Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
pavol54
No akú úlohu tam hrá ľudské embryo tak nám vysvetli.
V skratke, jedna bunka ludského plodu, potrateného pred 60 rokmi sa používa na to, aby sa dostatočne namnožil vírus, ktorý je potrebný na celý vývoj a skúmanie vakcíny. Zrejme to nebolo úplne etické odobratie tej bunky, aj keď v tých časoch asi prístupné. Rovnako ako dnes sa na mnohé veci, ktoré sme robili pred rokmi pozeráme inak.

výborne je to popísané napríklad tu:

https://www.instagram.com/stories/hi...3042674015728/
Veď ja som netvrdil že dnes behajú výskumníci alebo zamestnanci firmy na výrobu vakcín po pôrodniciach a zbierajú potratové embryá
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

anet
jar88
anet
jar88
Zas trepeš.
Aby si vedel, základom vakcíny nieje ľudské embrio.
Ľudské embrio má svoj podiel na vývoji vakcín, ale nieje žiadnym základom.
Študuj a potom možno už prestaneš tárať tie svoje, naozaj zle pochopené veci.
Aj ty trepes, lebo z potratenych embrii sa pouziva bunkova kultura
http://www.ockovanieinfo.sk/clanok-s...potratench-det
Moja, tu ti to jasne píšu:
Bunkové línie ľudských embryonálnych buniek sú v mnohých prípadoch jedinou možnosťou voľby. Napr. na udržiavanie a rozmnožovanie vírusov rubeoly, varicelly a vírusu hepatitídy A výrobcovia vakcín používajú bunkovú líniu nazývanú MRC-5, ktorá vznikla z buniek odobratých pôvodne v roku 1966 z pľúcneho tkaniva odlúčeného ľudského plodu. Bunky sa neziskavaju znova a znova z orgánov, ale boli odobraté len raz a odvtedy sa množia umelo. Bunkové línie sa pri výrobe vakcín používajú len na rozmnoženie vírusov. Potom nasleduje dlhý proces usmrcovania, alebo oslabovania, rozbíjania a čistenia vírusov. Obávať sa teda, že vakcíny obsahujú zvyšky tiel umelo potratených detí je úplne bezdôvodné a zvrátené.
-----------------------------
Toto bolo skopírované z článku, na ktorý si sa odvolala, ale asi si si ho riadne neprečítala.
Teraz som zmatena, ci moja anet ... alebo ci moja jar88
Lebo ved co som odpisala? ze aj jar88 trepe, lebo sa pouzivali bunky.
Ale je tam jasne napísané, tak ako som to písal, že niesú základom vakcíny.
Dokonca niesu ani súčasťou vakcíny.
-------------------------------------------------
Bunky slúžia iba ako živný substrát v ktorom sa vírus namnoží.
Dúfam, že si to riadne prečítaš a už sa v tom nestratíš, ako onehdá pavol54.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
Dáša_
pavol54
No akú úlohu tam hrá ľudské embryo tak nám vysvetli.
V skratke, jedna bunka ludského plodu, potrateného pred 60 rokmi sa používa na to, aby sa dostatočne namnožil vírus, ktorý je potrebný na celý vývoj a skúmanie vakcíny. Zrejme to nebolo úplne etické odobratie tej bunky, aj keď v tých časoch asi prístupné. Rovnako ako dnes sa na mnohé veci, ktoré sme robili pred rokmi pozeráme inak.

výborne je to popísané napríklad tu:

https://www.instagram.com/stories/hi...3042674015728/
Veď ja som netvrdil že dnes behajú výskumníci alebo zamestnanci firmy na výrobu vakcín po pôrodniciach a zbierajú potratové embryá
Konečne si dostal rozum, asi sa ti podarilo poslať info z jednej bunky do druhej. Teraz pokračuj a pokús sa pohľadať aj ostatné (bunky? alebo myšlienky??)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

anet
bjuty smis
hej, to si,mu napísala...aj ked on jasne písal
"
"Ľudské embrio má svoj podiel na vývoji vakcín, ale nieje žiadnym základom."

tak kde potom trepe ?
Správna odpoved by znela bunkova kultura z potratených ludskych embrii ...

No, ale teraz cakam na tie vase odkazy, odkial cerpate informacie ohladne ucinnosti vakcin 3 ... 6 mesiacov.
no zdá sa, že teda trepeš ty a nie jar88

o tých 6 mesiacov čítal v nejakom rozhovore , nepamätám presne .
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

jar88
Moja ty chceš po mne nemožné, čítal som všetko na čo som v tejto sôvislosti narazil. Jasné že na internete a nie v nejakých knížkach v knižnici.
Čítal som aj o postupoch overovania vakcín pomocou počítačových programov, v ktorých modelujú virtuálne testovanie rôznych prípadov.
Robia to preto, lebo nieje čas na skutočné testovanie.
--------------------------------
Ty si ver, alebo never komukoľvek, vždy to bude iba tvoja viera, alebo dôvera v niekoho názor. Pokojne si vyber a začni s vypočítavankou en ten tíky vypadol čert z elektriky....
Určite to bude jedno a to isté, lebo ani ja, rovnako, ako ty, alebo buchač, nemáme schopnosťi na správne posúdenie vecí, ktoré si tak či tak nemáme ako naštudovať.
Preco ty a bjuty ziadate napr. o odkaz na video, a cas kde to Krcma povedal?!
Slusne som sa ta opytala na zdroj tejto informacie. Ved kukni do historie vyhladavania a poprosim ta o odpoved. Nehladaj za tym nic, chcem si len rozsirit svoje obzory
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
Dáša_
pavol54
No akú úlohu tam hrá ľudské embryo tak nám vysvetli.
V skratke, jedna bunka ludského plodu, potrateného pred 60 rokmi sa používa na to, aby sa dostatočne namnožil vírus, ktorý je potrebný na celý vývoj a skúmanie vakcíny. Zrejme to nebolo úplne etické odobratie tej bunky, aj keď v tých časoch asi prístupné. Rovnako ako dnes sa na mnohé veci, ktoré sme robili pred rokmi pozeráme inak.

výborne je to popísané napríklad tu:

https://www.instagram.com/stories/hi...3042674015728/
Veď ja som netvrdil že dnes behajú výskumníci alebo zamestnanci firmy na výrobu vakcín po pôrodniciach a zbierajú potratové embryá
Konečne si dostal rozum, asi sa ti podarilo poslať info z jednej bunky do druhej. Teraz pokračuj a pokús sa pohľadať aj ostatné (bunky? alebo myšlienky??)
Budem citovať buchača: máš dojem že som odpovedal tebe?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

anet
jar88
Moja ty chceš po mne nemožné, čítal som všetko na čo som v tejto sôvislosti narazil. Jasné že na internete a nie v nejakých knížkach v knižnici.
Čítal som aj o postupoch overovania vakcín pomocou počítačových programov, v ktorých modelujú virtuálne testovanie rôznych prípadov.
Robia to preto, lebo nieje čas na skutočné testovanie.
--------------------------------
Ty si ver, alebo never komukoľvek, vždy to bude iba tvoja viera, alebo dôvera v niekoho názor. Pokojne si vyber a začni s vypočítavankou en ten tíky vypadol čert z elektriky....
Určite to bude jedno a to isté, lebo ani ja, rovnako, ako ty, alebo buchač, nemáme schopnosťi na správne posúdenie vecí, ktoré si tak či tak nemáme ako naštudovať.
Preco ty a bjuty ziadate napr. o odkaz na video, a cas kde to Krcma povedal?!
Slusne som sa ta opytala na zdroj tejto informacie. Ved kukni do historie vyhladavania a poprosim ta o odpoved. Nehladaj za tym nic, chcem si len rozsirit svoje obzory
Mojenko, už stačí.
A neviem, ako si prišlo na to, že za tým niečo akože mám (môžem) hľadať?
------------------------
Ale viem ti Poraďácky poradiť: Daj i do google nejaké heslo. Napríklad vakcína plus covid a podobne. Nevadí ak si prečítaš aj po anglicky za pomoci translate.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
pavol54
Dáša_
pavol54
No akú úlohu tam hrá ľudské embryo tak nám vysvetli.
V skratke, jedna bunka ludského plodu, potrateného pred 60 rokmi sa používa na to, aby sa dostatočne namnožil vírus, ktorý je potrebný na celý vývoj a skúmanie vakcíny. Zrejme to nebolo úplne etické odobratie tej bunky, aj keď v tých časoch asi prístupné. Rovnako ako dnes sa na mnohé veci, ktoré sme robili pred rokmi pozeráme inak.

výborne je to popísané napríklad tu:

https://www.instagram.com/stories/hi...3042674015728/
Veď ja som netvrdil že dnes behajú výskumníci alebo zamestnanci firmy na výrobu vakcín po pôrodniciach a zbierajú potratové embryá
Konečne si dostal rozum, asi sa ti podarilo poslať info z jednej bunky do druhej. Teraz pokračuj a pokús sa pohľadať aj ostatné (bunky? alebo myšlienky??)
Budem citovať buchača: máš dojem že som odpovedal tebe?
To ani náhodou, to naozaj nehrozí.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88
Nandrolon
jar88
Nandrolon
Vidím, že aspoň na porade sa tu už tvrdo očkuje :-)))))))))
Moje osobné presvedčenie, že niektorí hajzlíci, ktorí už majú aj na FB písané, že sa dajú očkovať sa vôbec nedajú. Malo by ich nejaké tajné komando pochytať a násilne zaočkovať aj s rodinami, keď to tak propagujú.
S týmto sa obráť na svojho Kotlebu, alebo Mazureka.
Tu vyplakávaš na nesprávnom hrobe.
Počuj, ty máš malého a už nefunkčného kotlebu v trenkách!
Čo môj? zas nemáš akože argument?
Nezmeníme radšej tému?
---------------------------------
Napríklad, že nám ten koronavírus priniesol dlhé voľno a že ho môžeme aj nejako zmysluplne využiť? Čo tak venovať sa rodine, deťom? Trebarz pošpekulovať nad nejakou dobrou činnosťou. Napríklad deťom ukázať Scratch.

Vieš, deťom to stačí ukázať a oni už potom idú. Nemusia predsa stále počúvať o náckoch a malých kotleboch.
Ľudkovia,
na tom, či je očkovanie dobré alebo zlé sa určite nezhodneme. Čo tak naozaj skúsiť využiť čas na niečo zmysluplné, napríklad na ten Scratch. Zavolať vnúčence a jednoducho to skúsiť. Moja osemročná vnučka na tom robí neskutočné veci. A to som jej to ukázal niekedy koncom leta.
Predpokladám, že za pár mesiacov bude doma aj v Pythone. Už teraz sa snaží niektoré veci prepísať, lebo sa jej nechce hľadať.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

jar88
Mojenko, už stačí.
A neviem, ako si prišlo na to, že za tým niečo akože mám (môžem) hľadať?
------------------------
Ale viem ti Poraďácky poradiť: Daj i do google nejaké heslo. Napríklad vakcína plus covid a podobne. Nevadí ak si prečítaš aj po anglicky za pomoci translate.
Slusne sa ta pytam ...
https://www.sukl.sk/buxus/docs/Regis...dravotnici.pdf
Trvanie ochrany
Trvanie ochrany vyvolanej očkovacou látkou nie je známe, keďže sa ešte stále stanovuje v prebiehajúcich klinických skúšaniach.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

anet
jar88
Mojenko, už stačí.
A neviem, ako si prišlo na to, že za tým niečo akože mám (môžem) hľadať?
------------------------
Ale viem ti Poraďácky poradiť: Daj i do google nejaké heslo. Napríklad vakcína plus covid a podobne. Nevadí ak si prečítaš aj po anglicky za pomoci translate.
Slusne sa ta pytam ...
https://www.sukl.sk/buxus/docs/Regis...dravotnici.pdf
Trvanie ochrany
Trvanie ochrany vyvolanej očkovacou látkou nie je známe, keďže sa ešte stále stanovuje v prebiehajúcich klinických skúšaniach.
Napísal som do vyhľadávača - imunita po covide
Prvý výsledok
https://www.forbes.sk/je-mozne-ochor...e-ako-vypinac/
Na konci je jasne napísané:
No a potom je tu ešte otázka, ako dlho imunita vydrží. Štúdia o epidémii „prvého“ SARS-u v rokoch 2002 a 2003 naznačila, že by to mohlo byť asi na dva roky. Aká je však podobnosť prvého smrtiaceho SARSu a tohtoročného oveľa menej smrtiaceho, ale oveľa infekčnejšieho, nie je jasné.

Jednoducho, imunita nie je otázkou „áno – nie”: „áno, ste imúnni, lebo ste mali infekciu“. Imunita nie je na vypínač. Rôzne infekcie vyprovokujú rôznu imunitu na rôzny čas. Pre boj proti pandémii to nie je príliš dobrá správa. Jednoduché prístupy typu „všetkých vystavme vírusu a pandémia sa tak skončí“ zrejme nebudú mať veľkú pravdepodobnosť úspechu.

https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1003...onani-choroby-
„Nie je nerozumné očakávať, že imunita voči tomuto koronavírusu je podobná ako u iných koronavírusov. Dalo by sa teda očakávať, že ľudia budú chránení jeden až dva roky po infekcii, ale je možné, že tí, ktorí mali závažnú formu SARS-CoV-2, by mohli byť chránení dlhšie (pretože) ... mali silnejšiu imunitnú odpoveď. U ľudí, ktorí mali veľmi miernu alebo bezpríznakovú infekciu a ani nevedeli, že sú chorí, je možné, že ich imunita vydrží možno len šesť mesiacov až rok,“ uviedol.
------------------------
Sú mraky článkov o trvaní imunity po covide. Tak hľadaj a vyberaj si čo je pravda a čo nie.
Naposledy upravil jar88 : 27.12.20 at 13:01
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Vypnite už konečne niekto toho chuja...jak verklík, drísta a drísta...točí a točí.
0 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

jar88
Sú mraky článkov o trvaní imunity po covide. Tak hľadaj a vyberaj si čo je pravda a čo nie.
Nepytala som sa na imunitu po prekonani ochorenia covid!
Pytala som sa na dobu ochrany po ockovacej latke ... ty pises 3 mesiace, bjuty 6 mesiacov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
Pytala som sa na dobu ochrany po ockovacej latke ... ty pises 3 mesiace, bjuty 6 mesiacov.
Vy ste fakt nepevní...
TOTO platilo a aj bude platiť vždy !...a je jedno, o aký medikament sa jedná.

Výskum v respondentov rozdielne hodnoty vyššie uvedených buniek a protilátok. Tie zapríčinili, že niektorí jednotlivci boli náchylnejší na opätovné nakazenie, kým iní sa choroby výrazne nemusia obávať ani po šiestich mesiacoch od jej prekonania.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

anet
jar88
Sú mraky článkov o trvaní imunity po covide. Tak hľadaj a vyberaj si čo je pravda a čo nie.
Nepytala som sa na imunitu po prekonani ochorenia covid!
Pytala som sa na dobu ochrany po ockovacej latke ... ty pises 3 mesiace, bjuty 6 mesiacov.
Ja som nikde nepísal o 3 mesiacoch.
Písal som len toľko, že niekto píše, že imunita trvá aj menej, ako 3 mesiace a iný zas, že trvá aj viac, ako 6 mesiacov.
Teraz ti doplním, že iní zas tvrdia, že niekedy aj 15 a viac mesiacov a dokonca že po prekonaní Sarsu majú niektorí jedinci protilátky aj po 17 rokoch. Tiež sa vyjadrujú, že covid a sars nieje to isté. Tak si vyber.
----------------------------------------------
Tak či tak si myslím, že to treba nechať na odborníkov a spoľahnúť sa na ich dobrý úmysel.
My urobíme lepšie, ak budeme špekuľovať nad tým, čo som spomínal v nedávnom príspevku o Scratch a Pythone.
Máme tu dokonca aj nadšenca v slovenčine a dokonca úplne zadarmo.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Vypnite už konečne niekto toho chuja...jak verklík, drísta a drísta...točí a točí.
Čo si nakazený debilitou, či čo?
Veď sa už spamätaj.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

jar88
Ja som nikde nepísal o 3 mesiacoch.
anet
jar88
Ja som napísal, že očkovanie účinkuje cca 3 mesiace ...
Kde je uvedené, že očkovanie účinkuje 3 mesiace?
anet
bjuty smis
vakcinácia má pôsobiť min. 6 mesiacov, čo som zachytil predpokladám, že po tých 6 mesiacoch sa uvidí...
Poprosim aj teba o zdroj tejto informacie.
Poprosim o zdroj tychto informacii.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

ty budeš trochu jednoduchšia, však ?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Ja som sprostá! Nehanbím sa za to Snažím si rozširovať obzory, preto potrebujem jasné a jednoduché odpovede.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
lujza.j
Som zvedava na tych..co odmietnu....ako kopec fizlov sa nechce dat ockovat...co bude?!vyhadzov
Odmietli igorovu brilantnu testovaciu akciu...cau doma na neplatenom volne +este bu bu bu...
Ty fakt chceš minimálne ďalší rok žiť v obavách, či nenakazíš ľudí okolo seba? Alebo to podľa teba fakt nie je také, že to aj zabíja? Alebo minimálne vyčerpáva aj ľudí, ktorí by si s tým podľa štatistík mali poradiť. A necháva trvalé následky aj na niektorých relatívne mladých a zdravých.

V podstate všetky veľké epidémie odzneli do dvoch rokov. Zatiaľ sme plus mínus na začiatku druhého.
Kolko ludi som nakazila od marca?! Epidemia pri ktorej su AJ ludia,ktori sa doma liecia a vyliecia...o tych sa preco vo velkom nepise?!momentalne u mna v rodine na vidieku traja...vsetko 70-75+..doma na vitaminoch....dalsia uz po chorobe....iba ona pozitiv dalsia jej velka rodina negat...
a co ked sa nechcem dat ockovat..co je na tom?!a zrovna touto špickoviu vakcinou..len pre koho?!
Svajciari asi vedia preco vyckavaju....ci su nezodpovedny ako ja?! Lebo zatial odmietli...len oni mozu nemaju diktat....a potom este orban ma guľky...lebo zaujem o rusku vakcinu...
Strasna sloboda...len vakcinu si clovek nemoze vybrat slobodne.....preco asi?!
Super ,ze si mozem kupit acylposa....a nie iba paralen...uf
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať