Zavrieť

Porady

Markery

Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Prosím niekoho kto má skúsenosti s laboratórnymi výsledkami na markery.Ako sa označujú a v akých hodnotách sa pohybujú?
Usporiadat
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

Turka1 Pozri príspevok
Mne kedysi pri bežnej prev. prehliadke na sono zistili ovariálnu cystu. Potom mi gynekologička robila odbery na tester Ca 125 a vyšli mi také strašné výsledky, že ma naplašila, mala som ísť domov, pobaliť sa a prísť za ňou do nemocnice, kde mi ešte raz urobili sono. Tam sa lekár čudoval, on vraj vidí, že tá cysta je vodová. Operovali ma, výsledky z histológie dlho neprichádzali, čakala som v nemocnici len nato. Viete si predstaviť čo som prežívala, aj preto, že mám vrodenú dispozíciu k tomuto ochoreniu (ale kto ju dnes nemá...). Všetko dobre dopadlo, cysta bola vodová, ale prežila som si svoje. Netreba hneď podliehať panike...
tak ako vraviš, netreba sa hneď vyľakať - nádory sú zhubné a nezhubné. A s tým súhlasím, že v dnešnej dobe má každý nábeh na túto chorobu a čím ďalej viac je tých ľudí v mladšom veku - dokonca aj malé bábätká, ktoré za nič nemôžu
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Nečítal som všetko, preto ak je to uvedené, ospravedlňujem sa.
Onkomarkery - je to iba jeden z údajov potrebných k stanoveniu diadnózy.
Poznám prípad, keď onkomarkery neboli vôbec zvýšené, a telo bolo napadnuté rakovinou v dosť významnej miere a stav bol veľmi vážny.


Poznám prípad, keď onkomarkery niekoľko násobne prevýšili stanovené hodnoty, až do takej výšky, že sa testy opakovali s tým, že výsledok musel byť chybný (a nebol. Napr. limitná hodnota 16 jednotiek, nameramá 1500). A chemo zabralo úspešne (viac/menej).

Teda zbytočne sa neplašiť a hlavne sa nevzdať a neopustiť sa.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

Charon Pozri príspevok
Nečítal som všetko, preto ak je to uvedené, ospravedlňujem sa.
Onkomarkery - je to iba jeden z údajov potrebných k stanoveniu diadnózy.
Poznám prípad, keď onkomarkery neboli vôbec zvýšené, a telo bolo napadnuté rakovinou v dosť významnej miere a stav bol veľmi vážny.


Poznám prípad, keď onkomarkery niekoľko násobne prevýšili stanovené hodnoty, až do takej výšky, že sa testy opakovali s tým, že výsledok musel byť chybný (a nebol. Napr. limitná hodnota 16 jednotiek, nameramá 1500). A chemo zabralo úspešne (viac/menej).

Teda zbytočne sa neplašiť a hlavne sa nevzdať a neopustiť sa.
Záber chemoterapie je u každého pacienta individuálny, ale čím ďalej je viac nových liekov a hlavne tých výskumných liekov, je to o ničom. Staré lieky boli fajn - nevravím, že sa nebránim aj tým novým, ale tie už sú také prešpekulované, že ľuďom častokrát uškodia ako pomôžu. Kedysi človeku, keď diagnostikovali rakovinu, tak žije doteraz. Ale vravím, je to u každého človeka individuálna záležiťosť, každý organizmus je iný a svojím spôsobom jedinečný.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

cowboyka Pozri príspevok
Záber chemoterapie je u každého pacienta individuálny, ale čím ďalej je viac nových liekov a hlavne tých výskumných liekov, je to o ničom. Staré lieky boli fajn - nevravím, že sa nebránim aj tým novým, ale tie už sú také prešpekulované, že ľuďom častokrát uškodia ako pomôžu. Kedysi človeku, keď diagnostikovali rakovinu, tak žije doteraz. Ale vravím, je to u každého človeka individuálna záležiťosť, každý organizmus je iný a svojím spôsobom jedinečný.
Tak s týmto by som nesúhlasila....kedysi, keď človeku diagnostikovali rakovinu, bola to istá smrť, pretože medicína nebola na takej úrovni, na akej je teraz...Ale je pravda, že chemoterapia nezabíja len rakovinou postihnuté bunky, ale aj zdravé...
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

syrik Pozri príspevok
Tak s týmto by som nesúhlasila....kedysi, keď človeku diagnostikovali rakovinu, bola to istá smrť, pretože medicína nebola na takej úrovni, na akej je teraz...Ale je pravda, že chemoterapia nezabíja len rakovinou postihnuté bunky, ale aj zdravé...
prepáč, zle som sa vyjadrila - kedysi som myslela 10-15 rokov dozadu
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Dobry den.
prosim o radu niekoho, kto s tym ma skusenost. mam nad 40 rokov, bola som po dlhsej dobe na preventive u gynekologicky. Prezrela mi ultrazvukom maternicu, vajecniky, povedala, ze na moj vek su ukazkove, urobila odbery a stery.Menzes este mam celkom v pohode, len zaciatkom roka mi jeden vynechal a minuly mesiac som mala slaby, ale az 10 dni, tento mesiac dost silny.
Dner mi volala sestricka, ze mam prist, lebo mam nejaku infekciu, mam brat antibiotika a vag.tabl. a ze este mi raz idu robit krvne odbery, lebo mam zvyseny jeden marker. Co to je? Som z toho na infarkt, mam tam ist az v pondelok, dobvtedy to bude pre mna velmi tazke, co to je.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Nestresuj sa popredu. Máš infekciu a teda pravdepodobne aj zápal. Marker môže byť zvýšený aj zo zápalu.
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Jarka 1 Pozri príspevok
Nestresuj sa popredu. Máš infekciu a teda pravdepodobne aj zápal. Marker môže byť zvýšený aj zo zápalu.
Vraj mam infekciu criev. No pytala som sa aj na marker, povedala mi sestricka, lekarka tam nebola, ze mam zvyseny marker na vajecniku, ze to nic nie je, ze mam byt kludna,pritom na sono vagin.bolo vsetko v poriadku, vraj to je male zvysenie, ale potom mi povedala, ze na ten odber krvi mam prist v pondelok, Pytala som sa, na co odber, ona, ze na hormony, ze moju krv v lab. vyliali ale potom ,ako zistili ten zvyseny marker, ked krv mi brali len jedenkrat? Dufam, ze sestricka nemoze pacientom klamat, pripadne ich zavadzat.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zdravím, netreba nič zanedbávať, ale ani sa stresovať dopredu. Infekcia čriev -nič príjemné, ale keď berieš antibiotiká krvné testy môžu byť skreslené. Nemyslím, že ťa zavádzajú, ale na odber určite choď. Držím palce!
1 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Asi som sa zle vyjadrila. Mam gynekol.problemy koli crevnym bakteriam. No antibiotika beriem len od stvrtka. Pri odbere som ich este nebrala. Odber mi robili jeden, potom mi volali, ze mam tu infekciu a mam prist pre recept a ze mi vyskocil jeden marker a ze treba robit krvne testy este. ked som tam bola pre recept, sestricka mi povedala, ze mam tu infekciu, dala recept a ze mam prist na odber, ja ze preco tak mi povedala, ze sa im v laboratoriu vyliala moja krv a ze ten odber treba na hormony. Potom ako zistili ten marker, ked sa krv vyliala??
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..noemi-ke, napriek tomu sa nestresuj dopredu. Mysli pozitívne! Veď v ničom nie si si istá. Riešiť veci máš čas potom. Možno fakt vyliali krv a v niečom sa potrebujú iba potvrdiť. Pri štítnej žľaze sa tiež robí odber na hormóny a ani nie na lačno. Neboj sa a dôveruj lekárom.
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Bola som u lekarky. naozaj sa krv vyliala, vzali mi opat na hoprmony. Moj marker 125 je 36.85. Sono bez cyst, vsetko sono ok. Takteda neviem, z coho to moze byt. Hladam nejake preparaty na znizenie, nenachadzam nic.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

noemi-ke Pozri príspevok
Bola som u lekarky. naozaj sa krv vyliala, vzali mi opat na hoprmony. Moj marker 125 je 36.85. Sono bez cyst, vsetko sono ok. Takteda neviem, z coho to moze byt. Hladam nejake preparaty na znizenie, nenachadzam nic.
Tento marker býva zvýšený i pri zápale vaječníkov, alebo endometrioze steny maternice, ja som podobný problém riešila keď, som mala 38, z preventívneho dôvodu a rozhodla som sa pre operačný zákrok, dala som si zobrať komplet všetko a teraz sice beriem hormony, ale som spokojná, že sa nemusím báť čo by sa mohlo diať. Ak Ti zistili zápal čriev, tak by som si po preliečení dala urobiť kolonoskopiu, nie je sa čoho báť, môžeš si žiadať urobiť vyšetrenie v slabej anestéze a ak budeš mať doprovod po hodinke ideš domov .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať