Zavrieť

Porady

externý HDD s USB

Ahojte,
vie mi niekto poradiť, ako sa mam zorientovať medzi prenosnými Harddiskami, ktoré sa dajú napojiť, cez USB port. Počula som, že je dobré zálohovať si na taký HDD dáta a je to lepšie ako na CD alebo DVD.
Pozerala som sa, aké sú na trhu, ale nedokážem sa v tom zorientovať, keďže sa v tom až tak nevyznám.Tak napríklad:
" Externý disk My book rady Premium s kapacitou 250GB, otáčky 7200rpm, cache 8MB, priemerná prístupová doba 8.9 ms, pripojenie cez USB 2.0 - prenos 480 Mb/s a Firewire prenos 400Mb/s. Automatické vypínanie a zapínanie disku spolu s PC, sw WD Backup pre automatické zálohovanie, grafické zobrazenie voľnej kapacity disku. " Vie mi niekto povedať, čo znamenajú tier údaje? Alebo prečo bol disk s kapacitou 80GB drahší, ako disk s kapacitou 200 GB?
Ak to aj niekto vie, kde sa to naučil? Ja sa snažím dopátrať takýchto vecí na nete, ale nejako sa mi nedarí.
Usporiadat
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

duves: no kkllc mohom napisat aky prehravac ma doma.. Ja mam Yamahu DVD-S661, avicka mi prehralo doteraz vsetky, tak isto MP3 aj WMA, JPGcka.. Ine som neskusal..
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

dalid Pozri príspevok
kklc - zalezi aky mas prehravac. Rataj s obmedzeniami. DVD prehravace pdporuju spravidla FAT32 formatovanie, takze max velkost HDD ktori pripojis k prehravacu je 80GB. Pri tomto formatovani ale DVD prehravac neotvori subor vacsi ako 4GB. Teda napr DVD-film ulozeny na HDD ti neotvori (spravila je vacsi ako 4 GB), ale take AVI-cka v pohode.
Novsie formatovanie NTFS DVD prehravace nepodporuju (aspon som na taky nenarazil)

Teoreticky je moznost vacsi disk rozdelit na viac diskov do velkosti 80GB, ale neviem ci bude DVD prehravac schopny ich rozoznat, neskusal som to.

http://sk.wikipedia.org/wiki/File_Allocation_Table

Na rychle prehravanie pouzivam 16GB USB kluc...
je pravda, že FAT32 má obmedzenie veľkosti na 4GB, preto sú DVD aj BR formáty robené tak, že jednotlivé súbory neprekročia túto hranicu, takže by to nemal byť problém, ale neviem, kde si našiel obmedzenie 80 GB?
obmedzenie veľkosti súviselo s LBA a to bolo 128GB pri 24 bitovom adresovaní. V súčasnosti sa používa 48bit a tam je hranica 128PB
(kúpil som 500GB disk formátovaný ako celok s FAT32)
0 0
Deiky Deiky

Deiky je offline (nepripojený) Deiky

Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac
Flinstone Pozri príspevok
je pravda, že FAT32 má obmedzenie veľkosti na 4GB, preto sú DVD aj BR formáty robené tak, že jednotlivé súbory neprekročia túto hranicu, takže by to nemal byť problém, ale neviem, kde si našiel obmedzenie 80 GB?
obmedzenie veľkosti súviselo s LBA a to bolo 128GB pri 24 bitovom adresovaní. V súčasnosti sa používa 48bit a tam je hranica 128PB
(kúpil som 500GB disk formátovaný ako celok s FAT32)
Taktiez som kupil externy 500GB naformatovnay na FAT32 ale takto bol pomaly tak som ho preformatoval na NTFS
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

no, to obmedzenie je platne pre moj prehravac.. Sorry, mal som to spomenut v mojom prispevku..

http://www.yamaha.co.jp/english/prod...t/dvds661.html
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Ďakujem za postrehy. Zas sme o niečo múdrejší.
Chceme si kúpiť externý HDD, aby sme si tam mohli uložiť filmy z PC a fotky.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

kkllc - mohol by si nam povedat ake to mas vlastne DVD-cko s USB vstupom? V manualy k nemu urcite bude niekde napisane ci ma nejake obmedzenie velkosti externeho HDD. Tak ako to moje, co podporuje do max velkosti 80GB. Ako som pisal vyssie, na pozeranie foto je to OK.
0 0
toranor toranor

toranor je offline (nepripojený) toranor

Zaujímavé budú externé HDD s USB 3.0 - ponúknu vyššiu rýchlosť zápisu aj čítania, vraj až desaťnásobne. Ale na rozšírenie a podporu si ešte počkáme, ale myslím že do konca roka bude dosť vecičiek podporujúcich toto rozhranie. Samozrejme musí ho podporovať aj zákl. doska.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

toranor Pozri príspevok
Zaujímavé budú externé HDD s USB 3.0 - ponúknu vyššiu rýchlosť zápisu aj čítania, vraj až desaťnásobne. Ale na rozšírenie a podporu si ešte počkáme, ale myslím že do konca roka bude dosť vecičiek podporujúcich toto rozhranie. Samozrejme musí ho podporovať aj zákl. doska.
Teoreticka rychlost rozhrania:

USB 1.1 - 12 Mbps
USB 2.0 - 480 Mbps
USB 3.0 - 4.8 Gbps (4915,2 Mbps)

Kedze male 2,5" disky (5400ot/min) dosahuju realnu prenosovu rychlost max. 90MB/s, ziskame maximalne cca 2-nasobne zrychlenie.
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Mam dva HDD externe western 3,5' [320 a 640 GB], ale vadi mi vonkajsi zdroj, preto som si zabezpecil 2,5' Samsung 500GB http://datacom-ke.sk/ext-samsung-s2-...ny_d32544.html - je lahko prenosny, FAT som zmenil na NTFS [mam na nom nahravky z kamery 13GB] a pracujem s Pinnacle [strih videa] Rychlost uplne postacuje a v pohode to stiha. Pokial ale ide iba o dokumenty a beznu pracu tak kapacita postacuje aj do 300GB.
0 0
chuty chuty

chuty je offline (nepripojený) chuty

Ahojte.
Pripájam sa k teme.
Po roku používania DVD prehravača mojimi detmi nám zlyhala mechanika.
DVD hralo permanentne cele dni. Preto ho chcem nahradiť DVD prehrávačom s USB vstupom a pripojiť externý HDD s USB s vlastným napájaním. Na externom disku budu len subori avi, dvix. Poradte, oplati s nam do toho investovat, alebo ako to vyriešiť. Tiež som počul, že ext.disk na prehrávanie musí byť FAT32. Dá sa na Fat32 preformatovať každý ext.HDD? Poradte, prosím.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Preformátovať - áno
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

chuty Pozri príspevok
Ahojte.
Pripájam sa k teme.
Po roku používania DVD prehravača mojimi detmi nám zlyhala mechanika.
DVD hralo permanentne cele dni. Preto ho chcem nahradiť DVD prehrávačom s USB vstupom a pripojiť externý HDD s USB s vlastným napájaním. Na externom disku budu len subori avi, dvix. Poradte, oplati s nam do toho investovat, alebo ako to vyriešiť. Tiež som počul, že ext.disk na prehrávanie musí byť FAT32. Dá sa na Fat32 preformatovať každý ext.HDD? Poradte, prosím.
Než kupovať nový DVD prehrávač, tak radšej kúpiť niečo podobné: http://www.datacom-ke.sk/wd-tv-hd-us...ac_d32117.html . K tejto krabičke pripojíš externý disk s filmami,hudbou,obrázkami... Krabicu pripojíš k TV ,priloženým dialkovým ovládačom si vyberieš z disku čo cheš prehrať a pozeráš...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
chuty Pozri príspevok
Ahojte.
Pripájam sa k teme.
Po roku používania DVD prehravača mojimi detmi nám zlyhala mechanika.
DVD hralo permanentne cele dni. Preto ho chcem nahradiť DVD prehrávačom s USB vstupom a pripojiť externý HDD s USB s vlastným napájaním. Na externom disku budu len subori avi, dvix. Poradte, oplati s nam do toho investovat, alebo ako to vyriešiť. Tiež som počul, že ext.disk na prehrávanie musí byť FAT32. Dá sa na Fat32 preformatovať každý ext.HDD? Poradte, prosím.
Doporučujem niečo taketo: http://www.alza.sk/popcorn-hour-c-200-d136985.htm
alebo aj zn.Emgeton, popozeraj si vstupy/vystupy, velkosť HDD, prehravane formaty a pod.
V podstate diry tiež doporučuje niečo podobné.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ten Popcorn je fasacky ale drahy.
DVD s podporovu DivX so vstupon na USB stoji do 100€ a vie prehravat aj originalne DVD.

Takze otazky su:
1. musi vediet prehravat aj klasicke DVD, teda mat DVD mechaniku?
2. ma mat interny disk alebo externy?
3. ma mat pripojenie na lokalnu siet kablom alebo wifi alebo aj jedno aj druhe?

Uz som sem daval linku na WD TV Live, neni zly ale nema disk.
0 0
chuty chuty

chuty je offline (nepripojený) chuty

Ma niekto skúsenostní s Genius Media Player 100 ?
Dik.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
salvosko Pozri príspevok
Ten Popcorn je fasacky ale drahy.
Preto ho nemam. Ešte su to drahe srandy. A okrem toho, velmi rychlo sa tento segment vyvija.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ja mam 4,5 roka stary Pioneer, mal som pozicany ten WD TV Live ale 100€ sa mi zan nechce dat. Tak cakam stale na vhodne zariadenie a pouzivam kombinaciu DVD prehravac s DivX + PC s HDMI na FullHD veci.
0 0
chuty chuty

chuty je offline (nepripojený) chuty

Ahojte.
Chcem si kúpiť GeniusMediaPlayer 100(....qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=at21900500), plus externý HDD. Bude tento player prehrávať formáty DVD, AVI, DVIX z ext.HDD naformátovaný NTFS. Musí mat HDD externe napájanie. Napíšte prosím svoje skúsenosti.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Nikde to nepise ale NTFS je ti zbytocny pre tento prehravac alebo HD videa nevie prehravat a ostatne su max 1.4GB velke co ti zvladne aj FAT32.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

chuty - ci HDD musi mat externa napajenie, zavisi iba od toho aky si HDD kupis. Disky s vacsou kapacitou - 500GB a viac spravidla uz potrebuju vlastne napajanie, tie mensie o velkosti 2,5" byvaju spravidla do 320GB a nepotrebuju uz vlastne napajanie.

Napr., bez HDD bez zdroja:
http://www.pixmania.sk/sk/sk/10221/x...criteresn.html

HDD so zdrojom:
http://www.pixmania.sk/sk/sk/793/xx/...criteresn.html
Naposledy upravil dalid : 22.02.10 at 07:46
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať