Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti

tori tori

tori je offline (nepripojený) tori

Ospravedlňujem sa, ak som svoju otázku nezaradila správne.
Chcela by som vedieť, aké podmienky musím splniť, aby mi bola priznaná podpora v nezamestnanosti.
Ďakujem
Usporiadat
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

endrju,
tak trochu namahy som si dala aj teraz a ten par.108 som nasla
keby niekto nahodou hladal tu ho skopirujem

§ 108
dáv ky v ne za mest na nos ti
(1) Vý. ka dáv ky v ne za mest na nos ti je 50 % den né ho
vy me ria va cie ho zá kla du.
(2) Den ný vy me ria va cí zá klad na ur èe nie sumy dáv ky
v ne za mest na nos ti je po diel súè tu vy me ria va cích zá -
kla dov na pla te nie po ist né ho na po is te nie v ne za mest -
na nos ti do siah nu tých po is ten com v roz ho du jú com ob -
do bí a poè tu dní roz ho du jú ce ho ob do bia. Roz ho du jú ce
ob do bie na zis te nie den né ho vy me ria va cie ho zá kla du je
ob do bie troch ro kov pred chá dza jú cich dòu, v kto rom
vzni kol ná rok na dáv ku v ne za mest na nos ti. Z roz ho du -
jú ce ho ob do bia na zis te nie den né ho vy me ria va cie ho
zá kla du sa vy lu èu jú ob do bia, za kto ré po is te nec nie je
po vin ný pla ti po ist né na po is te nie v ne za mest na nos ti
pod ¾a § 140. Den ný vy me ria va cí zá klad sa za ok rúh ¾u je
na .ty ri de sa tin né mies ta na hor.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

endrju Pozri príspevok
Netreba kopírovať, aktuálne znenie zákona o sociálnom poistení je na porade k dispozícii "online". Treba "kliknúť myšítkom" na text "sociálnom" zvýraznený (na mojom monitore) modrou farbou a nalistovať si príslušný paragraf.

P.S.
Urážať som nemal v úmysle a ospravedlňujem sa, ak sa niekoho moje vyjadrenie dotklo.
Predpokladal som, že poraďák (poradové číslo 117) zaregistrovaný skoro od samého začiatku existencie tejto stránky s veľkým počtom príspevkov vie o tom, že najdôležitejšie zákony sú tu už dosť dávno k dispozícii v aktuálnom znení aj s "rýchlymi skratkami".
tak to som teda nevedela ale velmi pekne dakujem do buducna,prajem prij.den
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

len pre informaciu ako pokracujeme s riesenim nasho problemu tak sme sa dozvedeli ze sme v r. 2004,2005 ako SZCO neplatili 2percenta do fondu nezamestnanosti a tym padom asi nema narok na davku.
0 0
Melita Hatvanyiová Melita Hatvanyiová
Kto mi poradí, či by som mala nárok na podporu v nezamestnanosti v tomto prípade. Od 3/2006 som nastúpila do práce po 3 ročnej materskej dovolenke. Ak by som v II. polovici roka 2007 dala výpoveď, dostala by som podporu?Ďakujem. Mel
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zita4 Pozri príspevok
Nemusí to byť 3 roky nepretržite, ale v posledných 4 rokoch musíš mať 3 roky platené poistenie pre prípad nezamestnanosti. V tom prípade nárok na podporu je 6 mesiacov.
Ak si bola zamestnaná na dobu určitú, stačí 2 roky, ale podpora je len 4 mesiace.

Tu je odpoveď
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Melita Hatvanyiová Pozri príspevok
Kto mi poradí, či by som mala nárok na podporu v nezamestnanosti v tomto prípade. Od 3/2006 som nastúpila do práce po 3 ročnej materskej dovolenke. Ak by som v II. polovici roka 2007 dala výpoveď, dostala by som podporu?Ďakujem. Mel
K odpovedi od ZuzanyP doplním - v čase, kedy si bola na rodičovskej dovolenke po 1.7.2005 si nebola poistená v nezamestnanosti, Do 30.6.2006 počas materskej aj rodičovskej dovolenky si poistená v nezamestnanosti bola.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

jankasm Pozri príspevok
Nárok na podporu sa neodvíja od spôsobu skončenia PP. Dôležité je splnenie podmienok ako napr. platiť poistenie v nezamestnanosti aspoň 3 roky v posledných 4 rokoch pri PP na dobu neurčitú. Ak táto podmienka nie je splnená, tak nárok na podporu nemáš, keby si ukončiť PP akýmkoľvek spôsobom.
Dobrý deň, chcem sa opýtať, to ma nárok na podporu aj zamestnanec, s ktorým rozviažeme pracovný pomer, pre porušenie pracovnej disciplíny /absencia/, len musí spĺnať podmienku platiť poistenie?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa opýtať, to ma nárok na podporu aj zamestnanec, s ktorým rozviažeme pracovný pomer, pre porušenie pracovnej disciplíny /absencia/, len musí spĺnať podmienku platiť poistenie?
Nesleduje sa, prečo bol rozviazaný PP. Takže má.
0 0
kalko kalko

kalko je offline (nepripojený) kalko

Započítavajú sa kombinované platby poistného pre PvN zo zamestnania a z dobrovoľného poistenia - do obdobia troch rokov poistenia (prip. dvoch)- Alebo sa nárok na dávku v nezamestnanosti posudzuje z každého poistenia zvlášť?

pr: 2 roky a 11 mesiacov som zamestnana,
chyba mi 1 mesiac, ktory si doplatim z dobrovolmeno poistenia.

Da sa to?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
kalko Pozri príspevok
Započítavajú sa kombinované platby poistného pre PvN zo zamestnania a z dobrovoľného poistenia - do obdobia troch rokov poistenia (prip. dvoch)- Alebo sa nárok na dávku v nezamestnanosti posudzuje z každého poistenia zvlášť?

pr: 2 roky a 11 mesiacov som zamestnana,
chyba mi 1 mesiac, ktory si doplatim z dobrovolmeno poistenia.

Da sa to?
Samozrejme sa to dá - nárok na podporu bude vo výške 50% z vymeriavacích základov posledných 3 rokov v dĺžke 6 mesiacov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať