Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

K tomu výživovému poradenstvu......Keď hl.hygienik vyzerá tak,ako vyzerá,tak......
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

kopretinka
K tomu výživovému poradenstvu......Keď hl.hygienik vyzerá tak,ako vyzerá,tak......
Chorobu vylučuješ?
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

bjuty smis
BXLmiami
Nandrolon
Ja mám pocit, že výživové poradenstvo nie je v SR uznaný medicínsky odbor a hovoril, že atestáciu nemá žiadnu, aj vysvetľoval prečo.
To ale neznamená, že nie je lekár.
Zase si si niečo navymýšľal a podávaš to ako fakty, alebo faktu??
:-))
Je to veľká chyba,slováci by výživových poradcov teda potrebovali.Možno by sme nevyhrávali celosvetovú hitparádu a 1 miesto v dg Ca hrubého čreva.Ved my pomaly aj prikrmovanie detí začíname udeninami.
ale ba
opýtaj sa lubovoľných 10 - 20 - x tučniakov, či nevedia, akú robia výživovú chybu...
vedia to pekne všetci do jedného...inde je chyba
V rodičoch?Starých rodičoch?Dieťa nevie že to nemá jesť,zje aj cyankáli ak to podá matka.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

BXLmiami
Kvaka
Testy v ambulanciách budú asi až v budúcnosti, zatiaľ sú iba v nemocniciach, v prijímacích alebo v nemocničných ambulanciách, tam si zrejme pretestujú aj celé oddelenia.
Treba povedať kto to bude v tých ambulanciách platiť.Pretože v ambulanciách kupuje všetko lekár a ak to poistovne nebudú preplácať tak mu nebude na to stačiť mesačný limit od poistovne.Ked rozprávate o ambulanciách treba automaticky uvažovať aj o tejto otázke.Ambulancie nie sú nemosnice,ktoré sú automaticky dlžníci a treba ich oddlžovať.
Malo by to byť preplácané poisťovňami, ak by to bola súčasť diagnostiky. V tejto dobe rovnako aj z preventívnych dôvodov, ak je to pre bezpečný chod ambulancie nevyhnutné, však testy stoja iba 4€??
V rodine predminulý týždeň- synovcov "švagor" u obvoďáka, mal kašeľ, teploty. Diagnóza zápal priedušiek, predpis ATB. V sobotnom testovaní pozitívny, aj s celou rodinou. Ona na pošte robila. Ak by takýto test bol lekár nariadil ešte pri vyšetrení, kto by ho preplatil? Šetril alebo to nebolo dôležité? Kto to teraz prepláca? Asi poisťovne.
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tak u nás, kde chalupárime, sú samí starí ľudia, ktovie, koľko bolo na testoch, nebolo im odporúčané. Dnes rozhlas hlási, že bez predloženia negatívneho testu nesmie nikto do ambulancie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kvaka
Tak u nás, kde chalupárime, sú samí starí ľudia, ktovie, koľko bolo na testoch, nebolo im odporúčané. Dnes rozhlas hlási, že bez predloženia negatívneho testu nesmie nikto do ambulancie.
nevies ako to funguje v "najbližších" potravinach?
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

veronika, v potravinách by nemali pýtať test ... už včera sa vyjadrili tri najväčšie obchodné reťazce nebudú kontrolovať pri svtupe test ... nebudú riskovať prípadnú žalobu od zákazníkov
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Kvaka
Tak u nás, kde chalupárime, sú samí starí ľudia, ktovie, koľko bolo na testoch, nebolo im odporúčané. Dnes rozhlas hlási, že bez predloženia negatívneho testu nesmie nikto do ambulancie.
Výnimky si majú vyžiadať potvrdenie u svojho obv.lekára.Ale isť tam nemôže.
Toto už moja logika nezvláda.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Kvaka
BXLmiami
Kvaka
Testy v ambulanciách budú asi až v budúcnosti, zatiaľ sú iba v nemocniciach, v prijímacích alebo v nemocničných ambulanciách, tam si zrejme pretestujú aj celé oddelenia.
Treba povedať kto to bude v tých ambulanciách platiť.Pretože v ambulanciách kupuje všetko lekár a ak to poistovne nebudú preplácať tak mu nebude na to stačiť mesačný limit od poistovne.Ked rozprávate o ambulanciách treba automaticky uvažovať aj o tejto otázke.Ambulancie nie sú nemosnice,ktoré sú automaticky dlžníci a treba ich oddlžovať.
Malo by to byť preplácané poisťovňami, ak by to bola súčasť diagnostiky. V tejto dobe rovnako aj z preventívnych dôvodov, ak je to pre bezpečný chod ambulancie nevyhnutné, však testy stoja iba 4€??
V rodine predminulý týždeň- synovcov "švagor" u obvoďáka, mal kašeľ, teploty. Diagnóza zápal priedušiek, predpis ATB. V sobotnom testovaní pozitívny, aj s celou rodinou. Ona na pošte robila. Ak by takýto test bol lekár nariadil ešte pri vyšetrení, kto by ho preplatil? Šetril alebo to nebolo dôležité? Kto to teraz prepláca? Asi poisťovne.
Testy síce stoja 4 /asi neviem/ale mundúr 13 € bez DPH-lekár aj sestra t.j 26+DPH,rukavice si pozri dezinfekcia,rúško,k tomu test,následne biol odpad-je to do x kg 18 € + následne podľa váhy každé kilo/nad tú sumu 1x mesačne-určite som niečo zabudla.Po teste germicídny žiarič následne vetranie a až tak další ľudia-prerátaj si to.
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Do potravín,drog.lekárne sa môže.Najbližšej samozrejme .....
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

kopreti nehľadaj logiku tam kde nie je ... nenájdeš
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

BXL, to sme sa nepochopili, nemyslela som, že by rovno ambulancia robila test, mala by byť asi zriadená nejaká testovacia ambulancia, pre väčší počet lekárov, na poliklinikách, ja neviem, nech to riešia "hore". Potom by ste si mohli pýtať ten negatívny test, zatiaľ sa monitoruje meraním teploty a čestným prehlásením.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jarka 1
veronika, v potravinách by nemali pýtať test ... už včera sa vyjadrili tri najväčšie obchodné reťazce nebudú kontrolovať pri svtupe test ... nebudú riskovať prípadnú žalobu od zákazníkov
Je to logické, však si nenechajú ujsť tržby.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Percento pozitívnych z PCR testov od pondelka do nedele:
12,27 / 19,71 / 19,40 / 20,31 / 14,24 / 10,40 / 8,77
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nemôžu pýtať testy,šak sú výnimky.....ako má výnimka dokazovať,že má povolený vstup ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
Do potravín,drog.lekárne sa môže.Najbližšej samozrejme .....
Nechce sa mi to skusat...keby som byvala sama musela by som.....kazdopadne nemas test si ako segal vo filme "muz s cejchem smrti" .....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Lujza,hádam si nezaplatila to z toho emailu???
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
Do potravín,drog.lekárne sa môže.Najbližšej samozrejme .....
Nechce sa mi to skusat...keby som byvala sama musela by som.....kazdopadne nemas test si ako segal vo filme "muz s cejchem smrti" .....
Asi si našijem na vetrovku žltú hviezdu......
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
lujza.j
kopretinka
Do potravín,drog.lekárne sa môže.Najbližšej samozrejme .....
Nechce sa mi to skusat...keby som byvala sama musela by som.....kazdopadne nemas test si ako segal vo filme "muz s cejchem smrti" .....
Asi si našijem na vetrovku žltú hviezdu......
hviezdy už boli len si preboha nepriši nejaký polmesiac lebo uvidíš ako budú šantiť arabáči
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Jarka 1
Percento pozitívnych z PCR testov od pondelka do nedele:
12,27 / 19,71 / 19,40 / 20,31 / 14,24 / 10,40 / 8,77
Jarka, sledujem % tiež, zvládla som aj graf. mám zaznamenaných posledných 37 dní, už tretí deň je pokles. Aj bez plošného testovania. Vychytali Oravu a Bardejov, ešte v rámci dohľadávaných kontaktov. Celoplošné testovanie sa prejaví neskôr.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať