Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
anet
https://aktualizovane.sk/mimoriadna-...Hh7iLFaYpVIsKY
a to som sa dnes bola prvy krat sprtat v nose, aby dcera mohla ist v pondelok do skoly.
Mimoriadne - kto ich dodá? Koľko za to občan zacvaká? Pochybujem, že to láskavo dostane grátis. Žeby Magorko Bláznovič dodával? A za ľudovú cenu 5€? Alebo lepšie za komerčnú 50€?
Včera som hľadal a nič o skončení špajchľovačiek podľa AUTOMATU nenašiel. Nebudem sám, ktorý by ich hádzal nepoužité do koša, špekulanti ich budú predávať, kľudne do okolitých krajín. Preto si myslím, že je to nezmysel a dlubačky v nose podľa automatu nekončia...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

anet
Co sa tu natahujete, nie je to jedno? Vonku slniecko svieti, jar prichadza ... juuj hned mi lepsie.
Minule som stretla starsiu pani s tym ich FPP respiratorom, chudera ledva lapala po dychu. Keby si ho nestiahla, asi by skolabovala ... co mi pripomina, jar = alergici ... obavam sa ze tak ci tak skoncia v nemocnici.
Keď bola pri moci Tomanová tak jej vyčítali štedré dôchodky ešte chvíľu nebudú mať dôchodci prístup k liekom na covid, očkovanie poslední tí čo prežijú budú ich mať zabezpečené. len ako to je s čerpaním vkladov z druhého piliera po smrti
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
korela
Jediný zdroj pitnej vody na Slovensku, ktorý sa nemusí upravovať, iba ťažiť a distribuovať.
Akože na Žitnom ostrove ?
Nechceš sa náhodou poopraviť a to v obidvoch prípadoch ?
Lebo aj na Žitnom ostrove sa voda určitým spôsobom upravuje, voda nejde priamo bez nejakého (nazvem) chemického zásahu do systému. Linky nedávam, každý má Google.
...a jediný nie je teda určite...tomu teda ver.
Ja viem akurát to, že na "juhu" /všetko rovina a každý cm obhospodárovaný/ je voda brutálne nekvalitná a je tam u obyvateľstva /možno z pesticíd z minulých 10-ročí, z kanalizácií/ viac rakoviny ako niekde inde...
Najkvalitnejšia voda je taká, kde nad "ňou" už nie sú obydlia a veľa obhospodarovaných polí. Teda na vrchole pohoria, alebo hneď pod ním.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

pavol54
Keď bola pri moci Tomanová tak jej vyčítali štedré dôchodky ešte chvíľu nebudú mať dôchodci prístup k liekom na covid, očkovanie poslední tí čo prežijú budú ich mať zabezpečené. len ako to je s čerpaním vkladov z druhého piliera po smrti
Ak si to das do suvislosti s prispevkom od misoft o vytvarani hodnôt ... tak ved predsa o to ide.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Ďuri, reči sa vravia a chlieb sa je. V tejto dobe nikdy nevieš, čo sa udeje v hlavách našich "hlavatých". Napíšu jedno, ale o 24 hodín to už nie je pravda. Nariadia dnes niečo a zajtra nariadia presný opak.
U Bláznoviča nie je na 100% isté, či má vôbec nos medzi očami, alebo len atrapu, či má v hlave mozog, alebo len piliny. A to sa týka i tých jeho poskokov - ministrov obrany, školstva práce, zdravotníctva - tí sa hrabú do vecí, o ktorých ani šajnu nemajú, nemali by sa tam vŕtať - a predsa to robia.
Čakal som podobnú reakciu.

Nerieš blázna a spol...uvažuj sedliackym rozumom.
Koľko stojí test ? Vezmime LEN priemer 20€ za kus.
Koľko má priemerná rodina členov ? Vezmime, že štyroch.
Zvyšok je už len o počtoch (nie o matematike). Čiže 20 x 4 = 80€ za jedno testovanie.
Keďže v momentálnej situácii je potrebné (kto musí) testovať sa každých 7 dní. Čiže do mesiaca je to 4 krát....a teda 80 x 4 = 320€.
Si myslíš, že kto by sa testoval takýmto spôsobom a za takúto sumu ?
...a ani nevravím o tom, že kto by si šturil tyčku do nosa tak, aby bol výsledok objektívny a relevantný.
0 1
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

pavol54
anet
Co sa tu natahujete, nie je to jedno? Vonku slniecko svieti, jar prichadza ... juuj hned mi lepsie.
Minule som stretla starsiu pani s tym ich FPP respiratorom, chudera ledva lapala po dychu. Keby si ho nestiahla, asi by skolabovala ... co mi pripomina, jar = alergici ... obavam sa ze tak ci tak skoncia v nemocnici.
Keď bola pri moci Tomanová tak jej vyčítali štedré dôchodky ešte chvíľu nebudú mať dôchodci prístup k liekom na covid, očkovanie poslední tí čo prežijú budú ich mať zabezpečené. len ako to je s čerpaním vkladov z druhého piliera po smrti
Druhý pilier spadá do dedičského konania.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

evaj63
pavol54
anet
Co sa tu natahujete, nie je to jedno? Vonku slniecko svieti, jar prichadza ... juuj hned mi lepsie.
Minule som stretla starsiu pani s tym ich FPP respiratorom, chudera ledva lapala po dychu. Keby si ho nestiahla, asi by skolabovala ... co mi pripomina, jar = alergici ... obavam sa ze tak ci tak skoncia v nemocnici.
Keď bola pri moci Tomanová tak jej vyčítali štedré dôchodky ešte chvíľu nebudú mať dôchodci prístup k liekom na covid, očkovanie poslední tí čo prežijú budú ich mať zabezpečené. len ako to je s čerpaním vkladov z druhého piliera po smrti
Druhý pilier spadá do dedičského konania.
ak je v zmluve uvedená oprávnená osoba, vyplatia jej pred dedičským konaním, Platilo v prípade, ak smrť nastala pred dovršením dôch.veku a začiatkom výplaty SD ...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

evaj63
pavol54
anet
Co sa tu natahujete, nie je to jedno? Vonku slniecko svieti, jar prichadza ... juuj hned mi lepsie.
Minule som stretla starsiu pani s tym ich FPP respiratorom, chudera ledva lapala po dychu. Keby si ho nestiahla, asi by skolabovala ... co mi pripomina, jar = alergici ... obavam sa ze tak ci tak skoncia v nemocnici.
Keď bola pri moci Tomanová tak jej vyčítali štedré dôchodky ešte chvíľu nebudú mať dôchodci prístup k liekom na covid, očkovanie poslední tí čo prežijú budú ich mať zabezpečené. len ako to je s čerpaním vkladov z druhého piliera po smrti
Druhý pilier spadá do dedičského konania.
Ak bola vyplatená čo i len 1 dávka, do dedičského konania nejde nič.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
misoft
Ďuri, reči sa vravia a chlieb sa je. V tejto dobe nikdy nevieš, čo sa udeje v hlavách našich "hlavatých". Napíšu jedno, ale o 24 hodín to už nie je pravda. Nariadia dnes niečo a zajtra nariadia presný opak.
U Bláznoviča nie je na 100% isté, či má vôbec nos medzi očami, alebo len atrapu, či má v hlave mozog, alebo len piliny. A to sa týka i tých jeho poskokov - ministrov obrany, školstva práce, zdravotníctva - tí sa hrabú do vecí, o ktorých ani šajnu nemajú, nemali by sa tam vŕtať - a predsa to robia.
Čakal som podobnú reakciu.

Nerieš blázna a spol...uvažuj sedliackym rozumom.
Koľko stojí test ? Vezmime LEN priemer 20€ za kus.
Koľko má priemerná rodina členov ? Vezmime, že štyroch.
Zvyšok je už len o počtoch (nie o matematike). Čiže 20 x 4 = 80€ za jedno testovanie.
Keďže v momentálnej situácii je potrebné (kto musí) testovať sa každých 7 dní. Čiže do mesiaca je to 4 krát....a teda 80 x 4 = 320€.
Si myslíš, že kto by sa testoval takýmto spôsobom a za takúto sumu ?
...a ani nevravím o tom, že kto by si šturil tyčku do nosa tak, aby bol výsledok objektívny a relevantný.
Očakával som od teba takúto reakciu. Uvediem iný príklad, kde vláda už nevie, ako nahrabať prachy.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...el-kurzarbeit/
Prečítaj si to! A čítaj s pochopením! A zober rôzne scenáre, ktoré môže vláda vymyslieť. Zistíš, že im ide len o jedno - hrabať, hrabať, hrabať, bez rozdielu! Nikde ešte nie je rozhodnuté, čo sa za luxus bude považovať, ale (nedaj bože) môže sa stať, že 100-ročný dom v nejakej lukratívnej oblasti bude označený ako luxus. Nehľadiac na to, že často niektoré nehnuteľnosti boli postavené z príjmov po odpočte daní. A on chce nastaviť systém, že tvoj majetok už nebude tvoj a ty budeš večným dlžníkom štátu, lebo na tie dane nebudeš mať. Asi plánuje zariadiť, že dedičia buď zaplatia obrovské daňové nedoplatky po zosnulom, alebo prídu (z moci úradnej) o dedičstvo (nehnuteľnosť).
Veď som uviedol i príklad istej onej, ktorá označila (svojimi slovami) dôchodcov za menejcennú skupinu občanov, ktorých treba "eliminovať" - rozumej, zbaviť sa ich. Zaradenie do skupiny pre očkovanie.
Daj si dole už ružové okuliare a sleduj, čo vláda vyvádza. Aké to môže mať dôsledky. Ani ty nevieš, čo vymyslia, ako zariadia po 21.3. (ak sa situácia "nezlepší") ten lockdown. Veď už len to, že do ulíc vyšlú policajtov a armádu (a nevieš, aké právomoci im udelia) sa skoro rovná vyhláseniu stanného práva (a to nie sme vo vojne s nepriateľom, ale s vírusom).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Uvediem iný príklad, kde vláda už nevie, ako nahrabať prachy.
Si solídne odbočil, ako keby si šiel do Prahy cez Moskvu.
Ja sa bavím o testovaní a nie o tom alebo onom.

.... že Heger chce zvýšiť daň z nehnuteľnosti ?
No a čo ? Teba to položí ? Alebo koho z tých bežných ? Tu sa dôvodí, že vraj aj hej.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...-a-nevlastnit/
Pýtam sa...o koľko sa zvýši daň z nehnuteľností ? Koľko platíš za byt ? Takých cca 30€ ročne ? Ale keď sa to tak vezme, predsa pred rokom išli dane hore...niekde menej a niekde viac. Heger síce navrhuje, no v konečnom dôsledku z nich nebude mať nič...ostanú mestám a obciam.
https://www.nehnutelnosti.sk/magazin...lko-sa-zvysia/

Z linku, čo udávaš ako príklad by som poukázal aj na posledný bod - že pomaly ale iste padajú automobilky.
Čo som vravel pred časom...ba dokonca aj (obrazne) prial blavákom ?
Že by som rád vidieť, ak sa Blava premení na Detroit...to tu bude iný level. Prečo asi Blázon nezatvára veľké fabriky, z ktorých zisk ide ta het ? To by asi nastalo iné tóčo...poliši by si veľmi asi netrúfli (veď oni sú v podstate s ľuďmi) a slávna Naďova armáda (samí bývalí nezamestnaní) by sa posrala na čele s ním.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Takže vláda ešte stále nerozhodla....?
Že vraj tlačovka bude zajtra.

Čo DODAŤ ???
Slušnými výrazmi sa to nedá...

Ale v relácii Na Telo to slušne (obrazne) povedala Čaputová ... Matovič je proste debil.
0 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Matovič je proste debil.
tak ved ma aj partakov, isto si dobre pokecaju
https://www.facebook.com/11363375387...4834211170302/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
misoft
Uvediem iný príklad, kde vláda už nevie, ako nahrabať prachy.
Si solídne odbočil, ako keby si šiel do Prahy cez Moskvu.
Ja sa bavím o testovaní a nie o tom alebo onom.

.... že Heger chce zvýšiť daň z nehnuteľnosti ?
No a čo ? Teba to položí ? Alebo koho z tých bežných ? Tu sa dôvodí, že vraj aj hej.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...-a-nevlastnit/
Pýtam sa...o koľko sa zvýši daň z nehnuteľností ? Koľko platíš za byt ? Takých cca 30€ ročne ? Ale keď sa to tak vezme, predsa pred rokom išli dane hore...niekde menej a niekde viac. Heger síce navrhuje, no v konečnom dôsledku z nich nebude mať nič...ostanú mestám a obciam.
https://www.nehnutelnosti.sk/magazin...lko-sa-zvysia/

Z linku, čo udávaš ako príklad by som poukázal aj na posledný bod - že pomaly ale iste padajú automobilky.
Čo som vravel pred časom...ba dokonca aj (obrazne) prial blavákom ?
Že by som rád vidieť, ak sa Blava premení na Detroit...to tu bude iný level. Prečo asi Blázon nezatvára veľké fabriky, z ktorých zisk ide ta het ? To by asi nastalo iné tóčo...poliši by si veľmi asi netrúfli (veď oni sú v podstate s ľuďmi) a slávna Naďova armáda (samí bývalí nezamestnaní) by sa posrala na čele s ním.
Prečo by mala BA skončiť ako Detroit? Nemám štatistiku, koľko mimo BA-ov dochádza do práce, ale čo poznám ľudí, tak chodia pracovať aj do Trnavy z celého Slovenska. A inde to bude podobné. Akoby v Kii pracovali iba Žilinčania.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Len aby sa daňami nesledovalo úplne niečo iné. DE už vytvára vzhľadom k nehnuteľnostiam údajne novú stratégiu, čo sa týka vlastníctva najmä RD. Minulý rok sa už v Hamburgu nepostavil ani jeden RD (vila).
Mestá sa majú ťahať do výšky, existujúce mestské stavby nadstavovať (keď si predstavím tie pohodlné nízke tiché mestské štvrte s množstvom zelene z povojnových rokov, že by sa mali takto arch. zlikvidovať ... )
Údajný dôvod, pôda. A tiež tam padlo slovo nevlastniť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Či niekoho zaťaží zvýšenie daní nehnuteľností? Keby išlo iba o ne, ale celý svet už spomína zdraženie potravín. Ale kto chce ľudí dusiť, bude ich dusiť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

anet
buchač
Matovič je proste debil.
tak ved ma aj partakov, isto si dobre pokecaju
https://www.facebook.com/11363375387...4834211170302/
Že pracoval na tom pomaly 20 rokov, aby si podchytil obyčajných ľudí (a možno to nebol ani jeho nápad), a že ho volili, ale že ho volili intelektuáli, to je nad moje chápanie.
Čo mohol niekto iné očakávať po tých prezentáciách min. za posledných 10 rokov? Že sa pred národ zrazu postaví úplne iná osobnosť?
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

A čo myslíte, že sa sleduje cyklochodníkmi?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Prečo by mala BA skončiť ako Detroit? Nemám štatistiku, koľko mimo BA-ov dochádza do práce, ale čo poznám ľudí, tak chodia pracovať aj do Trnavy z celého Slovenska. A inde to bude podobné. Akoby v Kii pracovali iba Žilinčania.
Ach jaj...čo ti na to ? Veď ber Detroit len ako menší príklad a nie celkom doslovne.
Predsa v Detroite niektoré štvrte (hlavne černošské - robotnícke) úplne kľakli a iné fungovali v pohode.
Dnes som v správach postrehol, že predaj bytov klesol...hlavne v Blave. Oveľa nižšie išiel prenájom nehnuteľností. A kto si prenajíma nehnuteľnosti ? Určitú, no menšiu časť tvoria študenti. Väčšia časť prenajímaných bytov tvoria robotníci z iných častí Slovenska.
Takže výsledok je aký ? Pyramída sa začne pomaly rúcať...robotníci ostanú doma, majitelia bytov budú musieť platiť za byty zo svojho... ak si vzali úver a investovali, tak aj tieto náklady niečo obnášajú....a koliesko sa začína roztáčať. Obchody nebudú mať také tržby, reštiky a krčmy budú prázdnejšie...atď.
Ale aspoň bude mať Blava poloprázdne ulice, parkoviská...ale aj iné.

Chlapec nie zo srandy má bobky....

" Šéf vlády takisto uviedol, že podmienky lockdownu sa na Slovensku už príliš sprísňovať nemôžu. Podľa premiéra by teoreticky bolo možné zatvoriť fabriky, ako zdôraznil, to však nikto urobiť nechce. „Sú ľudia a aj časť tej vedeckej obce, ktorí hovoria, že toto je jediné riešenie v tejto situácii, na druhej strane si myslím, že by sme mali vyčerpať všetky ostatné možnosti, ak by sme k takémuto zásadnému kroku pristúpili,“ povedal Matovič. "

Ale hlavne, že sa budú pomaly testovať ešte aj ryby a lesná zver...
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...ne-odbornikmi/
0 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Nie darmo dostal udavač štátne vyznamenanie, vzor hodný nasledovania? Uvidíme zajtra.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať