Zavrieť

Porady

Pokuta - zrážková daň

účtovníčka
A je to tu. Za mesiace február a marec mi vyrúbil DÚ pokutu vo výške 4000 Sk za oneskorené podanie tlačiva /v apríli/, aj napriek tomu, že ma na podateľni ubezpečovali o tom, že postih za to nebude. Mám ešte nejakú nádej to vyriešiť?
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

ZuzanaP
Hlásenia za roky 2002,2003 som robila minulý rok cez leto, nám prišlo predvolanie. Moja predhcodkyňa sa vôbec nezaoberala nejakými hláseniami, prehľadmi. Ja som samozrejme nemala ani šajnu, kto v tejto firme pracoval, mala strašný bordel v mzdových papieroch a všeličom inom.
Pokuty sa dávajú až za oneskorenia od 1.1.2004. U nás s nikým nedebatujú, žiadne odpustenie, žiadna milosť. Za každý mesiac (štvrťrok) 2000.- Sk.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ale pokuta nám prišla, ak sa dobre pamätám, tak aj za tie roky 2003.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Asi preto, že v čase vyrúbenia pokuty už platila možnosť pokutovať...teda nezávisle od odbobia, za ktoré ju vymerali.
0 0
ceterova viola ceterova viola

ceterova viola je offline (nepripojený) ceterova viola

to veru DU je veľmi rýchly a pokutu v momente naparí za zrážkovú daň.
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

Mne povedali, že za tieto oznámenia pokuty dávať nebudú, lebo aj oni mali v tom na začiatku roka nezrovnalosti. Dokonca mi aj zle vysvetlila obdobie, ktoré sa tam mám uviesť. Musela som ho dodatočne opravovať a aj to som ju na to upozornila. A s tým odpúšťaním pokuty tiež nemám dobré skúsenosti. DÚ ich vraj neodpúšťa.Ale za pokus to určite stojí. Ak o to požiadaš daj vedieť ako to dopadlo.
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Už sa to začína zbierať aj u mňa. Robila som pre 5 klientov oznámenie o zrážkovej dani tak že som ho dala až v apríli za prvé 3 mesiace.Veď v tom bol taký chaos že mi nikto nevedel povedať na daňovom aké tlačivá treba použiť, či to bude súčasťou prehľadu. Ani soft ktorý používam to ešte neriešil lebo tiež nevedeli ako to má byť. Teraz sú už všetci múdri a ty ťava plať za chyby a môžeš robiť ďalej charitu. Mám to takých klientov čo pár mesiacov do roka zamestná brigádnika a k tomu pár faktúr, takže si ani na tú pokutu u neho nezarobím. Ako to riešite vy? Vzťahuje sa na takéto prípady nejaká poistka? Po prekonaní počiatočnej "depky" prosím o radu alebo aspoň sústrasť.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Podľa posledných správ podanej žiadosti o odpustenie pokuty DU od 01.09.2006 vyhovie. Max. horná hranica pokuty na odpustenie je 3000,- SKK.
(Aspoň u nás).
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

no a teraz mi poradte čo robiť mám pracovníkov, ktorí robia aj v jednej spoločnosti na hlavný pomer tam majú podpísané daň. vyhlásenie a u mňa robia na KPČ majú príjem 4000,- a u mňa má hlásenie podpísané ale že si neuplatňujú odp,.položku, a to som dávala podpisovať lebo im robím aj ročné zúč. no teraz som si to akosi neuvedomila ,že od 1.1.06 je zrážková daň, iba dnes ma napodlo, že mali mať asi zrážkovú daň čo teraz?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Požiadať DÚ o preúčtovanie z preddavkovej dane na zrážkovú formou listu, kde uvedieš sumu, podať opravné prehľady, ak si do nich zaratávala aj zrážkovú daň, podať dodatočne oznámenia o zrážkovej dani a čakať čo bude ďalej.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Ahojte. Ja som len dnes zislitla, že teraz existuje aj zrážková daň. Máme dohodárov, ktorí nemajú podpísané vyhlásenie, a sú evidovaní na ÚP alebo ako Dobr.nezamestnaní. Ich príjem nie je väčší ako 5000,-Sk. Mala a mám takýmto zamestnancom dať zrážkovú daň? Naša účtovníčka tvrdí, že nie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivček
Ahojte. Ja som len dnes zislitla, že teraz existuje aj zrážková daň. Máme dohodárov, ktorí nemajú podpísané vyhlásenie, a sú evidovaní na ÚP alebo ako Dobr.nezamestnaní. Ich príjem nie je väčší ako 5000,-Sk. Mala a mám takýmto zamestnancom dať zrážkovú daň? Naša účtovníčka tvrdí, že nie.
Áno, bolo potrebné uplatniť ZD z tohto príjmu.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Nejako sa to prejaví aj v ročnom zúčtovaní, ak oň požiada? A ak by mal iného zamestnávateľa, kde má podpísané vyhlásenie aj tak mu uplatňujem ZD?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivček
Nejako sa to prejaví aj v ročnom zúčtovaní, ak oň požiada? A ak by mal iného zamestnávateľa, kde má podpísané vyhlásenie aj tak mu uplatňujem ZD?
AK má podpísané vyhlásenie, uplatníš preddavkovú daň, ale ak nemá a nepoberá DB, tak musí uplatníš ZD, ktorá pri ročnom zúčtovaní dane sa môže považovať za preddavkovú, ale mesačne ju musíš uplatniť. Je to § 43 odst. 3 písm.1 Zákon o dani z príjmu.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Ahojte. Ja som len dnes zislitla, že teraz existuje aj zrážková daň. Máme dohodárov, ktorí nemajú podpísané vyhlásenie, a sú evidovaní na ÚP alebo ako Dobr.nezamestnaní. Ich príjem nie je väčší ako 5000,-Sk. Mala a mám takýmto zamestnancom dať zrážkovú daň? Naša účtovníčka tvrdí, že nie.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ak sú skutočne evidovaní na ÚP alebo sú dobrovoľne nezamestnaní, môžu podpísať vyhlásenie u Vás a potom už to nie je zrážková daň.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ivček
Ahojte. Ja som len dnes zislitla, že teraz existuje aj zrážková daň. Máme dohodárov, ktorí nemajú podpísané vyhlásenie, a sú evidovaní na ÚP alebo ako Dobr.nezamestnaní. Ich príjem nie je väčší ako 5000,-Sk. Mala a mám takýmto zamestnancom dať zrážkovú daň? Naša účtovníčka tvrdí, že nie.
Prečo sa to znova pýtaš?

Odpoveď máš v predchádzajúcom príspevku.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Ďakujem, takže teraz to musím všetko opraviť, potvrdenia a aj tie oznámenia musím poslať. Bože mňa šéf asi dorazí, ked prídu tie pokuty: veď my máme každý mesiac nejakého dohodára.
To tlačivo zrážková daň sa mi nedá otvoriť ani oznámenie, ktoré sú na porade písané. Nachádzajú sa aj v tlačivách poraďáckych? Ak áno, kde?sekcia
0 0
domi2 domi2

domi2 je offline (nepripojený) domi2

učtOVNíčKA
No viete čo to je ale vrchol.Ak mi dajú pokutu určite sa odvolám, ja som bola na školení v januári a hneď som nabehla na daňový úrad sa zaregistrovať na zrážkovú daň a panie daňováčky nevedeli ani čo to je .Bez srandy kukali na mňa ako vyorané myši, že vraj oni o žiadnej zrážkovej dani nevedia,lebo nemali ešte školenie a dokonca neboli žiadne tlačivá, ja som si ich cez poradu stiahla z DU myslím Košice od niektorého poraďáka a tiež som dala neskôr hlásenie.Tak to by bola už naozaj voči nám nefér.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

domi2
No viete čo to je ale vrchol.Ak mi dajú pokutu určite sa odvolám, ja som bola na školení v januári a hneď som nabehla na daňový úrad sa zaregistrovať na zrážkovú daň a panie daňováčky nevedeli ani čo to je .Bez srandy kukali na mňa ako vyorané myši, že vraj oni o žiadnej zrážkovej dani nevedia,lebo nemali ešte školenie a dokonca neboli žiadne tlačivá, ja som si ich cez poradu stiahla z DU myslím Košice od niektorého poraďáka a tiež som dala neskôr hlásenie.Tak to by bola už naozaj voči nám nefér.
To, že daňováčky ešte na začiatku roka nevedeli nič o ZD je smutné ,ale je to problém DÚ, ale my sa musíme riadiť Zákonom o dani z príjmu, ktorý v tomto prípade stanovuje ZD zo ZČ od 1.1.06. Neznalosť zákona neospravedlňuje ani zamestnancov DÚ ani daňovníka.
Naposledy upravil Tweety : 21.09.06 at 15:02
0 0
veget veget

veget je offline (nepripojený) veget

Dnes mi správkyňa poradila odvolať sa voči pokute na základe "Zákona o správe daní a poplatkov" § 103 odst. 1 písm d, dá sa odpustiť pokuta do 3000 Sk. Vraj nám ju odpustia, nakoľko naozaj v januári ani daň. úrady nevedeli vysvetliť akou formou oznamovať zrážkovú daň a na aké číslo účtu ju odvádzať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať