Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
pricom bolo nutna kontrola kvôli dlhodobému užívaniu liekov. Prazdna cakaren, posielala pacientov prec, odmietala predpisovať lieky cez telefon, lebo je preťažená.
......
Este doplnim, ze žiadneho plosneho testovania na Covid som sa zatial nezucastnila. Ziadanku na PCR testy mi obvodna lekarka bez príznakov ochorenia odmietla vystaviť
Aj to dlhodobé užívanie a nekontrolu v termíne si lekár vie obhájiť. Ja som šiel na kontrolu o tri mesiace, žiaden problém. Recept poslaný obratom po telefonickej požiadavke.
.....
Plošné mám už len z princípu v prdely...
Ja som si vypísal podla vyhlášky 17/2020 zo strany 17 "Potvrdenie o výnimke" a fertig.
https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/ciastka_17_2020.pdf

...a mám vytvorené "Cestné vyhlásenie" zo strany 5, na základe,

5)
Ak to nie je inak možné, predloženie potvrdenia o výnimke podľa § 2 ods. 4 možno nahradiť v prípadoch podľa § 2 ods. 2 písm. g) až k) písomným čestným vyhlásením tejto osoby alebo jej zákonného zástupcu o tom, že osoba, ktorej sa výnimka týka patrí do skupiny populácie, na ktoré sa vzťahuje výnimka z povinnosti preukazovať sa negatívnym antigénovým alebo RT-PCR testom počas trvania obmedzenia slobody pohybu a pobytu zákazom vychádzania v Slovenskej republike, v ktorom bude zároveň uvedené, že osoba predkladajúca čestné vyhlásenie si je vedomá právnych následkov, v prípade, že by sa jej čestné vyhlásenie ukázalo ako nepravdivé.
https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/ciastka_14_2020.pdf
1 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Juraj, to potvrdenie sa na mna nevztahuje a určite ani na teba, konzultovala som s osetrujucou lekárkou
A co sa týka tej kontroly, aka bola v novembri sanca ze o mesiac dva bude situacia lepsia. Do ambulancie v bojnickej nemocnici by som nesla.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Juraj, to potvrdenie sa na mna nevztahuje a určite ani na teba, konzultovala som s osetrujucou lekárkou
A co sa týka tej kontroly, aka bola v novembri sanca ze o mesiac dva bude situacia lepsia. Do ambulancie v bojnickej nemocnici by som nesla.
Oprava...na poslednej strane je vzor
https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/ciastka_23_2020.pdf

Aááále vzťahuje, podľa bodu "e"...viď :

2)Povinnosť podľa odseku 1 sa nevzťahuje na:
a)osobu, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 a má o jeho prekonaní doklad nie starší ako tri mesiace;
b)osobu, ktorej akútny zdravotný stav alebo zdravotná kontraindikácia neumožňuje vykonanie antigénového testu na ochorenie COVID-19 alebo vykonanieRT-PCR testu na ochorenie COVID-19;
c)osobu, ktorej bolo diagnostikované stredne ťažké alebo ťažké mentálne postihnutie;
d)osobu dispenzarizovanú so závažnou poruchou autistického spektra;
e)osobu dispenzarizovanú pre ťažký, vrodený alebo získaný imunodeficit;
f)osobu, ktorá je onkologickým pacientom po chemoterapii alebo transplantácii, ktorá má leukopéniu alebo osoba s onkologickou liečbou alebo inou liečbou ovplyvňujúcou imunitný systém (napr. biologickou liečbou)


P.S.:
Podľa tejto vyhlášky sa to dokonca vzťahuje aj na Podliaka, aj na Matoviča alebo Naďa ...a to podľa bodu "c"...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Juraj, už len to čítanie vyhlášok a sledovať, ktorú kedy zrušili je na šľaktrafenie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Na hento som naďabil náhodou, respektíve bola zmienka o výnimkách pri drbnutých modrých papierikoch, nuž som sa pozrel. Ale inak mám vyhlášky v trubke...
Ak bude potrebné sa preukázať nejakému iniciatívnemu polišovi, nuž mu šturim pod nos...a zvyšok by sa uvidel, ale snáď by sme sa nejak pokonali.
0 0
Štrkac Štrkac

Štrkac je offline (nepripojený) Štrkac

No pekne. Mazacia dvojka mala nocnu pohotovost. Kvôli podobnym egoistickym, nezodpovednym mudrosracom, ktori cele noci sprtaju vynimky pre seba, skoncila moja zubarka raz v nemocnici a druhykrat doma v karantene. Ani nie 30 rocne dievca. Pre kusok modreho papierika .A my ostatni sme zostali bez zubarky
Naposledy upravil Štrkac : 20.01.21 at 06:59
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pri vstupe do mojej polikliniky postavili pult s pracovníčkou, každý si musí vydenzifikovať ruky sám, a jedine s ich prípravkom, nie svojím. Tiež priloží teplomer a vstup do priestorov polikliniky je voľný. Rúško má logicky na sebe každý. Ešte nedávno nič nevyžadovali. Ani by som tam neišla, iba to mala byť preventívka. Ten výkon bol všetko iné, len nie preventívka. Mini odber, žiadne EKG ... Podnes som si nebola pre výsledky, a bola by som veľmi zvedavá, či som ho prekonala min. rok alebo nie.
Asi praktickému napíšem doporučený list, že má v mojej dokumentácii t.č. aj adresu, keďže sa mu nemôžem, dovolať, nebudem riskovať cestu. Keby sa dalo peši, tak tam zájdem takto.
.
Lieky na tlak a pod. pacienti nahlasujú na ich call centre, na začiatku bol e-recept k dispozícii na ďalší deň, v súčasnosti za cca 10 dní. Recepty nevypisuje daná ambulancia, ale jeden lekár pre všetky. Tak to bolo od začiatku.
.
Na otázku ako k lekárom, odsúvam všetkých odborných, zubára aj operáciu. Je neodkladná, odkladám ju s veľkým riskom.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mila123
marjankaj
veronikasad
marjankaj
veronikasad
Brat mal v sobotu uraz, bol na urgente, skor ako mu ratovali ruku ho otestovali... Testy uz asi nosia so sebou aj záchranári ... S testovanim v ambulanciach plne súhlasím
A keď je negatívny, tak ho ošetria a ak je pozitívny, tak nie? Budú ho testovať kým nevyzdravie a až potom ho ošetria?
Asi ošetria, ale na inom oddeleni. Našťastie bol negatívny...
A na akom? Na patológii?
ozaj vtipné.......trochu empatie by z tvojej strany nezaškodilo....
Vtipné? Ako pre koho. Práve včera mi dcéra napísala, že ich 80 r. sused, ktorý žil sám, všetci ho mali v dome radi, tak sa už z nemocnice nevráti. Neodchádzal s covidom. Ani nemal byť operovaný.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Neviem co je relacia pumpa....len viem,ze tam "nieco" prestrelili....dnes titulok-vysvetlenie....ze to je iba politicka satira....koment na nete:nemate nejaku politicku satiru aj na kuciaka a palacha....pripadne na mrvych po ockovani proti covidu...
Ako sa im hodi...
Máš na mysli tú žumpu?
Na Slovensku vie každý veľmi dobre, kedy tu fungovala naposledy dobrá politická satira, ešte ju nikto neprekonal. A to išlo o pôvodnú tvorbu, nie pakultúrne kupované formáty.
Ako toto mohlo prejsť v RTVS? Ďalší program vedúci k debilizácii obyvateľstva.
.
Pumpa (TV seriál)
Komedie
Slovensko, 2020, 16x26-30 min
Režie: Peter Begányi
Scénář: Tomáš Jančo
Kamera: Norbert Hudec
.
Zajímavosti
Na začiatku každého dielu vidíme mena postav a ich vek. Daniel Heriban - Dano (45), Tibor Vokoun - Jari (35), Michal Kubovčík - Miki (40). Reálne veky hercov v dobe vysielania (2020) sú 40, 64 a 40. Čiže Danovi Heribanovi bolo pridaných 5 rokov, Tiborovi Vokounovi ubudlo 29 rokov a vek Michala Kubovčíka súhlasí s realitou. (shushen)
https://www.csfd.cz/film/908154-pumpa/prehled/
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Zaujímave čítanie
https://akw.sk/covid-19/ucastnici-do...sXbyMmP3y1KUv0
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

veronikasad
Mam za sebou niekolko planovanych kontrol z minulorocnej jesene a je veľký rozdiel v prístupe v jednotlivých ambulancii. Sú lekári, ktori investuju do ochranných pomôcok a "nebuzeruju" pacientov s antigenovymi testami, ak pacient nema žiadne viditeľné príznaky (teplota, dotaznik-blizske kontakty...)
Stretla som sa vsak aj s lekárkou, ktora si neodpustila poznámku aka som nezodpovedna keď trvam na vysetreni, pricom bolo nutna kontrola kvôli dlhodobému užívaniu liekov. Prazdna cakaren, posielala pacientov prec, odmietala predpisovať lieky cez telefon, lebo je preťažená. Na tvari platené rusko, bez akýchkoľvek dalsich ochranných pracovných prostriedkov.
Pri vsetkej úcte k lekarom, su zivnostnici, aj keď mnohi z donutenia, nemôžu čakať ze o vsetko sa postará štát. Ani elektrikar nepôjde na stĺp vysokeho napätia v sandaloch a s kombinackami
Este doplnim, ze žiadneho plosneho testovania na Covid som sa zatial nezucastnila. Ziadanku na PCR testy mi obvodna lekarka bez príznakov ochorenia odmietla vystaviť
Nedá žiadanku,ak nemáš príznaky,to je v poriadku.Iba ak by si bola v kontakte v pozitivnym.
PCR si môžeš zaplatiť alebo zadarmo antigén.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
kukučka
Pri objednávaní setričky trvajú na testoch. Mám 65+, potrebujem ísť k zubárovi aj na odborné vyšetrenie. Čo mi poradíte?
Žeby ísť na test ?
Inak povedané...z domu môžeš ísť bez testu, aj po klinike by sa ešte dalo...ale do priestorov ordinácie už veru nie.

Neviem, čo za odborné vyšetrenie, ale ak by sa dalo, tak by som termín preložil. Pokiaľ zuby nebolia, tak detto.
Lekár je výnimka. 65+ je výnimka.
V žiadnom pripade nie je povinná sa dať testovať.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
Lekár je výnimka. 65+ je výnimka.
V žiadnom pripade nie je povinná sa dať testovať.
To je písaný fakt.... ale vedia to i tí, čo kontrolujú? Nie, nevedia a tak pýtajú modré lajstierko i od skoro 100-ročných!
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

no pekne ten opozičný zlepenec spolupracuje...včera fico naložil termostatu, do psej matere
dnes sa nám už aj náckovia rozpadajú....ani nemusia čakať na súd...
a to ešte ani nie je rok, čo sme ich hnali od válova ))

a toto sa tlačí vládnuť


https://www.aktuality.sk/clanok/8572...-ju-kritizuju/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
buchač
kukučka
Pri objednávaní setričky trvajú na testoch. Mám 65+, potrebujem ísť k zubárovi aj na odborné vyšetrenie. Čo mi poradíte?
Žeby ísť na test ?
Inak povedané...z domu môžeš ísť bez testu, aj po klinike by sa ešte dalo...ale do priestorov ordinácie už veru nie.

Neviem, čo za odborné vyšetrenie, ale ak by sa dalo, tak by som termín preložil. Pokiaľ zuby nebolia, tak detto.
Lekár je výnimka. 65+ je výnimka.
V žiadnom pripade nie je povinná sa dať testovať.
Samozrejme, že nie je povinná sa ísť otestovať.
Ale je aj samozrejmosťou, že lekár nemusí pacienta vyšetriť/ošetriť...teda, okrem života ohrozujúcich okolností.

"Chceme vás požiadať, aby ste nám pomohli aj vy. Pre našu spoločnú bezpečnosť, pred ambulantným vyšetrením ako aj pri príjmom na plánovanú hospitalizáciu/operáciu predložte negatívny výsledok PCR testu na Covid – 19 alebo antigénového testu.
https://www.fnspfdr.sk/potrebujem-te...spotalizaciou/
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Pred planovanou hospit. vyžadovali test uz davno.
Ten tvoj link je nemocnica BB.To nie je cela republika.
Test nevyzaduju do ambulancie,len doporucuju.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Aj takto sa porušuje zákaz vychádzania u politikov. https://www.cas.sk/clanok/1076783/pe...skymi-oblekmi/ Vodu kážu, víno pijú. A je jedno čí koalícia alebo opozícia. Toto niie je papalášizmus, na ktorý toľko poukazuje?
1 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft
kopretinka
Lekár je výnimka. 65+ je výnimka.
V žiadnom pripade nie je povinná sa dať testovať.
To je písaný fakt.... ale vedia to i tí, čo kontrolujú? Nie, nevedia a tak pýtajú modré lajstierko i od skoro 100-ročných!
Nie je môj problém,že to nevedia.
Treba im ukazat Mikasovu vxhlasku.
U nas nastastie zatial nie su takyto jebnuti doktori.
Chodila som za otcom do nemocnice,len mi odmerali na vstupe teplotu,povedala som,ze uz pol roka som na pn,nikam nechodim,to bolo vsetko.Na druhy krat si na mna spomenuli,jaj vy ste ta na pn,ako vam zavidim......
0 1
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tweety
Aj takto sa porušuje zákaz vychádzania u politikov. https://www.cas.sk/clanok/1076783/pe...skymi-oblekmi/ Vodu kážu, víno pijú. A je jedno čí koalícia alebo opozícia. Toto niie je papalášizmus, na ktorý toľko poukazuje?
Majka, veď to vysvetlili a jeho voličom to stačí, že aj iní porušujú pravidlá, tak potom prečo rýpe NČ do ich pekného, dvojjamkového chlapca???.......a Pelé chce byť za pekného, ide do ulíc cez víkend zbierať podpisy na petíciu / referendum v novom obleku.......
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mila123
Tweety
Aj takto sa porušuje zákaz vychádzania u politikov. https://www.cas.sk/clanok/1076783/pe...skymi-oblekmi/ Vodu kážu, víno pijú. A je jedno čí koalícia alebo opozícia. Toto niie je papalášizmus, na ktorý toľko poukazuje?
Majka, veď to vysvetlili a jeho voličom to stačí, že aj iní porušujú pravidlá, tak potom prečo rýpe NČ do ich pekného, dvojjamkového chlapca???.......a Pelé chce byť za pekného, ide do ulíc cez víkend zbierať podpisy na petíciu / referendum v novom obleku.......
Jáj, tak to mal vážny dôvod na porušenie pravidiel. To by sa mu tí novinári mali ešte aj ospravedlniť.
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať