sám, na lazoch, čo má skapať?
Pozitívny nemôže v žiadnom prípade ísť von......určite nie je absolutne sám.
ak som sám a pozitívny ako sa dostanem do toho hotela čo si mám sám platiť? AKO MA TAM prijmú? Ak mi niekto zloží obed ku dverám hotelovej izby(na infikovanej chodbe) to je v poriadku, ale ak budem sedieť v aute na čerstvom vzduchu? tak to nie, čo som na hlavu? To auto je práve tak môj súkromný priestor ako byt
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

čim dalej tým viac mi behá mráz po chrbte z toho organizovaného diletantizmu
Na vojne som musel zvládať ochranu proti zbraniam hromadného ničenia a učiť svojich podriadených
to sú účinky jadrových zbraní - nehrozí
účinky chemických zbraní nehrozí novičok
účinky biologických zbraní- baktérie , VÍRUSY A živé organizmy (aflatoxíny, huby, ...) Stále rozmýšľam, ak som sa choval obozretne voči účinku vírusu, ktorý nie vidieť ani cítiť, ako sa nevystaviť účinkom v hromadnej akcii ktorú organizuje nejaký plagiátor
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Mám rešpekt pred koronou, naozaj mám. Stačí duves, ktorého považujem za dôveryhodného, aby si nikto nebol istý, že jemu sa nič nemôže stať.

Ten neuveriteľný chaos, ktorý vytvára vláda je však neúnosný.

V strese sú dôchodcovia aj pacienti. Na jednej strane sú vyzvaní, aby nechodili na testy, ak môžu zostať v izolácii, na strane druhej lekári dávajú informácie, že bez lajstra nemajú chodiť.
Matovič vyhlasuje, že spolieha na zodpovednosť ľudí.

Do čerta, prečo nezasiahne vláda jasnými pravidlami? Prečo jasne nepovie, že lekári nesmú pýtať lajster od rizikovej skupiny, ktorá sa aj tak dobrovoľne izoluje už kdesi od marca.

Prečo vláda týmto spôsobom ženie na testy aj tích, ktorým odporúča zostať doma? Veď teda urobme si tour po testovacích miestach, či sa nám podarí nájsť také, kde práve bude menej ľudí. Za súčasného stavu neverím, že také nájdem.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Chaos im vyhovuje, preto ho umelo vyvolávajú. Vtedy sa totiž robia "životné obchody".
Ak by boli jasné pravidlá, bola by menšia účasť. Teraz niektorí idú iba "pre istotu", "čo keby náhodou".
Ja si myslím, že napr. nikto nedostane pokutu, ak pôjde bez testu do obchodu. Možno s negatívnym áno, ale aj o tom pochybujem.
Vláda iba straší, ale keď by prišlo občanovi zaplatiť napr. 1300 eur pokuty, neverím, že by to niekto zaplatil, zvlášť, keď by na tom niektorí právnici chceli hneď aj pre seba naryžovať a pohnali by to postupne na najvyššie súdy.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kopretinka
Včera som písala o tom,že hlavný hygienik má vydať vyhlášku,že majitelia,prevádzkovatelia majú pýtať test.Ešte tá vyhláška ani nie je a už to robia.
A akým testom sa majú preukázať dnes? Zajtrajším?
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

chaos má iba ten, čo si ho sám spôsobí

máte termín, chodte, podľa výsledku sa zariadite

ako vám pomôže 1000 zbytočných otázok ak ? čo ak ? čo ? keby ?

keby pes nesral, roztrhlo by ho.....
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

nandy, ja ľuďom verím. Verím, že drvivá väčšina bezpríznakových pozitívnych, aj keby o výsledku testu pochybovala dodrží karanténu. Somári nech dostanú pokutu.

Verím, že keby vláda nerobila chaos, tak by nestáli v radoch aj také prípady, ako 82 ročná žena niekde minulý týždeň. Testovacie miesto mala pod oknom pred činžiakom a napriek tomu stála v rade tuším že 2,5 hodiny, lebo ako povedala, chcela vedieť.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Boli sme na odbere krvi, pri otázke, či v utorok na kontrole bude treba test, povedala sestrička :my to nevyžadujeme, ale ak bude pozitívny, nebude môcť prísť. Myslím si, že to je dosť jasné. Okrem toho, ak by dali vyhlášku, kto nesmie kam bez testu, mi to logicky v nadväznosti na výnimky dáva jedinú možnosť. Testy sa budú v prevádzkach aj ambulanciách vyžadovať od zamestnancov, nie od zákazníkov či pacientov.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
chaos má iba ten, čo si ho sám spôsobí

máte termín, chodte, podľa výsledku sa zariadite

ako vám pomôže 1000 zbytočných otázok ak ? čo ak ? čo ? keby ?

keby pes nesral, roztrhlo by ho.....
Aby nás potom nejaký hlupák nezačal terorizovať v štýle, však keď sa udialo tamto, mali ste urobiť hento a nie toto....
Ja sa zariadím, nemám problém. Ale má byť všetko jasné a zruzumiteľné a nie tento chaos, čo tu je teraz.
PS: veľmi sa teším na pondelok, bude ešte väčšie prázdno ako dnes, hlavne kvôli tomu, že budú doma sedieť tí, ktorí sa síce chceli dať otestovať, ale už na nich nevyšiel čas.
S ú mestá, kde to proste matematicky nevyjde - počet ľudí /mimo 65-tnikov a detí do 10 rokov/, počet testovaných miest, počet hodín na testovanie.
V pondelok to bude mať ten správny šmrnc.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Asi majú stres a nedostatok právnicky fundovaných ľudí u Mikasa, nečudujem sa.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kvaka
Asi majú stres a nedostatok právnicky fundovaných ľudí u Mikasa, nečudujem sa.
však chceli zriadiť štátnu právnickú firmu, lebo súkromní právnici sú drahí(väčšinou dobrí)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kvaka
Boli sme na odbere krvi, pri otázke, či v utorok na kontrole bude treba test, povedala sestrička :my to nevyžadujeme, ale ak bude pozitívny, nebude môcť prísť. Myslím si, že to je dosť jasné. Okrem toho, ak by dali vyhlášku, kto nesmie kam bez testu, mi to logicky v nadväznosti na výnimky dáva jedinú možnosť. Testy sa budú v prevádzkach aj ambulanciách vyžadovať od zamestnancov, nie od zákazníkov či pacientov.
Uvitala by som, keby antigenove testy boli priamo v ambulanciach, ako sucast dotaznika o bezinfekcnosti a merania teploty. Tusim Daska to tu písala, ze u nich to v niektorých ambulanciach robia.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Testy v ambulanciách budú asi až v budúcnosti, zatiaľ sú iba v nemocniciach, v prijímacích alebo v nemocničných ambulanciách, tam si zrejme pretestujú aj celé oddelenia.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Aby k testom nebolo toho málo: https://tv.zoznam.sk/cl/1003001/1996421/
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

[QUOTE="Jarka 1"]Mám rešpekt pred koronou, naozaj mám. Stačí duves, ktorého považujem za dôveryhodného, aby si nikto nebol istý, že jemu sa nič nemôže stať.

Ten neuveriteľný chaos, ktorý vytvára vláda je však neúnosný.

Matovič vyhlasuje, že spolieha na zodpovednosť ľudí. /QUOTE]

A kde bola jeho zodpovednosť? Na hajzli, keď tajne rozmýšľal, vymyslel takýto hókus - pókus? Môžno, uvidíme, tak teda uvidíme. Veď sú to jeho slova " ľudia na to serú " Nasral sa aj on a nastal na Slovensku chaos, poprask, zhon. Armáda národu poručí zo života im koronu vylúči. No ako vidieť, len armáda na to nestačí. Teraz na kolenách kľačí, prosiť sa jej ráči. Doktori, samosprávy, dobrovoľníci, nevoľníci armáda bez vás ten hókus - pókus, abraka - dabraka spraviť sa jej neráčí. Tie rady na Orave, Bardejove kúštik zo Slovenska ukázali, že Slovač vie byť zodpovedná, samozrejme, že výnimky sa nájdu všade. Výsledok, celé Slovensko? šašovič sa ide z toho posrať, no nech. Heslo dneška " neposerme si to! "


https://www.google.com/url?sa=t&rct=...V3e_uECygf1QBO
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Niečo sa deje ... už prezidentka reaguje na nepripravenosť akcie s testovaním
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ako je to o tých rukách?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Jarka 1
Niečo sa deje ... už prezidentka reaguje na nepripravenosť akcie s testovaním
Aj tu ju spomína.
Groteskné výzvy k morálnej zodpovednosti a vynútené vyhrážky od zamestnávateľov

.
Terajší Predseda vlády SR na nás apeluje a vyzýva k morálnej zodpovednosti. Máme byť morálne zodpovední, aby sme išli na testy, ktoré napriek preukázaným a rastúcim odborným výhradám zo strany vedcov, lekárov aj lekárskych spoločností aj napriek protestom zo strany miest a obcí vnútil celej krajine. Nielen ako tému, ale aj ako akciu.

Máme byť morálne zodpovední a ísť poslúchnuť jeho nápad, ktorý je v rozpore so zdravým rozumom, odbornými faktami a v niektorých aspektoch aj v rozpore so zákonom.

Nie je to čudné, ak to hovorí človek,
• ktorý verejne vyhlásil, že dva roky vysokoškolského štúdia odflákal
• ktorý ukradol obsah svojej diplomovej práce a podvádzal pri vysokoškolských skúškach
• ktorý organizoval toto celoplošné testovanie za chrbtom slovenskej prezidentky, ale pochválil sa nemeckej kancelárke...
• ktorý systematicky prenecháva zodpovednosť za rizikové a nepopulárne rozhodnutia iným osobám zo svojho okolia
• ktorý neovláda svoje emócie a verejne osočuje nielen svojich politických oponentov, ale na tlačovej konferencii vlády aj verejne napáda a dehonestuje súkromné osoby
• a ktorý aj dnes opäť verejne klame, že Prezident Európskej rady Charles Michel odporúča „slovenskú cestu“ – prečítal som si ten dokument a nenašiel som tam ani slovo „Slovensko“, ba ani slovo „celoplošné testovanie“ – nie verejný dokument Prezidenta Európskej rady Charles Michela v žiadnom prípade netvrdí to, čo vo svojom verejnom statuse na FCB tvrdí slovenský predseda vlády, takže preto sa to volá klamstvo.

Originál správy Charlesa Michela:
https://nsl.consilium.europa.eu/10410...

Také apely na morálnu zodpovednosť sú groteskné, pokrytecké a nedôveryhodné.

Dr. Igor Bukovský prináša aj základnú právnu analýzu situácie, v ktorej sa ocitlo mnoho ľudí: zamestnávatelia požadujú od zamestnancov predložiť negatívny výsledok testu a ak to neurobia, mnohí sa vyhrážajú zamestnancom rozviazaním pracovného pomeru.
326 komentárov
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Korela - nič v zlom - ale dávať sem toho pseudodoktora .
A ako sa inde písalo - je on odborník na ústavné právo, na zákony?
Jediné čo vie, je len niečo prečítať a potom ako papagáj opakovať.
BTW: korela =

teda vták z rodu kakaduorodých - teda ľudovo povedané PAPAGÁJ!!!
0 3
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Prezidentkino vyhlásenie k testom.
https://www.ta3.com/clanok/1195722/v...estovaniu.html
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať