Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandrolon
Na hento sa dá povedať len to, že bohužiaľ deti majú veľmi hlúpych rodičov...
na to si prišiel ako?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kopretinka
Nandrolon
Na hento sa dá povedať len to, že bohužiaľ deti majú veľmi hlúpych rodičov...
na to si prišiel ako?
To auto mám doma, akurát trochu väčšie a 4x4. Samotné deti by som bez dozoru nenechal.
Ono nemá dojazd 20 km, aby s ním "ušli" na diaľnicu.
Rodič v žiadnom prípade nemá dovoliť, aby to vyšlo na cestu, lebo ináč sú jednou nohou minimálne v nemocnici.
Ak sa mi nechce ísť robiť dozor, tak proste auto stojí v garáži....
3 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Jednoznacne decka tromfli moj obraztek v srandickach
Okrem toho su nadcasove, ked uz tolko dospelaci omielaju elektro-brmbrm a dokonca sli 300 km rychlostou ... nechapem ze ich chytili
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
keď som ťa oslovil, myslel som na tvoj názor na prelet malého lietadla cez pol Európy bez transpondéra.
Prinajmenšom je to nezodpovedné porušenie všetkých leteckých predpisov - nezapnutie transpondéra = zatajenie niečoho (utajený let), riziko kolízií, znemožnenie sledovania letových parametrov (transpondér vysiela identifikačné znaky lietadla, stav [SQUAWK], letovú výšku, letovú rýchlosť, kurz). Vtedy sa berie ako neriadený let, prípadne let narušiteľa.
Inde vo svete by takýto let (ak boli vyslané stíhačky ostrahy vzdušného priestoru) najskôr nadviažu rádiový kontakt, ak nefunguje - vizuálny kontakt, vydajú pokyn k následovaniu doprovodu. Ak ani vtedy nereaguje - môžu ho zostreliť.
Môže sa niekedy stať, že transpondér prestane fungovať - je to predsa len elektronika -a pilot má možnosť kontaktovať ATC (na leteckých mapách sú frekvencie vyznačené).
P.S. lietadlo našli na poľnom letisku v Bulharsku - pravdepodobne dvojčlenná posádka zmizla. Možno to boli nejakí oligarchovia z RuSSka, ktorí zdrhali.
Preleteli z Litvy cez Poľsko a Slovensko (ako? Mali zapnutý transpondér?), v Maďarsku dotankovali (ako? Kto zaznamenal tankovanie lietadla?) a ráno Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko.
V každom prípade - obrana vzdušného priestoru zlyhala.
V prvom momente som si spomenul na Mládkovu pieseň "jožin z bážin"
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

maco.jpg  
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

.
388e6570-2249-47db-a894-52a926dcd8e3_phpegmdhn.jpg  
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tuším som čítala prvý realny článok o tom čo sa deje v zdravotníctve,div sa svete na Pluske.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ano,tento.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Lenže autor navádza na americký spôsob liečby máš na to tak plať, nemáš tak skap. A ten pripečený autor čo nenapíše že koľko je tých 4% zisku čo si odvádzajú zdravotné poisťovne z peňazí pracujúceho. A to ešte nenapísal koľko dal zamestnanec do fondu z miezd.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Poriadna bizarnosť: https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zah...itm_position=7
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
Poriadna bizarnosť
Ja by som to nazval trochu inak...ale čo už s s takými hlúposťami. To sa ani len hoaxom nedá nazvať..
Naposledy upravil buchač : 14.06.22 at 14:38
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
Lenže autor navádza na americký spôsob liečby máš na to tak plať, nemáš tak skap. A ten pripečený autor čo nenapíše že koľko je tých 4% zisku čo si odvádzajú zdravotné poisťovne z peňazí pracujúceho. A to ešte nenapísal koľko dal zamestnanec do fondu z miezd.
Z článku nie je jasné, z čoho to bolo financované doteraz. Hádam len akcionári nedávali svoje celoživotné úspory ako dary poisťovni?
:-))
Zrejme niekto napísal A ale nenapísal úmyselne už B.
Celý systém je zlý a z povinných odvodov by sa nemal tvoriť žiaden zisk.
Nech si tvoria zisk ale z dobrovoľných platieb a pripoistení.
2 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

To nie je o zisku aj ked ten je tiež na polemiku.Ale skôr o tom že systém je nastavený tak,že každá RODINA si zo systému viac menej stále berie viac ako do neho dala.Nie je to udržateľné ale nerieši sa to kým to celé neskolabuje.V zdravotníctve sú 30 rokov dumpingové ceny.Od mečiara.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ono by sa to čiastočne vyriešilo aj samo a to výškou zárobkov.
V podstate je vždy problém, ak tovar/služba u nás stojí toľko ako v nemecku, rakúsku, ale platy 3 x menšie. Slovenský podnikateľ sa vozí presne na rovnakom identickom vozidle ako nemecký podnikateľ, ale zamestnancom dáva 3x menej ako ten nemecký.
Je to začarovaný kruh.
Nie sú poriadne zárobky, nie sú riadne odvody.
Okrem toho nepoznám momentálnu situácius o stropovaním odvodov, ale to mali zrušiť už na začiatku.
Máš 10000/mesačne platíš odvody a dane z 10000.
Ak tu bude stále iba pracujúca chudoba, tak aj zdravotníctvo bude tak vypadať.
Tej chudobe to v podstate stačí.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
To nie je o zisku aj ked ten je tiež na polemiku.Ale skôr o tom že systém je nastavený tak,že každá RODINA si zo systému viac menej stále berie viac ako do neho dala.Nie je to udržateľné ale nerieši sa to kým to celé neskolabuje.V zdravotníctve sú 30 rokov dumpingové ceny.Od mečiara.
Však mečiar bol prvý slovenský predseda vlády, ale nad vládou býva parlament. Pokiaľ ma pamäť neklame tak lengvarský pýtal a nedostal 300 melónov. ked lump fico zdvíhal minimálnu mzdu tak pokrik že stratíme konkurenciu vo výrobe a odvody idú od miezd. Ale inak ti dávam za pravdu liek predávaný v Nemecku je rovnako drahý ako na Slovensku pokrytý z rôznej výšky odvodov
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Aj stroje sú rovnako drahé,aj materiál zdravotnícky,a ešte drahšie pre povinný desiatok od Mečiara za každej vlády.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

BXLmiami
To nie je o zisku aj ked ten je tiež na polemiku.Ale skôr o tom že systém je nastavený tak,že každá RODINA si zo systému viac menej stále berie viac ako do neho dala.Nie je to udržateľné ale nerieši sa to kým to celé neskolabuje.V zdravotníctve sú 30 rokov dumpingové ceny.Od mečiara.
Bodaj by neboli dumpingové ceny, keďže ich určuje trh a my sme stále kúpyschopnosťou na chvoste Európy, proste na určité výrobky finančne nedosiahneme.
Ale aby bolo ľuďom ponúknuté aspoň to málo na prežitie, musia sa nejaký spôsobom dotovať, ináč by sa k nám za také ceny nič nedostalo, lebo výrobca by nám to proste nepredal.
Ak si zoberieme fakt, tak trh je deformovaný a neodráža častokrát skutočné a primerané ceny /taký pojem hádam už dnes ani neexistuje/, ale ceny sú častokrát fiktívne, proste obrovská nadhodnotená bublina.
Sa pozriem na detské strojčeky na zuby za 3500 eur tak sa mi chce smiať.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
To nie je o zisku aj ked ten je tiež na polemiku.Ale skôr o tom že systém je nastavený tak,že každá RODINA si zo systému viac menej stále berie viac ako do neho dala.Nie je to udržateľné ale nerieši sa to kým to celé neskolabuje.V zdravotníctve sú 30 rokov dumpingové ceny.Od mečiara.
Na Slovensku je takým športom- kde sa dá, tam sa obchádzajú zákony, podvádza sa. Pri kompenzáciách nájomného- rôzne podvody (prenájom sám sebe ....), pri pomoci za odstávku napr. kaderníčky a ďalší - brať peniaze, no na čierno pracovať, živnostníci- nedávať faktúry, bločky, zamestnávať na čierno (človek evidovaný na úr. práce a robí), platiť len časť mzdy oficiálne, zbytok na ruku atď...
V zime bud na Pn-ku, alebo prerušiť živnosť- no robiť ďalej. Neviem či je to tak aj inde vo svete-asi hej- no u nás je to bežné a ešte sa tým chvália- štátu nič!
Z ODVODOV DANÍ ZAMESTNANCOV IDE ŠTÁTU 2 MILIARDY, OD ŽIVNOSTNÍKOV LEN 0,1 MILIARDY.
Zamestnanca sa nikto nepýta či má na chleba, na inkaso, nedajbože na auto - stiahnu, odvedú štátu a je! Teraz živnostníci plačú koľko budú musieť platiť- za to, že som šikovný mám toľko platiť štátu? No potom vyčítajú štátu, že málo platí, málo poskytuje.
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek. Aj keď je jasné, že štát tiež často zle hospodári. A kto sa pýta zamestnanca či má, chce toľko platiť?
Drvivá väčšina podnikateľov oyebáva, ako sa len dá, dávanie si do nákladov dovolenkové pobyty, športové potreby, fiktívne úhrady služieb a tovarov, ktoré si nakúpili za účelom navýšenia nákladov a plno iných fínt. Jasné, sem tam niekoho nachytajú a súdia, ale mnohé takéto triky sú ťažko dokázateľné, takže si vedia navyšovať príjmy, výhody a benefity.
0 2
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandrolon
Sa pozriem na detské strojčeky na zuby za 3500 eur tak sa mi chce smiať.
to je skôr do plaču,nie? To kto si môže dovoliť z min.mzdy......neter volala svojmu mužovi,že už ide s dcérou od zubárky a on,že koľko má zas kazov,či má predať obličku...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať