Zavrieť

Porady

Prečerpaná dovolenka

Mám problém. Zamestnanec končí PP dohodou. Vyčerpal však viac dovolenky ako má do tohto dátumu nárok. Ako to mám riešiť?Ako mám vypočítať zrážku zo mzdy?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Svetlana1
Mám problém. Zamestnanec končí PP dohodou. Vyčerpal však viac dovolenky ako má do tohto dátumu nárok. Ako to mám riešiť?Ako mám vypočítať zrážku zo mzdy?
Náhrady za prečerpané dni dovolenky odrátať od HM. Tieto náhrady musí vrátiť.
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

Takže ak to bolo v tomto mesiaci tak jej ju jednoducho nezaplatím? Alebo ako to mám dať do výpočtu? Ak ju nezaplatím tak jej budú do fondu chýbať hodiny.Ako to mám dostať do výpočtu aby to bolo správne?
Ďakujem.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Dovolenku nahradíš neplateným voľnom. Nezabudni na registračné listy do SP.
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

A nebude to neskoro ?Alebo do kedy treba oznámiť SP neplatené voľno? Nemá to byť oznámenie 1 deň po?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Svetlana1
A nebude to neskoro ?Alebo do kedy treba oznámiť SP neplatené voľno? Nemá to byť oznámenie 1 deň po?
Stačí to na SP oznámiť do 8 dní
0 0
StanislavaF StanislavaF

StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

musí sa prečerpaná dovolenka nahradiť neplateným voľnom?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

StanislavaF
musí sa prečerpaná dovolenka nahradiť neplateným voľnom?
No väčšinou to tak je. Možno sa v niektorej firme dá dohodnúť že si to človek nadrobí ako nadčasy alebo niečo podobné ale to je skôr v menších firmách. A samozrejme musí zamestnávateľ s tým súhlasiť.
0 0
StanislavaF StanislavaF

StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

nemôže sa len tak prečerpaná dovolenka krátiť zo mzdy bez nahradenia neplateným voľnom?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

StanislavaF
nemôže sa len tak prečerpaná dovolenka krátiť zo mzdy bez nahradenia neplateným voľnom?
Krátiť zo mzdy sa musí ale čo s tými dňami čo bol človek na dovolenke a nemal na ňu nárok? Niečím sa musí vyplniť tá neprítomnosť v práci
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

katkaj
Krátiť zo mzdy sa musí ale čo s tými dňami čo bol človek na dovolenke a nemal na ňu nárok? Niečím sa musí vyplniť tá neprítomnosť v práci
Na toto obdobie je neplatené voľno a samozrejme s prerušením poistenia. Len pozor na neplatené voľno si treba mať od zamestnanca žiadosť - podpísanú. Sama si musí byť vedomá, že ak nemohla čerpať dovolenku keďže na ňu nemala nárok tak sa to inak riešiť nedá.
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

Takže: Na SP pošlem RLFO aj keď je to už neskoro, že mal neplatené voľno, lebo tú dovolenku čerpal začiatkom mesiaca a vlastne potom už nič nezrážam, lebo som mu nič nedala? To sa mi veľmi nezdá. Nedá sa to urobiť neako inač?
0 0
StanislavaF StanislavaF

StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

Ja by som nechala dovolenku normálne v dochádzke a v mzde by som ju krátila bez neplateného voľna. Alebo je to nesprávny postup?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Svetlana1
Takže: Na SP pošlem RLFO aj keď je to už neskoro, že mal neplatené voľno, lebo tú dovolenku čerpal začiatkom mesiaca a vlastne potom už nič nezrážam, lebo som mu nič nedala? To sa mi veľmi nezdá. Nedá sa to urobiť neako inač?
Už to inak neurobíš.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

StanislavaF
Ja by som nechala dovolenku normálne v dochádzke a v mzde by som ju krátila bez neplateného voľna. Alebo je to nesprávny postup?
Ak tú dovolenku nezaplatíš, je to neplatená dovolenka s rovnakými následkami ako neplatené voľno.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

StanislavaF
Ja by som nechala dovolenku normálne v dochádzke a v mzde by som ju krátila bez neplateného voľna. Alebo je to nesprávny postup?
Ja by som to tiež urobila tak. Podľa mňa je to prečerpaná dovolenka. Keď si na začiatku mesiaca čerpal dovolenku nevedel, že na konci mesiaca skončí pracovný pomer. Takže si ani nepožiadal o neplatené voľno.
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

V Zákonníku práce je § 117 a ten hovorí, že zamestnanec je povinný vrátiť náhrdu mzdy za prečerpanú dovolenku alebo niečo v tom zmysle, ale neviem ako to použiť v praxi.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

StanislavaF
Ja by som nechala dovolenku normálne v dochádzke a v mzde by som ju krátila bez neplateného voľna. Alebo je to nesprávny postup?
Toto sa mi prihodilo pred viacerými rokmi. Dovolenku som mala prečerpanú z dôvodu výpovede z mojej strany k 30.11. Vo výplate za november mi jednoducho zrazili prečerpanú náhradu za dovolenku, na ktorú som už nemala nárok. Neriešili to spätne ako neplatené voľno.
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

A zrazili ti to z cistej mzdy? Malo by to byť z hrubej nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Svetlana1
A zrazili ti to z cistej mzdy? Malo by to byť z hrubej nie?
Je to krátenie HM.
0 0
StanislavaF StanislavaF

StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

a je to teda správny postup?
0 0
Načítať ďalšie