Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Juraj, ved to je to iste co doteraz robila Dôvera (neviem ci aj ostatné ZP), len peniaze som dostala v tretom mesiaci nasl.stvrtroka. Vysku dochodku ani iný príjem nesleduje...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

veronikasad
Ako chápete zrušenie doplatkov za lieky - zákon schválený NR SR 5.2.2021 ?

Ak som nastavená na liečbu napr. tlaku a pri tomto lieku sa nezobrazuje na bločku z lekárne Prep.doplatok za najlacnejší liek, alebo táto suma je minimálna, tak som v podstate tam kde som bola ? A keď mám živnosť, aj keď s minimálnym príjmom, tiež nedostanem nič ?
Veľa kriku pre nič ...

https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Docu...x?DocID=490941
Veronika, zákon bol schválený, na stránke NRSR píšu, že NZ bol prerokovaný na 23. schôdzi NR SR, uznesenie číslo 595 zo dňa 5. 2. 2021,Výsledok štádia procesu: NZ postupuje do redakcie.
V dôvodovej správe je napísané, ako a čo sa menilo, pozri tu, možno ti to pomôže: https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Docu...x?DocID=484592
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kvaka
veronikasad
Ako chápete zrušenie doplatkov za lieky - zákon schválený NR SR 5.2.2021 ?

Ak som nastavená na liečbu napr. tlaku a pri tomto lieku sa nezobrazuje na bločku z lekárne Prep.doplatok za najlacnejší liek, alebo táto suma je minimálna, tak som v podstate tam kde som bola ? A keď mám živnosť, aj keď s minimálnym príjmom, tiež nedostanem nič ?
Veľa kriku pre nič ...

https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Docu...x?DocID=490941
Veronika, zákon bol schválený, na stránke NRSR píšu, že NZ bol prerokovaný na 23. schôdzi NR SR, uznesenie číslo 595 zo dňa 5. 2. 2021,Výsledok štádia procesu: NZ postupuje do redakcie.
V dôvodovej správe je napísané, ako a čo sa menilo, pozri tu, možno ti to pomôže: https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Docu...x?DocID=484592
. Zakon nadobuda ucinnost od 1.4.2021
Anka, dakujem, uvidíme ako to bude fungovať v praxi, mam dost vysoké doplatky za lieky
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Juraj, ved to je to iste co doteraz robila Dôvera (neviem ci aj ostatné ZP), len peniaze som dostala v tretom mesiaci nasl.stvrtroka. Vysku dochodku ani iný príjem nesleduje...
Veď ja viem...len som ti to dal takto, konkrétne. Ja dostávam tiež za kvartál...
Vysoké a či nízke doplatky...máš jedno, aj tak nedostaneš viac, ako ti náleží.

ALE možno ti to lepšie vysvetlí Podliak...on je yebnutý na hlavu a nie ja.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jááááááj.... toto NESMIE Magorko vidieť!!!! Pretože to vylučuje jeho všetky argumenty na to, aby uzavrel krajinu a obyvateľov doma, aby položil ekonomiku, živnostníkov, obchod, priemysel na samé dno - niekoho dokonca zlikvidoval ekonomicky, aby neustále púšťal tú svoju "hračku" - testovať, testovať, testovať....
Ešte čakám, kedy Magorko Testovič toto vyhlási za HOAX....
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

veronikasad
Juraj, ved to je to iste co doteraz robila Dôvera (neviem ci aj ostatné ZP), len peniaze som dostala v tretom mesiaci nasl.stvrtroka. Vysku dochodku ani iný príjem nesleduje...
veronika - vyzerá to tak - že by si mala získať - ak nemáš veľký dôchodok ... vidím tam, že sa menia limity spoluučasti - aj nulová - a pre vyššie príjmových 12, resp 30 eur.
Doteraz ti Dôvera vyplatila až ak tá suma presiahla 30 eur - to, čo bolo nad 30 eur. No a teraz možno budeš mať nulovú spoluúčasť ??? takže hneď by si mala platiť menej (od apríla)
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Katy, myslím, že tá nulová spoluúčasť je až od 1.1.2022. Pozri na posledný článok novely.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katy a R
veronikasad
Juraj, ved to je to iste co doteraz robila Dôvera (neviem ci aj ostatné ZP), len peniaze som dostala v tretom mesiaci nasl.stvrtroka. Vysku dochodku ani iný príjem nesleduje...
veronika - vyzerá to tak - že by si mala získať - ak nemáš veľký dôchodok ... vidím tam, že sa menia limity spoluučasti - aj nulová - a pre vyššie príjmových 12, resp 30 eur.
Doteraz ti Dôvera vyplatila až ak tá suma presiahla 30 eur - to, čo bolo nad 30 eur. No a teraz možno budeš mať nulovú spoluúčasť ??? takže hneď by si mala platiť menej (od apríla)
Katy, dôchodok nemám vysoký (príspevok na dietne stravovanie, aj s príjmami zo živnosti mi vychádza), ale mám ešte aktívnu živnosť, aj keď s nízkym príjmom, tak asi nedostanem nič. Mám preukaz ZŤP.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

(2) Celkový príjem podľa odseku 1 je súčet úhrnu
a) vymeriavacích základov poistenca zo závislej činnosti podľa osobitného predpisu17a) za obdobie kalendárneho štvrťroka, za ktorý sa určuje limit spoluúčasti, ak je poistenec aspoň v časti tohto obdobia považovaný za zamestnanca podľa osobitného predpisu,17b)

b)vymeriavacích základov pre odvod preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie samostatne zárobkovo činnej osoby podľa osobitného predpisu17c) za obdobie kalendárneho štvrťroka, za ktorý sa určuje limit spoluúčasti, ak je poistenec aspoň v časti tohto obdobia považovaný za samostatne zárobkovo činnú osobu podľa osobitného predpisu,17d)

c) dôchodkov uvedených v odseku 1 písm. b), c) a e) poskytnutých v období kalendárneho štvrťroka, za ktorý sa určuje limit spoluúčasti.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Duski..este min.rok hned na zaciatku covida...bolo povedane,ze virus prezije iba na-v zivej bunke....potom to uz nik nehlasil...lebo je fajn aj buznys -dezinfekčne sialenstvo.....na jesen som citala,ze nemecky vedci zistili...žeé...na nezivych predmetoch virus neprezije....
Od zaciatku som doma nic vyslovene kvoli covidu nedezinfikovala...normal klasik upratovanie-umyvanie....
1 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anka, toto ma zneistilo, ale to asi platí len pri zmene v priebehu roka ...ZP budú mať prístup k výške dôchodkov, výpis z DP majú, vymeriavacie základy zo zamestnania tiež ...

4)
Ak sa poistenec zverejnený v zozname poistencov podľa odseku 1 stane zamestnancom alebo samostatne zárobkovo činnou osobou, je zo zoznamu poistencov podľa odseku 1 vyradený. Ak došlo k vyradeniu poistenca podľa predchádzajúcej vety, zdravotná poisťovňa prehodnotí nárok poistenca na limit spoluúčasti v období 4kalendárneho štvrťroka, v ktorom došlo k vyradeniu poistenca zo zoznamu poistencov podľa odseku 1. Ak poistenec nesplní v kalendárnom štvrťroku nárok na limit spoluúčasti podľa § 87c ods. 1, zdravotnej poisťovni vzniká voči poistencovi nárok na vrátenie doplatkov, ktoré zdravotná poisťovňa v kalendárnom štvrťroku uhradila poskytovateľovi lekárenskej starostlivosti nad rámec limitu spoluúčasti, na ktorý má nárok.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Kvaka
Katy, myslím, že tá nulová spoluúčasť je až od 1.1.2022. Pozri na posledný článok novely.
jáj - no len jedným očkom som kukla ... ale v podstate aj tak nič nevyšpekulujeme - či? Mne zatiaľ nevyšiel doplatok - ten prepočítaný doplatok pre určenie limitu spoluúčasti mám málo (ani za rok mi to na 30 eur nevýjde, aj tuším viac bolo v minulosti ). Ale do budúcna ktovie???- asik to bude aj pre mňa lepšie?
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

lujza.j
...lebo je fajn aj buznys -dezinfekčne sialenstvo.......
A pridaj k tomu UV germicídne žiariče ... tiež nie zlý biznis.
1 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Duski..este min.rok hned na zaciatku covida...bolo povedane,ze virus prezije iba na-v zivej bunke....potom to uz nik nehlasil...lebo je fajn aj buznys -dezinfekčne sialenstvo.....na jesen som citala,ze nemecky vedci zistili...žeé...na nezivych predmetoch virus neprezije....
Od zaciatku som doma nic vyslovene kvoli covidu nedezinfikovala...normal klasik upratovanie-umyvanie....
len či si nemýliš dve veci - prežitie vírusu a množenie vírusu. Alebo myslíš, že vírus infikuje iba vtedy, keď lieta v povetrí? A keď ti pristane na ruke a ty tou rukou čokoľvek urobíš, už vírus nemôže infikovať?

Množiť sa naozaj môže iba na živých bunkách, ale prenášať?
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja pisem o preziti...virusu....o tom bolo videjo na cz poste...ze ziaden virus nezaznamenali...na predmetoch
Kto potrebuje...nech dinfikuje co mu je treba....a co sa mu ziada....
U nas na brane je vypisane,ze sa dezinfikuje.....to ,ale neznamena,ze oplizujem zabradlie na schodisku....
Ruky si vonku do huby nestrkam nikdy...lebo je to humusacke....pridem dom a umujem si ich...cely zivot tak...
Ludia objavili hygienu vdaka covidu...ked v aprili doslo savo..mala som smolu
Virus letia v povetri....no snad ma nejaky dolet-ci bez gravitacie?! Si kychnem v ba a az do puchova...
No kazdy nech si fungune po svojom......
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
Duski..este min.rok hned na zaciatku covida...bolo povedane,ze virus prezije iba na-v zivej bunke....potom to uz nik nehlasil...lebo je fajn aj buznys -dezinfekčne sialenstvo.....na jesen som citala,ze nemecky vedci zistili...žeé...na nezivych predmetoch virus neprezije....
Od zaciatku som doma nic vyslovene kvoli covidu nedezinfikovala...normal klasik upratovanie-umyvanie....
Veď i ja. Maximálne po príchode si svoje paprče umyjem. Ja to viem, že ten potfora covid potrebuje ŽIVÚ bunku, ale vie to i Magorko? VIE! A preto akékoľvek zmienky o tom, že na predmetoch neprežije, radikálne odmieta, zamlčuje... A kvôli čomu? PRACHY! A jeho TESTY!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako podmaz som v správach zaregistroval "maximálne nasadenie hliadkových, dopravných a železničných policajtov...."
A ja včera ráno, reku - prečo mladá vodička čaká toľko na polišov. Dostala v križovatke šmyk (nešla rýchlo, ale na ceste zrkadlo), rozbila svetlo a nárazník a zrámovala dopravnú značku.
Prišli po 2,5 hodine (lebo asi kontrolovali papieriky s negatívnym testom) - a dievča tam poctivo tých 2,5 hodiny čakalo!
Niektorí napíšu, že mala sa na to vybodnúť, lenže poškodila dopravné značenie a to už musia policajti riešiť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Matúš Vallo sa dostal do zoznamu kandidátov na ocenenie pre najlepšieho starostu sveta

https://euractiv.sk/section/ekonomik...nuyZwIUOH0Wurs
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Príčinou požiaru bolo úmyselné zapálenie známou osobou
https://www.ta3.com/clanok/1202611/p...podpalili.html
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Prihara, prihara ... https://www.ta3.com/clanok/1202590/s...i-v-hlave.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať