Zavrieť

Porady

slovenské tiramisu

Máte niekto nejaký dobrý recept na tzv. slovenské tiramisu. Niekde som to ochutnala a bolo to výborné, tak by som to vyskúšala urobiť.
Usporiadat
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Mascarpone sa predáva pod rovnakým názvom. Ja som v decembri kúpila v metre 1,5 kg balenie za rovnakú cenu ako 1/4 kg balenie v inom hypere. Neviem, či bola akcia alebo je taký rozdiel v cene.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Ja robim Tiramisu takto a nam velmi chuti.

okruhle piskoty, pohar silnej ciernej kavy, 2 sladke smotany , 2 neochutene natierkove masla MANA /zilina/ 8 polievkovych lyzíc krystaloveho cukru na posypanie kakaovy prasok .

vo vysokej miske vyslaham 2 smotany , 2 natierkove masla a 8 lyzic krystaloveho cukru na hladku hmotu cca 3 minuty, piskoty poukladam na dno tortovej formy, pooblievam ciernou kavou / ci do nej date aj cukor je na vas/,
taktiez mozete pridat rum, ja ho nedavam. , na piskoty navrstvim polovicu hmoty, dam dalsiu vrstvu piskot pooblievam kavou, navrstvim hmotu a povrch posypem cistym kakaovym praskom.
dam do chladnicky zvycajne z vecera do rana.
Skuste a neobanujete.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

maturantka Pozri príspevok
Milanval, prosím, pod akým názvom sa to mascarpone v tescu predáva? Dávam len lučinu, ale chcela by som vyskúšať originálny recept. Ď.
Mascarpone som uz nasla v Bille aj pod nazvom MASCARINO.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ďakujem, skúsim ju pozháňať, uvidíme, pocítime ten rozdiel. Inak robím tiramisu z lučiny a originál amareta a ideme sa "utrhať" za posledným kúskom.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ludmilla Pozri príspevok
Mascarpone som uz nasla v Bille aj pod nazvom MASCARINO.
Pár krát som z toho robila tiramisu, je to vynikajpce.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Cez víkend som robila tiramisu prvýkrát - čokoládové a bole senzačné, všetci sa doma oblizovali. Tak pripájam recept, vyskúšajte neoľutujete:

na prípravu potrebujete:
4 žĺtka, 2 lyžice kryštálového cukru, 500 g mascarpone, 100 g horkej čokolády, 4 lyžice mlieka, sneh zo 4 bielkov, piškóty, hrnček kávy, maslo

Zo 4 žĺtkóv a kryš. cukru mixérom vyšľaháme hustú penu, jemne primiešame mascarpone. Čokoládu rozpustíme na miernom ohni spolu s mliekom a po vychladnutí pridáme k mascarpone. Do vzniknutej hmoty zľahka primiešame sneh zo 4 bielkov. A krém máte hotový.
Plech, pekáč alebo nádobu do ktorej tiramisu idete robiť jemne potrieme maslom a navrstvíme krém, piškóty namočené v káve (nesmú byť príliš mokré), krém, piškóty, krém. Celé to posypeme grankom a dáme do chladničky na 2 hodiny stuhnúť.

Dúfam, že Vám to tam dve hodiny vydrží a maškrtníci to neobjavia skôr. Naozaj výborné, vyskúšajte!!!
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Gabi03 Pozri príspevok
A čo tak pridať aj ovocie?! Buď čerstvé, alebo aj zavárané. Pre mňa je novinka tá smotana s džemom. Vyskúšame niekedy.
... My sliny tečú.
Jaj nejako som zabudla pozrieť sa na recepty. Ovocie som dávala aj ja, ale s tým džemom je to lepsie. Vlastne aj trochu osladí, keď inde nedávam cukor. Tortu skúste je naozaj mňam. Tá smotana vsiakne do piškót takže torta je aj pevná.
0 0
subard subard

subard je offline (nepripojený) subard

Pomarančové tiramisu
POSTUP
1. Kompótové mandarínky precedíme a necháme odkvapkať. Šľahačkovú smotanu vyšľaháme dotuha. Mascarpone a tvaroh dohladka vymiešame s cukrom. Pridáme 3 lyžice pomarančového likéru. Do tvarohového krému opatrne primiešame šľahačku a 100 ml pomarančovej šťavy.

2. Dno nákypovej formy rovnomerne ne vyložíme piškótami, ktoré pokvapkáme pomarančovou šťavou. Na ne poukladáme odkvapkané mandarínky a potrieme ich polovicou tvarohového krému.

3. Pokračujeme mandarínkovou vrstvou, na ňu poukladáme piškóty, ktoré opäť pokvapkáme pomarančovou šťavou. Na piškótovú vrstvu natrieme zvyšok krému, povrch uhladíme. Zákusok necháme cez noc stuhnúť v chladničke.

4. Pred podávaním zákusok poprášime kakaom a ozdobíme plátkami pomaranča.

6-8 PORCIÍ
■ 2 mandarínkové kompóty (cca 300 ml)
■ 125 ml šľahačkovej smotany
■ 250 g syra Mascarpone
■ 250 g tvarohu
■ 80 g cukru
■ 3 lyžice pomarančového likéru
■ 200 – 250 ml pomarančovej šťavy (môže byť aj 100% pomarančový džús)
■ 1 balíček dlhých piškót
■ kakao
■ plátky pomarančov na ozdobu
0 0
subard subard

subard je offline (nepripojený) subard

Cesto: štyri žĺtky, 40 g medu, 80 g práškového cukru, 250 g mascarpone, 10 g želatíny, 200 ml smotany na šľahanie, jeden balíček detských piškót, 250 ml čiernej kávy, 100 ml likéru Amaretto, 50 g kryštálového cukru

Med s práškovým cukrom a so žĺtkami vyšľaháme nad parou do hustej peny, a keď mierne vychladne, prišľaháme k nej mascarpone a rozpustenú želatínu. Potom jemne zamiešame ušľahanú smotanu na šľahanie. Tortovú formu vyložíme detskými piškótami, pokvapkáme ich osladenou kávou a Amarettom a nanesieme časť pripraveného krému. Ten opäť pokryjeme piškótami a postup zopakujeme. Dáme riadne schladiť do chladničky a pred podávaním zákusok posypeme kakaom
0 0
subard subard

subard je offline (nepripojený) subard

TIRAMISU

Materiál:
Tvaroh Danone jemný – 30 dk alebo syrečky LUČINA
½ tegliku sladkej šľahačky
1 stužovač šlahačky
3 celé vajcia!
1 bal. Vanílkového cukru
2 a ½ PL kryštálového cukru
½ dcl kávy Nesca
1 balíček oválnych piškot
1 dcl Mandlového likéru – AMARETY

Postup:
3 žĺtky vyšľahať s kryšt. cukrom, postupne pridávať tvaroh + vanílku
zvlášť vyšlahať šlahačku + stužovač šlahačky
vyšlahať bielka a potom spolu jemne zmiešať s krémom
Na spodok nádoby 30x20 uložíme piškoty, polejeme kávou a likérom, potrieme krémom a potom opakujeme piškoty a krém na vrch. Dáme stuhnuť do chladničky a posypme horkým kakaom alebo čokoládovou ryžou.
0 0
katarinat katarinat

katarinat je offline (nepripojený) katarinat

ja som robila tot a vsetkym sa pacilo naozaj lahucke....

TIRAMISU - lehké, osvěžující :-))))

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

cukrářské piškoty (2 bal.) , 2 x šlehačka na šlehání 33%, 2 x zakysaná smetana, silná káva, cukr, troška Cinzana, kakao

POSTUP PŘÍPRAVY

Uvaříme si silnou kávu, necháme jí vychladnout a osladíme podle chuti.
Mezitím než káva vychladne ušleháme si dvě šlehačky a do ušlehaných ještě lehce zašleháme zakysanou smetanuy, osladíme a kápneme trošku Cinzana.
Do vychladlé kávy přidáme také pár kapek Cinzana a v této koupeli máčíme cukrářské piškoty z obou stran.
Namočené piškoty pak dáváme do nějaké formy, nebo na mísu pěkně vedle sebe.
Na piškoty pak dáváme první vrstvu bílé šlehačkové hmoty.
Opět piškoty namočené v kávě a zase vrstva bílé hmoty.
Když máme dezert pěkně hotový, můžeme horní vrstvu ozdobně zvlnit tupým nožem a šoupneme to do lednice.
Po několika hodinách, nebo ještě lépe přes noc necháme Tiramisu "pracovat" a než budeme dávat dobrotu na stůl, posypeme přes tenoulinké sítko obyčejným neslazeným kakaem.
Můžete dozdobit lístkem máty :-)

Recept je opravdu jednoduchý, rychlý a výsledek stojí za to! V letních dnech prima osvěžující dobrota.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať