Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Decká, skoro som dnes padla na riť. Keď som bola u našich cez sviatky, volala mi neterka, že niečo pre mňa má. Hádajte čo. Nikto neuhádne. Balíček z akcie: Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Ako sa to ku mne dostalo neviem, ani neviem, komu sa mám poďakovať. Viem, že také niečo existuje, tuším aj Lujza a Anet ? balili. Na krabici je nalepené asi miesto balenia, nie je totožné s miestom panej na pohľadnici, musím ísť pohľadať na internete kontakt. Meno panej a asi jej dcérky je na vianočnej pohľadnici.
9 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Buduci rok pribalim aj telove mlieko...tip od partacky z keramiky
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Nandrolon
bjuty smis
nandrolon, aké si ty v detstve pozeral rozprávky ?
))))))))))))))))
Naháňal som sa so staršími bratmi po poschodových stavbách, vybíjal som okná, robil som s ložiskovými guľami diery do koľají, strieľal som vtáky zo Slavie 631. Aj som čosi podpálil.
Čo chceš ešte vedieť???
Edit: zabudol som na travexové trhaviny... a "surík", prímes do farby na strechy /a päťhalierníky sa na pilníku tratili/.
:-)))))..
Z kolkeho max. poschodia stavby si skočil do kopy piesku ? To bola u nás súťaž....
Pod vlaky sme dávali veľké tesárske klince...
Tie ložiská nepoznám...
....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
Nandrolon
bjuty smis
nandrolon, aké si ty v detstve pozeral rozprávky ?
))))))))))))))))
Naháňal som sa so staršími bratmi po poschodových stavbách, vybíjal som okná, robil som s ložiskovými guľami diery do koľají, strieľal som vtáky zo Slavie 631. Aj som čosi podpálil.
Čo chceš ešte vedieť???
Edit: zabudol som na travexové trhaviny... a "surík", prímes do farby na strechy /a päťhalierníky sa na pilníku tratili/.
:-)))))..
Z kolkeho max. poschodia stavby si skočil do kopy piesku ? To bola u nás súťaž....
Pod vlaky sme dávali veľké tesárske klince...
Tie ložiská nepoznám...
....
Do piesku sme neskákali ale obdobne sme skákali z vysokej rozhľadne na strome do nahrnutej kopy snehu, taktiež sme skákali šípky rukami a hlavou vpred /ako do vody/ do snehových závejov cca 1,5m hlbokých z "medze".
Klince sme dávali aj my, vlak z nich urobil "meče".
Ale guľa do ložiska je tvrdšia ako koľajnica, tak tá urobí do koľajnice dieru. Išli sme postupne - malá, väčšia, ešte väčšia.
Rovnako sa odtlačí do koľajnice krajčírska ihla a plátok pílky.
Na koľajoch a v koľajisku sme strávili polovicu detstva. Síce nebezpečné, ale všetci žijeme a nikomu z nás nič neodrezalo.
Ktosi raz postavil na stred koľají snehuliaka, išiel rýchlik tak ho tak rozprášilo, že mu poohýbalo stierače :-)))
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Zdá sa, že im konečn docvaklo.
ZMOS žiada vládu o celoplošné testovanie.
Tým jasne deklarujú, že dali za pravdu Igorovi Matovičovy, že celoplošné testovanie bol skutočne geniálny nápad, ako účinne zatočiť s epidémiou.
--------------------------------------------
ZMOS zároveň pripomína, že miestna územná samospráva bola v doterajšej novodobej histórii Slovenska stále súčasťou riešení a nie tvorby problémov. Aj preto považujeme za prejav silného komunitného prístupu a spoločenskej zodpovednosti to, že štátu ponúkame súčinnosť a očakávame, že čo najskôr preukáže pripravenosť na náročný, ale nevyhnutný proces testovania obyvateľov.
----------------------------------------
https://www.zmos.sk/vyhlasenie-zmos-...d/405616/.html

Asi už nebudú bojovať za "slobodu" svojich občanov podmienenú dobrovolnosť testovania a tým brániť jeho úspešnosti - lebo Matovič.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

a kde tam vidíš to " celoplošné "


ja tam vidím,že žiadajú, aby sa testovalo v ohniskách...tam kde treba
tak, ako k tomu mesiace vyzývajú ostatní...
a ešte upozorňujú na matovičovú nepripravenosť :

mestá a obce budú súčinné, ak štát, aj na základe doterajších skúseností a odstránením opakovaných nezrovnalostí, ktoré sprevádzali doterajšie testovania, čo najskôr preukáže svoju pripravenosť.

tak ako upozorňujú ostatní...


tak kde tam je celoloplošné ???
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

bjuty smis
a kde tam vidíš to " celoplošné "


ja tam vidím,že žiadajú, aby sa testovalo v ohniskách...tam kde treba
tak, ako k tomu mesiace vyzývajú ostatní...
a ešte upozorňujú na matovičovú nepripravenosť :

mestá a obce budú súčinné, ak štát, aj na základe doterajších skúseností a odstránením opakovaných nezrovnalostí, ktoré sprevádzali doterajšie testovania, čo najskôr preukáže svoju pripravenosť.

tak ako upozorňujú ostatní...


tak kde tam je celoloplošné ???
Bujty, včera som zachytila správu , že ZMOS žiada celoplošné testovanie na SK,.....až som sa čudovala, ako sa správali pri prvom či druhom testovaní.......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
a kde tam vidíš to " celoplošné "

ja tam vidím,že žiadajú, aby sa testovalo v ohniskách...tam kde treba
tak, ako k tomu mesiace vyzývajú ostatní...
a ešte upozorňujú na matovičovú nepripravenosť :

tak kde tam je celoloplošné ???
PRESNE tak....
Zasa si niekto vysvetľuje po svojom a pre seba.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

[QUOTE="Nandrolon"]
bjuty smis
Nandrolon
bjuty smis
nandrolon, aké si ty v detstve pozeral rozprávky ?
))))))))))))))))
e ložiská nepoznám...
....
Do piesku sme neskákali ale obdobne sme skákali z vysokej rozhľadne na strome do nahrnutej kopy snehu, taktiež sme skákali šípky rukami a hlavou vpred /ako do vody/ do snehových závejov cca 1,5m hlbokých z "medze".
Klince sme dávali aj my, vlak z nich urobil "meče".
Ale guľa do ložiska je tvrdšia ako koľajnica, tak tá urobí do koľajnice dieru. Išli sme postupne - malá, väčšia, ešte väčšia.
Rovnako sa odtlačí do koľajnice krajčírska ihla a plátok pílky.
Na koľajoch a v koľajisku sme strávili polovicu detstva. Síce nebezpečné, ale všetci žijeme a nikomu z nás nič neodrezalo.
Ktosi raz postavil na stred koľají snehuliaka, išiel rýchlik tak ho tak rozprášilo, že mu poohýbalo stierače :-)))
meče sme omotávali tenkým farebným drotikom,, aby mali rukoväť....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dodnes používaš...???
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Mila123
bjuty smis
a kde tam vidíš to " celoplošné "


ja tam vidím,že žiadajú, aby sa testovalo v ohniskách...tam kde treba
tak, ako k tomu mesiace vyzývajú ostatní...
a ešte upozorňujú na matovičovú nepripravenosť :

mestá a obce budú súčinné, ak štát, aj na základe doterajších skúseností a odstránením opakovaných nezrovnalostí, ktoré sprevádzali doterajšie testovania, čo najskôr preukáže svoju pripravenosť.

tak ako upozorňujú ostatní...


tak kde tam je celoloplošné ???
Bujty, včera som zachytila správu , že ZMOS žiada celoplošné testovanie na SK,.....až som sa čudovala, ako sa správali pri prvom či druhom testovaní.......
no ono situácia k tomu nakoniec aj speje
nechápem, prečo s doteraz nerobili lokálne testovania, ako sa spravilo na orave, či v bardejove..
nestačí byť mesiac zalezený a písať nenávistné statusy na sulíka a prezidentku
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

buchač
Dodnes používaš...???
už nie
žena mi to po 40.-ke zakázala....
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

lujza.j
Buduci rok pribalim aj telove mlieko...tip od partacky z keramiky
uz mam skatulu, aj novy vianocny papier.
Dokonca uz aj vianocne darceky mam. Dokupim uz len pochutiny, sladkosti na Mikulasa a december 2021 moze prist. Jediny problem mam, ze to moje skvrna sa stale viac hrabe v mojej "tajnej "komnate.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
uz mam skatulu.
Jediny problem mam, ze to moje skvrna sa stale viac hrabe v mojej "tajnej "komnate.
...a starý sa hrabe v škatuli...
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Takmer 50 000 pacientov od Nového roka dopláca za lieky na riedenie krvi od 15 do takmer 90 eur...
https://www.facebook.com/spravy.rtvs...09543107028919
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pacienti, pokiaľ nechcú platiť za svoje lieky až do 80 eur mesačne, musia prejsť na generickú náhradu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis
Z kolkeho max. poschodia stavby si skočil do kopy piesku ? To bola u nás súťaž....
Pod vlaky sme dávali veľké tesárske klince...
Tie ložiská nepoznám...
....
No - teraz už poznáš... princíp jednoduchý - žuvačka + gulička z ložiska na hlavu koľajnice - a dierka jak vyšitá. Guličky z ložiska mali väčšiu tvrdosť ako koľajnice - takže to šlo. Ovšem - nesmeli to byť ložiská z bágrov - boli priveľké - "vystrelilo" by ich náhodným smerom (180°) vpred.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

https://fb.watch/2U2I-wKuVP/
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
a kde tam vidíš to " celoplošné "


ja tam vidím,že žiadajú, aby sa testovalo v ohniskách...tam kde treba
tak, ako k tomu mesiace vyzývajú ostatní...
a ešte upozorňujú na matovičovú nepripravenosť :

mestá a obce budú súčinné, ak štát, aj na základe doterajších skúseností a odstránením opakovaných nezrovnalostí, ktoré sprevádzali doterajšie testovania, čo najskôr preukáže svoju pripravenosť.

tak ako upozorňujú ostatní...


tak kde tam je celoloplošné ???
Ja tam zas nevidím, že by niekde žiadali testovanie v ohniskách.

Ale ak chápeme písaný text, napriek tomu, že to píše osoba, ktorá sa usiluje tváriť akože odborne, tak tam jasne spomína a odvoláva sa na predošlé kolá testovaní.

Tak si teda vyber čo chcel ten tĺk vlastne napísať.
Podľa mňa celoplošné a podľa teba a jedného chumaja v ohniskách.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

sám píšeš, že predošlé kolá
a celoplošné bolo iba jedno
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať