Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Katy a R
korela
Trochu ťa opravím, za prvé dieťa 2 tis. Kčs, za ďalšie 4 tis. Kčs. Za tretie neviem, možno suma ostávala na 4 tis. Za dvojičky bolo údajne iba 4 tis.
aj ja ťa poopravím - za dvojičky, ale aj ak sa druhé dieťa narodilo "do roka" tak 4+4 tisícky
To sa im podarilo, áno.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo s nimi? Firma Koro.

Už som načala tému na šuťáku.

Potešilo, že niečo konečne podľa pôvodnej receptúry iba s maslom. Pre istotu ho vylepšili. :-(
Zloženie

pšeničná múka, pitná voda, maslo 12,5%, margarín (palmový tuk, rastlinný olej repkový, pitná voda, soľ, emulgátory : mono- a diglyceridy mastných kyselín, lecitíny; konzervačná látka : kyselina sorbová, maslová aróma, regulátor kyslosti : kyselina citrónová, farbivo : beta-karotén E160a), cukor kryštálový, ocot kvasný liehový, jedlá soľ jódovaná (jedlá soľ, jodičnan draselný, protihrudkujúca látka : E535), pšeničný lepok, pekárenský zlepšujúci prípravok ( pšeničný glutén, zahusťovadlo : guarova guma, emulgátory : estery mono- a diglyceridov mastných kyselín, slnečnicový lecitín; pšeničná múka, predželatínovaná pšeničná sladová múka, dextróza, cukor, regulátor kyslosti : hydrogenuhličitan sodný, enzým, múku upravujúca látka : kyselina askorbová).
Prvé lístkové s maslom podľa kuch. knihy som urobila v 18-ich, a podarilo sa mi. Nič zložité.
Kúpila som iné, pri ňom nebol popis. Kokosové.
V popisoch je Tesco najlepšie. Tu išlo o Edeliu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Čo s nimi? Firma Koro.

Už som načala tému na šuťáku.

Potešilo, že niečo konečne podľa pôvodnej receptúry iba s maslom. Pre istotu ho vylepšili. :-(
Zloženie

pšeničná múka, pitná voda, maslo 12,5%, margarín (palmový tuk, rastlinný olej repkový, pitná voda, soľ, emulgátory : mono- a diglyceridy mastných kyselín, lecitíny; konzervačná látka : kyselina sorbová, maslová aróma, regulátor kyslosti : kyselina citrónová, farbivo : beta-karotén E160a), cukor kryštálový, ocot kvasný liehový, jedlá soľ jódovaná (jedlá soľ, jodičnan draselný, protihrudkujúca látka : E535), pšeničný lepok, pekárenský zlepšujúci prípravok ( pšeničný glutén, zahusťovadlo : guarova guma, emulgátory : estery mono- a diglyceridov mastných kyselín, slnečnicový lecitín; pšeničná múka, predželatínovaná pšeničná sladová múka, dextróza, cukor, regulátor kyslosti : hydrogenuhličitan sodný, enzým, múku upravujúca látka : kyselina askorbová).
Prvé lístkové s maslom podľa kuch. knihy som urobila v 18-ich, a podarilo sa mi. Nič zložité.
Kúpila som iné, pri ňom nebol popis. Kokosové.
V popisoch je Tesco najlepšie. Tu išlo o Edeliu.
korela
Čo s nimi? Firma Koro.

Už som načala tému na šuťáku.

Potešilo, že niečo konečne podľa pôvodnej receptúry iba s maslom. Pre istotu ho vylepšili. :-(
Zloženie

pšeničná múka, pitná voda, maslo 12,5%, margarín (palmový tuk, rastlinný olej repkový, pitná voda, soľ, emulgátory : mono- a diglyceridy mastných kyselín, lecitíny; konzervačná látka : kyselina sorbová, maslová aróma, regulátor kyslosti : kyselina citrónová, farbivo : beta-karotén E160a), cukor kryštálový, ocot kvasný liehový, jedlá soľ jódovaná (jedlá soľ, jodičnan draselný, protihrudkujúca látka : E535), pšeničný lepok, pekárenský zlepšujúci prípravok ( pšeničný glutén, zahusťovadlo : guarova guma, emulgátory : estery mono- a diglyceridov mastných kyselín, slnečnicový lecitín; pšeničná múka, predželatínovaná pšeničná sladová múka, dextróza, cukor, regulátor kyslosti : hydrogenuhličitan sodný, enzým, múku upravujúca látka : kyselina askorbová).
Prvé lístkové s maslom podľa kuch. knihy som urobila v 18-ich, a podarilo sa mi. Nič zložité.
Kúpila som iné, pri ňom nebol popis. Kokosové.
V popisoch je Tesco najlepšie. Tu išlo o Edeliu.
no však to nie je tak veľa, 5 položiek, ten pšeničný lepok je v pšeničnej múke ale sa musí napísať, lebo nejaký debil citlivý na lepok sa môže sťažovať že to tam nie je napísané
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

pavol54
sito
Ten Krajňak je tiež niekomu ujo, že? Vysvetľoval v TA3 ako chce zrovnoprávniť dôchodky bezdetných dôchodcov, aby nemali vyšší dôchodok ako dvôchodci, ktorí vychovali dieťa, deti. No chuj! Počas pracovného života všetci platia dane. Tí, čo majú deti dostanú zo štátnej kasy rodičovský príspevok, prídavky na deti, tiež daňový bonus je im v prospech. Nie že by som im ich závidel, nedoprial. Ale na dôchodku, ak majú bezdetní vyšší dôchodok, terba im ho skrátiť, ukradnúť s neho, ale prečo? Asi mu niekto hovoril ako to bolo za komunistov " staromládenecká daň " od 26 rokov sa platila a dôchodok sa počítal každému ako bezdetnému, akurát ženy za vychované detí mali odpočítané roky, nie ploroky. Výhodou bola aj mladomanželská pôžička s nízkym úrokom a odpisom 2 000 Kčs za každé narodené dieťa. No zlatí komunisti!
2000 za prvé za druhé 4000 Kčs, inak vieš si predstaviť že taký súčasný nevzdelanec opustí školu rovno k pásu ak ho nebude treba tak prestávka a 40 rokov odpracovať a teraz sa rútime bez brzdy do recesie, ak nebude mať odpracovaných 40 skôr ako v 70 -tke, tak kto ho bude živiť rodičia,
Hmm, kto?

Vybral som sa dnes ráno si kúpiť chlebík. No asi ak bude tá uzávera, obmedzenie pohybu, ten obchod nie je najbližší, tak neviem čo má čaká, čí budem jesť môj obľúbený chlebík? Budem, ak bude? Chlebík som kúpil. šťastne si vykračujem k svojmu obydliu, ktoré je na sídlisku panelákov v jednom v nich. A zrazu hlasný pozdrav, dobrý! Hlas maldý, reku obzriem sa, ktorý fagan je tak slušne vychovaný. Pozerám, hladím, nikoho nevidím. Čo čert nechcel zdvihol so hlavu a na štvrtom poschodí zavreté okno a pred ním si sedí, no Mikuláš to nebol, bol to ten fagan. Možno si myslel, že dám s ním reč. Alebo zavolám hasičov s rebríkom. Nič také, tešil som sa, slinky sa mi zbiehali na ten čerstvý chlebík. Nuž čo, kto chce kam, nech si tam pomôže sám.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
no však to nie je tak veľa, 5 položiek, ten pšeničný lepok je v pšeničnej múke ale sa musí napísať, lebo nejaký debil citlivý na lepok sa môže sťažovať že to tam nie je napísané
Mne neišlo o lepok, v tom sme doma ako aj ostatní bzl debili dostatočne vycvičení.
Ale iba o tuky. V názve majú Lístkové cesto s maslom, tradičná maslová chuť. A nenapadlo mi, že tam vrútia ešte aj margarín (palmový tuk, repkový olej ..) Pri margaríne už pre istotu množstvo ani neuviedli, čo má margarín spoločné s maslom a jeho chuťou?
Koro asi zaspalo dobu.

http://www.floril.sk/torty a zákusky iba z prírodných surovín. Na tohto mladého majiteľa sa dá spoľahnúť. Ten ich maxi veterník je fakt výborný, rovnako aj ostatné kúsky. Objavila som ich pred rokmi v Delii. Aj v roznáške ich majú. Aj po veľkom okolí.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Korela, ak pozrieš na nejakú potravinu a jej zloženie, tak vždy je to zoradené od najväčšieho podielu po najmenší. Je to povinnosť to takto uvádzať.
Najviac dokáže pobaviť "maslová rama". To je riadny Oxymoron.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

TVRDÉ slová expremiérky Radičovej: Matovičovu vládu ZOTRELA jediným krátkym statusom!

"Pán Mikas by mohol rozhodnúť o tvrdom lockdowne pre vládu a parlament. Myslím, že by im pauza prospela. Ak nie im, nám určite,"napísala bývalá premiérka Iveta Radičová na sociálnej sieti v reakcii na piatkovú tlačovú besedu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) po zasadnutí pandemickej komisie, ktorá navrhuje zaviesť na Slovensku tvrdý lockdown. ...

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domo...atkym-statusom
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
pavol54
no však to nie je tak veľa, 5 položiek, ten pšeničný lepok je v pšeničnej múke ale sa musí napísať, lebo nejaký debil citlivý na lepok sa môže sťažovať že to tam nie je napísané
Mne neišlo o lepok, v tom sme doma ako aj ostatní bzl debili dostatočne vycvičení.
Ale iba o tuky. V názve majú Lístkové cesto s maslom, tradičná maslová chuť. A nenapadlo mi, že tam vrútia ešte aj margarín (palmový tuk, repkový olej ..) Pri margaríne už pre istotu množstvo ani neuviedli, čo má margarín spoločné s maslom a jeho chuťou?
Koro asi zaspalo dobu.

http://www.floril.sk/torty a zákusky iba z prírodných surovín. Na tohto mladého majiteľa sa dá spoľahnúť. Ten ich maxi veterník je fakt výborný, rovnako aj ostatné kúsky. Objavila som ich pred rokmi v Delii. Aj v roznáške ich majú. Aj po veľkom okolí.
nechcel som uraziť ale vieš akí sú niektorí alergickí spotrebitelia zbaštia a potom sa sťažujú že to nebolo napísané i keď klasická pšenica bez lepku neexistuje
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Korela, ak pozrieš na nejakú potravinu a jej zloženie, tak vždy je to zoradené od najväčšieho podielu po najmenší. Je to povinnosť to takto uvádzať.
Najviac dokáže pobaviť "maslová rama". To je riadny Oxymoron.
Viem, ale edelia nemá ku všetkým produktom popisy ako Tesco. V tomto sa mu nemá čo vytknúť.
Mne nahnevalo to oklamanie zákazníka v názve. Vnímam to ako podvod.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

dobrý záber na pravde: fico chce vysvetliť lúčanského úraz a oblečený v pruhovanom - zvyká si na úbor?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Nandrolon
Korela, ak pozrieš na nejakú potravinu a jej zloženie, tak vždy je to zoradené od najväčšieho podielu po najmenší. Je to povinnosť to takto uvádzať.
Najviac dokáže pobaviť "maslová rama". To je riadny Oxymoron.
Viem, ale edelia nemá ku všetkým produktom popisy ako Tesco. V tomto sa mu nemá čo vytknúť.
Mne nahnevalo to oklamanie zákazníka v názve. Vnímam to ako podvod.
Však o to sa jednalo aj Dankovi a jeho ministerke ja tiež predávam slovenské sterlizované . uhorky vypestované v Nemecku(respektíve dodané Nemcami)
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Minusku za ockovaci plan? ved podla odbornikov treba zvysovat povedomie u ludi ohladne prospesnosti ockovania.
https://www.facebook.com/watch/?v=411469139904460
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

anet
Minusku za ockovaci plan? ved podla odbornikov treba zvysovat povedomie u ludi ohladne prospesnosti ockovania.
https://www.facebook.com/watch/?v=411469139904460
očkovať sa nemusia tí ktorí už prekonali onemocnenie ako to dokážu tí čo boli asymptomaticki pozitívni
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

pavol54
očkovať sa nemusia tí ktorí už prekonali onemocnenie
Tomu never.
Inak vsimni si, kto sa ma ockovat v 2 faze podla toho ockovacieho planu od Jarcusku. Onko pacienti, chronicky chory ludia ... ludia ktori uz i tak maju imunodeficit.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
TVRDÉ slová expremiérky Radičovej: Matovičovu vládu ZOTRELA jediným krátkym statusom!

"Pán Mikas by mohol rozhodnúť o tvrdom lockdowne pre vládu a parlament. Myslím, že by im pauza prospela. Ak nie im, nám určite,"napísala bývalá premiérka Iveta Radičová na sociálnej sieti v reakcii na piatkovú tlačovú besedu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) po zasadnutí pandemickej komisie, ktorá navrhuje zaviesť na Slovensku tvrdý lockdown. ...

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domo...atkym-statusom
Radičová to povedala veľmi dobre! Vládu na čele s tým bláznom by naozaj bolo potrebné izolovať.
Teraz sa to prejavuje - nevládne nám vláda, ale nejaká "pandemická komisia" - tá rozhoduje, kto bude voľný a kto nie.
To sme kde? Aby tu o životoch, slobodách občanov SR rozhodoval nejaký dochtor? A Matelko len poslušne vykoná?
DO RITI aj s takou vládou, s takým premiérom!
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Za chvíľu budú chcieť očkovať aj ľudí s transplantátom, ktorí užívajú imunosupresíva. A budú sa čudovať, že telo vytvorilo nedostatočné množstvo protilátok.
:-)))
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pavol54
anet
Minusku za ockovaci plan? ved podla odbornikov treba zvysovat povedomie u ludi ohladne prospesnosti ockovania.
https://www.facebook.com/watch/?v=411469139904460
očkovať sa nemusia tí ktorí už prekonali onemocnenie ako to dokážu tí čo boli asymptomaticki pozitívni
To nie je pravda,covidom sa môžeš nakaziť opakovane,to nie je mups alebo kiahne
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
pavol54
anet
Minusku za ockovaci plan? ved podla odbornikov treba zvysovat povedomie u ludi ohladne prospesnosti ockovania.
https://www.facebook.com/watch/?v=411469139904460
očkovať sa nemusia tí ktorí už prekonali onemocnenie ako to dokážu tí čo boli asymptomaticki pozitívni
To nie je pravda,covidom sa môžeš nakaziť opakovane,to nie je mups alebo kiahne
to povedz spravodajstvu rtvs slovensko 1, tam to ráno niekto hovoril ako to bude, Pokiaľ viem, vakcínovanie je nakazenie riadenou dávkou, aby sa vytvorila imunita
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
pavol54
očkovať sa nemusia tí ktorí už prekonali onemocnenie
Tomu never.
Inak vsimni si, kto sa ma ockovat v 2 faze podla toho ockovacieho planu od Jarcusku. Onko pacienti, chronicky chory ludia ... ludia ktori uz i tak maju imunodeficit.
...a čo tým chceš povedať ?
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať