Zavrieť

Porady

Sociálna poistovňa a EZU

Ahojte, chystám sa práve zaslať elektronicky mesačný výkaz poistného do sociálnej poistovne. Neviete dakto, či už im to funguje? Včera som tam volala a pán mi povedal, že pravdepodobne dnes už to bude funkčné. Odoslal to už dakto z vás? Ďakujem. avipe
Usporiadat
Romana Romana

Romana je offline (nepripojený) Romana

vidíš to ma nenapadlo .. nemám nové výkazy ešte ani v mzdovom programe .. takže ide sa telefonovať. Ďakujem za upozornenie
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Práve som dokončil zasielanie výkazov do SP cez ezu. Tak to je hrôza. Z verzie 4.56.006 MRP akceptoval výkazy. Ale tá "rýchlosť" portálu, to je úžas.
0 0
ajka ajka

ajka je offline (nepripojený) ajka

Prosím,

robil už niekto opravu vo výkazoch, ktoré sa posielajú elektronicky?Keďže sa opravné výkazy nemôžu posielať, neviem ako mám postupovať ak som v júni a júli opravovala VZ.
V sociálke mi len povedali že si to máme vysporiadať v riadnom výkaze nasledújúceho mesiaca. Ale ako?V mzdovom programe si to predsa nemôžem opraviť v auguste keďže opravy mám urobené v predchádzajúcich mesiacoch. Prepísať ručne sa to nedá. Robil už niekto opravy podľa nových pokynov SP?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja keď opravujem výkaz do SP za predchádzajúci mesiac program (MRP) ponukne možnosť zaskrtnutia druhu výkazu - riadne alebo opravné - a potom generujem výkaz do SP. Zatial som s tým nemal problém. EZU to akceptovalo.
0 0
Romana Romana

Romana je offline (nepripojený) Romana

jankasm
Neskúšala si volať s programátorom? Môže byť že ten výkaz nespĺňa nejaké nové podmienky SP, keďže majú nové výkazy.
Takže zistila som že musím aj tak jeden dva dni počkať, dodávatelia mzdové programu práve testujú nový up-grade .. a ja sa tu trápim už dva dni
0 0
ajka ajka

ajka je offline (nepripojený) ajka

Fíha! Mne bolo povedané že opravné výkazy sa neakceptujú a to bolo tento týždeň v pondelok.
Takže teraz v tom už jasno vôbec nemám!Ako hovoríš posielaš elektronicky opravné výkazy a tie sú akceptované.
Ale ak by si náhodou opravné výkazy mala vo firme ktorá nemá povinnosť poselať výkazy elektronicky tak by Ti ich neakceptovali a ani neprebrali.
Zaujímavé.Ale Velmi pekne Ďakujem!
0 0
MariaH... MariaH...

MariaH... je offline (nepripojený) MariaH...

Naša firma robí podporu pre jeden z ekonomických programov. Niektorým zákazníkom sa už podarilo výkaz odoslať. Najčastejšou chybou bolo, že nebola vyplnená celá adresa podniku (teda aj keď podnik nemá ulicu a číslo, pretože v obci žiadne ulice neexistujú, musí byť vyplnená ulica aj číslo). Štát musí byť vyplnený ako SR alebo SK, prosto to musí byť dvojmiestna skratka. Ďalej SP zaviedla nový systém výnimiek z VZ a výkaz niektorým zák. neprešiel kvôli zle zadanej výnimke. Samotný čas odosielania sa výrazne predĺžil. Ďalej SP zaviedla nový stav – NEKONTROLOVANÝ – to znamená, že sa vám výkaz podarilo odoslať, ale neprešiel ešte kontrolami SP. Treba sa o pár hodín pozrieť na stránku SP a skontrolovať stav výkazu neskôr. To sú zatiaľ moje skúsenosti.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
MariaH...
Naša firma robí podporu pre jeden z ekonomických programov. Niektorým zákazníkom sa už podarilo výkaz odoslať. Najčastejšou chybou bolo, že nebola vyplnená celá adresa podniku (teda aj keď podnik nemá ulicu a číslo, pretože v obci žiadne ulice neexistujú, musí byť vyplnená ulica aj číslo). Štát musí byť vyplnený ako SR alebo SK, prosto to musí byť dvojmiestna skratka. Ďalej SP zaviedla nový systém výnimiek z VZ a výkaz niektorým zák. neprešiel kvôli zle zadanej výnimke. Samotný čas odosielania sa výrazne predĺžil. Ďalej SP zaviedla nový stav – NEKONTROLOVANÝ – to znamená, že sa vám výkaz podarilo odoslať, ale neprešiel ešte kontrolami SP. Treba sa o pár hodín pozrieť na stránku SP a skontrolovať stav výkazu neskôr. To sú zatiaľ moje skúsenosti.
So stavom nekontrolovaný som sa stretol aj ja. Ale dnes napr. po zaslaní ani nie celých 20 sec. už som mal akceptované výkazy. Inak keď EZU neakceptuje výkaz je dobré si pozrieť zoznam chýb. Túto funkciu som aj ja využil. Dal som vytlačiť a potom som zavolal do MRP a nadiktoval som ich tie chyby. Opravili ich.
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Oznamujem,že dnes som úspešne zaslala a ja výkaz do SP. Mám MRP verzia 4.56.006.
V zozname chýb bolo napísané: Kontrola dokumentu prebehla úspešne
nevyskytla sa žiadna chyba.
0 0
maryann maryann

maryann je offline (nepripojený) maryann

Chcela by som sa spýtať, či stále osobne zanášate mesačné výkazy do SP a dávate si ich potvrdzovať. Dnes som volala do SP ohľadom toho, že mám na tlačive (po akceptovaní) chyby v adrese a pod. a spýtala som sa, či to aj takto budú akceptovať a či mi to potvrdia, keď im to v takejto forme prinesiem. A dozvedela som sa, že už nemám nič zanášať a vraj to "stačí elektronicky". Ako sa však potom budem "brániť" pri kontrole, keď to nebudem mať potvrdené sociálkou?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

maryann
Chcela by som sa spýtať, či stále osobne zanášate mesačné výkazy do SP a dávate si ich potvrdzovať. Dnes som volala do SP ohľadom toho, že mám na tlačive (po akceptovaní) chyby v adrese a pod. a spýtala som sa, či to aj takto budú akceptovať a či mi to potvrdia, keď im to v takejto forme prinesiem. A dozvedela som sa, že už nemám nič zanášať a vraj to "stačí elektronicky". Ako sa však potom budem "brániť" pri kontrole, keď to nebudem mať potvrdené sociálkou?
Ja výkaz nezanášam už pár mesiacov, povedali, že netreba, oni si ho vraj sami vytlačia z elektronického výkazu.
Máš predsa na stránke SP v podateľni v prehľadoch mesačných výkazov potvrdené prijatie výkazu, tak načo ešte potrebuješ potvrdenú kópiu?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

maryann
Chcela by som sa spýtať, či stále osobne zanášate mesačné výkazy do SP a dávate si ich potvrdzovať. Dnes som volala do SP ohľadom toho, že mám na tlačive (po akceptovaní) chyby v adrese a pod. a spýtala som sa, či to aj takto budú akceptovať a či mi to potvrdia, keď im to v takejto forme prinesiem. A dozvedela som sa, že už nemám nič zanášať a vraj to "stačí elektronicky". Ako sa však potom budem "brániť" pri kontrole, keď to nebudem mať potvrdené sociálkou?
Od augustových výplat ak sa posiela výkaz elektronicky, nie je potrebné nič posielať do SP. Riešila to novela zákona aj pokyny zo SP. Pre kontrolu bude zrejme stačiť ak si vytlačíte to, že je to akceptované (ale to uvidíme asi až v budúcnosti).
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
smith
Práve som dokončil zasielanie výkazov do SP cez ezu. Tak to je hrôza. Z verzie 4.56.006 MRP akceptoval výkazy. Ale tá "rýchlosť" portálu, to je úžas.
Mne to stále nejde, robím niekde chybu?..vypisuje mi, že štruktúra dok. nevyhovje XML schéme. Mám verziu 4.56.006 MRP.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ALDA
Mne to stále nejde, robím niekde chybu?..vypisuje mi, že štruktúra dok. nevyhovje XML schéme. Mám verziu 4.56.006 MRP.
Mne akceptoval výkaz z verzie 4.56.006 MRP. Keď generuješ výkaz tak pri prílohe sa ti zobrazí zoznam zamestnancov. V siedmom stlpci más "Rozsah SP". Pri každom zamestnancovi musia byť buď jednotky alebo nuly. Podľa toho či konkrétny druh poistenia platí alebo nie. Keď máš napr. zamestnanca, ktorý v priebehu mesiaca ukončil prac.pomer potom tieto znaky rozsahu môžu chýbať. Treba ich ručne doplniť cez funkciu opraviť. Potom to môže byť dobre. Vyskúšaj to.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Mám tam tie čísla dobre iba pri doh. mám 000110.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Antonia1
Oznamujem,že dnes som úspešne zaslala a ja výkaz do SP. Mám MRP verzia 4.56.006.
V zozname chýb bolo napísané: Kontrola dokumentu prebehla úspešne
nevyskytla sa žiadna chyba.
Dnes sa Ti podarilo odoslať výkaz? A mne vypisuje,že:

"Stránka podateľne Sociálnej poisťovne

Stránka je nedostupná z dôvodu zistenia závažného problému.

Stránka bude dostupná okamžite po jeho odstránení."

<!-- bude nedostupná do ranných hodín


z dôvodu technickej údržby --> <!--Predpokladané spustenie - 26. júna 2006 -->
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Beata
Dnes sa Ti podarilo odoslať výkaz? A mne vypisuje,že:

"Stránka podateľne Sociálnej poisťovne

Stránka je nedostupná z dôvodu zistenia závažného problému.

Stránka bude dostupná okamžite po jeho odstránení."

<!-- bude nedostupná do ranných hodín


z dôvodu technickej údržby --> <!--Predpokladané spustenie - 26. júna 2006 -->
Beatka áno teraz to už vypisuje aj mne. Ráno to ešte šlo. SP povedali, že majú problém, pretože majú kopu dokladov čo čakajú na spracovanie a pod.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Ludkovia a čo by ste navrhovali? Poslať výkaz v papierovej podobe alebo počkať kým Podateľňa začne fungovať? Ja len aby nás nenaháňali kvoli nedodržaniu termínov alebo takému niečomu.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

ALDA
Beatka áno teraz to už vypisuje aj mne. Ráno to ešte šlo. SP povedali, že majú problém, pretože majú kopu dokladov čo čakajú na spracovanie a pod.
To im uznám... len keby mne uznali, keď ja budem mať problém, kopec roboty a nestihnem poslať moje výkazy...

Netka, ja budem čakať kým sa to nerozbehne a potom zašlem výkazy. Nebudem posielať papierové!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ALDA
Mám tam tie čísla dobre iba pri doh. mám 000110.
Pri dohodároch je to správne. Tie dve jednotky sú úrazové poistenie a rezervný fond. Ostetné nuly znamenajú, že neplatia tie poistenia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať