Zavrieť

Porady

úhrada omylom

Ahojte, chcela by som sa opýtať ako mám vyriešiť nasledujúci problém:
Podnikateľ má 2 firmy a omylom zaplatil faktúru z účtu svojej druhej firmy.
Neviem či sa to dá vyriešiť tak, že vystavím výdavkový z pokladne u uhradím to tej firme cez pokladňu a napíšem tam nejakú poznámku alebo poraďte. dík
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

eop
Ešte som sa chcela spýtať. V jednej firme, s.r.o., platca dph si platieva niekedy z firemného účtu svoje súkromné faktúry. Dá sa to zaúčtovať cez ten účet 378/221? Nemôže byť z toho nejaký problém (na kontrole), že hradí tieto veci z podnikateľského účtu? Ďakujem
Problém nebude, skôr chaos.......Osobne by som vééééééľmi pekne poprosila dotyčného , aby s tým prestal, resp. by som to účtovala ako pohľadávku firmy voči nemu ako spoločníkovi, konateľovi.... To nie sú už podľa mňa platby omylom, to je nedôslednosť. Nepatrí to síce k téme, ale takýto prístup ma vie vytočiť .
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Paula
Problém nebude, skôr chaos.......Osobne by som vééééééľmi pekne poprosila dotyčného , aby s tým prestal, resp. by som to účtovala ako pohľadávku firmy voči nemu ako spoločníkovi, konateľovi.... To nie sú už podľa mňa platby omylom, to je nedôslednosť. Nepatrí to síce k téme, ale takýto prístup ma vie vytočiť .
Ďakujem. Mňa to vie tiež vytočiť, ale podaktorí sú tak arogantní, že si nedajú vysvetliť a stále dookola tvrdia to svoje, že to je správne a on to tak bude robiť. Tak na výber mám jedine sa z toho vysomáriť, alebo ho poslať kade ľahšie. ďík
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať