Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Dnes doobedu som na FB zaregistrovala nejake talianske video - spravy z roku 2015, kde hovorili o experimentoch cinskych a US vedcov, ako vstepuju protein virusu zo SARS netopierom. US vyskum ukoncila, cina vraj pokracovala. Neviem ho najst, ale isto by to bol "hoax".
Zvedavost ale nepustila, tak som si teraz (mam cas) googlila .. clanok je z augusta 2010 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3298303/
Ťažký akútny respiračný syndróm (SARS) koronavírus (SARS-CoV) je novovzniknuté zoonotické CoV, ktoré spôsobilo medzinárodnú epidémiu v roku 2003. Epidemiologické štúdie preukázali, že prvé prípady SARS u ľudí boli spôsobené covs úzko súvisiacimi s tými, ktoré
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
Zvedavost ale nepustila,
Som zvedavý a preto som si otvoril link a vzápätí zdúpnel nad odbornými výrazmi...a preto sa opýtam.
- Ty ovládaš tak perfektne angličtinu, že rozumieš, o čo tam ide ?
- Ty si vyštudovaná v odbore (aj keď si kvôli otcovi určité veci sondovala) imunológia, makrobiológia, epidemiológia, chémia, a čo ja viem, čo ešte ?
Ani nevravím, že sú tam odkazy, ktoré odkazujú na iné odkazy...štúdium na pár dní aj pre fakt odborníka.
Laikovi by nepomohol ani len slovník cudzích slov, lexikon medicíny, skriptá všeliakého zamerania...hokej v hlave jak oči.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kopretinka
kukučka
.
Čo znamená úspech/neúspech?
Podľa toho by som mala byť úspešná.
Ale jaksi kde nič,tu nič.
Som neúspešná a ešte aj mínusku za to dostanem,ts ts,to sú veci
Naposledy upravil kopretinka : 15.07.21 at 21:35
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Som zvedavý a preto som si otvoril link a vzápätí zdúpnel nad odbornými výrazmi...a preto sa opýtam.
Ved tebe to nik nekaze studovat, ani nemas robit sekvencie RNA doma na kolene.
Z celeho je dolezita len informacia, ze SARS-COV nie je nic nove ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
anet
Zvedavost ale nepustila,
Som zvedavý a preto som si otvoril link a vzápätí zdúpnel nad odbornými výrazmi...a preto sa opýtam.
- Ty ovládaš tak perfektne angličtinu, že rozumieš, o čo tam ide ?
- Ty si vyštudovaná v odbore (aj keď si kvôli otcovi určité veci sondovala) imunológia, makrobiológia, epidemiológia, chémia, a čo ja viem, čo ešte ?
Ani nevravím, že sú tam odkazy, ktoré odkazujú na iné odkazy...štúdium na pár dní aj pre fakt odborníka.
Laikovi by nepomohol ani len slovník cudzích slov, lexikon medicíny, skriptá všeliakého zamerania...hokej v hlave jak oči.
Toto nerieš....
Tu ide o niečo iné - a na to ti stačí základná anglina. SARS bol prírodný, od netopierov. Mal podobné RNA ako COVID. Teda ide o to, že Covid-19 je potomok SARS (zmutoval v priamych hostiteľoch - netopieroch) a stal sa nebezpečnejším. A že ho už poznali, preto i AstraZeneca skoro vytvorila (žiaľ priskoro) vakcínu - mali základ, od ktorého sa mohli odraziť.
Ale tu ide aj o niečo ďalšie - že tá p**a Peková a spol. sú šíritelia hoaxov (vytvorené umelo, nie je prenosný, nie je smrteľný, je to len chripôčka a iné chochotiny) a možno by mali odovzdať svoje vedecké tituly a nerobiť v tomto obore.
A lexikon medecíny naozaj netreba, lebo tie odborné výrazy si mal pred očami skoro každý deň po začiatku COVIDu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nie, ale tebe bujaka.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Šmejdi skúšajú.....
Prišlo mi (do na to určenej schránky)
"áto aktivita sa týka vkladu pre spoločnosť prevádzkujúcu hazardné hry online pomocou vašej karty prepojenej s vaším účtom,

Pre ďalšie prešetrenie sme museli dočasne pozastaviť žiadosť o platbu a k tejto platbe pridať 48-hodinové pozastavenie

Ak ste boli vlastníkom tejto žiadosti o platbu, nič nerobte a túto správu ignorujte.

PayPal potvrdí transakciu v peňaženke online hazardných hier a nemali by ste si s tým robiť starosti

Ak nie, vykonajte nasledujúce kroky na zrušenie transakcie a okamžitú žiadosť o vrátenie platby

Upozorňujeme: na vaše telefónne číslo so zrušovacím kódom pošleme automatickú krátku správu

Tento kód dokončuje proces zrušenia podozrivej platby bez kódu nedokončíte proces zrušenia

Ak chcete zrušiť túto platbu, vráťte peniaze kliknutím na nasledujúci odkaz






Prihláste sa do svojho účtu PayPal"

akože od PayPalu...
Podľa hlavičky je odosielateľ "faktury@o2.sk", ale to je len podstrčená hlavička, v skutočnosti to presmeruje na "mvnv-mbql.accessdomain. com". Vtip je aj v tom, že ja PayPal ani nemám a O2 takto platby nepreberá, na takéto weby nechodím - zo zásady.
Z hlavičky e-mailu sa toho dá veľa vyčítať.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Svokre prišiel list zo Španielska. Normálne poštou, známka, pečiatka všetko v poriadku. Vraj zdedila. a teda 20% charita a zvyšok na polovicu. Zarážajúce je, že adresa je podla všetkého z katastra. Ako keby si tipovali staršie ženy, ktoré vlastnia niečo sami, bez spoluvlastníkov. Na počítačoch chcem veriť tomu, že to už každý rovno maže. A neskpša komunikovať. Ale poštou? Asi je načase prebehnpť babke alebo dedkovi poštu.
dedicstvo.jpg  
4 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Baľšaja technika :-)
http://www.hlavnydennik.sk/2021/07/1...fd9e_KSrupfAdc
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dáša_
Svokre prišiel list zo Španielska. Normálne poštou, známka, pečiatka všetko v poriadku. ..........
Dokonca i tam si adresu vymysleli - Madrid - existuje, Castilla - existuje, ale len Plaza Castilla vo štvrti Castilla. Ostatné je fake a na 100% i email je fake.
Ale zdá sa, že prešli na iný spôsob, keď im e-maily nevynášajú....
A pokiaľ svokra je pri rozume, pochopí, že zadarmo jej nikto nič nedá a spomenie si, že v Španielsku nemá ani jediného milipríbuzného...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misoft
Dáša_
Svokre prišiel list zo Španielska. Normálne poštou, známka, pečiatka všetko v poriadku. ..........
Dokonca i tam si adresu vymysleli - Madrid - existuje, Castilla - existuje, ale len Plaza Castilla vo štvrti Castilla. Ostatné je fake a na 100% i email je fake.
Ale zdá sa, že prešli na iný spôsob, keď im e-maily nevynášajú....
A pokiaľ svokra je pri rozume, pochopí, že zadarmo jej nikto nič nedá a spomenie si, že v Španielsku nemá ani jediného milipríbuzného...
list sme preventívne zabavili. Len kolko prišlo takých listov, ku komu všetkému ..... Ked si zoberieš, kolko do toho investovali, isto maju overené, že niekto sa chytí
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Samozrejme že keby im to nevynášalo, tak to nerobia.
Na nevedomosti sa zarába v dnešnej dobe najviac.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dáša_
misoft
Dáša_
Svokre prišiel list zo Španielska. Normálne poštou, známka, pečiatka všetko v poriadku. ..........
Dokonca i tam si adresu vymysleli - Madrid - existuje, Castilla - existuje, ale len Plaza Castilla vo štvrti Castilla. Ostatné je fake a na 100% i email je fake.
Ale zdá sa, že prešli na iný spôsob, keď im e-maily nevynášajú....
A pokiaľ svokra je pri rozume, pochopí, že zadarmo jej nikto nič nedá a spomenie si, že v Španielsku nemá ani jediného milipríbuzného...
list sme preventívne zabavili. Len kolko prišlo takých listov, ku komu všetkému ..... Ked si zoberieš, kolko do toho investovali, isto maju overené, že niekto sa chytí
Daska, adresy a tlf.cisla vyberaju z verejneho tlf.zoznamu
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

veronikasad
Dáša_
misoft
Dáša_
Svokre prišiel list zo Španielska. Normálne poštou, známka, pečiatka všetko v poriadku. ..........
Dokonca i tam si adresu vymysleli - Madrid - existuje, Castilla - existuje, ale len Plaza Castilla vo štvrti Castilla. Ostatné je fake a na 100% i email je fake.
Ale zdá sa, že prešli na iný spôsob, keď im e-maily nevynášajú....
A pokiaľ svokra je pri rozume, pochopí, že zadarmo jej nikto nič nedá a spomenie si, že v Španielsku nemá ani jediného milipríbuzného...
list sme preventívne zabavili. Len kolko prišlo takých listov, ku komu všetkému ..... Ked si zoberieš, kolko do toho investovali, isto maju overené, že niekto sa chytí
Daska, adresy a tlf.cisla vyberaju z verejneho tlf.zoznamu
Tak, ako sa mi nikdy nestalo, žeby som nezavolal späť, neodpísal mail, ale toto by som nechal tak, lebo škoda poštovného...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandy, oni teraz počítajú s tým - na e-mail nám neskočia, hlavičkovému papieru skôr uveria.
E-mailová schránka? Každy si môže vytvoriť takú, akú chce. navyše - na rôznych free serveroch NIKTO neoveruje toho, kto si ju zakladá.
Adresy si buď vymyslia, alebo (ako Dáša naznačila) nájdu v zoznamoch, prípadne trochu skomolia, upravia - veď preto dajú komunikáciu cez e-mail (aby niekto listy neposielal, lebo by sa vracali ako Destinatario desconocido.
No a keď vytiahnu to, čo potrebujú - schránka nefunkčná, adresa falošná, meno ukradnuté/falošné ..... a účet vybielený.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dáša_
Svokre prišiel list zo Španielska. Normálne poštou, známka, pečiatka všetko v poriadku. Vraj zdedila. a teda 20% charita a zvyšok na polovicu. Zarážajúce je, že adresa je podla všetkého z katastra. Ako keby si tipovali staršie ženy, ktoré vlastnia niečo sami, bez spoluvlastníkov. Na počítačoch chcem veriť tomu, že to už každý rovno maže. A neskpša komunikovať. Ale poštou? Asi je načase prebehnpť babke alebo dedkovi poštu.
Platí základné pravidlo: Nikto nikomu nič nedá zadarmo. Tobôž nie nejaké "zabudnute" peniaze. O tom s nimi treba rozprávať. A platí to rovnako po stáročia, či tisícročia.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

peter1klec
Ty si podobná ako moja žena
V com som podobna? ja vcelicku nemam, tak mne sa hlava netoci, ani teplotu nemam ...
Ale zvazujem sprostredkovatelsky bonus, tak ak by nahodou niekto mal zaujem o vcelicku nech da vediet
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Tak Slovaci zahltili cesty. Zase sa to vracia do normalu.
Hm...ale to nie sú len tvoje cesty, podľa vzoru ....či ?

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
peter1klec
Ty si podobná ako moja žena
V com som podobna? ja vcelicku nemam, tak mne sa hlava netoci, ani teplotu nemam ...
Ale zvazujem sprostredkovatelsky bonus, tak ak by nahodou niekto mal zaujem o vcelicku nech da vediet
Včeličiek dostatok...jednu chytíš a ľahneš aj bez sprostredkovania.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Posúdiť neviem... možno je to pravda, čo píšu v článku, alebo zase len nejaká haluz.
Ale pokiaľ by to bola pravda (že nebol vyvíjaný nátlak! - nemala by saNR SR začať zaoberať poslancom R.F. a zbaviť ho poslaneckej imunity a nemal by byť obvinený z ohovárania, krivého obvinenia?
A pokiaľ by sa dokázalo, že poslanec R.F. to urobil, bol by obvinený, uznaný vinným - nemal by automaticky prísť o poslanecký mandát?
Moja úvaha...
Vypotilo sa už mnoho hlúpostí, ale vedie Magorko a tesne za ním je Hranolko.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať