Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
Dáša_, nože prezraď konkrétnejšie, čo je pre život dôležité z hľadiska školského učiva? Aby si sa dopracovala k správnej odpovedi, tie predmety sa už nikdy nevrátia do osnov, a bolo by vhodné porovnať naše osnovy s osnovami iných vyspelých štátov. A čo sa týka slovenčiny, nenájdeš jednu webovú stránku bez chyby. Nenájdeš. Ani smečko nie je bez pravopisných chýb už roky rokúce. Aj v mnohých iných periodikách, a o úrovni spisovnej slovenčiny v iných médiách radšej pomlčať. https://sk.wikipedia.org/wiki/Pravid...C3%BDslovnosti Asi väčšine obyvateľstva už nič nehovorí. Kedysi bola radosť počúvať každého, kto vystupoval v televízii či rozhlase.
Keď sa už predáva alkohol na každom kroku, a nie iba v krčmách, tak sa ide dehonestovať aspoň kultúra jazyka v pofidérnych reláciách. Nebol mesiac, možno aj týždeň, aby si Skrúcaný nezahral opilca v TV. Až ho raz dohral.
To trio v žumpe má čo znamenať? A to nie je jediné na scéne určite.
určite to nie sú encyklopedické vedomosti. Kopec poučiek bez toho, aby vedeli, na čo sa to dá v praxi použiť.

V slovenčine napríklad milovať náš jazyk, našu literatúru. A nie im ju znechucovať tým, že študentom dajú v prvom týždni školského roka super ťažký diktát, v ktorom použijú všetky chytáky, ktoré slovenčina má. Na 100% neuspeje v ňom nikto. A potom sa učiteľ vytešuje, že má po starosti. Zvyšok roka sa študenti usilovne hlásia, aby si opravili ten prvý diktát. Že potom zanevrú na slovenčinu? Vôbec sa nečudujem, aj ja by som to urobila.

V matematike je to ešte možno výraznejšie. Doučovala som k monitorom, v prvom ročníku na strednej a teraz dokonca prvý rok na technike. A žasla som. Pri každom jednom doučovaní. Čo všetko nevedia. Nedokážu počuť v slovnej úlohe. Lebo vlastne tu sa prepája aj slovenčina - nevedia čítať s porozumením. Aspoň to by ich mala naučiť škola. Aby si vedeli spočítať, koľko že to vlastne zaplatia za tú výhodnú pôžičku. Žiaľ, problém je, že toto nevedia ani učitelia....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kvaka
marjankaj
A načo nechali tieto obchody otvorené, keď nemôžu nikomu predávať? Aby im nemuseli nahradiť ušlé príjmy?

https://www.topky.sk/cl/10/2042509/K...u-vychadzania-
Janko, toto ma v článku zaujalo: „prečo sa obuv opravovať môže a odevy nie?“.
Mám pokazený zips na vetrovke aj na predĺženom zimnom prešívanom kabáte. Neviem zips nielenže kúpiť, ale ani vymeniť, šijací stroj treba vyčistiť, ale kde? Aj to by sa dalo, ale petrolej na to tiež nemám. Na kabáty typu flauš či vlna musím nateraz zabudnúť, chýba mi 8kg.
Ale pravda je, že Pele to mohol vybaviť aj telefonicky, zaslanie poštou alebo kuriérom, nech má nový šat na skríning. ))) Myslím, že lockdown končí 24.1., nové opatrenia sú od 27.1., tak ak nezalepia medzeru, bude sa niečo dať???
zipsy predsa nie je problém kúpiť, za dva dni máš doma aký len chceš No a že sa šijací stroj pokazil zrovna teraz, to je riadna smola Už len ručne to všiť
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Česi sú zas o krok vpred.
Tento týždeň otvorili papierníctva, lebo však perá, zošity sa míňajú aj pri dištančnom vzdelávaní a taktiež deti rastú, takže všetko detské oblečenie sa tento týždeň v ČR začalo znova oficiálne predávať.

Lenže náš buzerant Grohling na to tlačiť nebude....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
marjankaj
A načo nechali tieto obchody otvorené, keď nemôžu nikomu predávať? Aby im nemuseli nahradiť ušlé príjmy?

https://www.topky.sk/cl/10/2042509/K...u-vychadzania-
Janko, toto ma v článku zaujalo: „prečo sa obuv opravovať môže a odevy nie?“.
Mám pokazený zips na vetrovke aj na predĺženom zimnom prešívanom kabáte. Neviem zips nielenže kúpiť, ale ani vymeniť, šijací stroj treba vyčistiť, ale kde? Aj to by sa dalo, ale petrolej na to tiež nemám.
Mňa zaujalo iné.
Prečo sa môžu (V ZIME) opravovať bicykle ? Veď to je na hlavu...

Zips a či olej sa dá predsa kúpiť cez eshop. Takže sa nevyhováraj.
Ešte lepšia voľba je predsa kúpa novej vetrovky...či ?
Naposledy upravil buchač : 20.01.21 at 12:56
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dáša_
zipsy predsa nie je problém kúpiť, za dva dni máš doma aký len chceš No a že sa šijací stroj pokazil zrovna teraz, to je riadna smola Už len ručne to všiť
Dáška jasné. Kuriér ti prinesie celý sortiment aby si si mohla vybrať. Čo je na obrázku a skutočnosť je niekedy veľký rozdiel. Na nete je dosť príkladov ako bol zákazník prekvapený.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Česi sú zas o krok vpred.
Tento týždeň otvorili papierníctva, lebo však perá, zošity sa míňajú aj pri dištančnom vzdelávaní a taktiež deti rastú, takže všetko detské oblečenie sa tento týždeň v ČR začalo znova oficiálne predávať.

Lenže náš buzerant Grohling na to tlačiť nebude....
No, zjavne všade obdivujú českú cestu https://svet.sme.sk/c/22576783/cesi-...-sa-nemci.html

"V krajine však silnie presvedčenie, že pandémiu koronavírusu v Nemecku do istej miery poháňajú Česi.

„Dostať vývoj (pandémie) pod kontrolu pomocou proticovidových opatrení je ťažké, pretože choroba je neustále živená otvorenou hranicou s Českom,“ uviedol ešte minulý týždeň popredný komentátor denníka Die Welt Olaf Gersemann.

Podľa Gersemanna nie je náhoda, že situácia v Nemecku je najhoršia práve v tých spolkových krajinách, ktoré susedia s Českom, teda v Sasku a Bavorsku, a to najmä v prihraničných oblastiach.

Miestni sa navyše sťažujú, že Česi chodia nakupovať do Nemecka, uviedol v rozhovore pre českú internetovú televíziu DVTV saský novinár Steffen Neumann. "
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

marjankaj
Dáša_
zipsy predsa nie je problém kúpiť, za dva dni máš doma aký len chceš No a že sa šijací stroj pokazil zrovna teraz, to je riadna smola Už len ručne to všiť
Dáška jasné. Kuriér ti prinesie celý sortiment aby si si mohla vybrať. Čo je na obrázku a skutočnosť je niekedy veľký rozdiel. Na nete je dosť príkladov ako bol zákazník prekvapený.
netreba sa toho báť ja som v pohode aj zimné topánky kúpila. Vlastne, v posledných dvoch rokoch som viac topánok kúpila na nete ako v obchode

naviac, tu máš oveľa širší sortiment ako v bežnej galantérii. Netreba vždy hľadať cesty prečo nie, ale cesty ako áno
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

buchač
Kvaka
marjankaj
A načo nechali tieto obchody otvorené, keď nemôžu nikomu predávať? Aby im nemuseli nahradiť ušlé príjmy?

https://www.topky.sk/cl/10/2042509/K...u-vychadzania-
Janko, toto ma v článku zaujalo: „prečo sa obuv opravovať môže a odevy nie?“.
Mám pokazený zips na vetrovke aj na predĺženom zimnom prešívanom kabáte. Neviem zips nielenže kúpiť, ale ani vymeniť, šijací stroj treba vyčistiť, ale kde? Aj to by sa dalo, ale petrolej na to tiež nemám.
Mňa zaujalo iné.
Prečo sa môžu (V ZIME) opravovať bicykle ? Veď to je na hlavu...

Zips a či olej sa dá predsa kúpiť cez eshop. Takže sa nevyhováraj.
Ešte lepšia voľba je predsa kúpa novej vetrovky...či ?
Tak vďaka za cenné rady, kto chce a potrebuje, ako vidím, dá sa, aj kúpiť aj opraviť. )))
Novú neplánujem kúpiť ani náhodou. Nie som zberateľ.

Ale čo keď ja tú opravu už nezvládam a teda sa naozaj vyhováram, lebo ja reálne už nič nepošijem??
A vy si myslíte, že Pelé vie šiť????

Buchač, by si sa čudoval, tu na dedine stále chodia takmer všetci iba na bicykloch. Najmä starší obyvatelia, čo nemajú auto. Do obchodu, na poštu, aj do prírody. Aj 80+ roční.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

A sme doma, stará mama, hoci moja poznámka nesmerovala k tomu čo sa učia, ale k učiteľom a k tomu, že sa neučia skoro vôbec. Česť výnimkám a k tomu, či to rodičom nevadí.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

marjankaj
Dáša_
zipsy predsa nie je problém kúpiť, za dva dni máš doma aký len chceš No a že sa šijací stroj pokazil zrovna teraz, to je riadna smola Už len ručne to všiť
Dáška jasné. Kuriér ti prinesie celý sortiment aby si si mohla vybrať. Čo je na obrázku a skutočnosť je niekedy veľký rozdiel. Na nete je dosť príkladov ako bol zákazník prekvapený.
Nehovoriac o tom, že nie každý to vie, či má k tomu vzťah, či nervy.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
Zips a či olej sa dá predsa kúpiť cez eshop. Takže sa nevyhováraj.
Ešte lepšia voľba je predsa kúpa novej vetrovky...či ?
No aj taký eshop nemusí fungovať. Ak kuriérovi treba platiť v hotovosti A ty nemáš, lebo v dedine nie je žiadny bankomat tak to je problém.
Problém je že tento diplomovaný nedá na odborníkov(podľa neho hlupákov alebo múdrosráčov), pohrozí demisiou a potom vzniknú takéto nariadenia. Na vine nie je on, ale všetci ostatní.
Ľudia nesmú kupovať ale obchodníci musia predávať.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
Nandrolon
Česi sú zas o krok vpred.
Tento týždeň otvorili papierníctva, lebo však perá, zošity sa míňajú aj pri dištančnom vzdelávaní a taktiež deti rastú, takže všetko detské oblečenie sa tento týždeň v ČR začalo znova oficiálne predávať.

Lenže náš buzerant Grohling na to tlačiť nebude....
No, zjavne všade obdivujú českú cestu https://svet.sme.sk/c/22576783/cesi-...-sa-nemci.html

"V krajine však silnie presvedčenie, že pandémiu koronavírusu v Nemecku do istej miery poháňajú Česi.

„Dostať vývoj (pandémie) pod kontrolu pomocou proticovidových opatrení je ťažké, pretože choroba je neustále živená otvorenou hranicou s Českom,“ uviedol ešte minulý týždeň popredný komentátor denníka Die Welt Olaf Gersemann.

Podľa Gersemanna nie je náhoda, že situácia v Nemecku je najhoršia práve v tých spolkových krajinách, ktoré susedia s Českom, teda v Sasku a Bavorsku, a to najmä v prihraničných oblastiach.

Miestni sa navyše sťažujú, že Česi chodia nakupovať do Nemecka, uviedol v rozhovore pre českú internetovú televíziu DVTV saský novinár Steffen Neumann. "
"Do istej miery ...." A zbytok spočíva v kom? Nech si spomenú Nemci na svoju aféru v bitúnku, vysoké % zamestnaných z vých. bloku. A to sa predrelo na svetlo sveta, ktovie, koľko tam toho takto majú. Tiež dobrá cesta hľadať vinníka. Nech radšej povedia, prečo nezavrú svoje hranice. Mali by problém?
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

marjankaj
Tu to máš jasne napísané:
Ak však niekto nedodrží nariadenie zamestnávateľa a opakovane poruší pracovnú disciplínu napríklad odmietnutím testovania vo firme, ktorá mu to ponúka, môže dôjsť v krajnom prípade aj k rozviazaniu pracovného pomeru.
A čo akože ? Jednu vetu si si našiel? A že celý článok je o niečom úplne inom ?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ku mne v poslednej dobre kuriéri tiež iba z východu alebo Srbi. Možno mám šťastie práve na nich.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dáša_
netreba sa toho báť ja som v pohode aj zimné topánky kúpila. Vlastne, v posledných dvoch rokoch som viac topánok kúpila na nete ako v obchode

naviac, tu máš oveľa širší sortiment ako v bežnej galantérii. Netreba vždy hľadať cesty prečo nie, ale cesty ako áno
Ja topánky kupujem iba v zdravotných potrebách. Na recept.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Tak vďaka za cenné rady, kto chce a potrebuje, ako vidím, dá sa, aj kúpiť aj opraviť. )))

Buchač, by si sa čudoval, tu na dedine stále chodia takmer všetci iba na bicykloch. Najmä starší obyvatelia, čo nemajú auto. Do obchodu, na poštu, aj do prírody. Aj 80+ roční.
Takže inak.
1. Ak si si nevšimla, tak sú tam smajlíky, ktoré niečo znamenajú.
2. Ja osobne s nejakým zipsom problém nemám...manželka môjho adoptívneho syna je vyučená krajčírka, takže prípadné a občasné opravy realizuje ona...ale uznávam, že takúto možnosť nemá každý.
3. Bicykel na dedine je bežný dopravný prostriedok, to je fakt.
Lenže v zime sa prevážať, dokonca starí ?
Dám ti otázku..." máš VP ? Ak áno, už si zažila na ceste, že ti niekto na bicykli vbehol do jazdnej dráhy ? "
Lebo ja veru hej...už zopár krát, aj mladý (z nerozvážnosti) a aj starý (rovnováha o ničom)...srdce v krku a hovno na krajíčku....vrelo doporučujem každému zažiť aspoň raz, aby bol v obraze.
Vieš ty, koľko smrteľných nehôd sa už stalo ? Poznám jedného, čo išiel do basy, lebo zrazil starkého, ktorý mu v zime, na snehu vošiel do cesty a dal ho dole. Že vraj vodič neprispôsobil jazdu podmienkam.....
Ak nemáš VP, alebo si nezažila situáciu, tak niet o čom,
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kopretinka
marjankaj
Tu to máš jasne napísané:
Ak však niekto nedodrží nariadenie zamestnávateľa a opakovane poruší pracovnú disciplínu napríklad odmietnutím testovania vo firme, ktorá mu to ponúka, môže dôjsť v krajnom prípade aj k rozviazaniu pracovného pomeru.
A čo akože ? Jednu vetu si si našiel? A že celý článok je o niečom úplne inom ?
Ja sa môžem na všetky nariadenia vykašlať. Ja nie som zamestnanec, mňa z práce nevyhodia kvôli nejakému testu. Do obchodu ma pustia a k lekárovi tiež. Aj bez modrého papierika. A ak by sa inak nedalo, tak si ho zoženiem.Alebo umriem aj bez lekárskej starostlivosti.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Janko, pôjdeme si kúpiť čo potrebujeme 25. alebo 26. januára, vtedy nie je zákaz vychádzania. )) Topánky ja iba osobne, kupujem iba kožené, v LM alebo v Bánovciach, už pekných pár rokov nosím dvoje zimných.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

marjankaj
kopretinka
marjankaj
Tu to máš jasne napísané:
Ak však niekto nedodrží nariadenie zamestnávateľa a opakovane poruší pracovnú disciplínu napríklad odmietnutím testovania vo firme, ktorá mu to ponúka, môže dôjsť v krajnom prípade aj k rozviazaniu pracovného pomeru.
A čo akože ? Jednu vetu si si našiel? A že celý článok je o niečom úplne inom ?
Ja sa môžem na všetky nariadenia vykašlať. Ja nie som zamestnanec, mňa z práce nevyhodia kvôli nejakému testu. Do obchodu ma pustia a k lekárovi tiež. Aj bez modrého papierika. A ak by sa inak nedalo, tak si ho zoženiem.Alebo umriem aj bez lekárskej starostlivosti.
A prečo si vôbec reagoval na mňa keď teba sa to teda vôbec netýka?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Kvaka
Janko, pôjdeme si kúpiť čo potrebujeme 25. alebo 26. januára, vtedy nie je zákaz vychádzania. )) Topánky ja iba osobne, kupujem iba kožené, v LM alebo v Bánovciach, už pekných pár rokov nosím dvoje zimných.
Neteš sa,je zákaz aj vtedy.Velice rýchlo to opravia.Nemysli si,že všetci otvoria obchody.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať