Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Má niekto rád André Rieu?
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

anet

Veď takéto čipy existujú dávno pred koronou,zas nejaká tv objavila teplú vodu.
Pozri tu dátum.....https://www.aktuality.sk/clanok/2697...stnancom-cipy/
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Existovali, len som netušila, že si už našli svojich priaznivcov v bežnom živote.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Čakám na poľadovicu, aby som sa mohol riadne zašmýkať a stále slabota, hoci ráno padal mrznúci dážď, ale tie "svine" :-))) nasolili cesty...
Jediné, čo ma štve na tomto oteplení sú komáre, lietajúca háveď a špinavo na ceste....
Nie je nič príjemnejšie, ako ráno v -15 alebo -20 po vstanutí z postele otvoriť obidve krídla okna a nechať krátko /cca 5-10 min./ vyvetrať. Na vnútornú teplotu kľudne cca 6-8 st. Po zatvorení okna to rozohriate steny vyhrejú na pôvodnú teplotu za cca 20 min., ale ten vzduch, tá vôňa /keď pol dediny kúri drevom/, paráda.
Naposledy upravil Nandrolon : 04.12.20 at 09:44
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
P.S.:
....a prečo by som si nekopol do blavákov ???
Keď si jazdia jak debili v Blave, tak nemusia aj po celom Slovensku.
sranda samozrejme je, že minimálne polovica tých šoférov, čo to nevedia na snehu šoferovať prišla do Bratislavy z východu Veľmi rýchlo zabudli
[/QUOTE]

Add. 1 - čakal som nejakú takúto približnú reakciu...ale skôr od iného.
Add. 2 - mýliš sa ale v jednom.
Áno, beriem, že tí čo prišli z východu, tak nevedia jazdiť. Lenže o koho sa jedná ?
Predsa ide o bývalých študentov, ktorí po skončení školy ostali v Blave...prípadne o mladých prisťahovalcov. Títo v žiadnom prípade nemajú prax na snehu, nemali ju kde predsa získať.
Znova zopakujem ? Blava si prechádza tým, čo majú KE už dávno za sebou...
Rozdiel je akurát v tom, že do Blavy chodia makať na týždňovky...do KE makať prišli a už neodišli...a preto to aj tak vyzerá.

BXLmiami
nepáči sa mi, že nešíriš mier a lásku, ale nenávisť...
:-))) Je to vojak predsa..[/QUOTE]
Pozri na video, ktoré som pripol. Mám priložiť aj text ?
Neskutočné slová, fantastický význam...zimomriavky po chrbte idú.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Nandrolon
Nie je nič príjemnejšie, ako ráno v -15 alebo -20 po vstanutí z postele otvoriť obidve krídla okna
Veď pri -3 mám omrzliny, pri tvojej teplote by som bola v kryokomore
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

anet
Existovali, len som netušila, že si už našli svojich priaznivcov v bežnom živote.
Ale to sa už cca 5 rokov bežne používa. Sú to obyčajné RFID čipy. A používajú sa miesto rôznych prístupových kariet do inštitúcií, podnikov... sú "aktívne" jedine vtedy, ak sa priblížia k čítačke RF čipov.
Ideš do úradu, mávneš rukou a dvere sa odomknú, otvoria.... Nemáš čip - closed, zavřeno, закрыто....
Mimochodom - takéto (s trochu viacerými informáciami) - majú i havkovia!
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač


Add. 1 - čakal som nejakú takúto približnú reakciu...ale skôr od iného.
Add. 2 - mýliš sa ale v jednom.
Áno, beriem, že tí čo prišli z východu, tak nevedia jazdiť. Lenže o koho sa jedná ?
Predsa ide o bývalých študentov, ktorí po skončení školy ostali v Blave...prípadne o mladých prisťahovalcov. Títo v žiadnom prípade nemajú prax na snehu, nemali ju kde predsa získať.
Znova zopakujem ? Blava si prechádza tým, čo majú KE už dávno za sebou...
Rozdiel je akurát v tom, že do Blavy chodia makať na týždňovky...do KE makať prišli a už neodišli...a preto to aj tak vyzerá.
začala som sledovať seriál Emily v Paríži. A teda, furt je to všade rovnake. Francuzi nemaju radi Američanov, Parížania nemajú radi tých z Normandie, východniari nemusia bratislavákov, Košičania tých, čo sa v tam nenarodili, tí z horného konca nemajú radi tých z dolného konca..... Asi by sme takto nakoniec došli až ku Kainovi a Abelovi.

Je to fakt smutné.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

[QUOTE="buchač"]
Dáša_
P.S.:
....a prečo by som si nekopol do blavákov ???

Znova zopakujem ? Blava si prechádza tým, čo majú KE už dávno za sebou...
.
hej....napriek tomu, že vás neustále dotujeme ste 50 rokov za nami a teraz prechádzame tým, čo vy máte za sebou ))

čo sa v ba rozmnožili vši ?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

misoft
Mimochodom - takéto (s trochu viacerými informáciami) - majú i havkovia!
Ta takéto havkovia zďaleka nemajú. Akurát čip a aplikátor vyzerá rovnako.
A okrem čísla, ktoré musíš i tak vyhľadať v databáze v nom nemaju nic.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Dáša_
buchač


Add. 1 - čakal som nejakú takúto približnú reakciu...ale skôr od iného.
Add. 2 - mýliš sa ale v jednom.
Áno, beriem, že tí čo prišli z východu, tak nevedia jazdiť. Lenže o koho sa jedná ?
Predsa ide o bývalých študentov, ktorí po skončení školy ostali v Blave...prípadne o mladých prisťahovalcov. Títo v žiadnom prípade nemajú prax na snehu, nemali ju kde predsa získať.
Znova zopakujem ? Blava si prechádza tým, čo majú KE už dávno za sebou...
Rozdiel je akurát v tom, že do Blavy chodia makať na týždňovky...do KE makať prišli a už neodišli...a preto to aj tak vyzerá.
začala som sledovať seriál Emily v Paríži. A teda, furt je to všade rovnake. Francuzi nemaju radi Američanov, Parížania nemajú radi tých z Normandie, východniari nemusia bratislavákov, Košičania tých, čo sa v tam nenarodili, tí z horného konca nemajú radi tých z dolného konca..... Asi by sme takto nakoniec došli až ku Kainovi a Abelovi.

Je to fakt smutné.
smutné je, že východňári sa ešte kúšu medzi sebou
si myslí, že košičan je viac ako rusnák....

ako keby to tu niekto vedel rozoznať.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

anet
Nandrolon
Nie je nič príjemnejšie, ako ráno v -15 alebo -20 po vstanutí z postele otvoriť obidve krídla okna
Veď pri -3 mám omrzliny, pri tvojej teplote by som bola v kryokomore
By si sa čudovala, ako chlad dokáže mať na ľudské telo blahodárne účinky. Samozrejme sa to "musí vedieť". Minule som pozeral tú reláciu, kde idú omše a tak /TV LUX?/ a bol tam lekár /otužilec/ a kňaz /otužilec/. Osobne by som tiež kúpanie v zime nedal, jedine sa predtým nejako "odblokovať" pomocou farmaceutík, ale to nepotrebujem. Na druhej strane kľudne vyjdem do záhrady /napr. po niečo do auta/ v tričku s krátkym rukávom pri -20, to mi nerobí žiaden problém.
No a práve celá relácia bola o "chlade", nie iba o otužovaní, ale všeobecne. Aké je nezdravé prekurovanie, naopak, aké je zdravé zníženie teploty, sem-tam vystaviť telo chladu a tak.
S niektorými vecami som nesúhlasil, napr. chodiť vonku v zime v mikine. Alebo bez šálu. Na to už človek potrebuje dlhodobejšiu prípravu svojho tela. Ale s tým prekurovaním a "nevetraním" mali 100% pravdu.
Čo sa týka kryokomôr, tak im fandím. Chcel som vyskúšať tú v Čeladnej, ale akosi som sa tam ešte nedostal.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak trochu
Zábery konca rádioteleskopu v Arecibo - Portoriko.

https://zive.aktuality.sk/clanok/149...skopu-arecibo/
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Nandrolon
By si sa čudovala, ako chlad dokáže mať na ľudské telo blahodárne účinky.
Na moje isto nie. Viem si predstavit ine blahodarne ucinky, slnko, more ... sestra mi vcera oznamila, ze odchadzaju na dovolenku, vraj si za mna da coronu, aj 5.
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Tak predsa budu

AJ VY UŽ ODPOČÍTAVATE DNI?
✌️Už o dva dni sa v našom milovanom meste začnú Košické rozprávkové Vianoce.
Vianočný strom, ich symbol, sa slávnostne rozžiari v sobotu o 17.00 hod.
V mikulášsky predvečer zavítajú na Hlavnú ulicu potešiť všetky dobré detičky Mikuláš, čert aj anjel.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
začala som sledovať seriál Emily v Paríži. A teda, furt je to všade rovnake. Francuzi nemaju radi Američanov, Parížania nemajú radi tých z Normandie, východniari nemusia bratislavákov, Košičania tých, čo sa v tam nenarodili, tí z horného konca nemajú radi tých z dolného konca..... Asi by sme takto nakoniec došli až ku Kainovi a Abelovi.

Je to fakt smutné.
Zabudla si na blavákov....tí nemajú radi nikoho...a hlavne to dávajú (aj dávali už za socíku) evidentne najavo.
Títo to svojho dotiahli až tak, že pre Blááávu sa hlásilo počasie zvlášť.
Blavácku nadutosť predčilo jedine šovinizmus čechov a hlavne pražákov...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Najkrajšie Vianoce....

https://www.facebook.com/kamil.ivanc...28258103874535
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
misoft
marjankaj
A čo je to BRUKEV?
Podľa toho, čo chytíš.... - buď kapustu, alebo kaleráb.... Teda zelí nebo kedluben.
Nandy - květák nie je kveták - karfiol je to (ale v podstate - skoro si trafil, pretože karfiol aj brokolica - to čo si robíme na obed - sú vlastne kvety).
ale že kecáš, videl si kvet karfiolu? každý kvet musí mať semiačko kde tam bude? všetky brassica rastliny majú rovnaké kvety, ako napríklad repka
Pali - prečítaj si niečo o tom a potom píš, inak sa zosmiešňuješ!
https://sk.wikipedia.org/wiki/Kapust...arfiolov%C3%A1

https://zahradkar.pluska.sk/uzitkova...-kvet-zjedenie
To zelené - to sú listy, to biele - to je súkvetie. To isté je i brokolica (len v zelenom).
Kvitnú, ale kvety sa nejedia - konzumujeme okvetné ružice (nevyvinuté kvety).
A vraj poľnohospodár - trt si poľnohospodár, keď tento základný fakt nepoznáš. Ja to viem aj bez Wiki, pretože 15 rokov mi to do hlavy vštepoval môj starý otec, ktorý sa 60 rokov "hrabal" v zemi - bol záhradník, pestoval kvety, zeleninu, stromy. Ja som mu sem-tam pomáhal, pripravoval som aj niekedy štepy. Vieš čím štepy pripevňoval a chránil? Lykom a štepárskym voskom! Ty asi ani nevieš, čo je lyko a štepársky vosk. Nikdy si v ruke nedržal štepársky nôž! Ty - ako "poľnohospodár" - sa riadiš len kalendárom, môj dedo sa riadil prírodou a počasím.
No aby si sa celkom nestrápňoval. všetky rastliny druhu brasica( kapusta kaleráb karfiol repka olejná a aj brokolica a iné)kvitnú malým žltým kvietkom a vyri si štepárskym nožom do do dosky a aplikuj do pamäte : "V druhom roku kvitnú drobným žltým alebo krémovým kvietkom" alebo že ho včely opeľovali priamo? Ak niečomu nerozumieš tak sa nevyťahuj a nezosmiešňuj iných. aby sme si tu nemuseli myslieť že je tu niekto sprostý. Inak ťa moje šľachtiteľky a množiteľky pozdravujú
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

no ja tiež viem, že s karfiolu jeme súkvetie
idem si to teda pozrieť
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

bjuty smis
no ja tiež viem, že s karfiolu jeme súkvetie
idem si to teda pozrieť
z karfiolu......
s karfiolom .......
3 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať