Zavrieť

Porady

VYPOVED z organizacnych dovodov a odstupne

Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Dobdy den,

moj zamestnavatel oznamil, ze da celej prevadzke k 30.9. vypoved lebo zanika a od 1.10. zasa vsetkych zamestna za rovnakych podmienok na tom istom mieste ale v inej s.r.o. (s inym menom), proste transformacia jednej s.r.o. na inu.
Ak nemam zaujem byt zamestnany v novej s.r.o., mam narok na odstupne ?
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Gido
Danila môžem, ale neviem ešte citovať, tak to musím pracne opísať:"...ta pôvodna s.r.o. zakladá novú dcérsku spoločnosť s iným názvom, budú mať nového riaditeľa, odčlenia sa od pôvodnej..." všetko je v budúcom čase. Z toho usudzujem, že nástupnícka spoločnosť ešte nevznikla. Stačí na vysvetlenie, kde som zobral?
Ona možno už vznikla, kým sa Gard rozhýbal a všetko dovysvetľoval. Ale na základe Tebou uvedených skutočností si ma presvedčil v plnej miere. Veľké ďakujem najmä za tú " pracnosť ".
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Opäť ďakujem za početné odpovede.
Známa dnes ráno dostala od terajšieho zamestnávateľa taký oznamný- interný postup prechodu, v ktorom sa píše, že terajší zamestnávateľ nemá možnosť od 1.10. ďalej zamestnávať zamestnancov. Tí, ktorí nepodpíšu novú zmluvu, dostanú výpoveď z dovodu §63 ods. 1 písm. a). Bližšie to nie je špecifikované, potom sú už len organizačné pokyny spolu s tým, že výpovede sa budú podpisovať spolu s novými pracovnými zmluvami.
V obchodnom registri na internete www.orsr.sk som si pozrel tú nástupnícku s.r.o. Existuje od augusta 2003, teraz nedávno v júni zmenila obchodné meno, všetci starí spoločníci odišli a boli nahradení jediným novým spoločníkom, ktorým je terajší zamestnávateľ (teda s.r.o.). To isté je aj s konateľom - starí odišli, jediný nový je od terajšieho zamestnávateľa.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Gard
Opäť ďakujem za početné odpovede.
Známa dnes ráno dostala od terajšieho zamestnávateľa taký oznamný- interný postup prechodu, v ktorom sa píše, že terajší zamestnávateľ nemá možnosť od 1.10. ďalej zamestnávať zamestnancov. Tí, ktorí nepodpíšu novú zmluvu, dostanú výpoveď z dovodu §63 ods. 1 písm. a). Bližšie to nie je špecifikované, potom sú už len organizačné pokyny spolu s tým, že výpovede sa budú podpisovať spolu s novými pracovnými zmluvami.
V obchodnom registri na internete www.orsr.sk som si pozrel tú nástupnícku s.r.o. Existuje od augusta 2003, teraz nedávno v júni zmenila obchodné meno, všetci starí spoločníci odišli a boli nahradení jediným novým spoločníkom, ktorým je terajší zamestnávateľ (teda s.r.o.). To isté je aj s konateľom - starí odišli, jediný nový je od terajšieho zamestnávateľa.
No vidíš, tak nakoniec predsa len asi dostane to odstupné, keďže u tých, ktorí nechcú prejsť k novému zamestnávateľovi, bude dôvod výpovede podľa § 63 ods. 1 písm. a). A v tom prípade, ak skončí pred začiatkom výpovednej doby, tak má nárok na odstupné. Verím, že nakoniec všetko dobre dopadne aj bez súdnych naťahovačiek.
Naposledy upravil Chobot : 18.09.06 at 09:08
0 0
Gido Gido

Gido je offline (nepripojený) Gido

Po doplnení vo veci odstupného zotrvávam na mojom predchádzajúcom stanovisku, t.z., že po doručení výpovede musí oznámiť, že súhlasí so skončením PP tak, ako bolo uvádzané. Stačí tak stručne? Pozdravujem.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ahojte.Prečítala som si predchádzajúce príspevky a chcem sa uistiť, či som ich správne pochopila. Ak sa napr. firma zmení z fyzickej osoby na právnickú a dochádza k prechodu práv a povinnosti z pracovnoprávnych vzťahov, odstupné zamestnancom nepatrí. Mal by sa však predchádzajúci pomer nejako "ukončiť", napr. dohodou podľa par. 60 z organizačných zmien. To isté platí aj pri predaji firmy?Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať