Zavrieť

Porady

Markery

Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Prosím niekoho kto má skúsenosti s laboratórnymi výsledkami na markery.Ako sa označujú a v akých hodnotách sa pohybujú?
Usporiadat
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Súhlasím s Tebou Danila a opäť mi ostáva len poďakovať za skúsenosti ktoré som nadobudla od Vás všetkých.
Tak že opäť v rubrike zdravie naskledanou.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Pevne verím že si tu prítomný radšej otvoria rubriku Markery ako Toaletný papier na pracovisku.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ninna
Pevne verím že si tu prítomný radšej otvoria rubriku Markery ako Toaletný papier na pracovisku.
Ja Ťa trošku poopravím. Kiež by sme nemali väčšie starosti, ako čím si utrieť zadok.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ninka budeme tu stáť pri Tebe a ty sa smelo pýtaj. Aby si mala čo najviac informácií a vedela sa s nimi vysporiadať. Nielen sa trápiť o čom nemáš aj nejaké informácie.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Konečne sa cítim ako člen veľkej rodiny www.PORADA.sk.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Danila
Teším sa s Tebou, ak sú tie hodnoty pre Teba priaznivé.
Danila aj všetkým ktorí vyjadrili súhlas s tebou, tak vám veľmi pekne ďakujem. Takže zatiaľ je všetko v poriadku, teda aspoň podľa tabuliek. Ja nemám problémy s markermi, ale trochu odlíšné...a tiež bolestivé hlavne na duši a srdiečku....a s markermi som si užila so svokrom a s otcom... takže tiež mám toho veľa za sebou. Ale o tom až niekedy inokedy. Všetkým poraďákom želám veľmi veľa zdravia, lebo to sa kúpiť nedá a o to je vzácnejšie. No, musím sa ísť rozveseliť do nejakej inej veselšej témy, napr. mentos :-)))) som rada že STE TU!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ormika
Danila aj všetkým ktorí vyjadrili súhlas s tebou, tak vám veľmi pekne ďakujem. Takže zatiaľ je všetko v poriadku, teda aspoň podľa tabuliek. Ja nemám problémy s markermi, ale trochu odlíšné...a tiež bolestivé hlavne na duši a srdiečku....a s markermi som si užila so svokrom a s otcom... takže tiež mám toho veľa za sebou. Ale o tom až niekedy inokedy. Všetkým poraďákom želám veľmi veľa zdravia, lebo to sa kúpiť nedá a o to je vzácnejšie. No, musím sa ísť rozveseliť do nejakej inej veselšej témy, napr. mentos :-)))) som rada že STE TU!
Dievčence, hore hlavu! Už sú prvé vakcíny proti tejto pliage, a na Slovensku / hurááááá/ začína ich aplikovanie na gynekologické účely- čo to budem rozvádzať, vieme o čo kráča. A keď bude na gynekologické, dočkáme sa aj ostatných. Aj na dušičku, aj na srdiečko sa nájde mastička. Občas nás tam všetkých pritlačí. Veselá myseľ-polovičný lekár.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ninna
Konečne sa cítim ako člen veľkej rodiny www.PORADA.sk.
Dávam Ti plne za pravdu, Porada J E Rodina.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Eulalia
Dávam Ti plne za pravdu, Porada J E Rodina.
Pre mňa je rodinou, priateľom, lekárom, dobrým poradcom a hlavne učiteľom. ďakujem všetkým tu zúčastneným.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
zdá sa, že sa do tejto diskusie zapojili práve tí, ktorí už zažili boj s chorobou. Tak ja Ti prajem, aby si sa nemusela trápiť a keď už, aby si dokázala zdolávať aj takéto nástrahy a prekážky života.
0 0
mara234 mara234

mara234 je offline (nepripojený) mara234

Dievčatá, ja sa chcem opýtať, ako sa dá dostať na takéto vyšetrenie. Kde ho robia a či je to náročné. Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
hematológia, zoberú krv.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Pre tých, ktorých sa to už dotklo, ale ešte nie priamo http://www.oncology.sk/ robia aj prevenciu
Naposledy upravil Zuziana : 01.09.06 at 14:19
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

túto prevenciu som doporučila mojej sesternici:
otec jej manžela zomrel na rakovinu hrubého čreva vo veku 39r.
jej manžela na túto istú diagnózu liečili, keď mal 31r.
a myslím si, že by bolo veľmi potrebné preventívne sledovať ich deti (21r,19r,15r)
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Zdedená rakovina je nebezpečnejčia, hlavne ak sa vyskytuje pred 50 rokom života.
0 0
luciaspisakova@azet.sk luciaspisakova@azet.sk
Pekný deň prajem. Práve som došla z hematológie. Mám aj výsledky markerov, zaujímalo by ma aká hodnota je ešte v norme. Nechceli sa k ničomu vyjadriť, vraj predtým mi ešte urobia genetické testy. Nechcem byť celý mesiac v neistote. Chcem pravdu. Ďakujem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Danila Pozri príspevok
Ninna, tu na Porade je veľmi veľa žien s veľkým srdcom / ale našli sa aj muži/, ktoré prešli životnými skúsenosťami, až človeka často zamrazí. Napriek tomu nám ich odovzdajú pre povzbudenie a silu vôle víťazit nad sebou a proti nepriazni osudu sa postaviť čelom. Po radách mnohých som jednoducho vyriešila veľa vlastných problémov. Zostaň tu s nami čo najčastejšie a my Ti kedykoľvek podáme ruku.
Zasa ja ?

A preto sa nečudujte , že som v príspevkoch poväčšine vysmiaty jak to lečo ........

Už osem rokov som čistý ....

A to proskám pekne , som mal 1 % úspešnosti

Niekto ma má rád ......
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

nedá mi to, je to síce pomerne starší príspevok, ale aj ja chcem prispieť. MInulý rok mojmu oteckovi diagnostikovali rakovinu pľúc a bez nejakých markerov. V rokou 2006 mu dávali nové srdiečko a pri ich pravidelnej kontrole pri CT kontrole zistili nejaký nešpecifikovaný útvar na pľúcach. Z Bratislavy ho hneď prekladali na pľúcnu kliniku u nás v Košiciach, kde mu následne diagnostikovali skvamocelulárny kracinóm pľúc po biopsii a bola som totálne zničená, nakoľko robím na onkológií, dosť ma to zobralo, pretože je to veľmi blízka osoba. Tak sa začalo od rádioterapie, ktorá "nezabrala", teda sa prešlo na chemoterapiu, ale iba udržiavaciu liečbu, lebo klasická chcemoterapia by ho zabila skôr, ako by ju vlastne začal. Takto sme sa trápili až do 30.3., kedy oteckov organizmus už nezvládal bojovať s touto zákernou chorobkou a odišiel do nebíčka. "Odpočívaj v pokoji" A čo z toho vyplýva - lekári mu dávali 6-8 mesiacov a otecko vydržal a bojoval 1,1 roka. Preto ak môžte, pravidelne si dajte kontrolovať aj onkologické markery, či už rutinné, ženy, ak idú na prevenciu ku gynekológovi - už aj tam keď berie gynekológ onkomarker C125, tak sa dá preukázať v tele nejaká pliaga. Fakt prevencia je najlepší liek - viem to najlepšie, pretože som to zažila na vlastnej koži a neprajem prežiť to, čo som prežívala ja posledný rok a posledný mesiac ani svojmu najhoršiemu nepriateľovi. Takže treba bojovať a nevdzávať sa a hlavne netreba zabúdať na prevenciu.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Cowboyka, na onkológii robíš sestričku? ja som vyštudovaná sestrička, ja keď robím neičo iné, ale počas štúdia som tam veľmi chcela pracovať...dnes ľutujem, že som za tým nešla...
0 0
Turka1 Turka1

Turka1 je offline (nepripojený) Turka1

Mne kedysi pri bežnej prev. prehliadke na sono zistili ovariálnu cystu. Potom mi gynekologička robila odbery na tester Ca 125 a vyšli mi také strašné výsledky, že ma naplašila, mala som ísť domov, pobaliť sa a prísť za ňou do nemocnice, kde mi ešte raz urobili sono. Tam sa lekár čudoval, on vraj vidí, že tá cysta je vodová. Operovali ma, výsledky z histológie dlho neprichádzali, čakala som v nemocnici len nato. Viete si predstaviť čo som prežívala, aj preto, že mám vrodenú dispozíciu k tomuto ochoreniu (ale kto ju dnes nemá...). Všetko dobre dopadlo, cysta bola vodová, ale prežila som si svoje. Netreba hneď podliehať panike...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať