Zavrieť

Porady

Materské od 1.8.2006, časť VIII. (Záver)

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Príklady 9. a 10.

http://www.porada.sk/t31666-materske...-cast-vii.html

...dokazujú, že materské možno „znásobovať“. Aby sme čitateľa neunavovali ďalšími príkladmi „štvornásobku“, „päťnásobku“ atď. povedzme si na tomto mieste, kde sa „znásobovanie“ materského zastaví.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Príklad 11.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Pani Jana má 365 zamestnávateľov, označme ich symbolmi Z1 až Z365. U všetkých zamestnávateľov je zamestnaná od 1.1.2005 prípadne ešte dávnejšie. U všetkých zamestnávateľov má mesačný plat na úrovni maximálneho možného aktuálne platného vymeriavacieho základu, tj. do 30.6.2005 suma 21548 Sk, od 1.7.2005 suma 23738 Sk.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
V roku 2005 pritom pracovala takto:<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
1.1.2005 odpracovala 1 deň v zamestnaní Z1, v ostatných zamestnaniach mala neplatené voľno.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
2.1.2005 odpracovala 1 deň v zamestnaní Z2, v ostatných zamestnaniach mala neplatené voľno.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
3.1.2005 odpracovala 1 deň v zamestnaní Z3, v ostatných zamestnaniach mala neplatené voľno.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Atď. až napokon...<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
31.12.2005 odpracovala 1 deň v zamestnaní Z365, v ostatných zamestnaniach mala neplatené voľno.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
V každom zamestnaní teda odpracovala presne 1 deň, ostávajúce dni mala neplatené voľno. Za 1 deň v každom zamestnaní zarobila približne 21548/30 = 718 Sk, po 1.7.2005 už približne 23738/30 = 791 Sk.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Pri platení poistného na nemocenské poistenie bol dodržaný § 138 ods.12 písm. b) a § 138 ods.16 prvá veta, pretože každý mesiac v súčte z jednotlivých zamestnaní nebol prekročený maximálny možný vymeriavací základ.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Od 1.1.2006 už pani Jana plynulo – bez neplateného voľna – pracuje vo všetkých 365-tich zamestnaniach, všade na skrátený úväzok alebo ako domácky zamestnanec v zmysle § 49 a 52 Zákonníka práce.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Pani Jana nastupuje na materské od 1.10.2006, dátum pôrodu lekár určil na 15.11.2006. Na materské z nemocenského poistenia zamestnanca zo všetkých 365 zamestnaní má nárok – poistenie zamestnanca trvalo vo všetkých zamestnaniach s rezervou viac ako 270 dní v období od 15.11.2004 do 14.11.2006 (na dosiahnutie 270 dní bez problémov postačuje obdobie od 1.1.2006).<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Rozhodujúce obdobie je vo všetkých 365-tich zamestnaniach podľa § 54 ods.1 predchádzajúci rok, teda rok 2005. <o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
Denný vymeriavací základ určíme vo všetkých zamestnaniach podľa § 55. Spočítame mesačné vymeriavacie základy z ktorých sa odvádzalo poistné na nemocenské poistenie za jednotlivé mesiace roka 2005 a tento súčet vydelíme počtom (kalendárnych) dní roka 2005. Pritom odpočítame dni za ktoré sa neplatí poistné a dni prerušenia nemocenského poistenia.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Denný vymeriavací základ (zamestnanie Z1) bude:<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
718 Sk (len toľko zarobila v zamestnaní Z1 za celý rok) deleno (365 dní mínus 364 dní neplateného voľna, teda prerušenia nemocenského poistenia) = 718/1 = 718 Sk.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Podobne zamestnania Z2, Z3 atď. Od zamestnania Z182 bude denný vymeriavací základ suma 791 Sk.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Úhrn denných vymeriavacích základov zo všetkých 365 zamestnaní je suma 275502 Sk.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Pani Iveta bude dostávať materské vo výške 55% z úhrnu všetkých denných vymeriavacích základov, teda 151526 Sk na deň (výsledná mesačná suma materského bude približne 4,6 milióna Sk).<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Uvedený príklad je samozrejme značne prehnaný ale dokazuje, aké „diery“ sú v súčasnom zákone o sociálnom poistení, pokiaľ ide o výpočet výšky nemocenských dávok všeobecne a výšky materského konkrétne. Ťažko očakávať, že niekto môže skutočne mať 365 zamestnaní. Reálne však ide o inšpiráciu – i dvojnásobná dávka materského predsa poteší.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Koniec (?).
Usporiadat
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

palec.b Pozri príspevok
Dobry den,
potrebujem si ujasnit jednu vec. Ak je zena s prvým dieťaťom na rodičovskej dovolenke do 3.2008 a TP je 5.10.2007. Pocas RD bola zamestnana od 1.2.2006 - 31.3.2007 a novy PP od 1.4.-30.4. splna podmienku 270 dni . Aby sa dosiahla max. materska staci, ked sa zamestna napr. 30.7-31.7. a 1.8.ukonci PP a bude pokracovat v RD az do nastupu na MD alebo musí byť pri nástupe na MD zamestnaná.
Pri nástupe na MD vlastne nemusí byť zamestnaná, ak jej skončí PP už počas tehotenstva, má ochrannú lehotu 6 mesiacov, takže nárok na materské bude mať, keď nastúpi na MD do 6 mesiacov od skončenia PP.
Uvedený postup je správny ale je možné zamestnať sa aj len pár dní pred nástupom na MD, napr. 2 dni a zotrvať naďalej v zamestnaní aj po nástupe na MD. Pre zamestnávateľa to nepredstavuje žiadne náklady, len ponahlasuje zmeny do poisťovní a bude ťa viesť v evidencii.
0 0
batoro batoro

batoro je offline (nepripojený) batoro

Dobrý večer p. Mihál,
neviem či sa Vám to dostane takouto cesto,ale mal by som na Vás veľkú prosbu. Týka sa to dvoch otázok, z ktorých jedna je vysoko aktuálna a súvisí so zúčtovaním ročného zdravorného poistenia. prečítal som toho už doať a bol som aj priamo v mojej poisťovni, no nevedeli mi odpovedať... počas minulého roka som mal do októbra maximálne vymeriavaci základ (plat 65000) a od októbra mám dvoch zamestnávateľov (70000 a 8000) no a v poistovni mi nevedeli povedat, ci si mam podat rocne zuctovanie, podla mojho nazoru NIE, nakolko platim maximum. a este jedna otazocka, moj snubenica je v 4. mesiaci tehotenstva a pracuje od 1.6. u mamy za 15.000 predtym mala zamestananie v DFnsP BA za cca 16000 bez sluzieb, ak som tomu spravne pochopil k maximalnej materskej staci, aby jej mama v posledny mesiac tehotenstva zvysila plat napr. na 30000?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

batoro Pozri príspevok
moj snubenica je v 4. mesiaci tehotenstva a pracuje od 1.6. u mamy za 15.000 predtym mala zamestananie v DFnsP BA za cca 16000 bez sluzieb, ak som tomu spravne pochopil k maximalnej materskej staci, aby jej mama v posledny mesiac tehotenstva zvysila plat napr. na 30000?
Nie som síce p. Mihál, ale ak sa neurazíš odpoviem na tvoju druhú otázku:
nestačí zvýšenie platu posledný mesiac pred nástupom na MD. Musí tam byť ukončenie terajšieho pracovného pomeru a uzatvorený nový pracovný pomer s platom napr. 30000,- ako píšeš. A nemusí to byť celý mesiac, stačí napr. 2-3 dni pred nástupom na MD. Tým ukončením a uzatvorením nového PP jej vzniká nové rozhodujúce obdobie, z ktorého sa bude počítať výška materského. Samotné zvýšenie mzdy by nestačilo.
0 0
batoro batoro

batoro je offline (nepripojený) batoro

Nie neurazil som sa a chcel by som velmi pekne poďakovať.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

mám kamarátku ktorá je SZČO ... teraz zistila že je v 5.mesiaci (aj to sa dá) a chce vedieť, čo by jej pomohlo k tomu, aby mala "dobrú" materskú. je možné že by ukončila živnosť a zamestnala sa u mamy? bolo by to východisko aby mohla mať materskú z max.VZ?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Mirka.V Pozri príspevok
mám kamarátku ktorá je SZČO ... teraz zistila že je v 5.mesiaci (aj to sa dá) a chce vedieť, čo by jej pomohlo k tomu, aby mala "dobrú" materskú. je možné že by ukončila živnosť a zamestnala sa u mamy? bolo by to východisko aby mohla mať materskú z max.VZ?
Kamarátke by sa dalo pomôcť iba vtedy, ak bola aj zamestnaná v posledných 2 rokoch, alebo bola aj DNP v posl. 2 rokoch.
Ale ak bola len SZČO, tak šancu na max. materské nemá. Materská jej bude spočítaná z toho z akého VZ platila odvody do SP.
0 0
moku moku

moku je offline (nepripojený) moku

Dobry den pan Mihal,<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
<o:p></o:p>
citala som Vase prispevky ohladne moznosti zvysenia materskeho ale priklad na moju specificku situaciu som tam nenasla, preto Vas chcem poprosit o radu, ktora by mohla zaujimat aj ostatnych Od roku zaciatku roku 2005 pracujem u svojho zamestnavatela, ktory za mna odvadza nemocenske poistenie. V marci 2007 som v ramci organizacie presla na plny uvezok na nove pracovne miesto. Zaroven som vsak este stale zamestnana aj na starom pracovnom mieste ale uz len na ciastocny uvezok. Mam teda uzavrete dve pracovne zmluvy a tiez dostavam dve vyplatne pasky (odovdy za zamestnavatela figuruju na kazdej z nich samostatne, odvody za zamestnanca len na jednej z celkovej <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comffice:smarttags" /><st1:City><st1:place>sumy</st1:place></st1:City>). Na matersku nastupujem v auguste 2007. Pokial som Vas prispevok spravne pochopila, vzhladom na to, ze dalsi prijem (hoci za obdobie kratsie ako 270 dni) mam od rovnakeho zamestnavatela, ktory za mna odvody platil dlhsie ako 270 dni, malo by byt v mojom pripade mozne zmenit rozhodujuce obdobie pre vypocet MD tym, ze by som si na oboch pracovnych miestach vzala den neplateneho volna. Vtedy by sa MD pocitala z oboch prijmov. Je tomu tak? Dakujem za radu.<o:p></o:p>
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

moku Pozri príspevok
Dobry den pan Mihal,<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
citala som Vase prispevky ohladne moznosti zvysenia materskeho ale priklad na moju specificku situaciu som tam nenasla, preto Vas chcem poprosit o radu, ktora by mohla zaujimat aj ostatnych Od roku zaciatku roku 2005 pracujem u svojho zamestnavatela, ktory za mna odvadza nemocenske poistenie. V marci 2007 som v ramci organizacie presla na plny uvezok na nove pracovne miesto. Zaroven som vsak este stale zamestnana aj na starom pracovnom mieste ale uz len na ciastocny uvezok. Mam teda uzavrete dve pracovne zmluvy a tiez dostavam dve vyplatne pasky (odovdy za zamestnavatela figuruju na kazdej z nich samostatne, odvody za zamestnanca len na jednej z celkovej <st1:city><st1:place>sumy</st1:place></st1:city>). Na matersku nastupujem v auguste 2007. Pokial som Vas prispevok spravne pochopila, vzhladom na to, ze dalsi prijem (hoci za obdobie kratsie ako 270 dni) mam od rovnakeho zamestnavatela, ktory za mna odvody platil dlhsie ako 270 dni, malo by byt v mojom pripade mozne zmenit rozhodujuce obdobie pre vypocet MD tym, ze by som si na oboch pracovnych miestach vzala den neplateneho volna. Vtedy by sa MD pocitala z oboch prijmov. Je tomu tak? Dakujem za radu.<o:p></o:p>
Nie som p. Mihál, ale možno ma p. Mihál doplní alebo upresní.
Ak si zamestnatá nepretržite do dnešného dňa u toho istého zamestnávateľa /poistenie 270 dní za posl. 2 roky splňaš/ vzatie neplateného voľna nepomôže pre zmenu RO na výpočet materskej. Potrebné je ukončiť PP napr. 29.7.07 to je odhláška na SP a znovu prihláška na SP a znovu uzatvor PP napr. 1.8.07 tak, aby si z obidvoch PP mala max. VZ. Pri takomto spôsobe bude výpočet materskej v zmysle:
§ 54
Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu
c) v kalendárnom mesiaci, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do dňa predchádzajúceho dňu, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské.
Pekný večer...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Manual Pozri príspevok
Nie som p. Mihál, ale možno ma p. Mihál doplní alebo upresní.
Ak si zamestnatá nepretržite do dnešného dňa u toho istého zamestnávateľa /poistenie 270 dní za posl. 2 roky splňaš/ vzatie neplateného voľna nepomôže pre zmenu RO na výpočet materskej. Potrebné je ukončiť PP napr. 29.7.07 to je odhláška na SP a znovu prihláška na SP a znovu uzatvor PP napr. 1.8.07 tak, aby si z obidvoch PP mala max. VZ. Pri takomto spôsobe bude výpočet materskej v zmysle:
§ 54
Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu
c) v kalendárnom mesiaci, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do dňa predchádzajúceho dňu, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské.
Pekný večer...
Doplním Janka-Manuala. Nárok na materské budeš mať iba z jedného pracovného pomeru - teda poistenia zamestnanca, pretože iba v jednom prípade spĺňaš podmienku trvania poistného vzťahu 270 dní v posledných 2 rokoch. Ak by to malo byť aj z druhého PP, musela by si splniť túto podmienku aj v tomto poistnom vzťahu. Pokiaľ ide o zmenu RO, je to presne tak, ako píše Janko.
0 0
moku moku

moku je offline (nepripojený) moku

skoda myslela som, ze ked sa jedna o tu istu organizaciu bude to mozne...
v kazdom pripade dakujem za odpoved
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Ahojte, precitala som si celych 42 stran tohto zaujimaveho citania a chcela by som sa uistit, ci som to pochopila spravnepoistena ako zamestnanec som od jula 2005, momentalne platim odvody z 24000. Okrem toho som aj SZČo,ale nevznikla mi na zaklade danoveho priznania povinnost platit poistne.na matersku by som chcela ist (ak by sa podaril nas plan oktober 2008.pre zvysenie materskej sa mam prikhasit ako dobrovolny platca z min.zakladu a potom povedzme 31.7. 2008 odhlasit a znovu prihlasit z max. zakladu?alebo sa da robit este nieco ine?dakujem!!!!!A
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Pre aduliak
Ano, dobre je prihlásiť sa na DNP. Samozrejme aj tam musíš splniť minimálne 270 dní do dňa pôrodu. Teraz sa prihlás /zajtra/ z minima a napr. 15.12.07 sa odhlás. Potom sa treba znova prihlásiť napr. 27.12.07 z max. VZ. Potom ešte do 31.12.07 treba dať na SP zmenu platby z min. VZ s termínom od 1.1.08. Od 1.1.08 znovu budeš platiť z minimálnej mzdy, aká bude vtedy aktuálna. Takto budeš platiť až do nástupu na materskú.
V čase od 27.12. do 31.12.07 si musíš vziať v práci neplatené voľno, aby sa ti neprekrývali RO
Takto budú splnené podmienky na 2 materské z max. VZ v zmysle:
§ 54
Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu
(2) Ak poistencovi vzniklo nemocenské poistenie

a) v kalendárnom roku, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do konca tohto kalendárneho roka
PS: je možnosť spraviť aj RO v r. 2008, tesne pred nástupom na materskú a podobne. Záleží na okolnostiach.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Dakujem!to znamena, ze v kazdom pripade musim skombinovat neplatene volno v praci s maximalnym vymeriavacim obdobim ako SZČO,ano?kedze s neplatenym volnom by bol v mojej praci problem (tazko by som vysvetlovala,ze chcem nepl.volno kvoli materskej, o ktorej este nebudu v praci vediet). keby sa to dalo neskor (tesne pre MD, bolo by to lepsie, uz by som sa vedela dohodnut so sefom, kedze by uz o materskej vedel). takze, keby sa prihlasim teraz z minima, budem ho platit 270 dni a potom sa odhlasim a nasledne par dni pred nastupom na MD sa prihlasim s max. VZ a zoberiem v praci nepl.volno, efekt by bol rovnaky?
este raz dakujem!
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

aduliak Pozri príspevok
Dakujem!to znamena, ze v kazdom pripade musim skombinovat neplatene volno v praci s maximalnym vymeriavacim obdobim ako DNP osoba SZČO,ano?kedze s neplatenym volnom by bol v mojej praci problem (tazko by som vysvetlovala,ze chcem nepl.volno kvoli materskej, o ktorej este nebudu v praci vediet). keby sa to dalo neskor (tesne pre MD, bolo by to lepsie, uz by som sa vedela dohodnut so sefom, kedze by uz o materskej vedel). takze, keby sa prihlasim teraz z minima, budem ho platit 270 dni a potom sa odhlasim a nasledne par dni pred nastupom na MD sa prihlasim s max. VZ a zoberiem v praci nepl.volno, efekt by bol rovnaky?
este raz dakujem!
Musíš skombinovať nepl. voľno ako zamestnanec s DNP. Nie je možné mať v práci VZ pre odvody 24.000 a ako DNP tiež z max. VZ v jednom období. Preto sa bere v práci nepl. voľno, aby sa mohlo spraviť RO z DNP. Úloha SZČO tam nie je podstatná, /to bol u teba asi preklep/ pretože ako píšeš, neplatíš žiadne odvody = nevyšli ti.
Ano efekt bude taký istý ak si nepl. voľno v práci vezmeš tesne pred nástupom na materskú a RO z DNP sa spraví v tomto období.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Manual Pozri príspevok
Musíš skombinovať nepl. voľno ako zamestnanec s DNP. Nie je možné mať v práci VZ pre odvody 24.000 a ako DNP tiež z max. VZ v jednom období. Preto sa bere v práci nepl. voľno, aby sa mohlo spraviť RO z DNP. Úloha SZČO tam nie je podstatná, /to bol u teba asi preklep/ pretože ako píšeš, neplatíš žiadne odvody = nevyšli ti.
Ano efekt bude taký istý ak si nepl. voľno v práci vezmeš tesne pred nástupom na materskú a RO z DNP sa spraví v tomto období.

Súhlasím s Jankom, a odobrujem tvoj názor, NV sa dá zobrať aj tesne pred nástupom na MD a skombinovať to s maximálnym VZ na DNP. Treba dať pozor aj na SZČO, pretože keby ti vyšlo platiť čo i len minimálne odvody ako SZČO od 1.7.2007, redukovalo by to tvoj VZ zo zamestnania aj z DNP.
Ako to obísť: urobiť s.r.o. a zrušiť živnosť.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Dakujem obom, musim si to teda dobre vyratat,aby mi vysli dni....velmi ste mi pomohli.....
0 0
beldine beldine

beldine je offline (nepripojený) beldine

Po prečítaní vašich príkladov, by som sa chcela spýtať či ja ako budúca mamička môžem niečo spraviť pre zvýšenie materskej aj ked nie som dobrovoľným platcom nemocenskej. V roku 2006 som zmenila 3 zamestnávateľov a od polovice septembra 2006 som zamestnaná v jednej firme predtým som bola 12 dní nezamestnaná a ani som nebola nahlásená na žiadnom úrade.Termín pôrodu je 11/07. Za posledné dva mesiace som mala dva dni neplateného voľna, ovplyvní to moju materskú? Čo môžem spraviť aby bola vyššia? Za odpoveď vopred ďakujem.
0 0
beldine beldine

beldine je offline (nepripojený) beldine

Tých 270 dní sa ráta zvlášť pre nemocensky dobrovoľne poistené a zvlášť pre nemocensky poistené zamestnávateľom? A čo sa týka toho znásobovania, ja som nemala neplatené voľno u jedného a pracovala u druhého, pracovala som od 03/05 do 05/06 prvý, od 06/06 do 08/06 druhý a posledný od 13.9.2006 do teraz.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
beldine Pozri príspevok
Tých 270 dní sa ráta zvlášť pre nemocensky dobrovoľne poistené a zvlášť pre nemocensky poistené zamestnávateľom? A čo sa týka toho znásobovania, ja som nemala neplatené voľno u jedného a pracovala u druhého, pracovala som od 03/05 do 05/06 prvý, od 06/06 do 08/06 druhý a posledný od 13.9.2006 do teraz.
270 dni sa pocita zvlast z DNP, a zvlast zo zamestnania.
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

ajobs Pozri príspevok
Áno, presne tak.
Skúsenosť so sociálkou: Keď to takto urobíte, je to zneužívanie sociálneho systému. Samé otázky prečo ste to takto urobili? Dáme si to preveriť Inšpektorátom práce. Ako je to možné, že ste zamestnali tehotnú ženu? No proste je to náročné, keď niekto neustále "otravuje" takýmito otázkami. Nakoniec som zvedavá, ako to celé dopadne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať