Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mne to nehovor..doma sedim na riti v domacom vezeni....svetovy unikat ...test nulovej hodnoty platny dva tyzdne....
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

kopretinka
https://impulz.press/aktuality/mnozi...-ministerstvo/
Ministerstvo to odporúča.S odporúčaním si môžu vytrieť riť
Keď mám výnimku,som taká chorá,že len sedím doma,som objednaná,tak načo vyvolávať...
Však každý si môže spraviť podľa vlastného uváženia. Ja napr radšej použijem toaletný papier ...
A čo sa lekárov týka - ak mi bude treba ísť, radšej zavolám (ak sa podarí), lebo mám dosť iných problémov, ako ešte riešiť zbytočnú cestu tam, ak by náhodou bol problém? koniec koncov - aj lekár môže ochorieť. A k objednaným - zvyknú od lekára zavolať - ak termín rušia - resp prekladajú na inú dobu.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

No aj ja sedim.....v nedelu som si nakúpila a nebola som von ani v potravinách.
A pošta nie je vo výnimkách pre netestovaných,mám tam zo súdu,zaplatit za dedičstvo.
Ale posielajú to všetkým účastníkom,tak segra sa k tomu dostala,ja až 15teho....a otec vôbec,je to do vlastných rúk,je v nemocnici a ktovie,kedy ho pustia,a aj tak nechodí.......
Ozaj,ako si vyberajú dávky,dôchodky,peniaze z banky netestovaní?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

len k tomu súdnemu poplatku - že ani nemusíš vyberať poštu. však sa spýtaj sestry, koľko to je - a je jedno, kto to uhradí. (nie je to až tak veľa - potom sa dohodnete - vyrovnáte)
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Katy a R
kopretinka
https://impulz.press/aktuality/mnozi...-ministerstvo/
Ministerstvo to odporúča.S odporúčaním si môžu vytrieť riť
Keď mám výnimku,som taká chorá,že len sedím doma,som objednaná,tak načo vyvolávať...
Však každý si môže spraviť podľa vlastného uváženia. Ja napr radšej použijem toaletný papier ...
A čo sa lekárov týka - ak mi bude treba ísť, radšej zavolám (ak sa podarí), lebo mám dosť iných problémov, ako ešte riešiť zbytočnú cestu tam, ak by náhodou bol problém? koniec koncov - aj lekár môže ochorieť. A k objednaným - zvyknú od lekára zavolať - ak termín rušia - resp prekladajú na inú dobu.
No vidíš,že nezavolajú.Ja som prišla k rehabilitačnému a na dverách že dojdite pozajtra.a to ani nebolo z dovodu korony
Hlavne,že všade pýtajú telefón.
A k tým onko....najprv nechali naplniť celú čakáreň a potom ich poslali všetkých preč,že bez certifikátu nepodajú liečbu.To bolo chrapunstvo najväčšie.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Katy a R
len k tomu súdnemu poplatku - že ani nemusíš vyberať poštu. však sa spýtaj sestry, koľko to je - a je jedno, kto to uhradí. (nie je to až tak veľa - potom sa dohodnete - vyrovnáte)
Ano,šak pišem,že segra sa k tomu dostala.....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami
marjankaj
anet
marjankaj
Akého druhého kola? V Bratislave?
No u nas druhe kolo tiez nie je, ale budu niekde odberove miesta aby si sa mohol dobrovolne zucastnit. Zverejnene vraj budu v piatok 6.11.
Už som to písal. Nie som povinný sa testovať, tak im na tie testy seriem. Keď ma lekári odmietnu, tak sa im tam tlačiť tiež nebudem.
Státne majú príkazom bez certifikátu len akutnych.A všimni si na kaderníctvach a službách nariadenia hygieny a tiež protestujú proti tomu obchody-20 tisíc pokuta ak bude v prevádzke bez certifikátu.
A ty si myslíš, že to je normálne? Ľuďom nariadia jedno a obchodníkom a lekárom zase iné?
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Vcera vecer serial kosti..xy-ta repriza....nasla som si v nom urcity humor...ved kazdy kuka to svoje....ale vcera....urobili si biopsiu pluc ake nadcasove....na nete..aj clanok ako si sam operoval slepak....mozno sa budeme..podla pribaloveho letaka...
Skoda....dal sa vypnut igor...."stacilo"aby nik na testy nesiel....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft
Zostáva mi rozum stáť. Magian zase perlil: https://zive.aktuality.sk/clanok/149...nejsie.c.x...A.
Nechce ísť do basy,tak usilovne pracuje na tom,aby ho uznali za blázna
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad
takže ak som objednaná na kontrolu po roku, je to nevyhnutné, alebo mám zostať doma?
Pre onkopacientov platí to čo som napísala, overovala som v onkoambulancii
Veronika to je vlastne preventívka, či?
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katy a R
kopretinka
https://impulz.press/aktuality/mnozi...-ministerstvo/
Ministerstvo to odporúča.S odporúčaním si môžu vytrieť riť
Keď mám výnimku,som taká chorá,že len sedím doma,som objednaná,tak načo vyvolávať...
Však každý si môže spraviť podľa vlastného uváženia. Ja napr radšej použijem toaletný papier ...
A čo sa lekárov týka - ak mi bude treba ísť, radšej zavolám (ak sa podarí), lebo mám dosť iných problémov,.
To je pravda, toaletný papier je lepší.
2. A ak mne treba, tak si sadnem na WC . Určite to nenahlasujem lekárovi.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
misoft
Ono totiž v telke bol odvysielaný prípad - 85-ročná onkopacientka šla na ošetrenie a sestrička (aj napriek tomu, že jej pacientka oznámila, že má výnimku a je onko) ju vyhnala. A potom bolo vyjadrenie iných lekárov i zo ZP - lekárka MALA ju povinnosť vyšetriť!
Hľa!
https://www.noviny.sk/slovensko/5666...stnit-nemusela

Doplnenie: Podľa mňa - je to OBROVSKÉ chrapúnstvo od sestry a bezdôvodný alibizmus a úplné zlyhanie lekárky. SLK by sa mal týmto zaoberať! Lekárka i sestra by to mali riadne pocítiť!
Dušan, už som to tu písala, výnimka pre onkologických pacientov sa nevzťahuje plošne na všetkých, ale len na zdravotný stav presne definovaný vo vyhl. č. 16 UVZ.
Dušan...zasa trieskaš chujoviny ???

Tak po prvé...išlo o 75 ročnú pacientku a nie 85ročnú.

Po druhé, citujem :
"Onkologickí pacienti, ktorí sa celoplošného testovania nemohli zo zdravotných dôvodov zúčastniť, mali určenú výnimku. V tomto prípade, ak uvedené prebehlo, ako popisujete, pacientke, AK MALA DOKLAD lekársku správu o svojej diagnóze, zdravotná starostlivosť mala byť poskytnutá," potvrdila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Po tretie, citujem:
"Otvorila dvere sestrička a pýtala certifikát, HOVORÍM, ja mám 75 rokov, som onko pacientka, mám výnimku. To ma nezaujíma, my máme nariadenie, bez certifikátu nebrať," opisuje nepríjemný zážitok Stanislava.

Pochopíš z citácií, o čo ide...alebo potrebuješ vysvetlenie ?
-----------------------
Veronka...a to je aký, ten presne definovaný ? Ak považuješ za definíciu to, čo je uvedené vo vyhláške, tak potom sorry.
Osobne si myslím, že aj Tlusťocha, čo podpísal vyhlášku, by som ponoril solídne do smútku.

Ale ako vravím...robte, ako myslíte.
Ono je najhoršie byť predposratý.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ano Juraj, presne to čo je definované vo vyhláške, pre iných onkopacientov výnimka neplatí.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kopretinka
No aj ja sedim.....v nedelu som si nakúpila a nebola som von ani v potravinách.
A čo si vyviedla? Bola u teba NAKA? Nejakí sú aktívni v poslednej dobe.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad
Ano Juraj, presne to čo je definované vo vyhláške, pre iných onkopacientov výnimka neplatí.
Veronika tá vyhláška je zmätočná. Mikas nemá titul JUDr a hrá sa na zákonodarcu.
§1/2m a n sa hovorí o osobách(nie iba o onkopacientoch) s výnimkami.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

veronikasad
Ano Juraj, presne to čo je definované vo vyhláške, pre iných onkopacientov výnimka neplatí.
Ale objednaní iní onkopacienti na kontrolu napr. po roku, to patrí do preventívky, takže výnimka by mala platiť, mali by vziať bez "certifikátu".
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
No aj ja sedim.....v nedelu som si nakúpila a nebola som von ani v potravinách.
A pošta nie je vo výnimkách pre netestovaných,mám tam zo súdu,zaplatit za dedičstvo.
Ale posielajú to všetkým účastníkom,tak segra sa k tomu dostala,ja až 15teho....a otec vôbec,je to do vlastných rúk,je v nemocnici a ktovie,kedy ho pustia,a aj tak nechodí.......
Ozaj,ako si vyberajú dávky,dôchodky,peniaze z banky netestovaní?
peniaze z banky za poplatok z bankomatu zadarmo
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Čistý chaos
https://www.facebook.com/25540425199...3176688551110/
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pavol54
kopretinka
No aj ja sedim.....v nedelu som si nakúpila a nebola som von ani v potravinách.
A pošta nie je vo výnimkách pre netestovaných,mám tam zo súdu,zaplatit za dedičstvo.
Ale posielajú to všetkým účastníkom,tak segra sa k tomu dostala,ja až 15teho....a otec vôbec,je to do vlastných rúk,je v nemocnici a ktovie,kedy ho pustia,a aj tak nechodí.......
Ozaj,ako si vyberajú dávky,dôchodky,peniaze z banky netestovaní?
peniaze z banky za poplatok z bankomatu zadarmo
U nás bankomat poštovej banky zrušili,bol priamo na pošte.
Soc.dávky si cez bankomat nevyberieš
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Ano Juraj, presne to čo je definované vo vyhláške, pre iných onkopacientov výnimka neplatí.
...fakt už strácam reč...
Na ďalšie argumentovanie už nemám náladu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať