Zavrieť

Porady

peňažný denník v exceli

Ponúkam Vám môj vynález - peňažný denník v Exceli aj s naprogramovanými vzorcami. Je to pre tých, čo nemajú moc peňazí nazvyš na zakupovanie drahých SW a pomôžu si sami, ako vedia...
Možno niektorí, čo sú zvyknutí na originálne SW, nad tým mávnu rukou.
Cieľom môjho príspevku je však skôr pomôcť tým, čo vypisujú peňažné denníky ručne a Excel nie je pre nich španielska dedina. Klasickým vypisovaním papierového PD ak potrebujú vložiť nejaký zabudnutý doklad, poprípade niečo iné zmeniť, musia prepisovať a prepisovať...
Pre rýchle uvedenie do obrazu: podfarbené bunky nevypĺňame, sú tam naprogramované vzorce. Členenie príjmov (či už oplyvňujúcich alebo neovplyvňujúcich ZD) musíme spraviť ručne (stĺpce 7, A, B, C resp. 9, A,B, C,D,E,F), členenie daňových výdavkov sa uskutočňuje podľa kódu, zadaného v stĺpci D1 (m=materiál, t=tovar, z=mzdy, f=fondy, r=réžia, o=ostatné, bez kódu = žiadna voľba - bude sa jednať o výdavky neoplyvňujúce ZD a tie musíme určiť "ručne"). Stĺpce č. 12 a 13 musia obsahovať nuly, inak sme buď zabudli začleniť príjmy alebo špecifikovať výdavky neovplyvňujúce ZD.
Tých 176 riadkov bude určite niekomu málo a niekomu veľa - treba si denník rozšíriť alebo zúžiť podľa vlastných potrieb a prekopírovať vzorce...
Tento strohý návod bude stačiť len vyspelým užívateľom Excelu. No nechcel som zasa unavovať dlhokánskymi popismi. Kto budete mať záujem, kľudne sa pýtajte...
Veľmi rád uvítam námety na zlepšenie.. človek je tvor omylný. Viac hláv, viac rozumu - veď preto policajti chodia so psom..
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Jajulka Pozri príspevok
Ako si stiahnem excelovský súbor? Keď som to chcela urobiť, vypísalo mi, že nemám na to dostatočné oprávnenie. Poradíte mi prosím?
Musíš mať viac príspevkov.(neviem či 5 alebo viac). Píš príspevky a neskôr sa ti to podarí.
0 0
colton colton

colton je offline (nepripojený) colton

super, ďakujem !

len ma tak napadlo, ako to bude vyzerať pri tlačení, keďže to ide poriadne do šírky.. vytlačím to na 4 strany a pri kontrole poukladám vedľa seba ? fakt si to neviem predstaviť, ako to riešite ?
0 0
snow3p snow3p

snow3p je offline (nepripojený) snow3p

Možno by bolo rozumné napisat co treba do jednotlivych stlpcov uviest, lebo sa semtam najde niekto, kto tomu velmi nerozumie, ako napriklad ja. Dakujem
0 0
lolka1 lolka1

lolka1 je offline (nepripojený) lolka1

ahoj, viete mi poradiť? ak zapíšem do peň. denníka zostatky z minulého roka, potom v súčtovom riadku započítam aj tieto hodnoty? a záhradná chatka, ktorá sa používa ako predajňa, patrí do akej odpis. skupiny?
0 0
gabriela.didiova gabriela.didiova
tiež si myslím, že je široký a uvažujem ako to mám vytlačiť a uložiť
0 0
gabriela.didiova gabriela.didiova
vďaka za radu, lebo viacerí máme takýto problém
0 0
ariel111 ariel111

ariel111 je offline (nepripojený) ariel111

super
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Dobry, snažím sa používať vas PD v exceli ale potrebujem poradit, dva datumi mi nesedia podla poradia /ešte na začiatku roka/ ako na ne? aby som to mala podla dátumového poradia? laik
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

Ako prepíšem ten rok 2005 na aktuálny?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Mija33 Pozri príspevok
Ako prepíšem ten rok 2005 na aktuálny?
najskôr si ho musíš uložiť do svojho PC a potom, keď ho otvoríš, už vieš doňho dopisovať
0 0
Thovt Thovt

Thovt je offline (nepripojený) Thovt

Aj ja som skúsil urobiť peňažný denník. Je vodorovne rozdelený na 3 strany (rozpis, príjmy a výdavky) a zvisle urobený na 12 strán s 252 riadkami. Snažil som sa o jednoduchosť a prehľadnosť. Kto chce nech vyskúša. Dúfam že tam nie sú chyby.


Edit: Trochu zmena, členenie príjmov a výdavkov podľa výkazu príjmov a výdavkov + riadok s údajmi do výkazu
Naposledy upravil Thovt : 31.12.11 at 09:44
1 0
dominika :D dominika :D

dominika :D je offline (nepripojený) dominika :D

Začala som vypĺňať peňažný denník od Thovt. Hneď v prvom riadku mi napíše chybu - v kontrolnom súčte "chyba 1.4E-14", neviem akú chybu som urobila, čo mám robiť? Prosím poraďte.
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Prečo sa trápiš s excelovským peňažným denníkom, keď sa dajú stiahnuť bezplatné demoverzie účtovných SW, ktoré ti urobia aj iné evidencie ?
0 0
dominika :D dominika :D

dominika :D je offline (nepripojený) dominika :D

Chcela som to riešiť v ALFE ale teda je tam obmedzenie príjmov 3 500 eur. Vieš mi poradiť bezplatnú demoverziu bez takého obmedzenia?
0 0
Thovt Thovt

Thovt je offline (nepripojený) Thovt

Chyba 1,4E+14 je tam pretože si zadala číslo 1,4*10 na štrnástu, chyba zmizne keď hodnotu správne zaúčtuješ nielen do pohybu peňažných prostriedkov, ale aj do príjmov alebo výdajov. V tom kontrolnom súčte ti len ukazuje akú hodnotu nemáš správne zaúčtovanú, ak by to bola hodnota do 100 tisíc eur, potom by ju zobrazilo normálne bez E+číslo
0 0
dominika :D dominika :D

dominika :D je offline (nepripojený) dominika :D

Také číslo som nezadala. Urobilo mi to preto, že som rozdelila sumu na príjmy za tovar a služby teda do dvoch stĺpcov. Keď tú sumu dám spolu len do jedného stĺpca - príjmy za služby, tak už to chybu neukazuje.
To číslo má dve desatinné miesta - to robí problém. ak tam nechám len jedno desatinné miesto tak to berie v poriadku.
Naposledy upravil dominika :D : 14.01.12 at 11:41
0 0
Thovt Thovt

Thovt je offline (nepripojený) Thovt

skús to sem dať ako priložený súbor, pozriem sa na to (ale až zajtra)
0 0
dominika :D dominika :D

dominika :D je offline (nepripojený) dominika :D

Ak budeš mať viac času prosím skús mi pozrieť, prečo mi už nechce automaticky dopisovať dátum .2011 (zrejme som tam niečo poklikala)
Ďakujem.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dominika :D Pozri príspevok
Ak budeš mať viac času prosím skús mi pozrieť, prečo mi už nechce automaticky dopisovať dátum .2011 (zrejme som tam niečo poklikala)
Ďakujem.
V menu NÁSTROJE > MOŽNOSTI si zaškrtni presnosť výpočtu podľa zobrazenia.
kuk.JPG  
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

dominika :D Pozri príspevok
Chcela som to riešiť v ALFE ale teda je tam obmedzenie príjmov 3 500 eur. Vieš mi poradiť bezplatnú demoverziu bez takého obmedzenia?
Tak skús MRP, máš v ňom iné podmienky obmedzenia, nie obrat ale počet zápisov.
http://www.mrp.sk/index.php/componen...ala-firma.html
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať