Zavrieť

Porady

Zmena sídla sro, zmena obchodneho mena

Ahojte. Chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel pomoct, ako postupovat pri zmene mena sro a pri zmene sidla sro. Pozeral som viacero prispevkov na tuto temu, no nejako som z toho uceleny obraz neziskal. Potrebovla by som vediet cely postup a moje povinnosti pri uskutocneni tejto zmeny. Ak by mi vedel niekto, kto s tym ma skusenosti pomoct, bol by som Vam vdacný... Dakujem
Usporiadat
lordxor lordxor

lordxor je offline (nepripojený) lordxor

Zdravim, k 1.4.2010 sme podali ziadost na zmenu obchodneho mena s.r.o. . K dnesnemu dnu (14.4.2010) sme este nedostali vyrozumenie (boli sviatky a ludia mali dovolenky) a ja neviem ake obchodne meno mam / mozem pouzivat na fakturach / zmluvach... Mam uvadzat nove obchodne meno alebo pouzivat stare ?
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

lordxor Pozri príspevok
Zdravim, k 1.4.2010 sme podali ziadost na zmenu obchodneho mena s.r.o. . K dnesnemu dnu (14.4.2010) sme este nedostali vyrozumenie (boli sviatky a ludia mali dovolenky) a ja neviem ake obchodne meno mam / mozem pouzivat na fakturach / zmluvach... Mam uvadzat nove obchodne meno alebo pouzivat stare ?
Zapis zmeny obchodneho mena v obchodnom registri ma konstitutivne ucinky, takze ak nebola doteraz zmena zapisana, pouzivas povodne (stare) obchodne meno.
0 0
kovalova kovalova

kovalova je offline (nepripojený) kovalova

Ahojte, precitala som si vsetky info, ktore tu uvadzate, ale nejako som nenasla odpoved na otazku ked menim sidlo z jedneho Okresneho sidla na druhy tak navrh na zmenu udajov podavam iba na stary alebo aj na novy?

Dakujem moc za odpoved.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

kovalova Pozri príspevok
Ahojte, precitala som si vsetky info, ktore tu uvadzate, ale nejako som nenasla odpoved na otazku ked menim sidlo z jedneho Okresneho sidla na druhy tak navrh na zmenu udajov podavam iba na stary alebo aj na novy?

Dakujem moc za odpoved.
iba na "stary", to je ten, v ktorom si ku dnu podania navrhu na zapis zmeny zapisana...
0 0
kovalova kovalova

kovalova je offline (nepripojený) kovalova

dakujem moc si mi pomohol.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kovalova Pozri príspevok
dakujem moc si mi pomohol.
Na starý a nezabudni po zápise v OR oznámiť zmenu + 3.- Eur kolok do 15 dní na živnostenský úrad
1 0
nika224 nika224

nika224 je offline (nepripojený) nika224

Asi hlúpa otázka, ale v tom tlačive, čo zasielam návrh zmeny do OR vypisujem navrhovateľa. Mám tam zapísať konateľa alebo celý názov firmy? A na strane P8/16 mám písať k akému dátumu navrhujem zmenu alebo to nechať prázdne?
Bola by som nerada, aby mi to vrátili. Na ORSR mi poradili, že mám poslať len skutočne vypísané strany návrhu a moja známa mi tvrdí, že jej to OR vrátil, že návrh neobsahuje všetky strany - teda aj tie nevypísané. Takže tam poslať komplet všetky strany?
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Navrhovateľ je celý názov firmy. Ja som dátum napísala a presne k tomu dátumu to aj urobili, no moja kolegyňa z porady nechala prázdny a zápisali jej to hneď. Návrh by som poslala celý.
0 0
nika224 nika224

nika224 je offline (nepripojený) nika224

No ohľadom toho dátumu mi to príde logické, že ak napríklad dnes pošlem návrh a chcem tú zmenu vykonať k 15.9., tak to tak urobia. Ale mohla by som dnes odoslať návrh, že chcem, aby tá zmena platila k 1.9.?
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
nika224 Pozri príspevok
No ohľadom toho dátumu mi to príde logické, že ak napríklad dnes pošlem návrh a chcem tú zmenu vykonať k 15.9., tak to tak urobia. Ale mohla by som dnes odoslať návrh, že chcem, aby tá zmena platila k 1.9.?
Môžeš, ale nevyhovejú ti.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Spätne to nerobia, ja som to tiež tak chcela.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nika224 Pozri príspevok
Asi hlúpa otázka, ale v tom tlačive, čo zasielam návrh zmeny do OR vypisujem navrhovateľa. Mám tam zapísať konateľa alebo celý názov firmy? A na strane P8/16 mám písať k akému dátumu navrhujem zmenu alebo to nechať prázdne?
Bola by som nerada, aby mi to vrátili. Na ORSR mi poradili, že mám poslať len skutočne vypísané strany návrhu a moja známa mi tvrdí, že jej to OR vrátil, že návrh neobsahuje všetky strany - teda aj tie nevypísané. Takže tam poslať komplet všetky strany?
Ak to do OR podávaš papierovo, tlačíš celý návrh do OR, nie len vypísané strany. Ak to podáš elektronicky šetríš 50 % na súdnom poplatku.
1 0
kovalova kovalova

kovalova je offline (nepripojený) kovalova

ahojte, neporadite mi niekto, ako postupovat ked upravujem spolocensku zmluvu ci staci dodatok alebo ju treba celu prepisat ked sa meni sidlo ale zaroven dochadza k odpredaju podielov povodnych dvoch spolocnikov a prechadza to na jedneho noveho. Staci spravit dodatok alebo mam spravit zakladatelsku listinu namiesto spolocenskej zmluvy?

Dakujem moc za odpoved.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kovalova Pozri príspevok
ahojte, neporadite mi niekto, ako postupovat ked upravujem spolocensku zmluvu ci staci dodatok alebo ju treba celu prepisat ked sa meni sidlo ale zaroven dochadza k odpredaju podielov povodnych dvoch spolocnikov a prechadza to na jedneho noveho. Staci spravit dodatok alebo mam spravit zakladatelsku listinu namiesto spolocenskej zmluvy?

Dakujem moc za odpoved.
Žiadne dodatky sa už nerobia. Vyhotovuje sa úplné znenie spoločenskej zmluvy /aktuálny stav/. Ak tam ostáva jediný spoločník, ak Ti je jednoduchšie môže sa na VZ schváliť úplné znenie zakladateľskej listiny.
1 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Ahojte, viete mi prosím poradiť, ako vyriešiť nasledovné: SRO končí sídlenie spoločnosti v mieste A, kde končí nájomná zmluva 30.11., zároveň si našla nové priestory v mieste B, kde je možné uzatvoriť nájomnú zmluvu od 1.10. Návrh na zmenu sídla do obch. registra môžeme podať s dátumom 1.10. alebo až k 1.12. ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
saskia26 Pozri príspevok
Ahojte, viete mi prosím poradiť, ako vyriešiť nasledovné: SRO končí sídlenie spoločnosti v mieste A, kde končí nájomná zmluva 30.11., zároveň si našla nové priestory v mieste B, kde je možné uzatvoriť nájomnú zmluvu od 1.10. Návrh na zmenu sídla do obch. registra môžeme podať s dátumom 1.10. alebo až k 1.12. ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
Samozrejme kľudne aj k 1. 10. 2010. OR nezaujíma kedy Vám končí zmluva, do návrhu sa dá zapísať zmena skôr teda v lehote hoci aj posledný septembrový týždeň. , tak aby to od 1. 10. bolo aktuálne. Teda v návrhu sa uvedie dátum zápisu k 1. 10. 2010. V prípade potreby viac info v mojom profile.
Treba k tomu urobiť buď zápisnicu z VZ ak sú viacerí spoločníci, alebo rozhodnutie jediného spoločníka, ak ide o jednoosobovku. Tiež úplné znenie či SZ alebo ZL.
1 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Economic Pozri príspevok
Samozrejme kľudne aj k 1. 10. 2010. OR nezaujíma kedy Vám končí zmluva, do návrhu sa dá zapísať zmena skôr teda v lehote hoci aj posledný septembrový týždeň. , tak aby to od 1. 10. bolo aktuálne. Teda v návrhu sa uvedie dátum zápisu k 1. 10. 2010. V prípade potreby viac info v mojom profile.
Treba k tomu urobiť buď zápisnicu z VZ ak sú viacerí spoločníci, alebo rozhodnutie jediného spoločníka, ak ide o jednoosobovku. Tiež úplné znenie či SZ alebo ZL.
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, zápisnicu z VZ a úplné znenie SZ som si už pripravila. Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
saskia26 Pozri príspevok
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, zápisnicu z VZ a úplné znenie SZ som si už pripravila. Ďakujem
A keď chceš, dá sa ušetriť aj na súdnom poplatku...
0 1
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Economic Pozri príspevok
A keď chceš, dá sa ušetriť aj na súdnom poplatku...
Elektronickým podaním? Nemáme ZEP.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
saskia26 Pozri príspevok
Elektronickým podaním? Nemáme ZEP.
Mám ja. Veľa poraďákom som už podávala návrhy do OR.
Naposledy upravil Economic : 13.09.10 at 19:51 Dôvod: doplnenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať