Zavrieť

Porady

kadernícky salón

sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu v niekoľkých veciach.

1. Kamarát, si chce otvoriť kadernícky salón, on tam chce kaderníčky zamestnať, ja mu tvrdím, že lepšie je mať ľudí na živnosť. Lenže neviem, ako sa to v tomto prípade robí,t.j. či si materiál (farby,laky,...) nakúpia živnostníci sami a dostávajú trebárs % z predaja, alebo má každý živnostník svoju RP a platí iba za prenájom kresla??? No neviem sa z toho vymotať
2. Ak by si už aj zamestnal kaderníčky, tak chce odo mňa,aby som mu povedala,aké im má dať mzdy...No môžem spraviť nejakú kalkuláciu, ale neviem akou formou sa títo zamestnanci odmeňujú, teda či im dať napr. minimálnu mzdu ako fixnú zložku a k tomu nejaké % z tržby. On mi tvrdí, že by im mal ešte strhávať za materiál,ktorý spotrebujú pri práci. Samozrejme nie celý materiál, ale len určité % (čo sa mi moc nezdá).
Poraďte mi prosím, ak s týmto máte niekto súsenosť
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sta
Práveže on túto možnosť nechce, teda prenajať niekomu v salóne kreslo. Skôr to chcel spraviť tak, ako to aj on robil, že by mesačne fakturoval za poskytnutie kaderníckych služieb. Tak som sa mu snažila vysvetliť, že takto sa to nedá spraviť, buď im prenajme to kreslo a v cene prenájmu bude mať zahrnuté všetky náklady, alebo si zamestná normálnych zamestnancov. Lenže on ma presviedča, že keď to mohol tak robiť on pre jeden salón, prečo by to nemohli aj ostatní. Už som z neho zúfalá. Potom mi zasa argumentoval tým, že keď pracuje pre TV, kde upravuje vlasy moderátorke, tak tiež to tej TV fakturuje na základe objednávky.
Teraz tomu začínam rozumieť tak, že kaderníčky-živnostníčky, ktoré by boli u neho "v podnájme", by mu faktúrovali poskytnuté kadernícke služby....priznávam, som kúštik v chaose
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

tak si vieš predstaviť aký chaos mám teraz z neho ja. Keď on na mňa vychŕli milión otázok a kopec možností a vie ma tak dopliesť, že z toho výjdem nakoniec úplne blbá
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
sta
tak si vieš predstaviť aký chaos mám teraz z neho ja. Keď on na mňa vychŕli milión otázok a kopec možností a vie ma tak dopliesť, že z toho výjdem nakoniec úplne blbá
Ja mám pocit, že Tvoj priateľ nechce radu, ale potvrdiť svoje názory. Ja viem presne, čo chce Tvoj priateľ. Nie pri jednom zriaďovaní salónu som mudrovala. Ale dievčence - kaderníčky tiež už vedia rátať. A napriek silnej konkurencii vzhľadom na nie celkom priaznivý vývoj ponuka - dopyt sa nedajú celkom pritlačiť do kúta. S tým treba rátať.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Prosím vás, kamarátka má tiež priestory zriadené na kadernícky salón a má záujemkyňu aby jej prenajala stoličku v kaderníctve. Je to živnostníčka- nemáte zmluvu o prenájom stoličky v kaderníctve? Ja som si už niečo pripravila, ale neviem či to mám správne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať