Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Keď info, tak komplet.

Mzdové podmienky (brutto)
Od 840 EUR/mesiacZákl. zložka mzdy 320€ + pohybl. zložka + zákonné príplatky (spolu 840–950€ priemerne, i viac / mesiac).
https://www.profesia.sk/praca/fast-plus/O4130850
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
Keď info, tak komplet.

Mzdové podmienky (brutto)
Od 840 EUR/mesiacZákl. zložka mzdy 320€ + pohybl. zložka + zákonné príplatky (spolu 840–950€ priemerne, i viac / mesiac).
https://www.profesia.sk/praca/fast-plus/O4130850
Pohyblivá zložka má byť motiváciou k zvýšeniu výkonu zamestnanca - tu veru tento účel neplní ...
So zákonnými príplatkami by som sa v inzeráte nechválila (nadčas, sobota, nedeľa ). Kolko hodín nad rámec zákonneho pracovného času odpracuje tam uvedené nie je ...
Naposledy upravil veronikasad : 29.07.21 at 19:17
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Elitní športovci majú stále viac peňazí. Mnohí ich míňajú aj podozrivo
https://plus.sme.sk/c/22647692/sport...y-peniaze.html
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
Keď info, tak komplet.

Mzdové podmienky (brutto)
Od 840 EUR/mesiacZákl. zložka mzdy 320€ + pohybl. zložka + zákonné príplatky (spolu 840–950€ priemerne, i viac / mesiac).
https://www.profesia.sk/praca/fast-plus/O4130850
Ja som dala komplet.320 je základ,na pohyblivu zložku nemás zákonny nárok a to sa do základu nepočíta,tak isto ani príplatky sa do základu nepočítajú.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kopretinka
buchač
Keď info, tak komplet.

Mzdové podmienky (brutto)
Od 840 EUR/mesiacZákl. zložka mzdy 320€ + pohybl. zložka + zákonné príplatky (spolu 840–950€ priemerne, i viac / mesiac).
https://www.profesia.sk/praca/fast-plus/O4130850
Ja som dala komplet.320 je základ,na pohyblivu zložku nemás zákonny nárok a to sa do základu nepočíta,tak isto ani príplatky sa do základu nepočítajú.
Nemáš nárok na pohyblivú zložku, ale musíš dostať doplatok do minimálnej mzdy ...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nejak nechápem myšlienkové postupy poniektorých.
Takže ak jeden zarobí 320€ plus to alebo onô, a konečná cifra sa vyšplhá aj na 800-1000€, tak je na trt ?
To akože vážne ???
By som potom doporučoval ísť makať do nejakej reštiky, kde dotyčný dostane minimálku a fertig. Ak dostane niečo keš, tak môže byť rád...no dokopy sa to nikdy nevyšplhá k takej sume, akú dostane pracant v Planeu. A je jedno, či sa bavíme o hrubej alebo o čistej mzde.
Že sa v tom Planeu od roboty nepretrhne, tak to ani nevravím...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
kopretinka
Dnes som dostala hen aký email,nemám žiadnu dlžobu nikde,tak som tam písala a vrátilo sa mi to,že nedá sa doručiť,hlavne že píšu kontaktujte nás.
Aký je toto podvod,keď teda sa ani nemôžem s nimi dohodnúť o splácaní?!
Hej,som si ich vyguglila.
Nechápem,odkiaľ majú môj email,veď ani meno nevedia.
Zablokovala som ich email aj mobil.
Nech pošlú doporučený list,ak niečo chcú.
https://zive.aktuality.sk/clanok/bv5...vratenie-dane/
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pohľad zhora na dnešnú dobu.
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
Nejak nechápem myšlienkové postupy poniektorých.
Takže ak jeden zarobí 320€ plus to alebo onô, a konečná cifra sa vyšplhá aj na 800-1000€, tak je na trt ?
To akože vážne ???
By som potom doporučoval ísť makať do nejakej reštiky, kde dotyčný dostane minimálku a fertig. Ak dostane niečo keš, tak môže byť rád...no dokopy sa to nikdy nevyšplhá k takej sume, akú dostane pracant v Planeu. A je jedno, či sa bavíme o hrubej alebo o čistej mzde.
Že sa v tom Planeu od roboty nepretrhne, tak to ani nevravím...
Tak nech nepracujú za minimálku.Je to ich problém,že na to pristúpia.
Ale už sa mnohí asi poučili,všeobecne je nedostatok zamestnancov pre gastro.
A ty nič nikomu nedoporučuj,ale najprv si prečítaj ZP.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
buchač
Nejak nechápem myšlienkové postupy poniektorých.
Takže ak jeden zarobí 320€ plus to alebo onô, a konečná cifra sa vyšplhá aj na 800-1000€, tak je na trt ?
To akože vážne ???
By som potom doporučoval ísť makať do nejakej reštiky, kde dotyčný dostane minimálku a fertig. Ak dostane niečo keš, tak môže byť rád...no dokopy sa to nikdy nevyšplhá k takej sume, akú dostane pracant v Planeu. A je jedno, či sa bavíme o hrubej alebo o čistej mzde.
Že sa v tom Planeu od roboty nepretrhne, tak to ani nevravím...
Tak nech nepracujú za minimálku.Je to ich problém,že na to pristúpia.
Ale už sa mnohí asi poučili,všeobecne je nedostatok zamestnancov pre gastro.
A ty nič nikomu nedoporučuj,ale najprv si prečítaj ZP.
Takže asi takto :
- reagoval som na teba, že si tu mňa berieš do huby ?
- nechápem tvoje myšlienkové postupy/pochody...od určitej doby si jak urvatá z reťaze.
- nepracovať za minimálku ? Kto tu íčoval onehdá jak chorá krava, lebo mu nebolo umožnené pracovať cez víkendy ? Žeby ty ?
- kto bol zamestnaný v smiešnom Tescu za úbohú mzdu ? Žeby ty ?
- trt je nedostatok pre gastro...veľké kulové !!! Že si to niekde čítala, to je jedna vec, no realita je vec druhá. Houbes o tom vieš, tak sa nemontuj do problematiky.
Veľa jedincov odišlo z gastro, lebo dostalo výpoveď, lebo dostávali len pár éčky, lebo to, lebo onô.
Niekto si našiel robotu, niekto je na úrade, niekto sa šmaril na maródku...ale hlavne tu ide o to, že aj keby sa vrátili na svoje pôvodné miesta, tak nemajú žiadnu istotu, čo vymyslí hentá vládnuca garnitúra.
- komu konkrétne niečo doporučujem ? Nerozoznáš určité nuansy vo význame vety ? Tak sa ich douč....
- ZP ja veru nepotrebujem...ani čítať, ani vedieť.
Ty by si určite bola rada, ak by si mala po boku niekoho aspoň s takými vedomosťami (a aj známosťami z oblasti práva), čo mám ja...lenže ich nemáš a preto to tak aj vyzerá.

P.S.:
...a skľudni hormón...hľadaj si radšej nejakú robotu, aby si sa nemusela vláčiť po ÚP.
Lenže realita je tvrdá, čo ? Starú korytnačku s Tescovou praxou asi nikde nechcú...ani len do reštiky umývať mastné riady...či ?
Naposledy upravil buchač : 30.07.21 at 14:40
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač,tvoje známosti sú mi ukradnuté.Nie každý si na tom tak zakladá ako ty.
A oddnes súhlasím s tým,čo tu na porade niektorí tvrdia......zelený vygumovaný mozog.....vlastne.....len zelené nasraté v hlave.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
buchač,tvoje známosti sú mi ukradnuté.Nie každý si na tom tak zakladá ako ty.
A oddnes súhlasím s tým,čo tu na porade niektorí tvrdia......zelený vygumovaný mozog.....vlastne.....len zelené nasraté v hlave.
Moje známosti sú moje známosti...tebe môžu byť ukradnuté, no mne nie sú. Okrem toho, že sú to odborníci, tak sú to moji priatelia, ba dokonca rodina.
Holt, niekto má známosti, ktoré sú druhému ukradnuté...lenže tí druhí zvyknú mať v hlave vykradnuté, prípadne len tíško závidia.

Čo poniektorí tu tvrdia o nás, bývalých profíkoch ? Mám na háku...len nám závidíte naše príjmy.

...a ozaj, očuj stará vražda, už máš fleka ? Ak nie, tak zbehni na Panónsku, možno zarobíš na čučo.

P.S.:
Chceš pokračovať v takejto " diskusii " ďalej ? Ja nemám problém, len sa pýtam, či to má význam.
Naposledy upravil buchač : 30.07.21 at 16:02
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
peter1klec
buchač
Dezolát ? Žeby jeden z tých hlavných ?
https://www.facebook.com/miroheredos...80651200781130

P.S.:
Kuwa...a ako ho tu na Porade spočiatku obhajovali.
Uverejnil to nejaký TRU LLO zo strany , čo si do názvu šibla celú republiku, aby si NAIVNÍ mysleli , že im nejde o eurká , ale o republiku.
Nerieš, nemudruj....teda hlavne nad názvom strany.
Vyjadruj sa k obsahu videa a nie nad autorom. Nie iba v tomto videu došlo k tomu, že Krčmérymu boli dokázané jeho lapsusy.

To by sa potom dalo kľudne nazvať Harabinových stúpencov za stádo neskutočných debilov. Snáď mi nebudeš chcieť tvrdiť, že Harabinovi ide o vlasť....či ?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
A kolko je neziaducich ucinkov hoci po obycajnych beznych liecivach.
Možno by ani nemuseli byť. Dobrý praktický lekár vie, komu čo predpisuje, a odborný lekár má pred sebou všetky dg pacienta. Možno to chce trochu viac ako iba 15 min. na pacienta.

Včera som si vypočula 3 hod. záznam z debaty o očkovaní ešte z r. 2013, náhodu prišiel pod ruku.
Nech niekto tej matke zdravého dievčatka z publika (až úplne v závere) použije argument, keď im po očkovaní osleplo, že pri každom lieku je upozornenie (alibizmus) na nežiadúce účinky. Nejde iba o túto možnosť, ale aj hrubé zľahčovanie svojho lekárskeho postavenia. Lekár nevie predvídať? Nepozná svojho pacienta?

V celej EU je očkovanie detí dobrovoľné, a u nás povinné, rodičia sa sankcionujú.
Rodič sa v zahraničí môže rozhodnúť, či dá dieťa zaočkovať jednou látkou, alebo kombináciami. U nás táto možnosť nie je. Aj keby si ju rodič zaplatil. (Záznam z. 2013.)
V Čechách to ide.

Išlo o očkovanie v troch rokoch veku, po prešetrení ich prípadu sa posunulo na vek 5 rokov.
Štát im hradí pomôcky, plus mesačne 18 eur. K odškodneniu nedošlo.


Povinné očkovanie - beseda mesačníka Dieťa
Hostia besedy:
● farmaceutka Mgr. Anna Wenclová
● chemik doc. Ing. Josef Prousek, CSc.
● morálny teológ, bioetik ThDr. René Balák, PhD.
● právničky Mgr. Mária Globánová a JUDr. Katarína Bystrická

Za podporu myšlienky otvorenej besedy odborníkov s rodičovskou verejnosťou ďakujeme aj politikom a občianskym aktivistom:
● bývalej poslankyni Mgr. Ľudmile Muškovej
● poslankyni JUDr. Márii Ritomskej
● poslancovi doc. RNDr. Jozefovi Mikloškovi, DrSc.
● občianskemu združeniu Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania a Slobode v očkovaní
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Možno by ani nemuseli byť. Dobrý praktický lekár vie, komu čo predpisuje, a odborný lekár má pred sebou všetky dg pacienta. Možno to chce trochu viac ako iba 15 min. na pacienta.

Včera som si vypočula 3 hod. záznam z debaty o očkovaní ešte z r. 2013, náhodu prišiel pod ruku.
Nech niekto tej matke zdravého dievčatka z publika (až úplne v závere) použije argument, keď im po očkovaní osleplo, že pri každom lieku je upozornenie (alibizmus) na nežiadúce účinky. Nejde iba o túto možnosť, ale aj hrubé zľahčovanie svojho lekárskeho postavenia. Lekár nevie predvídať? Nepozná svojho pacienta?
...a teraz si po sebe ešte raz prečítaj, čo (nechcem rovno napísať, že blbosť) si napísala....hlavne v prvej časti.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Možno by ani nemuseli byť. Dobrý praktický lekár vie, komu čo predpisuje, a odborný lekár má pred sebou všetky dg pacienta. Možno to chce trochu viac ako iba 15 min. na pacienta.

Včera som si vypočula 3 hod. záznam z debaty o očkovaní ešte z r. 2013, náhodu prišiel pod ruku.
Nech niekto tej matke zdravého dievčatka z publika (až úplne v závere) použije argument, keď im po očkovaní osleplo, že pri každom lieku je upozornenie (alibizmus) na nežiadúce účinky. Nejde iba o túto možnosť, ale aj hrubé zľahčovanie svojho lekárskeho postavenia. Lekár nevie predvídať? Nepozná svojho pacienta?
...a teraz si po sebe ešte raz prečítaj, čo (nechcem rovno napísať, že blbosť) si napísala....hlavne v prvej časti.
Prečítala, vždy si pred odoslaním prečítam. A?
Kto má text pochopiť, ten ho pochopí.
Asi nemáš žiadnu podobnú skúsenosť. Buď rád.
Po každom očkovaní v rodine tŕpnem.
Brufen som užila iba jeden raz v živote, jednu pilulku, a to na mňa praktická lekárka zavolala, keď som už bola vo dverách a doplnila si info.
Dôsledná lekárka. (Druhým bol Lipták.) Ako pacientku ma videla možno tretíkrát v ordinácii, na obedoch každý deň.
Aj tá jedna pilula bola fatálna.
.
Tvoje príspevky boli vždy jednoznačne zrozumiteľné, omráčili človeka po hlave hneď pri vstupe a otravovali tu vzduch každý deň. Čo príspevok, tak ... namiesto dobrého rána. Už je to takmer za nami, našťastie.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Prečítala, vždy si pred odoslaním prečítam. A?
Kto má text pochopiť, ten ho pochopí.
Asi nemáš žiadnu podobnú skúsenosť. Buď rád.
Po každom očkovaní v rodine tŕpnem.

Tvoje príspevky boli vždy jednoznačne zrozumiteľné, omráčili človeka po hlave hneď pri vstupe a otravovali tu vzduch každý deň. Čo príspevok, tak ... namiesto dobrého rána. Už je to takmer za nami, našťastie.
Alaya uviedla, že..." A kolko je neziaducich ucinkov hoci po obycajnych beznych liecivach. "
Takže ja som nereagoval na očkovanie ako si to urobila ty...reagoval som vo všeobecnosti.

Nuž poďme k veci...kde ty vravíš, že :
" Možno by ani nemuseli byť. Dobrý praktický lekár vie, komu čo predpisuje, a odborný lekár má pred sebou všetky dg pacienta. Možno to chce trochu viac ako iba 15 min. na pacienta."

Takže ak pacient chytí po prvý krát nejaké pľuhavstvo, ktoré nie je v dokumentácii uvedené, tak by praktický lekár mal po 1/2 hodine (lebo 15 minút je málo) vedieť, čo sa deje ? A odborný lekár by na základe toho nasadiť liečbu ? Alebo ak niekoho dovezie sanitka do špitáľa (čo sa deje denne a všade), tak má odborný lekár k dispo vedomosti o pacientovi ?
TOTO mi tu chceš tvrdiť ? To akože fakt ?
TOTO som mal pochopiť ? Nuž nepochopím !!!
-----------------------------------------
Každý máme nejaké skúsenosti...také a či onaké. Ale buď rada, že si nemala také, ako som mal ja.

Tvoje príspevky boli vždy jednoznačné...robili tu reklamu kadejakým šarlatánom, ich stránkam, ich videám...čo príspevok, to hoax, šarlatánstvo, blbosť zatvorenej ženy v prázdnom dome. Už som si myslel, že je tomu koniec, ale omyl...

P.S.:
Ani nevravím, že si cieľavedome vytiahla skoro mesiac starý príspevok od alayi, aby si mohla pripojiť ten zvyšok...
Naposledy upravil buchač : 01.08.21 at 20:13
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zas prekrúcaš?
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukuč...šak čítaj, prečítaj poriadne moje argumenty...potom vrav o prekrúcaní.

Ale vieš čo ?
Dlabem na to, vzývajte si svoju bohyňu Korelu, ktorej sa nesmie oponovať...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať