Zavrieť

Porady

Dohoda o VP

Zamestnávame pracovníka na Dohodu o vykonaní práce, ktorý je v evidencii nezamestnaných, ale nepoberá žiadne dávky v nezamestnanosti. Máme my ako firma povinnosť informovať Úrad práce, prípadne Sociálnu poisťovňu (okrem prihlásenia zamestnanca)? Myslím informovať o tom, aký má mesačný príjem a koľko hodín odpracuje.Aký maximálny príjem môže mať z tejto dohody hlavne mesačne? Musíme za neho odvádzať aj iné odvody okrem úraz.poistenia a garančného poistenia? Môže mať príjem za mesiac Sk 5.000 a odpracových 70 hod.? Aké problémy z toho môže mať? Ovplyvní jeho príjem zdravotné poistenie?
Ak niekto má podobné skúsenosti, dajte prosím vedieť.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

milanr
On mi tvrdil, že v evidencii ÚP nie je, iba že si dobrovoľne platí odvody. Je to vôbec odkontrolovateľné a kto za to zodpovedá, však on môže povedať, čo vyhovuje jemu a do dohody nepíšeme, či je zamestnaný, nezamestnaný alebo dôchodca ! Viacmenej je to len ústna informácia.
Podľa môjho názoru: ak sa na dohodára vzťahuje nejaký limit na príjem, tak je jeho povinnosťou si tento limit ustrážiť, v žiadnom prípade nenesie zato zodpovednosť zamestnávateľ. Ale ten tvoj dohodár nemá žiadny limit - viď môj príspevok vyššie.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
katkaj
No osobne si myslím že je to jeho zodpovednosť. Povedal ti že je dobrovolne nezamestnaný a platí si odvody sám, tak by som to neriešila.
ano už to vidím nie je v evidencii... OK
0 0
makovnik1 makovnik1

makovnik1 je offline (nepripojený) makovnik1

A môže mať nezamestnaný DoVP do 3.200,-Sk a 64 hodín mesačne ked poberá aj podporu z ÚP?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
makovnik1
A môže mať nezamestnaný DoVP do 3.200,-Sk a 64 hodín mesačne ked poberá aj podporu z ÚP?
Áno, môže mať max. príjem na DoVP vo výške 3.200,- Sk mesačne a odpracovaných 64 hod .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
milanr
Chcem sa ešte opýtať na taký prípad. Dohadár oznámil prťi podpise DoVP, že je dobrovoľne nezamestnaný a sám si platí odvody. Aj v tomto prípade platia pre neho niejaké limity?
Jediný limit je, že môže odrobiť najviac 300 hodín do roka.
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Poprosim o radu - pacovnicka na DOVP, nieje nikde evidovana, nikto za nu neodvadza ziadne odvody, je povinny zamestnavatel odvadzat aj z dohody? alebo si mjusi sama odvadzat?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Gabca
Poprosim o radu - pacovnicka na DOVP, nieje nikde evidovana, nikto za nu neodvadza ziadne odvody, je povinny zamestnavatel odvadzat aj z dohody? alebo si mjusi sama odvadzat?
zamestnávateľ odvádza len daň a úrazové a garančné poistenie. Všetko ostatné si musí vysporiadať zamestnanec
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
predpokladam, ze len ZP musi odvadzat ako dobrovolne nezamestnana, vsak?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Gabca
predpokladam, ze len ZP musi odvadzat ako dobrovolne nezamestnana, vsak?
áno, odvádza len do ZP vo výške 692,- Sk mesačne.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Gabca
predpokladam, ze len ZP musi odvadzat ako dobrovolne nezamestnana, vsak?
Ak nie je evidovana na ÚP, tak áno. Ale môže sa zaevidovať a v tom prípade platí za ňu štát.
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Dakujem vam za odpoved
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať