Zavrieť

Porady

Podľahové kúrenie a krytina na podlahu

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Milí poraďáci, chcel by som vás poprosiť o radu. Pri podlahovom kúrení akú podlahovú krytinu odporúčate požiť. Keramickú (dlažbu), laminátové parkety alebo drevené, resp. niečo iné?
Vypočul som rôzne názory a preto som z toho zmetený.
Usporiadat
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Porozumel som ináč som si to ani nevedel predstaviť.Tých 65 stupňov treba ale vyrobiť a to už neviem či sa dá hovoriť o nízkoteplotnom vykurovaní.Vďaka za odpoveď.
0 0
Adam xx Adam xx

Adam xx je offline (nepripojený) Adam xx

kargo Pozri príspevok
Porozumel som ináč som si to ani nevedel predstaviť.Tých 65 stupňov treba ale vyrobiť a to už neviem či sa dá hovoriť o nízkoteplotnom vykurovaní.Vďaka za odpoveď.
O nízkoteplotnom vykurovaní sa to myslí na strane spotreby, nie výroby, teda podlahové, stenové, stropné alebo aj nejaké iné veľkoplošné vykurovanie. Samozrejme v kombinácii s výrobou vykurovacej vody s teplotou potrebnou len pre nízkoteplotný vykurovací systém je také vykurovanie z hľadiska efektívnosti a hospodárnosti výroby a užitia tepla ideálne.
0 0
Catto Catto

Catto je offline (nepripojený) Catto

My mame vsade laminatku, lebo tam si clovek nemusi davat tolko pozor na to kurenie . Aspon podla mojich informacii, drevo je ovela haklivejsie na zmeny teploty, takze pri naraste teploty v podlahovke povedzme o 10 - 15 stupnov je to asi dost supa pre drevenu dlazku. Aspon teda nam tvrdili odbornici, ze by sa teplota mala zvysovat po dvoch stupnoch kazdy den alebo tak podobne. To sa nam teda veru riesit nechcelo. Ale neviem, mozno to nie je pravda Inak podlahovku mame len na prizemy, na poschodi radiatory samozrejme.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Catto Pozri príspevok
My mame vsade laminatku, lebo tam si clovek nemusi davat tolko pozor na to kurenie . Aspon podla mojich informacii, drevo je ovela haklivejsie na zmeny teploty, takze pri naraste teploty v podlahovke povedzme o 10 - 15 stupnov je to asi dost supa pre drevenu dlazku. Aspon teda nam tvrdili odbornici, ze by sa teplota mala zvysovat po dvoch stupnoch kazdy den alebo tak podobne. To sa nam teda veru riesit nechcelo. Ale neviem, mozno to nie je pravda Inak podlahovku mame len na prizemy, na poschodi radiatory samozrejme.
Odbornici to neboli, iba sa na nich hrali.

Preco na poschodi radiatory? A preco je to samozrejme? Je to uplne nelogicke a drahe kombinovat tie 2 systemy.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Oživujem túto tému. Mám nasledovný problém. Už ako v predchádzajúcich príspevkoch som uviedol projek kúrenia mám s plynovým kondenzačným kotlom. Ale. Bohu žial zatiaľ plyn mám v nedohladne. Preto rozmýšľam o výmene plynového kotľa na elektrický. Priznám sa, že neviem aké parametre el.kotla si mám všímať. To viem, že na montáž el.kotla potrebujem súhlas ZSE. Prosím poradte nakoľko o pár týždňov sa začína vykurovacia sezóna a ja neviem ako ďalej.

P.S. V zálohe ešte mám nádrž na pb plyn, ale ten by som moc nechcel nakoľko by to bolo umietnené pred domom. Ide o polozapustenú nádrž. Prípadne privítam názory aj na pb plyn.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Ako dlho je to v "nedohladne".Kedy to bolo v "dohladne" tak by som to riešil kombinovaným splynovacím kotlom (www.tzb-info.sk alebo www.atmos.cz).Ak je to naozaj v nedohladne, tak si musíš uvedomiť, že aj pri súčasných cenách plynu je kJ tepla získaný z plynu lacnejší a o dosť. Cena prípojky na el. energiu je tiež pekná položka. Ďalej sú to časové obmedzenia v pripojení. Pri podlahovom vykurovaní nebudú vadiť ale na prípravu TÚV už budeš potrebovať väčší zásobník. Je to ale komfortnejšie riešenie-ak ti na nejakej korune nezáleží.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Takže je rozhodnuté, dnes nám dodali nádrž na propán. Už ju mám aj osadenú, o týždeň zapoja, spraví sa revízia, a môžu naplniť. Dodám, že k tejto nádrži bolo potrebné samostatné uzemnenie, kvôli naplňaniu.

Ten zemný plyn, to je historka na dlhé lakte. ide totiž o to, že na katastrálnej mape nie je zakreslená 100 rokov existujúca pozemná komunikácia, a preto nevedia vymerať kade má plynovod vôbec ísť.
0 0
janok5 janok5

janok5 je offline (nepripojený) janok5

Najideálnejšie je v dnešnej dobe stenové kúrenie, má veľa výhod až po vírenie prach.častíc. Je to bomba a bez problémov. Rýchla montáž, veľmi dobrá účinnosť a cenovo z kúrení najlacnejšie.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

janok5 Pozri príspevok
Najideálnejšie je v dnešnej dobe stenové kúrenie, má veľa výhod až po vírenie prach.častíc. Je to bomba a bez problémov. Rýchla montáž, veľmi dobrá účinnosť a cenovo z kúrení najlacnejšie.
Nevidim ziadne vyhody oproti podlahovemu, cena tiez taka ista, skor trosku viac, lebo je lacnejsie pokladat trubky na zem, ako ich pripevnovat na stenu. Navyse teplo od noh je teplo od noh, tomu sa nic nevyrovna.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

"Podľahové" to je nejake co visi nad postelou aby sa pod neho dalo ľahnut?

"izolant slabo kuri" - drevo je sice "izolant", ale to znamena len tolko, ze teplo z vykurovacieho media nim prechadza pomalsie, nie "menej". to teplo nikde nezmizne, vzdy niekam pojde. ak je dobre vyriesena podlozka pod trubkami a dobre nastavene prudenie a teplota media, tak by ta tenka vyhrievana vrstva dreva hore mala byt ovela prijemnejsia ako pri zapnutom tak aj vypnutom kureni, nie? ale to je len moja fantazia, to musia potvrdit/vyvratit ludia co zazili oboje.

(edit)
este mi napada ze ak drevo vedie teplo rychlesie v smere struktury ako kolmo na nu, ci sa nevyuziva tento efekt na to, aby mohlo byt menej trubiek na rovnaku plochu?
Naposledy upravil charonme : 28.04.08 at 11:13
0 0
DrPepper DrPepper

DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

Adam xx Pozri príspevok
Nesúhlasím, ja mám v spálňach, obývačke, v celom podkroví okrem WC, kúpelne a vstupnej haly lepené (nie plávajúca podlaha), dubové 11 mm parkety a je to perfektné. Dub je tvrdý, pomerne homogénny materiál, takže to teplo celkom slušne prenáša. Je to samozrejma aj vecou dimenzovania podlahovky. Takže to fungovanie podlahového kúrenia len s keramickou dlažbou sú viac menej mýty. Plávajúcu podlahu by som na podlahovku nedával práve kôli vzduchovej medzere medzi podkladom a nášlapnou vrstvou.
a medzi tymi tvojimy parketami z dubu a podkladom mi chces nahovorit ze nieje ziadna medzera? to nemyslis vazne
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

DrPepper Pozri príspevok
a medzi tymi tvojimy parketami z dubu a podkladom mi chces nahovorit ze nieje ziadna medzera? to nemyslis vazne
A načo by tam akože bola?
0 0
dak2002 dak2002

dak2002 je offline (nepripojený) dak2002

na podlahovku jedine keramicka alebo kamenna dlazba. prenasa teplo najlepsie. drevo je izolant takze nevhodny na dane ucely
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať