Zavrieť

Porady

Odmeny a odvody

necham si rada poradit :)
zdravicko, nema tu niekto skusenosti s tym ako sa vyhnut plateniu odvodov z odmien poskytovanym zamestnancom?neda sa to nejako obist?alebo to je prisne tajna informacia?sefka vravela, ze by to vyplacala z dividend akoze svoje dividendy by davala zamestnancom...lenze mi niesme akciovka ale s.r.o.-vie mi niekto poradit?
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

profi Pozri príspevok
Zamestnávateľ by nás chcel odmenit na konci roka, no mame zistit aka forma by bola najvýhodnejsia,aby sa co najmenej muselo z toho odviest ...pokial by nam dal napr, poukazky do hodnoty 5.000,-Sk,co by to znamenalo z pohladu odvodov a daní pre nas zamestnancov a co pre firmu? alebo mate iný typ na odmenovanie zamestnancov? dakujem
Ak by išli tie poukážky zo sociálneho fondu, iba by sa to zdanilo /950.- Sk z uvedenej čiastky/
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

aandreaa Pozri príspevok
pekny den, chcela by som sa opytat, ako je to s rocnou odmenou ak je konatel, zaroven zamestnanec firmy , plati sa z odmeny iba ZP 14% a dan? dakujem
Tú odmenu dostane ako konateľ alebo ako zamestnanec?
0 0
pampeliska pampeliska

pampeliska je offline (nepripojený) pampeliska

Ahoj poraďáci,
viem, že z odmien vyplácaných zamestnancom pri pracovnom alebo životnom jubileu /musí to byť zakotvené v kolek.zmluve, alebo v internej smernici/sa nezrážajú odvody do poisťovní v zmysle § 138 ods.2 zák.o soc.poistení. Ale mňa by zaujímalo, či je možné takúto odmenu vyplatiť zamestnancovi,aj keď nemá okrúhle narodeniny. Zamestnávateľ sa chce vyhnúť plateniu odvodov.
Ďakuje sa radu.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V zákone sa nepíše nič o nejakých okrúhlych jubileách...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

pampeliska Pozri príspevok
Ahoj poraďáci,
viem, že z odmien vyplácaných zamestnancom pri pracovnom alebo životnom jubileu /musí to byť zakotvené v kolek.zmluve, alebo v internej smernici/sa nezrážajú odvody do poisťovní v zmysle § 138 ods.2 zák.o soc.poistení. Ale mňa by zaujímalo, či je možné takúto odmenu vyplatiť zamestnancovi,aj keď nemá okrúhle narodeniny. Zamestnávateľ sa chce vyhnúť plateniu odvodov.
Ďakuje sa radu.

Zamestnávateľ by mal v prvom rade zvážiť, či zamestnanca odmeniť naozaj chce (keďže je mu ľúto odvodov). A odmena by hádam nemala byť kvôli narodeninám ale z dôvodu pracovného výkonu. Ak je mu ľúto, nech si pán podnikateľ šupne peniažky do ponožky a nemusí hľadať § .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať