Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dala som do kopy všetky informácie, ktoré mám priamo od lekárov a pacientov za posledné dva týždne. Žiadne z druhej ruky, ani JPP. Takáto je realita z ich skúseností.

Ambulancia všeobecného lekára v pondelok:

Telefóny vyzváňajú nepretržite od samého rána. Sestra má ráno asi hodinu na odbery, injekcie a lekár berie prvého fyzicky prítomného pacienta. Do toho neustále vyzváňa telefón. Sestra medzičasom zodvihne nejaké telefonáty, čo sa dá vybaví ona. Ak vidí, že pacient už bude u lekára končiť, povie tomu na linke, aby chvíľu čakal a keď sa zjaví pacient vo dverách kričí na lekára, aby zodvihol telefón. Po odberoch už zdvíha telefóny takmer v jednom kuse.
Volajú pacienti, ktorí boli pozitívni na špáraní a potrebujú vystaviť covidovú PN, alebo lajster ku karanténe. Volali pacienti, ktorí potrebovali lajster, že už prekonali covid. Túto sprostosť už zrušili a konečne to stačí ukázať v mobile. Volajú pacienti s covidom, ktorí sa necítia dobre, volajú pacienti, ktorí majú stovky iných diagnóz ako je covid a volajú pacienti, ktorí už potrebujú predpísať lieky. Volajú pacienti, ktorí potrebujú ukončiť PN.
Takto striedajú pacientov po telefóne, ktorí sa dovolajú a pacientov, ktorí prídu fyzicky. Po pár hodinách ide sestra tam, kde sa chodí pešo. Počká až vojde pacient a vyvesí telefón, aby nevyzváňal doktorovi po celý čas, čo bude vyšetrovať, kým tam ona nebude.

Pacient s covidom:
V piatok večer pozitívne otestovaný a v pondelok má už teploty a ďalšie príznaky. Od rána sa snaží dovolať, ale takmer stále je obsadené, alebo v tom momente nikto neberie. Možno majú práve nejakého pacienta, alebo jednoducho už potrebujú na pár minút úplne vypnúť. Pacient potrebuje napísať covidovú PN a lieky. Asi po 2,5 hodine neúspešných pokusov o dovolanie mi volá úplne zrútený, zúfalý, že on už ďalej nevládze. Nadáva na sestru, na lekárov a totálne vystresovaný zaspí. Keď sa po niekoľkých hodinách zobudí, lekár už neordinuje. Tak to súša na druhý deň. Neviem, už či sa dovolal,ale viem, že ak sa mu ešte trochu pohorší a nedovolá sa, tak v strachu o život si bude volať záchranku a silou mocou sa dožadovať hospitalizácie. Bude sa báť, že sa doma nedovolá pomoci. To mi povedal.

Takto sa snažia dovolať všetci pacienti. Napr. v jeden konrétny pondelok 24 pacientov, ktorí boli cez víkend pozitívne testovaní. Však to lekár potreboval viac ako polovicu pracovného času len na nich a to bez ohľadu, či mali aj nejaký zdravotný problém.

Záchranári sa v lokálnych novinách vyjadrili, že všeobecní lekári sa zbavujú zodpovednosti a sami nahovárajú pacientov, aby si v prípade ťažkostí volali záchranku. Začínajú sa skryté trenice a obvinenia medzi zdravotníkmi navzájom.

Do toho náš pán minister zdravotníctva vyhlási, že zvažujú, žeby na covid očkovali aj všeobecní lekári a ľudia by sa nahlasovali telefonicky.

Naša vláda:
Vyhlasuje, že má všetko pod kontrolou a robia všetko, čo sa len dá. Ja vidím len to, že nakupujú paličky na špáranie a zodpovednosť hádžu na obce, starostov, zdravotníkov. Jediné čo dokážu sú totálne nezmyselné opatrenia ako napr. s týždeň starým testom sa môžeš ráno tlačiť v autobuse, lebo ďalšie dva spoje boli zrušené pre koronu a môžeš ísť do práce. Nemôžeš ísť len tak normálne do prírody. Možno teraz už áno. Naša vláda v boji s koronou úplne zlyháva.
6 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jarka 1
Čo furt riešite? Však včera to v telke povedali, že obciam dali 5 € na jedno testovanie za osobu. Hentí súkromníci majú dostať prachy na mesiac a myslím, že to išlo na niekoľko tisíc. Kto chce, nájde si to. Bolo to na STV 1, alebo Jojke.
Jáááááj... v telke toho tí oní **** povedia čokoľvek, ale sú obce, ktoré nedostali ešte ani za minulý rok!
Never všetkému, čo politici v telke vypotia z huby - len klamstvá a výhovorky - tie im idú jedna radosť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dnes v maily...dobrý pokus o odrb, o získanie čísla karty.
Screenshot_2021-02-14 Vyberte spôsob platby.png  
Screenshot_2021-02-14 Centrum sk email.png  
1/1
3 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Hyenizmus. Na prvý kuk to vyzerá ako slovenská pošta.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jarka 1
Hyenizmus. Na prvý kuk to vyzerá ako slovenská pošta.
Vždy treba sledovať riadok s adresou vo vyhľadávači. Ten sa odrbať nedá......
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mne sa toto stalo pred Vianocami s logom Orangu v tablete, ponúkali mi, ze som vyhrala smartfón... Skoro som verila, klikla som na to - lebo par dni predtým mi ponúkali zlavu zo skutočného Orange.
Ci chceli aj nejaké údaje neviem, rychlo som to ukoncila, odvtedy mam v tablete veľa reklamy
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1
Hyenizmus. Na prvý kuk to vyzerá ako slovenská pošta.
Pred časom o týchto praktikách rozprával v telke ten počítačový odborník z telky (meno si nespomeniem).

Vravel presne o tomto.
- hlavička vyzerá na prvý pohľad vierohodne - čiže v tomto mojom prípade Pošta je v poriadku
- no údaje už v poriadku nie sú...napríklad pri adrese SP nie je uvedené mesto, ale len mestská časť.
- daný šmejd (nazvime ho hajzel PODLIAK ) požaduje len malú sumu
- no platbu chce cez platobnú kartu
- ak sa dostane k údajom, tak z malej sumy vznikne suma veľká
- je potrebné si všímať aj pravopis
- adresa vypovie veľa...no nie každý je odborník
3 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Dnes v maily...dobrý pokus o odrb, o získanie čísla karty.
I ten preklad im akosi nevyšiel: "dostali poštové balenie...." - pekná *ujovina.....
A stačí sa pozrieť na hlavičku e-mailu - odosielateľa - zaručene tam nebude ******.sk, ale nejaká iná exotická - li, en, et, nl a podobne. V poslednej dobe práve z týchto domén prichádza veľa takýchto phishingových správ.
Horšie je, že i keď zablokuješ doménu xxxxx.yy, o chvíľu príde zzzzz.yy.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Keďže testujem PC vírusy /domáci kutil/ , tak na všetko klikám. A tieto hovadiny mám dojem, že sa robia tak, aby prípadní súdení tvrdili, že to bola sranda...... Zo SLSP bol taký pishingový útok že ten, ktorý nepozrel adresný riadok tak sa fakt na to chytil....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Buchi mam pravidelne od posty...uz som o tom pisala na sutaku....aj od kurierskej spolocnosti....
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

https://www.bratislavskenoviny.sk/ak...36XfBgJPA30vGA

v clanku pisu "Pokiaľ ide o očkovanie vakcínou od firmy Pfizer, ktorou na Slovensku očkovali najmä seniorov, žiadne väčšie vedľajšie účinky zatiaľ hlásené nie sú."
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...-proti-covidu/
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

lujza.j
Hoax,konspiracia...ako pre koho...
Odmena za janur-26800 asi....Zmluva-Poskytovateľ zabezpečí materiálne a technické zabezpečenie MOM...likvidáciu biol.odpadu..8 hodín denne 6 dní v týždni....5 osôb aspon jedna zdravotník,ked je menej pri kontrole pokuta...
Inak povedané z toho zaplatíte 5 plných platov aj z odvodmi a všetko okrem samotných testov.Nič moc teda.
Naposledy upravil BXLmiami : 15.02.21 at 08:08
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

anet
https://www.bratislavskenoviny.sk/ak...36XfBgJPA30vGA

v clanku pisu "Pokiaľ ide o očkovanie vakcínou od firmy Pfizer, ktorou na Slovensku očkovali najmä seniorov, žiadne väčšie vedľajšie účinky zatiaľ hlásené nie sú."
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...-proti-covidu/
Teraz som volala s byv.kolegom...jeho zena ucitelka...vcera ockovana....dnes je KO...a horučka....ze vsetci tak...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

nuž nepotešilo .. cit:
"Kapacity lôžok s pľúcnou ventiláciou sú už takmer naplnené, pacientov s respiračnou insuficienciou si posúvame medzi nemocnicami ako horúce zemiaky. Lekári trávia hodiny pri telefónoch, aby vybavili preklady pacientov. Čudovať sa tomu, že prebieha už dlhšiu dobu selekcia tých, ktorým dáme šancu žiť o pár dní dlhšie na ventilátore, je ako čudovať sa východu Slnka. Proste je to fakt," priznal lekár. "Máme to popierať len kvôli tomu, aby sme nešírili paniku a pokrytci by mohli aj naďalej chodiť prenášať stoly do kaviarní a krčiem? Prečo?" pýta sa primár.
https://www.topky.sk/cl/10/2059903/B...-nefunguje-nic
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

školu v Ružinove po očkovaní neotvorili

https://www.google.com/url?sa=t&rct=...bgY8v1R3ugjZ-4
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
krčiem? Prečo?" pýta sa primár. [/I]
https://www.topky.sk/cl/10/2059903/B...-nefunguje-nic
Ak by si pán primár prečítal diskusiu k článku, našiel by aj odpovede.
1 1
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

buchač
Katy a R
krčiem? Prečo?" pýta sa primár. [/I]
https://www.topky.sk/cl/10/2059903/B...-nefunguje-nic
Ak by si pán primár prečítal diskusiu k článku, našiel by aj odpovede.
Ďuri - tak ja neviem, čo si čítal, - ale kde je tam - v tej diskusie odpoveď na jeho otázku, že prečo majú popierať FAKT, že už dlhšiu dobu prebieha selekcia tých, ktorým dajú šancu dlhšie žiť .. ?

a okrem toho - je to skôr rečnícka otázka
A mňa nepotešil tento citovaný fakt - preto som to sem dala. podľa mňa je správne, že to nebudú popierať len kvôli nejakým ... že nech vieme do čoho ideme! (keď by náhodou - ako povedal Hrušinský v jednom nemenovanom filme)
Naposledy upravil Katy a R : 15.02.21 at 18:03
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
Ďuri - tak ja neviem, čo si čítal, - ale kde je tam - v tej diskusie odpoveď na jeho otázku, že prečo majú popierať FAKT, že už dlhšiu dobu prebieha selekcia tých, ktorým dajú šancu dlhšie žiť .. ?

a okrem toho - je to skôr rečnícka otázka
Nenenene...nie je to rečnícka otázka. Čítaj aj inak.
1 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

.
Naposledy upravil Kvaka : 15.02.21 at 21:42
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

lujza.j
anet
https://www.bratislavskenoviny.sk/ak...36XfBgJPA30vGA

v clanku pisu "Pokiaľ ide o očkovanie vakcínou od firmy Pfizer, ktorou na Slovensku očkovali najmä seniorov, žiadne väčšie vedľajšie účinky zatiaľ hlásené nie sú."
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...-proti-covidu/
Teraz som volala s byv.kolegom...jeho zena ucitelka...vcera ockovana....dnes je KO...a horučka....ze vsetci tak...
To ale nie je nežiaduci účinok ale reakcia imunitného systému na vakcínu.Spomen si na deti po očkovaní kombinovanou vakcínou.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať